Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

milanobelgrade

Higher intermediate
Učlanjen(a)
24.02.2010.
Poruke
994
Pohvaljen
1.934
Lokacija
Звездара
Мислим да нисам једини који мисли да нам је најважнији трг у граду у прилично јадном стању... Видим да тренутно нешто крпе али да ли је уопште у плану да се овај трг озбиљно осмисли и реконструише? :gobb: :pob:

IMG_1874.jpg


IMG_1869.jpg


IMG_1866.jpg


фотографије са сајта МОНДО
 
Jednog lepog dana kada se bude na tom mestu gradila metro stanica onda ce doci do ozbiljne rekonstrukcije, do tada samo sitna krpljenja.
 
Pre nekoliko godina posekli su one lepe breze oko male fontane kao i one oko velikih žardinjera sa cvećem. Sada na istom mestu gde su bile posečene (sasvim dobre i zdrave) sade nove. Nažalost, praktično je nemoguće napraviti od njega potpuno pešački trg zbog prometne Kolarčeve ulice.
 
Трагедија је што су уклонили трамваје са тог трга... Мислим да би данас изгледало светски да имамо макар тај један једини пешачки трг са трамвајем...
 
milanobelgrade":30di03ed je napisao(la):
Трагедија је што су уклонили трамваје са тог трга... Мислим да би данас изгледало светски да имамо макар тај један једини пешачки трг са трамвајем...

Bilo bi dobro za pocetak da dobijemo taj jedan jedini trg jer ga i dalje cekamo.
 
Meni je fascinantno to sto u skoro svakom manjem mestu u Srbiji imamo uredjene glavne trgove, a nama u prestonici izgleda ovako jadno...
 
Neka se svi odmah povjesaju kad ovakav majusni trg ne mogu skockati. Sta bi tek bilo da je triput veci?
Ako ne znaju nek zovnu Bandica da ih nauci?
 
Feanor":v1wqhr3o je napisao(la):
Meni je fascinantno to sto u skoro svakom manjem mestu u Srbiji imamo uredjene glavne trgove, a nama u prestonici izgleda ovako jadno...

Meni je jos fascinantnije da Tirana ima veci i ubedljivo uredjeniji Trg od Beograda.
 
To Relja i Direktor bolje znaju od mene ali imam utisak da oni, koji su u to vrijeme zidali zgrade na toj lokaciji, nisu znali, pretpostavljali da ce u nase vreme tu biti glavni gradski trg!
Mozda je u to doba za njih glavni gradski trg bio na Terazijama pa su ih onako sminkali???
A kad su dosli crveni sve sj.bali!
 
Trg je daleko drugacije izgeldao i zvao se pozorisin , zgrade koje su ga okruzivale drugacije nego danas stradale su u bombardovanjima , a i ukinuta je tramvajska okretnica i , uradjena drugacija regulacija
 
Trg Skenderbeg u Tirani je formula 1 za nas Trg republike, o cemu pricamo onda?
 
Predvidjena je i povezana sa rekonstrukcijom Narodnog muzeja, a i sa izgradnjom buduce stanice podzemne zeleznice.
Mozda neko od nas to i dozivi :kafa:

@milanobelgrade
Idi na stranicu Rekonstrukcija Narodnog muzeja
 
Znam da svima zvuci kao dobra ideja metro stanica ispod trga, samo ne znam koda onda sa saobracajem ako ne ispod zemlje (ako zelimo pravi veliki trg republike)? + tu su Terazija kao potencijalni cvor M linija koje nisu ni dovoljno blizu ni dovoljno daleko od trga r.
 
direktor":1pbg79ni je napisao(la):
Trg je daleko drugacije izgeldao i zvao se pozorisin , zgrade koje su ga okruzivale drugacije nego danas stradale su u bombardovanjima , a i ukinuta je tramvajska okretnica i , uradjena drugacija regulacija
Pa jel bio tada prostraniji nego danas?
 
На месту данашњег стакленца и платоа Зорана Ђинђића биле су зграде,тако да је трг био некако јасније ограничен,али је био мањи...
1zcctft.jpg
 
Ovo sada nije trg. Da me ne mrzi, prebrojao bih sve fontane, breze, platane, kioske, stajališta, bilborde, stolove i stolice, žardinjere, autobus za transfuziju krvi, stubiće protiv parkiranja, portal za tačno vreme i datum... Dobijeni broj objekata bih podelio sa površinom "trga" i matematički dokazao da na tom prostoru dvoje ljudi ne mogu da se mimoiđu.
 
Nema smisla rekonstrukcija trga bez rušenja staklenca, onih nakazno nadzidanih zgrada pored njega pa i samog unakaženog bioskopa.

capture.png
 
Nego otplao fasadno stakolo na trotoar sa staklenca dobro niko nije poginuo , davno je istekla dozvola za taj privremeni obejkat
 
Ako je neko primetio , fasada zgrade jugoexporta (bivsa palata Jugoslovenske banke) se raspada. Posle neuspesne privatizacije (cini mi se da je Zepter u tome nesto muljao) zgrada je ostavljena na nemilost zubu vremena. Odmah do nje jezgrada Dunav osiguranja koju ce verovatno rekonstruisati Allianz ukoliko dodje na jesen do prodaje istom. Ceka se zakon o osiguranju do kraja jula. Staklenac bi trebalo demontirati i pokloniti nekom manjem gradu. Na tom mestu posle strucne rasprave sagraditi neki novi objekat.
uhamy7e7.jpg

bynujuzu.jpg

dusa9yha.jpg
 
Уколико буду померали окретницу тролејбуса...можда би овако нешто могло да се уради...а да троле иду неком улицом ниже од Васине...
 
Vrh