Реконструкција Трга Републике

Diskusije o objektima koji se rekonstruišu i obnavljaju

Moderator: Igor

Piccolo
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pon Mar 25, 2013 9:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 593
Pohvalio: 1352

Re: Реконструкција Трга Републике

Postod Piccolo » Pet Maj 17, 2019 1:47 am

Neverovatno da ne mogu makar da odrade ovaj spoj sa Čika Ljubinom, bukvalno dva dana posla da se ljudi ne lome, a za baštu otvoriše odmah.
Pohvale za post: 2
Bender Rodriguez
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Mar 12, 2017 2:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 6405
Pohvalio: 4939

Postod Bender Rodriguez » Pet Maj 17, 2019 4:48 pm

Već 8 meseci rade prostor od 6000 m2. Mislim na deo između NP, Boško Buha, Jugoeksporta i Staklenca, pošto ni to još nisu završili.

I onda posle ''zašto je narod toliko negativan i nadrndan...''
Da, stvarno... i ja se pitam zašto... :kafa:
Pohvale za post: 5
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9841
Pohvalio: 2404

Postod astrodule » Pet Maj 17, 2019 5:30 pm

Pa znaš li ti koliko su godina radili "promenadu" od Brankovog mosta do Rezidensa i rupe? Naravno, sa rušenjem su krenuli od Brankovog mosta, a posle ko zna koliko meseci (izračunao sam svojevremwno) su završili taj deo.
Tako očigledno treba i nemoj da si negativan ;)

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Pohvale za post: 4
Zuma
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Uto Maj 19, 2009 11:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 12062
Pohvalio: 25

Postod Zuma » Pet Maj 17, 2019 5:39 pm

Zaista bi se moralo bar početi sa pokušajima da se dobiju neka razjašnjenja. Makar u početku za jednostavne stvari. Inače ih nikada nećemo imati i sve će uvek biti isto. Ako se zbog radova zatvara veoma prometan i važan deo grada, onda se radovi obavljaju tako da se prvo DO KRAJA odradi manji deo, pa se on ponovo otvori, pa se TEK ONDA nastavljaju radovi na sledećem delu te površine. To je elementarno. Pogotovo ovde, gde se velika, skoro završena a ipak neotvorena površina, uopšte ne koristi za bilo šta. Nije potrebna nikakva stručnost viša od osnovne škole da bi došlo do takvog zaključka. Pa zašto onda? Mala neprijatnost za izvođača i investitora je za ovu vlast daleko važnija od ogromne neprijatnosti za građanstvo zato što ono nema NIKAKVA prava?? Neki novinar mora početi da insistira na takvim odgovorima. To im je posao. Jer ako nikada ne moraju javnosti da odgovaraju čak ni na očigledna pitanja ne vidim zašto bi menjali praksu.
Pohvale za post: 5
Bukira
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Sep 03, 2015 9:35 am
Kontakt:
Pohvaljen: 8226
Pohvalio: 5800

Postod Bukira » Pet Maj 17, 2019 9:11 pm

Slikano danas popodne. Vreme idealno za rad, ali ni jednog radnika nema. Kažu da su prepodne videli nekoliko, ali su brzo nestali.

Trg_republike_2019-05-17_01.jpg

Trg_republike_2019-05-17_02.jpg

Trg_republike_2019-05-17_03.jpg
Pohvale za post: 12
johnny_s
Intermediate
Pridružio se: Sub Apr 09, 2011 9:45 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 205
Pohvalio: 315

Postod johnny_s » Sub Maj 18, 2019 1:16 am

Povodom uklanjanja kandelabra sa Trga, pisao sam Zavodu još mesec dana. Odgovor je brzo stigao, ali sam tek sad video:

"Поштовани господине ...,
Поводом Вашег обраћања Заводу за заштиту споменика културе града Београда електронском поштом, заведеним под бр. Р 1632/19 од 17.04.2019, везано за рестаурацију канделабра на Тргу Републике, обавештавамо Вас да је у склопу радова предвиђена искључиво рестаурација постојећих канделабра. Планирано је њихово чишћење, уклањање патине и рестаурација оштећених и недостајућих делова. Постаменти који су попуцали се раде нови у потпуности према постојећим.
С поштовањем, "

Dakle, kandelabri se vraćaju nakon restauracije, tako da je najverovatnije to uzrok njihovog "nestanka".
Moram da pohvalim Zavod na jasnom i relativno brzom odgovoru. :kk:
Takođe, iznenađuje me da niko od forumaša koji su toliko ovde izražavali brigu, nije jednostavno pisao nadležnoj instituciji.
Pohvale za post: 12
Саша
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Jul 25, 2014 1:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1619
Pohvalio: 632

Реконструкција Трга Републике

Postod Саша » Sub Maj 18, 2019 1:29 pm

Сликано јуче поподне:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Никако да заврше овај ћошак трга према Чика Љубиној улици:

