Šta je novo?

GP "Napred" Blok 21 - Nadogradnja

Igor

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
10.01.2007.
Poruke
18.650
Pohvaljen
37.331
Izvor: Beobuild.rs

GP "Napred" dograđuje objekat u bloku 21
Napred01b.jpg


U ovom izdanju predstavljamo vam planiranu rekonstrukciju i dogradnju u okviru komercijalne zone bloka 21 na Novom Beogradu. Urbanistički projekat koji je nedavno usvojen podrazumeva intervenciju na objektu građevinskog preduzeća “Napred” na uglu Bulevara Mihajla Pupina i Ulice Antifašitičke borbe, kao i njegova dogradnja u skladu sa parametrima iz GUP.

Vezana komercijalna zona sastoji se iz tri objekta sa velikim stepeništem i pristupom zajedničkom platou. Objekti su niske spratnosti (P+2/P+3) za poslovnu i komercijalnu namenu, a danas to su zgrade Vojvođanske banke, JP "Srbijašume" i GP “Napred”. Prva rekonstrukcija u okviru ovog kompleksa izvršena je bas na zgradi GP “Napred” devedesetih godina. Tada su još uvek važila pravila starog GUP-a, pa dogradnja nije povećala spratnost objekata, već je samo proširila objekat do regulacione linije ka Bulevaru Mihajla Pupina. Kasnija rekonstrukcija zgrade JP "Srbijašume" takođe je dogradnjom iskoristila prostor do regulacione linije, pa je zadrzavajući spratnost i taj objekat približen ulici. Objekat Vojvođanske banke još nije dograđivan i zadržao je originalni koncept i gabarite.

Celu vest kao i prikaze objekta mozete videti vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/gp-napred-dogra%C4%9 ... p2561.html
151014-NAPRED21-03.jpg

Napred01.jpg

Celu vest kao i prikaze objekta mozete videti vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/gp-napred-dogra%C4%9 ... p2561.html
 
И ту оде мој лепи поглед са терасе :(
 
Kad ovo treba se realizuje

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
У подземној гаражи УПИН већ месец дана се нешто ради, сваки дан излази мањи кипер пун шута, не знам има ли то везе са овим пројектом.
 
Zanimljivo je sto ce biti u okviru objekta radjen dodatni podzemni nivo za garazu. Sta kazu gradjevinci koliko je zahtevno u okviru postojeceg objekta izvesti takve radove posto i ne pamtim da smo tako nesto imali priliku da pratimo.
 
Da li je moguce da je izgradnja dodatnog podzemnog garaznog nivoa uslov da bi se moglo izvrsiti povecanje spratnosti?
 
Igor":2i5ori6i je napisao(la):
Zanimljivo je sto ce biti u okviru objekta radjen dodatni podzemni nivo za garazu. Sta kazu gradjevinci koliko je zahtevno u okviru postojeceg objekta izvesti takve radove posto i ne pamtim da smo tako nesto imali priliku da pratimo.

Ako to nije mnogo zahtevno (a verujem da jeste) to bi rešilo problem parkiranja na mnogim mestima.
 
RioBL":25fme0ul je napisao(la):
Da li je moguce da je izgradnja dodatnog podzemnog garaznog nivoa uslov da bi se moglo izvrsiti povecanje spratnosti?
Svakako se moraju obezbediti nova parking mesta kako bi se zadovoljio koeficijent po tom pitanju.
 
astrodule":34wi0ick je napisao(la):
Igor":34wi0ick je napisao(la):
Zanimljivo je sto ce biti u okviru objekta radjen dodatni podzemni nivo za garazu. Sta kazu gradjevinci koliko je zahtevno u okviru postojeceg objekta izvesti takve radove posto i ne pamtim da smo tako nesto imali priliku da pratimo.

Ako to nije mnogo zahtevno (a verujem da jeste) to bi rešilo problem parkiranja na mnogim mestima.

I ja vjerujem da je zahtevno, ali i skupo, tako da to nece rjesiti problem parkiranja na mnogim mjestima.
 
Cilj ovog parkinga nije da resi blokovsko parkiranje vec da zadovolji potrebe poslovnog objekta.
 
