Šta je novo?

Bazeni "11.april"

operator

Novice
Učlanjen(a)
21.01.2011.
Poruke
15
Pohvaljen
18
Mislio sam da postoji već otvoren topic sa ovom temom na ovom forumu, ali nikako ne mogu da nađem. Ako negde postoji izvinjavam se unapred na dupliranju teme.
Pre nekoliko meseci, negde u decembru 2011, je najavljeno da će dugo očekivani projekat rekonstrukcije zatvorenih bazena u Sportskom centru "11. april" biti napokon izveden. Koliko se sećam, kao rok završetka rekonstrukcije je spomenut upravo april 2012. Od tada, nigde nisam video nikakvu vest o toku radova i dokle se stiglo. Ako neko ima neku informaciju molim vas da je podeli sa svima nama.
Ovo predizborno doba je pravo vreme da se napokon odradi ovaj dugo očekivani projekat. Ako se propusti ovaj trenutak mislim da ćemo morati da čekamo do sledećih izbora da bi napokon imali zatvoreni olimpijski bazen i na Novom Beogradu.
 
Koliko vidim na osnovu ovog linka izgleda da su pomerili rokove. Sad je u opticaju jul. Malo mi je nelogično da se zatvoreni bazen otvara u julu. :rolleyes:
 
Боље да га отворе и у септембру, него да све збрзају зарад бржег отварања па да се базен распадне за 2 године.
 
Pih, ja sam se nadao "aprilu" u aprilu, jer su tako najavljivali... Nikad ne mogu ništa da predvide kako treba. Tako je i "25. maj" kasnio, pogotovu spoljni - otvoren je pred kraj prošlog leta
 
Изгледа да ће 11. априлу бити враћен паркинг који му припада - онај плато код станице који је у последњих 20 година служио као паркинг за камионе, тик уз погон Градске чистоће. Ограда је скинута, камиони и разноразни крш склоњени, остао је још један раднички контејнер и то је то. Данас нисам успео да сликам, ако стигнем сутра одрадићу и то и распитати се шта се у ствари ту дешава, хоће ли бити неког реновирања паркинга и сл. :)
 
Паркинг ће бити враћен СЦ 11 април, а то је све у склопу целе реконструкције овог спортског центра. Због немогућности паркирања посетилаца базена и осталих терена, преко лета се већина паркирала на оној зеленој површини !!!
Иначе крш још није расчишћен, има га још доста, баш сам данас гледао из аутобуса.
 
Вечерас се ђубре прилично смањило, јутрос је било стаклене вуне, делова и свега и свачега разбацаног около, а сада је већ чистије. :) И ред је био да се то ругло склони одатле, направили гаражу за камионе на јавном паркигу! :rolleyes: :notok:
 
Mogu da potvrdim jutros oko 11h prosao parkin cist ko suza bilo mi nesto neobicno sad znam falili mi ti krsevi odlicno :gobb:
 
Samo da javim da je rekonstrukcija SC 11. april zavrsena!

Moj utisak je da se nije stedelo i da je uradjeno kvalitetno. Sve je spremno za svecano otvaranje, kompletno je sredjeno plivaliste, mali, sredji i olimpijski zatvoreni bazeni izgledaju tip-top, garderova, tusevi... Ma savrseno. Bice jako prijatno za sve korisnike.

Cekaju se jos neka odobrenja ili potvrde koje se ticu kvaliteta vode, i uskoro mozemo ocekivati otvaranje.
 
Oni jos nisu azurirali sajt bili bota i djile da se slikaju
 
orion":2vkxey1s je napisao(la):
Постоји ли сауна?
U sastavu centra nalaze se tri otvorena bezena (mali, srednji i veliki), tri zatvorena bazena (od kojih su dva manja bazena renovirana u toku 2005. godine), savremeno opremjen fitnes centar, klimatizovana sala za stoni tenis, sala za male sportove, otvoreni i zatvoreni tereni za tenis, kuglana, streljana i teren za bočanje.


Izgleda da ne po ovom tekstu, ali sam video da su napravili saunu na 25.maju, tako da postoji tracak nade da su je novinari izgubili iz vida, ipak je to jedini sportski centar ove vrste na NBG.
 
Bezaninac":6bhvi3sq je napisao(la):
Samo da javim da je rekonstrukcija SC 11. april zavrsena!

Moj utisak je da se nije stedelo i da je uradjeno kvalitetno. Sve je spremno za svecano otvaranje, kompletno je sredjeno plivaliste, mali, sredji i olimpijski zatvoreni bazeni izgledaju tip-top, garderova, tusevi... Ma savrseno. Bice jako prijatno za sve korisnike.

Cekaju se jos neka odobrenja ili potvrde koje se ticu kvaliteta vode, i uskoro mozemo ocekivati otvaranje.


