Šta je novo?

Brankov Business Centre (Ex Zgrada Beobanke) - Zeleni Venac

nothke

Beginner
Učlanjen(a)
04.03.2010.
Poruke
69
Pohvaljen
21
Lokacija
BG
Video sam da su postavljene skele na zgradu koja je daaaaavno napustena i ostavljena da truli na uglu Beogradske i Carice Milice.. Sjajno je videti da se nesto radi, posto je po mom misljenju ta zgrada jedna od najlepsih iz tog vremena i "soc" stila. Samo se nadam da nece narusiti njenu bivsu lepotu i pretvoriti je u nesto poputu onoga prekoputa =(

Jel neko zna sta se tacno radi?
 
Zgrada Beobanke ce biti pretvorena u administrativnu zgradu Ministarstva pravde, koliko znam postace sud. Radi se na adaptaciji cele zgrade, a skele su tu radi obnove fasade. Ne znam koji su rokovi, ali ako znamo koliko im je trebalo za Apelacioni sud u Nemanjinoj onda ti je jasno da nece skoro. I mene zanima sta ce biti sa tom zgradom i na koji nacin ce da se obavi cela rekonstrukcija. Posebno me zanima sudbina onog malog platoa ispred zgrade, jer verujem da ako se adekvatno uredi moze mnogo da ucini za ceo Zeleni Venac.
 
Da se sete pa da sastave podzemnim prolazom od Jug Bogdana do Carice Milice, eeeh!
 
To je zbog onog 300sekundi semafora za pesake :)

VEoma dobra ideja,samo ne bi imali gde da stave izlaz u carice milice
 
Ispred bivše Beobanke postoji mali plato, taman za izlaz iz pozemnog, a sa druge strane Carice Milice postoji veći lokal u zgradi na uglu koji gle čuda već ima velike stepenice za podrum, i to dosta široke. Sa strane Jug Bogdana je tu nekakav krš prema slepim zidovima (grb Karića zid) pa bi provlačenjem podzemnog mogao da se istovremeno postavi temelj za zgradu koja bi taj slepi zid "Karića grb" popunila. Ne neka ogromna zgrada već negde oko osam do deset metara debljine. Da se ujedno slepi zidovi popune i formiraju kao dovršen blok zgrada. A komercijalnost zgrade bi delom isfinansirala trošak gradnje podzemnog, kad se zida da se malo i isplati.

Samo čitavu tu gradnju ne bih nipošto počinjao pre puštanja u rad mosta preko Ade i kraja rekonstrucije Gazele, jer Brankova je čudo od prometa.
 
25.10.2011.

251020111033.jpg


251020111034.jpg
 
Mrtva gradilišta su očigledno neminovna, samo se pitam kada će da pronađu elegantnije rešenje za ograđivanje istih. Ovo je užas.
 
Gradilište kao gradilište je sasvim propisno ograđeno, niko nama nije kriv što smo navikli da na svemu lepimo oglase, plakate i druga sranja. Kriva je komunalna policija koja očigledno ne želi da se pozabavi tim problemom. Ne znam šta im je teško da podignu prekršajnu prijavu protiv određenih lica čije se ime i prezime najčešće može naći na samom plakatu. Prijatno su me iznenadili oni iz Alme koji se stvarno trude da stanice očiste plakata.
 
Sada ima neka mrežica preko ograde tako da je praktično nemoguće lepiti plakate (ista mrežica je stavljena i na ogradu Tri lista duvana). Ako neko i uspe da zalepi nešto, jednostavno skineš mrežicu i odoše i plakati.
 
Homer Jay":6jg7u812 je napisao(la):
Sada ima neka mrežica preko ograde tako da je praktično nemoguće lepiti plakate (ista mrežica je stavljena i na ogradu Tri lista duvana). Ako neko i uspe da zalepi nešto, jednostavno skineš mrežicu i odoše i plakati.

Znaci da ce plakat ekipe u sklopu opreme pored cetke i kofe nositi i skalpele. Zivi bili pa videli.
 
Meni iskreno manje smetaju plakati po ogradama gradilista od je*******enih bilborda na samom Trgu Republike, Terazijama, itd. I po Bulevaru Mira su mi odvratni, jer zaklanjaju park i zelene povrsine a odvlace paznju vozacima. Ako oglas zaklanja gradiliste i nije neka steta :)
 
Tek je sada nepoznata sudbina zgrade. Azbest vise nije glavni problem vec novac i sam objekat. Nezvanicno:
Pre pet godina, Ministarstvo pravde objekat je pribavilo za smesstaj Prekrsajnog i Viseg prekrsajnog suda. Demontirane su instalacije, pregradni zidovi i oprema, a onda se tokom radova na fasadi stalo. Otkriven je azbest cije je cisscenje obavila specijalizovana firma. Utvrdjeno je da zgrada "nema seizmicka ukrucenja, kao i da odstupa od originalnog projekta iz 1967. godine , jer su naknadno dogradjena dva montazna sprata". To je, navodno, povecalo troskove rekonstrukcije , pa je vlada Srbije zakljucckom od 29. maja ove godine, zgradu prenela na grad Beograd. Ugovor o tome, opet navodno, postoji, ali vise niko ne zna sa sigurnoscu da kaze sta ce biti sa zgradom. Predmet "obradjuju" :) Sekretarijat za imovinsko - pravne poslove i Direkcija za imovinu. Pare namenjene rekonstrukciji Ministarstvo pravde je potrosilo na "tehnicko opremanje sudova i tuzilastava po Srbiji. Sve navodim nezvanicno:)
 
Zgrada ima lokaciju idealnu za hotel a ne za sud
 
Izvesno je da sudovi nece biti u zgradi, posto je ministarstvo pravde tj. vlada prenela zgradu na grad Beograd.
 
Posmatrac":3ov9ve1c je napisao(la):
Izvesno je da sudovi nece biti u zgradi, posto je ministarstvo pravde tj. vlada prenela zgradu na grad Beograd.

Ako ce to vec da pripadne gradu, sto se vec jednom ne isele iz Dvora pa da se on lepo pretvori u muzej?
 
Nemocan sam da odgovorim na to pitanje, posto nisam uspeo da saznam sta ce konacno biti sa zgradom. Stvarno je blam da onako stoji kao kostur u centru grada:/
 
Cekaj predvidjeli su pare u budzetu drzave za rekonstrukciju ove zgrade za 2013 godinu po mojim informacijam ostaje za sudove zgrada Ps pitacu Selakovica kad ga sretnem na hodniku
 
Po mojim informacijama sredstva su preusmerena na 5 investicija po Srbiji. Nisam u toku sa budzetom za 2013. Istrazi pa javi, posto ispada kao da se nesto mnogo muti:/
 
Mogli bi i da sruše ta dva sprata koji nisu po projekti, ali čini mi se da je to pusta želja...
 
ja bih jako voleo da stave bela stakla, zgrada dominira tim delom panorame i nekako daje smek celom kraju
 
razgradjevinar":2q281g5t je napisao(la):
ja bih jako voleo da stave bela stakla, zgrada dominira tim delom panorame i nekako daje smek celom kraju

Meni se dopada, i jos uvek je primer za ugled, kako su ispostovali susednu zgradu uklopivsi se u liniju, a onda dodali ovaj visi deo malo uvuceno. Moze to dosta fino da izgleda, i cini mi se da modernost konstrukcije tako nesto jednostavno i elegantno i diktira, samo da uvedu centralnu klimu. I da ne odaberu neku bljak boju stakla.
 
Vrh