Rekonstrukcija Trga Nikole Pašića

Diskusije o objektima koji se rekonstruišu i obnavljaju

Moderator: Igor

Дошљак
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sub Nov 01, 2014 12:14 am
Kontakt:
Pohvaljen: 12134
Pohvalio: 29118

Re: Rekonstrukcija Trga Nikole Pašića

Postod Дошљак » Ned Apr 12, 2020 9:47 pm

Сви јавни објекти треба да склоне, замаскирају или централизују климу као пример, затим за њима привредни објекти и онда на крају грађани на својим стамбеним објектима.
Хаеул
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Apr 06, 2019 3:22 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1425
Pohvalio: 117

Postod Хаеул » Sre Apr 15, 2020 2:43 pm

Не само јавни објекти, већ и сви други на ударним локацијама. На неким објектима - попут здања Историјског мујеза - не треба дозволити ни замаскиране климе, ако им је једина могућа локација на главној фасади зграде.
Pohvale za post: 1
sizif
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 4:58 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1428
Pohvalio: 936

Postod sizif » Pon Apr 20, 2020 1:35 am

Beki » 12 Апр 2020, 20:22 napisao:Jednom sam napisao da nisam toliki ekstremni protivnik klima uredjaja, kao neki ovde, nekako sam navikao na njih i ni ne secam se Beograda pre njih, a i treba biti realan i kada vec nema novca da se to odradi kako treba, bolje klima nego da ljudi umru od vrucine.

Medjutim, ne mogu da opisem koliko mi je odvratno to nasumicno postavljanje klima, kao na zgradi IMS, a ima i gorih primera. Mogli bi bar da na nekim bitnijim objektima postave klime po nekom redu, da sve bude iste marke i velicine itd.

Na nekim zgradama, kao sto je ova sa slike, klime nekako jednostavno postanu deo zgrade, kao neki moderni gadzet, ali je sve uredno postavljeno i meni uopste i ne smeta. To je neki minimum koji bi trebao da se zahteva, narocito na objektima u centru gradu.

Slika

Напокон да се и ја у нечему сложим са Беки(јем). Плус.
Сизиф не одустаје!
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 17800
Pohvalio: 7388

Postod direktor » Ned Apr 26, 2020 9:15 pm

Slika
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Pohvale za post: 2

Povratak na “Rekonstrukcija i obnova objekata”