Odlično!
Uspeli smo da se vratimo do nivoa 80-tih.
Ajd sad pritisak na gradske i opštinske moćnike da naprave još 10 SC u Beogradu.
Sramota bre da se mi radujemo a imamo toliko stanovnika da nam ni 20 bazena i Sportskih centara ne bi bilo mnogo.
Ovo ne bi smelo da bude samo pitanje ekonomske isplativosti i komercijale jer bavljenje sportom je pola zdravlja!!!
 
@orion

Koliko ja znam, saune nema.


@laki72

Potpuno se slazem. Medjutim, znamo svi koliko je to nerelano. Da je Grad imao malo vise sluha za sugestije prilikom izgradnje osnovnih skola u zadnjih par godina, danas bi svaka imala imala mini-SC sa plivalistem. Nesto poput novobeogradskih skola, gradjenih '70ih godina. I to bi bilo realisticno.
 
Evo slike sa sajta opstine Novi Beograd

d0c7a298d14156d18f98c8692eded5ef_XL.jpg


02a.jpg


03a.jpg


04a.jpg


05a.jpg


06a.jpg


07a.jpg


08a.jpg


Direktan link: http://www.novibeograd.rs/cy/projekti/sport/zatvoreni-bazen-sc-q11-aprilq
Izvor: novibeograd.rs
 
Zatvoreni bazeni sutra pocinju sa radom! Konacno!

Renovirani bazeni u SRC „11. april” otvoreni za građane
31.5.2012.
Posle više od 20 godina, zatvoreni bazeni u Sportskom centru „11. april” biće od sutra, 1. juna, vraćeni na upotrebu građanima Novog Beograda i Beograda.

Prvog dana ulazak će biti slobodan za sve građane koji odluče da posete najveće novobeogradsko kupalište u terminu od 16 do 20 sati.

Kupališta će radnim danima (ponedeljak-petak) biti otvorena od 16 do 19, a u dane vikenda od 11 do 15 sati. Cena karte je 300 dinara, a za decu do 10 godina je 150 dinara.



Otvoreni bazeni sportskog kompleksa „11. april“ zvanično će početi sa radom u subotu, 16. juna, ako vremenski uslovi budu to dozvoljavali.

Sanacija je obuhvatila sva tri bazena (olimpijski, pedesetometarski, dvadesetpetometarski i školski, za obuku neplivača), kao i celokupan bazenski prostor. Obimni radovi su obuhvatili i zamenu pločica, termoizalaciju krova, zamenu stakala, elektroradove, postavljanje mašinske instalacije, klimatizaciju, ventilaciju, podno grejanje, kao i instalaciju vodovoda i kanalizacije.

U prvoj fazi sanacije, koja je trajala 2009. i 2010. godine, obuhvaćeni su radovi u kotlarnici, podstanici, kao i termoizolacija fasade, rekonstrukcija mokrih čvorova, svlačionica, zamena stolarije i ulazne nadstrešnice.

Evo i linka: http://www.scnovibeograd.co.rs/?s=4
 
Izgleda fenomenalno, ali nažalost cena od 300 dinara je po meni preskupa. Na Tašu je svakim danom osim četvrtkom u periodu od 13 do 14 časova cena 100 din, s tim da je za studente Ekonomskog fakulteta utorkom u istom periodu besplatno. Nadam se da će i ovde imati slične popuste i akcije.
 
Bivis":154dazm4 je napisao(la):
Izgleda fenomenalno, ali nažalost cena od 300 dinara je po meni preskupa. Na Tašu je svakim danom osim četvrtkom u periodu od 13 do 14 časova cena 100 din, s tim da je za studente Ekonomskog fakulteta utorkom u istom periodu besplatno. Nadam se da će i ovde imati slične popuste i akcije.

Odakle ti ta informacija za Tas? Jel to za zatvoreni bazen / plivanje?
 
Sallex":1eiz2hgu je napisao(la):
Odakle ti ta informacija za Tas? Jel to za zatvoreni bazen / plivanje?
U pitanju je zatvoreni bazen, prilično sam siguran da je cena karte u terminu od 13-14h 100 dinara. Svakim danom osim četvrtkom i vikendom. Čudno je koliko malo ljudi zna za to.
 
Bivis":3k1garxd je napisao(la):
Sallex":3k1garxd je napisao(la):
Odakle ti ta informacija za Tas? Jel to za zatvoreni bazen / plivanje?
U pitanju je zatvoreni bazen, prilično sam siguran da je cena karte u terminu od 13-14h 100 dinara. Svakim danom osim četvrtkom i vikendom. Čudno je koliko malo ljudi zna za to.

To nije Tašov popust/akcija nego sami fakulteti (studentske unije, sportska društva, kako čiji) zakupe određene termine, pa ih onda daju studentima za male pare. E sad, neki bolje a neki lošije kontrolišu ko može da uđe.
Ima sigurno 10 godina kako to postoji.
 
Vrh