Šta je novo?

Komanda Vazduhoplovstva u Zemunu - obnova

relja

Professional
Učlanjen(a)
13.12.2006.
Poruke
16.450
Pohvaljen
17.344
Kao što samo ime kaže:

Komanda Vazduhoplovstva u centru Zemuna već 13 godina stoji razbucana, na milost i nemilost vremenskim uslovima.
Pričamo o raznim rekonstrukcijama (Generalštab, BIGZ, Pošta, Viktorovićeva zgrada, Đumrukana... pa zgrada u kojoj se nalazila Narodna biblioteka do 1941...), a niko još nije spomenuo ovu fenomenalnu palatu, delo Dragiše Brašovana, u samom centru Zemuna.

Znamo da je zgrada u vlasništvu Vojske i da Vojska nema para, ali mi je neshvatljivo da za ni Grad ni Opština nisu pokrenuli bar popravku fasade.

komandavazduhoplovstva1.jpg
 
По мени најлепше здање модернизма у Београду.

Није да војска нема пара, него јој то није битно. Како и да буде кад је министар одбране.....боље да не напишем....
 
prosto mi je neverovatno da država kupuje zgradu od limuna bez tendere i plaća 4.5 miliona eura za 1800 kvadrata, kao i to da se kupuje zgrada aeroinženjeringa za potrebe suda, a ovakve reprezantativne zgrade propadaju.

pa šta i ako je zgrada vojna. nije to vojska zaradila nego je dobila od naroda koji plaća porez pa ako ne može da održava onda lepo to treba da vrati narodu.
 
Informacije koje ja imam,a maksimalno su nezvanicne je da planiraju da uvaljaju tu zgradu nekom investitoru,zato je i zapustaju i ne ulazu ni dinar u nju da bi izgledala sto oronulije.Da bi se gradjanima prodala prica kako je zgrada bila rusevna i slicno pa da je investitor zapravo spas jer je uzeo zgradu i napravio u njoj hotel ili "excluzive lifestyle turbo mega VIP residental building".
 
plus imajte u vidu da se radi u objektu u Zemunu, koja je poslednja rupa na svirali gradske vlasti ( sto znachi i republicke jer se radi o istoj stranci) - case in point - Hala Pinki . Cak nisu mogli da urade kako treba ni radove na Dunavskom keju, koji su se sveli samo na nasipanje, relativno male, kolichine tucanika. Jedino sto je u poslednje vreme rekonstruisano jeste kula na Gardosu
 
vucko":3rf7yosk je napisao(la):
Informacije koje ja imam,a maksimalno su nezvanicne je da planiraju da uvaljaju tu zgradu nekom investitoru,zato je i zapustaju i ne ulazu ni dinar u nju da bi izgledala sto oronulije.Da bi se gradjanima prodala prica kako je zgrada bila rusevna i slicno pa da je investitor zapravo spas jer je uzeo zgradu i napravio u njoj hotel ili "excluzive lifestyle turbo mega VIP residental building".


Klasican, svevremenski koncept, od JUL-a do DS-a. Obezvredi pa capi. Sve je isto samo njega nema.
 
mradulovic":g4ygy01x je napisao(la):
plus imajte u vidu da se radi u objektu u Zemunu, koja je poslednja rupa na svirali gradske vlasti ( sto znachi i republicke jer se radi o istoj stranci) - case in point - Hala Pinki . Cak nisu mogli da urade kako treba ni radove na Dunavskom keju, koji su se sveli samo na nasipanje, relativno male, kolichine tucanika. Jedino sto je u poslednje vreme rekonstruisano jeste kula na Gardosu

Zar nije kulu rekonstruisao (odnosno ja bih pre rekao "izvršio popravke") Atelje "Čubrilo" koji ga je zauzvrat dobio kao izložbeni prostor i naplaćuje ulaz? Fasada je još loša i prljava, sređena su ulazna vrata, okrečena unutrašnjost, zamenjeni prozori...
 
Kulom na gardosu poslije JNA gazduje poslovni prostor zemun .Od kojeg je cubrilo zakupio prostor poslije nekog krs restorana .U kuli ce biti orkanizovana skola fotografije za osnovce besplatna .Koja ce se finansirati od ulaza na vidikovac od 150 din dobije se jedna fina mapa .Ulaz u samu galeriju u prizemlju je besplatan.Inace cojvjek je dosta sovijh para potrosio da to upristoi.Ugradjene su nove i=nstalacije voda struja gromobran stolarija vrata prozori podno grijanje .popravljerno stepeniste .Takodej ej u planu revitalizacija prosotora oko kule .Inace kula je podignuta povodom 1000 godisnjice carstava na svim krajevima carstva su bile manji broje je sacuvan do danas
 
jos da stignu do glavnog dela objekta, koji je jedna od najlepsih zgrada (meni) u BG, ne samo Zemunu.
 
au videh novi post u temi i obradovao se, kad ono prc.

Dva najvaznija Brasovanova dela u BG (ovo i Bigz) stoje kao posle nuklearnog rata :(
 
Igore zar ovo ne bi trebalo da stoji u temi rekonstrukcija i obnova objekata
 
Не бих да будем пендантан скот ал бићу јер сам довољно мамуран: зар не треба ова тема да се пребаци у подфорум "реконструкција и обнова објеката"?
 
Tema je prebacena u odgovarajuci podforum
 
Čak i ono postavljanje skela u delu prema Robnoj kući ništa nije donelo, a ponadali smo se makar obnovi fasade nekog dela.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=423004#p423004:1ssd6roc je napisao(la):
Вожд » 15 Dec 2016 11:46[/url]":1ssd6roc]Надам се да ће бар Команду Ваздухопловства обновити..

file.php

Lepa ti je fotografija, pa rekoh da prebacim ovde.
 
Хвала ти, нисам ни знао да постоји тема.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Z5CkWob3dhg[/youtube]


:)
 
Da oživimo temu

https://www.blic.rs/vesti/beograd/u-pla ... nu/j5568my

U planu rekonstrukcija Komande ratnog vazduhoplovstva u Zemunu

Beoinfo, Blic
20.09.2017. 11:17

Rekonstrukcija Pionirskog parka trebalo bi danas da počne, kompletno sređivanje parka Ušće je uveliko u toku, za sedam do deset dana krenuće radovi i u Gradskom parku u Zemunu, a u planu je i rekonstrukcija Komande ratnog vazduhoplovstva.

- Prošle sedmice na sastanku sa ministrom Vulinom dogovoreno je da se uradi projekat za rekonstrukciju Komande ratnog vazduhoplovstva. U pitanju je objekat kulture i pod zaštitom je, a s obzirom na to da je vojni objekat, rekonstrukciju će raditi Vojska Srbije, a grad će uraditi čitav prilaz komandi onako kako je u originalnom projektu iz 30-ih godina prošlog veka. U tom delu ćemo uraditi i fasade, tako da će taj deo Zemuna biti zaista lep – naglasio je gradski menadžer Goran Vesić.

.......
 
Vrh