Igor":fl5x091s je napisao(la):
Zanimljivo je sto ce biti u okviru objekta radjen dodatni podzemni nivo za garazu. Sta kazu gradjevinci koliko je zahtevno u okviru postojeceg objekta izvesti takve radove posto i ne pamtim da smo tako nesto imali priliku da pratimo.
Подзиђивање темеља и није тако ретка пракса у грађевинарству колико се чини у први мах. Ради се од кад је света и темеља. :) Ако се добро сећам постоји око 3-4 методе за тако нешто у зависности од типа и позиције темеља, земљишта, суседних објеката...

Напредова зграда вероватно лежи на темељној плочи што само по себи не би било тешко "подзидати" и додати још једну етажу испод. Њима је ту вероватно већи проблем и трошак она злогласна новобеоградска кота 74 и ниво подземних вода. Претпостављам да ће ту нову етажу радити у АБ касети.
 
Igor":2vkprgj1 je napisao(la):
Cilj ovog parkinga nije da resi blokovsko parkiranje vec za zadovolji potrebe poslovnog objekta.

Mislio sam da će da rasteriti parking mesta u okolini koja zauzimaju zaposleni u Napredu. Na čelu sa trotarom ispred ulaza gde je uvek neka skupocena limuzina (džip) parkiran.

Kad bi to svaka poslovna zgrada u okolini uradila, stanari bi mnogo lakše nalazili mesta tokom celog dana.
 
Delija":14ikgwz8 je napisao(la):
Igor":14ikgwz8 je napisao(la):
Zanimljivo je sto ce biti u okviru objekta radjen dodatni podzemni nivo za garazu. Sta kazu gradjevinci koliko je zahtevno u okviru postojeceg objekta izvesti takve radove posto i ne pamtim da smo tako nesto imali priliku da pratimo.
Подзиђивање темеља и није тако ретка пракса у грађевинарству колико се чини у први мах. Ради се од кад је света и темеља. :) Ако се добро сећам постоји око 3-4 методе за тако нешто у зависности од типа и позиције темеља, земљишта, суседних објеката...

Напредова зграда вероватно лежи на темељној плочи што само по себи не би било тешко "подзидати" и додати још једну етажу испод. Њима је ту вероватно већи проблем и трошак она злогласна новобеоградска кота 74 и ниво подземних вода. Претпостављам да ће ту нову етажу радити у АБ касети.
Da ja sam to pomenuo vise kao nesto sto nismo bas pratili medju vecim projektima ili ne mogu da se setim. Inace kota ce im biti 70mnv pa ce biti povuci potegni sa podzemnim vodama
 
Ja mislim da ce se podzemni nivo graditi samo u okviru novijeg dela zgrade koji se prosiruje van gabarita postojece.
 
Koliko znam ne bi trebalo jer podzemna gradjevinska linija ne izlazi do regulacione. Rekao sam iznad na kojoj koti ce se nalaziti novi podzemni nivo.
 
Hmm zanimljivo. Ako grade ispod postojeceg temeljne ploce, znaci da nema sipova, jer ne znam kakvo bi njih sekli a ujedno osigurali stabilnost. A druga stvar, ako vec nema sipova a izdizu 5 novih spratova opet ne mogu da pobijaju sipove, a opterecenje se drasticno povecava. Cudno i zanimljivo u isto vreme.
 
Da, dobro zapazanje Milanche. Onda ce vjerovatno biti ovo sto je Spatio napisao...
 
Delija je napisao da ovo nije retka praksa u građevinarstvu.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
2bekv7.jpg


Ne vidim da ce raditi tu nadogradnju.
 
4f0nl.jpg


Danas

Cuo sam da su probili deo poda na prvom spratu, ne znam da li planiraju neke stepenice.
 
To ti je kao rušenje objekta, jer prema onim planovima to je potpuno nova zgrada, ali realno oni se ovde ozbiljno igraju u pesku. Videćemo da li će imati problema sa izgradnjom temelja ovog novog projekta na ovoj zgradi.
 
Ovde je koliko vidim samo rekonstrukcija bez dogradnje
 
Vrh