Slika

Изложба међународне архитектуре:

Slika
Ћирилица се пише срцем!
Pohvale za post: 11
Galeks
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Nov 17, 2011 4:20 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1123
Pohvalio: 461

Postod Galeks » Sub Maj 18, 2019 4:10 pm

Са слике делује као да се улица померила према хотелу. колико се смањила ширина тротоара на тој страни? Много људи пролази туда, нисам сигуран да ће бити довољне ширине.
Ћирилица :dil:
Earthmoving
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Pet Jan 22, 2016 11:32 am
Kontakt:
Pohvaljen: 6006
Pohvalio: 4182

Postod Earthmoving » Sub Maj 18, 2019 5:15 pm

Jel moze neko da postavi crtez kako bi ovo na kraju trebalo da izgleda? Nisam redovno pratio temu.
Inace, sad sam prosao, rade ima 15tak majstora i 4 masine (valjak, mini bager, 2 mala utovarivaca). Najvise se radi onaj deo gde je uzeto od ulice, kod bivseg pesackog prelaza, dijagonalno preko puta Staklenca.
Govori istinu i dobro barataj lukom i strelom
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod astrodule » Sub Maj 18, 2019 6:16 pm

Bolje bi im bilo da zapnu i završe onaj ćošak kod Buhe i puste deo Trga do Spomenika.
Duletov blog
Slika
Pohvale za post: 1
Doctor Who
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Uto Nov 20, 2018 12:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 109
Pohvalio: 88

Postod Doctor Who » Ned Maj 19, 2019 12:08 am

Earthmoving » Суб Мај 18, 2019 5:15 pm napisao:Jel moze neko da postavi crtez kako bi ovo na kraju trebalo da izgleda? Nisam redovno pratio temu.
Ovako bi trebalo da izgleda. Sam pešački deo trga će biti proširen na mestu gde se nalazio kolovoz i formiraće se prav ugao, a smanjiće se površina trotoara kod Jugoeksporta. Takođe će se ukloniti razdelno ostrvo kod Narodnog pozorišta, gde će se isto proširiti pešački deo. Blago se vide stare linije ivičnjaka i žardinjera, pa možeš da vidiš koliko se zapravo proširio trg.
Prikačeni fajlovi
Трг Републике.jpg
”People assume that time is a strict progression of cause to effect, but actually from a non-linear, non-subjective viewpoint - it's more like a big ball of wibbly wobbly... timey wimey... stuff.” Doctor Who
Pohvale za post: 7
srdjanprpa
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Jul 19, 2017 7:57 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 662
Pohvalio: 621

Postod srdjanprpa » Ned Maj 19, 2019 9:37 am

Pomeraju autobuska stajalista, mislim da je to jedino ok, jer se uvek pravila guzva na pesackom i stanici, meni ovo izgleda ce se vozaci autobusa bas muciti, ne izgleda mi da ce moci da zalomi iz Francuske ( ili Vase Carpaica) u Kolarcevu a da ne predje u drugu traku.
ink
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Jul 07, 2009 5:13 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 513
Pohvalio: 496

Postod ink » Ned Maj 19, 2019 4:27 pm

Ne vidim čemu će da služi ona velika trouglasta praznina između staklenca i novog hotela ... osim što će tuda kola pokušavati da se izmaknu iz kolone ili prosto da probaju tu da parkiraju kad "niko ne gleda". Zar ne bi bilo bolje da se to pretvori u pešačko ostrvo?
Pridružio se: Čet Avg 17, 2017 10:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1956
Pohvalio: 656

Postod Vox91 » Ned Maj 19, 2019 4:41 pm

Deluje mi da će trotoar ispred Jugoeksporta prema ovom projektu biti prilično uzak, pešački prelaz pred kojim će uvek čekati mnogo ljudi je odmah kod ulaza u hotel, a drveće pred lepom renoviranom fasadom hotela je čist višak.
Earthmoving
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod Earthmoving » Ned Maj 19, 2019 6:33 pm

Hvala Doctore Who :kk:
A sta je bilo sa nastavkom iza Narodnog pozorista do Kolarca, to se ne pretvara jos u pesacku i ne radi uskoro?
Doctor Who
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Uto Nov 20, 2018 12:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 109
Pohvalio: 88

Postod Doctor Who » Ned Maj 19, 2019 6:59 pm

Koliko ja znam, za sad ne. Vesić to non-stop najavljuje i odlaže, tako da više ni ne znam. Verovatno će još više biti odloženo, ako planiraju da postavljaju šine od Kalemegdana do Slavije, pošto za sad nema projekta. :?:
”People assume that time is a strict progression of cause to effect, but actually from a non-linear, non-subjective viewpoint - it's more like a big ball of wibbly wobbly... timey wimey... stuff.” Doctor Who
Earthmoving
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod Earthmoving » Ned Maj 19, 2019 7:29 pm

