Šta je novo?

Pijace

dusan

Intermediate
Učlanjen(a)
03.01.2007.
Poruke
439
Pohvaljen
77
Na mestu "Kvantaša" nići će nova veletržnica veličine oko 15 hektara


Beograd je, pored Tirane, jedini grad u Evropi koji nema ni jednu veletržnicu. Portugal, koji je veličine Srbije, ima veletržnicu od 30 hektara, dok Hrvatska, recimo, ima tri. Sa izgradnjom veletržnice u Beogradu, na kojoj bi se snabdevali oni koji kupuju na veliko, hipermarketi, hoteli i bolnice, Srbija bi mogla da postane distributivni centar za Balkan.

- Pre nekoliko meseci napravili smo ugovor sa Svetskom bankom koji se odnosi na izradu elaborata za veletržnicu. Da bi se pristupilo realizaciji tog elaborata, čekamo samo da se sve to potpiše i odobri u Gradu - kaže Gordana Matijašević, direktor JKP "Gradske pijace".

- Planiramo da veletržnica bude na lokaciji postojeće Kvantaške pijace, i ukoliko ona zauzme prostor od 12 do 15 hektara, Kvantaška pijaca, koja zauzima pet hektara, će morati da bude izmeštena ili da ostane u sastavu veletržnice - pojašnjava naša sagovornica.
 
EVo par slika zavrsnih radova na pijaci Zeleni venac. po mom misljenju odlicno odradjen posao, ali ipak radovi su se bas oduzili.

dsci0330zk5.jpg

dsci0331xc4.jpg

dsci0332fd0.jpg

dsci0333nd2.jpg

dsci0340en5.jpg

dsci0343wt3.jpg

dsci0346ez4.jpg
 
Pa lepo je ispala ta pijaca! Iako je polemika da li je tu uopste i potrebna pijaca, da li bi tu bolje "cucnuo" neki trzni centar ili poslovna zgrada, ipak mislim da je lepo sto je jedan deo duha starog Beograda sacuvan, a to je nasa urodjena navika da idemo na pijacu i da se cenjkamo sa babama oko pola kile sargarepe!! :)

Tako da, sve u svemu, samo neka ostave pijace tamo gde jesu, ali neka ih srede!
U Hamburgu je jedna od najvecih atrakcija "Fischmarkt", tj. pijaca za prodaju ribe i morskih plodova, i to posecuje gomila turista iz godine u godinu! Pa mozda ce se jednoga dana i turisti u Beogradu prosetati Zelenim Vencem i uzivati u jednoj srpskoj tradiciji i to u samom centru grada! ;)
 
Koliko znam, upravo je lokacija Zelenog venca bila prvobitno namenjena Narodnom pozoristu.Od gradnje se odustalo zbog zemljista koje je isuvise rastresito i mocvarno da primi tako veliku zgradu, te se s toga da su preslo na Trg republike.
 
Kako bre da li je potrebna pijaca :/ ? Naravno da je potrebna, trznih centara i poslovnih zgrada imamo kao blata.
 
jelenabg":2ni7e48z je napisao(la):
Kako bre da li je potrebna pijaca :/ ? Naravno da je potrebna, trznih centara i poslovnih zgrada imamo kao blata.
Pa ovaj, tržnih centara i poslovnih zgrada ima zaista malo, barem onih kvalitetnih što se zaista mogu nazvati tržni centri.
Ali to ne znači da treba skloniti pijace, naprotiv treba ih renovirati, jedino bi bajlonijevu pijacu pretvorio u gradski trg :D
 
Super fotografije bojane, zaista mi se svidja kako su rešili ZV.

Da li imaš i druge fotke iz okoline? :)
 
Moze biti, ali je problemcic sto bi taj trzni centar ili poslovna zgrada bili isti kao i ovi do sada. Zato, dalje ruke od Zelenjaka i pijaca :p .
 
jelenabg":35omptil je napisao(la):
Moze biti, ali je problemcic sto bi taj trzni centar ili poslovna zgrada bili isti kao i ovi do sada. Zato, dalje ruke od Zelenjaka i pijaca :p .
E to je već nešto drugo, sa ovime se apsolutno slažem, tržni centri koje imamo su previše jednolični :( nadam se da će delta i ušće da prodrmaju standarde tc.a
 
A kako bi trebao da izgleda trzni centar?Jel` ne valja Tempo,Merkator ili Metro?A da imamo malo trznih centara je istina tek treba da dodju veliki trgovinski lanci poput Lidl-a.
A pijace treba da postoje a i tradicija je kod nas da ljudi vole da idu na pijacu.
 
No1":b092oiiy je napisao(la):
A kako bi trebao da izgleda trzni centar?Jel` ne valja Tempo,Merkator ili Metro?A da imamo malo trznih centara je istina tek treba da dodju veliki trgovinski lanci poput Lidl-a.
A pijace treba da postoje a i tradicija je kod nas da ljudi vole da idu na pijacu.
Ovde brkaž izrazre...

