Rekonstrukcija Trga Nikole Pašića

Diskusije o objektima koji se rekonstruišu i obnavljaju

Moderator: Igor

Kailan
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pon Avg 24, 2015 3:44 am
Kontakt:
Pohvaljen: 748
Pohvalio: 70

Re: Rekonstrukcija Trga Nikole Pašića

Postod Kailan » Pon Avg 26, 2019 1:23 am

maršalsavo » Сре Авг 21, 2019 9:56 pm napisao:
Kailan » Sre Avg 21, 2019 7:46 pm napisao:Зар није цела поента тог дрвећа да сакрије оно ругло од Дома синдиката?

koje ruglo?

лупио сам, нисам ни видео шта сам написао
The more corrupt the state, the more numerous the laws.

― Tacitus
dziggy
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Feb 05, 2007 11:47 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 707
Pohvalio: 1223

Postod dziggy » Pon Avg 26, 2019 2:06 am

E svaka ti cast.
Pohvale za post: 1
Drakche
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Čet Avg 19, 2010 11:50 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1959
Pohvalio: 2060

Postod Drakche » Pon Avg 26, 2019 7:53 am

Slika

Ako se vec radi rekonstrukcija, mogao bi da se iskopa jedan tunel ispod D.Sindikata do Terazijske Terase i dalje za NBGD.
Mozda bi izgledalo malo nakaradno s tunelom, ali bi se znatno oslobodio Brankov Most.

Mozda nije najbolja ideja, ali fali mi malo siri koncept u razvijanju grada, ne samo renoviranje povrsine.
Bender Rodriguez
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Mar 12, 2017 2:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7735
Pohvalio: 5871

Postod Bender Rodriguez » Pon Avg 26, 2019 10:08 am

Pa to i jeste bio originalni plan još pre nekoliko decenija kad se gradio Dom sindikata. Ali se na kraju odustalo od toga a tunel je pomeren tamo gde je sad Terazijski.
Od 1. novembra nijedan autobus GSP-a neće biti bez klime - prof dr Goran Vesić
DraganSt
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Uto Avg 15, 2017 4:05 am
Kontakt:
Pohvaljen: 168
Pohvalio: 138

Postod DraganSt » Uto Avg 27, 2019 3:06 pm

vucko » Čet Avg 22, 2019 6:25 pm napisao:Samo da uđe u zapisnik da smatram uklanjanje fontane sa Trga Nikole Pašića urbicidom. Ono što jedino treba uraditi je promena šarenih crvenih behaton ploča dobrim materijalom za popločavanje i to je to.

Inače, krenula je i peticija protiv uklanjanja fontane :dil:

https://www.peticije.online/sacuvajmo_f ... R9VvS6ao4M

"Mi dole potpisani građani i građanke Beograda protivimo se rekonstrukciji Trga Nikole Pašića koji uključuje izmeštanje fontane jer smatramo da je u pitanju još jedan besmislen projektu koji neće rešiti prave probleme u našem gradu."

Prilicno nejasno definisana peticija i sumnjam u iskrene namere onog ko je pokrenuo peticiju. Po meni, ovo je peticija protiv rekonstrukcije, a ne protiv uklanjanja fontane. Jer da je rec samo o fontani, tekst peticije bi glasio:

"Mi dole potpisani građani i građanke Beograda protivimo se izmeštanju fontane sa Trga Nikole Pašića"
stf
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Jan 22, 2010 4:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9942
Pohvalio: 2260

Postod stf » Sre Avg 28, 2019 10:09 am

Зато што је петиција написана са политичким а не грађанским тоном и циљем. И то је школски пример како покренути петицију коју ће власт да искулира.
Trenutno ne gledamo dovoljno daleko u buducnost ... treba gledati mnogo dalje ....da bi buducnost sto pre postala sadasnjost !!!
Pohvale za post: 5
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 11723
Pohvalio: 3193

Postod astrodule » Sre Avg 28, 2019 11:03 am

Naravno. Takve peticije su kontra-produktivne. Činjenice su bitne, a to je stanje u kome se nalazi taj plato, gradski budžet, problemi koji postoje na njemu, cena rekonstrukcije...

Evo, ja koji prezirem prepreke na pešačkim putanjama, ne vidim problem na ovom trgu (objasnio sam već pre), mislim da nema mnogo problema ni sa podlogom. Ne vidim ni potrebu da čini neku celinu sa Trgom republike jer nikako nije ni povezan sa njime i estetski čini jednu posebnu celinu sa frontom Doma sindikata. Jedino bih uklonio drveće ispred samog Doma sindikata (samo srednje trećine) i zasadio ga uz fontanu i tako fasadu učinio mnogo vidljivijom, ostavio prazan prostor ispred nje, a ko hoće da sedi pod drvećem to može oko fontane. Tako bismo dobili i prazan prostor sa Pašićem, i park oko fontane.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Minnheima
Intermediate
Pridružio se: Uto Avg 17, 2010 6:29 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 300
Pohvalio: 1254

Postod Minnheima » Sre Avg 28, 2019 11:10 am

@stf
Svaka građanska akcija u svojoj suštini jeste politička akcija (jer mi jesmo politička bića), ali svaka politička akcija ne mora (i ne sme) da bude partijska akcija. Pretpostavljam da si na to mislio. :)
Pohvale za post: 3
milanche
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Maj 28, 2011 1:33 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2259
Pohvalio: 897

Postod milanche » Sre Avg 28, 2019 1:09 pm

DraganSt » 27 Avg 2019, 14:06 napisao:
vucko » Čet Avg 22, 2019 6:25 pm napisao:Samo da uđe u zapisnik da smatram uklanjanje fontane sa Trga Nikole Pašića urbicidom. Ono što jedino treba uraditi je promena šarenih crvenih behaton ploča dobrim materijalom za popločavanje i to je to.