Hvala jos jednom. E steta, mogli su sad odjednom rese i Vasinu u pesacku, i Staklenac.
Inace, sada je mnogo bolja atmosfera u centru ovde gde je pesacka zona, ima dosta dece se igraju kao tamo kod Pevca stalno vidjam, voze trotinete, a i odrasli po centru sve vise idu elektroskuterima. Iako sam ja kao vozac cesto u kolima, ali opet podrzavam. Medjutim sem ovoga gradska vlast po gradu tanko radi, prosirenja ulica, novi parkovi, novi bulevari, nova parkiralista... jako jako slabo, ne znam gde trose onoliki gradski budzet, nije valjda da misle da ce uloze 1% na ovo parce u centru pa da ce ljudi progutaju da je to dovoljno za grad od 2 miliona.
tzoran1
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Nov 21, 2013 2:38 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2789
Pohvalio: 275

Postod tzoran1 » Ned Maj 19, 2019 8:24 pm

Galeks » Sat May 18, 2019 3:10 pm napisao:Са слике делује као да се улица померила према хотелу. колико се смањила ширина тротоара на тој страни? Много људи пролази туда, нисам сигуран да ће бити довољне ширине.

Vox91 » Sun May 19, 2019 3:41 pm napisao:Deluje mi da će trotoar ispred Jugoeksporta prema ovom projektu biti prilično uzak, pešački prelaz pred kojim će uvek čekati mnogo ljudi je odmah kod ulaza u hotel, a drveće pred lepom renoviranom fasadom hotela je čist višak.

Napravljeni su kompromisi da bi ispravili Makedonsku jer ce tu verovatno da proteraju neku liniju JP, pa su suzili trotoare ispred hotela, a pesaci koji hoce prema domu omladine neka se snadju.
Mnogi nesposobni ljudi su daleko dogurali. Ko je nesposoban moze raditi sve. Sposobni rade samo ono sto umeju.
Beogradjani volite Beograd, on nema nikoga osim vas!
stf
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Jan 22, 2010 4:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9479
Pohvalio: 2157

Postod stf » Ned Maj 19, 2019 8:47 pm

srdjanprpa » 19 Мај 2019 08:37 am napisao:Pomeraju autobuska stajalista, mislim da je to jedino ok, jer se uvek pravila guzva na pesackom i stanici, meni ovo izgleda ce se vozaci autobusa bas muciti, ne izgleda mi da ce moci da zalomi iz Francuske ( ili Vase Carpaica) u Kolarcevu a da ne predje u drugu traku.

Траке на самој кривини су поприлично шире од наставка у Француској и Коларчевој, ваљда управо због зглобних аутобуса.
Trenutno ne gledamo dovoljno daleko u buducnost ... treba gledati mnogo dalje ....da bi buducnost sto pre postala sadasnjost !!!
srdjanprpa
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Jul 19, 2017 7:57 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 662
Pohvalio: 621

Postod srdjanprpa » Ned Maj 19, 2019 10:06 pm

Da, u pravu si, tek sam sad to primetio.
gradjanin
Intermediate
Pridružio se: Čet Apr 09, 2009 4:31 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 867
Pohvalio: 307

Postod gradjanin » Pon Maj 20, 2019 9:30 am

astrodule » 18 May 2019 05:16 pm napisao:Bolje bi im bilo da zapnu i završe onaj ćošak kod Buhe i puste deo Trga do Spomenika.

Organizacija gradilista: cista jedinica!! Kao da gradilste vode laici, a ne neko kome to treba da bude struka. Pozatvarati sve prolaze u izto vreme, ne otvarati fazno deo po deo da se ne bi remetio (bas toliko) normalan zivot u centru. Trg je cvorsite naprometnijeg i pesackog i kolskog saobracaja i moralo je da se vodi racuna da se radovi rade po fazama koje ce omogucavati propust prolaznika. Nema nikakvog opravdanja da je u pitanju kompleksnost radova, da se ljudi strpe za vise ciljeve itd. Jednostavno organizacija gradilista je losa, radi mali broj radnika, a napadnuti su svi delovi trga, skoro pa u isto vreme. Za pocetak bi trebalo da zavrse deo oko BB i puste bar tranzit ka Pozoristu, pa deo do Makedonske, pa Makedonsku... Ovako samo sticem utisak da to rade namerno, a zato im ide u prilog da su ljudi besni - nije mi jasno....
Pohvale za post: 4
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod astrodule » Pon Maj 20, 2019 11:59 am

Većina ljudi je nezainteresovana ili glupa da bi to shvatila. Zvuči surovo, ali eto, može im se.
Duletov blog
Slika
Pohvale za post: 2

Povratak na “Rekonstrukcija i obnova objekata”