Tempo Metro i Merkator su nešto tipa veletrgovine, s tim da je beogradski merkator nešto izmedju pošto ima i druge sadržaje - lokale.

Tržni-centri, objekti sa manjim-srednjim lokalima i možda kojim većim, kafićima, restoranima... primer je onaj tržni centar CITY PASSAGE (kod garaže na obilićevom vencu), na konjarniku, propalo čumićevo sokače itd... ili recimo Deltacity i Ušće od onih koje se grade.

Lidl je obična buranija tipa Maxi diskont itd.. tja ne spada u red tržnih centara, ali su potrebni pre svega periferiji.
 
U redu tu se slazemo.Lidl je koliko sam ja razumem nesto tipa za svakog po nesto i ne neka kvalitetna roba.
 
Lidl je u engleskoj krs roba kao sto je kod nas buvljak. Znaci zaista su jeftiniji od konkurencije, ali gotovo nista kvalitetno necete naci tamo.

Stevo imam par slika zelenjaka koje nisam postavio, a ako ste zainteresovani postavicu i njih.
Sto se tice okoline zelenog venca imam jos jako malo slika. pokusacu da iskopam nesto od ranije, pa cu postaviti na forum.
 
Samo ne "Lidl" u centar, oni prodaju noname proizvode po nizim cenama a ubace i ponesto normalno. Dobro resenje za onoga ko hoce da nesto ustedi ali obicno se pravi na periferiji i u delovima grada gde je standard ljudi koji tu zive nizi.
 
Lidl ima ok robu, ali definitivno nije za centar grada ;)


p.s. Bojan87, imaš privatnu poruku :)
 
Samo vas pratim da vidim da neko neće da predloži da se i na zemunskoj pijaci izgradi neki mega....bilo bi svašta .....i ništa od takvog predloga.

Zemunska pijaca je nas zaštitni znak,mesto za prepodnevni izlazak i susret sa ljudima,a leti ovde dovode turiste u okviru razgledanja Zemuna,koji su oduševljeni atmosverom na pijaci pa ne.mogu dalje do keja da ih dovedu
A, tek kad dođu na Kej.....neće da idu u hotel na spavanje .:)
 
Hvala na fotkama Bojane :cool: Zeleni Venac je sad sasvim u redu, cenim sto je modernizovani delovi ispali diskretni, stakla nisu ona grozna plava ogledala kao na renderingu ;)
 
CVRKI":22ggcowi je napisao(la):
Hvala na fotkama Bojane :cool: Zeleni Venac je sad sasvim u redu, cenim sto je modernizovani delovi ispali diskretni, stakla nisu ona grozna plava ogledala kao na renderingu ;)
ovaj... ne mogu da verujem da to pišeš... ne... sa ovim svetom nešto nije uredu
:o

kako si pre godinu i po vrištao kako je projekat full propao itd... :D :D
 
Odradjeno je korektno ali i ne dovoljno dobro. Mislim da se zelena boja ne uklapa, trebalo je mozda izabrati neku drugu boju ili da su koristili neki matirani inox.
 
to je tacno i meni ta zelena boja malo odskace. inox bi bilo mnogo bolje resenje. ali. ma dobro je i ovako + fenomenalno izgleda nocu
 
Po projektu je kompletan krov Zelenjaka trebalo da bude na crveno-bele kvadratice, kao ranije. Sta bi s' tim? :|
 
Steva":3un6fuft je napisao(la):
ovaj... ne mogu da verujem da to pišeš... ne... sa ovim svetom nešto nije uredu
:o

kako si pre godinu i po vrištao kako je projekat full propao itd... :D :D
Ma toliko sam utronjao SundzerBoleta s'mojim pendrekom da je covek sto brze popravio projekat :D Iskreno govoreci kad se setim onih fuj-fuj renderinga gde je pijac unakazen plavicastim staklicima jos uvek mi se dize utroba :/ a sto se tice stabilnosti tla... posto za pouke proslosti nisu hteli da cuju, prepusticu buducnosti da pokaze ko je bio u pravu :p :p :p
 
Mozda gresim ali zar nije Lidl lanac supermarketa tipa Centroprom? Kakve veze oni imaju sa trznim centrima? Barem je u Nemackoj tako. Meni iskreno ne smeta ta zelena boja jer je zelena boja nekako zastitni znak svih nasih pijaca, valjda zbog zelenih tezgi. :)
 
Iskreno malo mi sve to nekako deluje "jeftino", ne znam zasto, ali tako je! :D
Ne kazem da je lose, (dobro je, samo da se gradi), ali kad sam je juce obisao ceo krug oko nje, bilo je delova koji nisu bas najbolje uradjeni, i uklopljeni u ovaj prostor! (bar po meni, i mom oku :rolleyes: )!!!
 
Vrh