Inače, krenula je i peticija protiv uklanjanja fontane :dil:

https://www.peticije.online/sacuvajmo_f ... R9VvS6ao4M

"Mi dole potpisani građani i građanke Beograda protivimo se rekonstrukciji Trga Nikole Pašića koji uključuje izmeštanje fontane jer smatramo da je u pitanju još jedan besmislen projektu koji neće rešiti prave probleme u našem gradu."

Prilicno nejasno definisana peticija i sumnjam u iskrene namere onog ko je pokrenuo peticiju. Po meni, ovo je peticija protiv rekonstrukcije, a ne protiv uklanjanja fontane. Jer da je rec samo o fontani, tekst peticije bi glasio:

"Mi dole potpisani građani i građanke Beograda protivimo se izmeštanju fontane sa Trga Nikole Pašića"

Vrlo je jasno navedeno da se protive rekonstrukcji koja ukljucuje izmestanje fontane, a ne generalno rekonstrukciji. Jedan primer uslovne recenice, osnovna skola. Onaj ko je dobronameran shvatice sta se kaze, onaj ko nije, i zarez ce mu delovati kao nesto politicko i upereno protiv drzave, naroda i sve srpskog.
Pohvale za post: 3
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Sre Avg 28, 2019 1:39 pm

Problem je u drugom delu rečenice koji nije baš najlepše sročen (jeste jasno, ali to nije rečnik koji se koristi u zvaničnom govoru i prepiskama)
Duletov blog
Slika
milanche
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Maj 28, 2011 1:33 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2259
Pohvalio: 897

Postod milanche » Sre Avg 28, 2019 1:57 pm

Ovo drugog dela vec mogu da se slozim, nije najsrecnie sroceno.
stf
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Jan 22, 2010 4:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9942
Pohvalio: 2260

Postod stf » Čet Avg 29, 2019 8:48 am

Minnheima » 28 Авг 2019 10:10 am napisao:@stf
Svaka građanska akcija u svojoj suštini jeste politička akcija (jer mi jesmo politička bića), ali svaka politička akcija ne mora (i ne sme) da bude partijska akcija. Pretpostavljam da si na to mislio. :)

Тачно, нејасно сам се ја изразио.

Грађанска дефиниција петиције би била оваква:

"Ми, доле потписани грађани и грађанке Београда противимо се измени естетике и техничког решења фонтане приликом најављене реконструкције Трга Николе Пашића."

И то је то. Јасно дефинисано у словце шта смета и против чега се покреће петиција. Грађанске акције морају бити мудрије вођене од акција политичких партија. Прво и основно, не треба се противити променама и реконструкцијама као таквим, већ лоше замишљеним решењима тих реконструкција. Тиме се избегава да будете проглашени противницима прогреса. Никада не треба бити против реконструкција било које врсте. Само против лоших решења. И то треба ЈАСНО дефинисати.

А други део реченице петиције као да је писао неки од лидера опозиције. И ето школског примера да власт уради како је замислила - у инат.
Trenutno ne gledamo dovoljno daleko u buducnost ... treba gledati mnogo dalje ....da bi buducnost sto pre postala sadasnjost !!!
Хаеул
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Apr 06, 2019 3:22 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 731
Pohvalio: 104

Postod Хаеул » Pet Avg 30, 2019 1:17 am

astrodule » 28 Авг 2019 18:03 napisao:Naravno. Takve peticije su kontra-produktivne.

Такве петиције они мало паметнији сами започињу, у циљу везивања руку противнику.

То је као када лопов викне ,"дрште лопова!" Док жртва све објасни корисним идиотима, лопов је већ одавно умакао.
Pohvale za post: 2
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Pet Avg 30, 2019 11:54 am

Pa da, to bude prosto zicer za vlast.
Mada, ne treba potcenjivati ni ljudsku glupost i precenjivanje svojih intelektualnih / političkih sposobnosti.
Duletov blog
Slika
Хаеул
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Apr 06, 2019 3:22 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 731
Pohvalio: 104

Postod Хаеул » Sub Avg 31, 2019 12:09 am

astrodule » 30 Авг 2019 18:54 napisao:Pa da, to bude prosto zicer za vlast.
Mada, ne treba potcenjivati ni ljudsku glupost i precenjivanje svojih intelektualnih / političkih sposobnosti.

О, не сумљам да је ово дело некога добронамерног, ко мисли да је направио пун погодак.
njujork14
Beginner
Pridružio se: Sre Apr 07, 2010 3:00 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 55
Pohvalio: 2452

Postod njujork14 » Pon Sep 16, 2019 2:19 am

Meni najlepsi, najdrazi trg i jedno od omiljenih mesta u Bg. Samo malo bolje da se odrzava, inace savrsen.
vucko
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 1:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2342
Pohvalio: 427

Postod vucko » Uto Sep 17, 2019 10:35 pm

Malo smo se ućutali. Šta li nam gradski oci i majke spremaju tokom ovog zatišja?
"Kad će taj metro? Mnogi Beograđani su već odavno pod zemljom i čekaju."
Piccolo
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Mar 25, 2013 9:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 898
Pohvalio: 2293

Postod Piccolo » Uto Sep 17, 2019 10:43 pm

njujork14 » Mon Sep 16, 2019 1:19 am napisao:Meni najlepsi, najdrazi trg i jedno od omiljenih mesta u Bg. Samo malo bolje da se odrzava, inace savrsen.

Bukvalno, dovoljno da se preslože kocke tamo gde su oštećene/izvaljene i da se eventualno zamene drvene daske za sedenje. Ovo je totalno nepotrebno bacanje para.

Povratak na “Rekonstrukcija i obnova objekata”