Šta je novo?

Beogradska tvrđava i park Kalemegdan

Mislim da iza ove nakaradne ograde stoji novac. Trebalo je nekako opravdati ulupane pare u taj projekat, i najbolje je da se onda istakne skupa kortenska ograda sa duplim rukohvatom od "plemenitog" drveta i dekingom iz p.m, led sijalicama (jos fali light show i razglas sa turskom muzikom ) nekim okolnim ogradama itd . Jeste da su platili Turci, ali nema veze vidi se za sve pare. Ne moze se pred Erdoganom sa nekom sljunak stazom od par hiljada evra... A Kalemegdan trpi sve...
 
Шабић је класичан пример политичара који то жели да буде, а не иде му.
Чему мешање у струку у коју се не разумеш, а поготово кад си на одговорној функцији попут његове, притом узимајући фотке недовршеног пројекта. Бљуц...

Ја сам лично неутралан по питању пројекта, није ми претерано симпатичан, али није ми баш ни епска трагедија каквом се представља.
Можда, што СТФ рече, не желим да видим што други виде, већ ствари гледам позитивније.
 
Pola njegovog twiter naloga su fotografije grada, pogotovo Kalemegdana. Mislim da mu je to hobi.
 
S R A M O T A

Zbog nedostatka novca odložena popravka velikog stepeništa na Kalemegdanu

VELIKO stepenište na Kalemegdanu trebalo je da se sanira još prošlog leta, ali silaženje do donjeg dela parka biće nebezbedno do sledeće godine. Tako su "Novostima" rekli u JP "Beogradska tvrđava".

U ovom preduzeću kažu da je novac najveći problem i da je prošlogodišnja rekonstrukcija odložena, jer je za ovu investiciju potrebno oko deset miliona dinara.

- Planirana je detaljna sanacija koja podrazumeva demontiranje stepenika od kamena, kao i obloge od podesta, uklanjanje cementnih košuljica do betonske konstrukcije, demontiranje ograde, zamena oštećenih blokova kamena. Takođe, predviđeni su obrada i postavljanje monolitnih kamenih gazišta, čišćenje i zaštita skulpture lava antigrafitskom zaštitom.

Zar se gradski oci nisu hvalili kako imaju višak, pa i pored toga dobiše neke novce od Republike? :violina:
 
Rece vesic da ce pomoci republika gradu ...
A vamo grad ima pare ustedio je ....trmte vrmte
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=500061#p500061:2szqw8ku je napisao(la):
Zuma » 11 Dec 2017 10:34 pm[/url]":2szqw8ku]Pola njegovog twiter naloga su fotografije grada, pogotovo Kalemegdana. Mislim da mu je to hobi.

Особа на његовој позицији, морала би да зна да постоје две стране медаље, и да ипак треба чути и мишљење стручњака, што он свакако није. Е сад ако му је хоби, то је друго, али морао би да припази, не приличи ипак.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=499936#p499936:3gkhk6vy je napisao(la):
relja » 11 Дец 2017 02:54 pm[/url]":3gkhk6vy]
Kao drugo, to što se tebi ne dopada šta neko drugi tvrdi, to ne znači da se argumenti nisu održali.

Ако је дискусија због критике усмерене према одређеном елементу целе приче, и онда се одједном критички фокус усмерава ка другом елементу, а први се потпуно запоставља, то је фактичко признавање губитка аргумената и покушај да се нађу неки нови.

Ја сам само ту тактику приметио и ништа више. То спомен обележје се није ни помињало у првом делу дискусије. А сада се на њему инсистира.
 
Obeležje se spominje zato što je zaklonjeno. Pre nije bilo zaklonjeno. To je valjda jasno.
Podmećeš.
Ja od početka ne kritikujem celo rešenje, nego smao ovaj deo. Sram te bilo.


"Taktika?"
I ovde podmećeš. Kakva bre "taktika"???
Mi obični građani koji se nismo učlanili ni u jednu partiju ili udruženje, pišemo šta nam smeta. To što si ti upao u jedno gruštvo kliničkih paranoika koji smatraju da je sve organizovano i planirano, sa mnom nema veze. Dovoljno je što poganite sve čega se dohvatite. Mani me.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=500148#p500148:2umfwsjb je napisao(la):
relja » 12 Дец 2017 09:47 am[/url]":2umfwsjb]
Mi obični građani koji se nismo učlanili ni u jednu partiju ili udruženje, pišemo šta nam smeta. To što si ti upao u jedno gruštvo kliničkih paranoika koji smatraju da je sve organizovano i planirano, sa mnom nema veze. Dovoljno je što poganite sve čega se dohvatite. Mani me.

Најтужније Реља је што је ово теби у ствари најјачи аргумент који имаш у дискусијама самном. Да имаш праве аргументе, не би ово помињао у сваком другом свом посту. Толико си опчињен тиме да је то мени запањујуће. Остали су престали да ме смарају са овиме јер су увидели да моја писања нису повезана са тиме. Али не и ти. И то је ок, барем ме слатко насмејеш. :wink:

Нас двојица се од почетка не слажемо и увек смо се жустро расправљали и не видим какве везе има политички део приче са чињенцом да смо одувек имали дијаметрално супротне ставове и то ће тако остати.

Дотуци ме аргументима а не инсистирањем на овом податку. Ако можеш. А не можеш. Могу да замислим колико ти је било фрустрирајуће да дискутујеш самном пре пар година када ниси имао овај аргумент у руци ... :D
 
Na tvoju žalost, ni ja niti iko drugi nije opčinjen tobom niti ima nameru da te dotuče, argumentima ili bilo čime.

OK ne slažeš se sa tuđim mišljenjem. Tvoja stvar. Ali ne moraš da se stalno nastavljaš sa kiselim komentarima.
Sve ovo je i počelo tvojim postom, tvojim komentarima i tvojim podmetanjima i prišivanjem stvari koje nisu izrečene.

Jadno je što misliš da je neko zbog tebe - frustriran. Bedno. Uostalom, napisao sam ti od kada te više ne uzimam za ozbiljno.
Prosto - ne mogu, sam si kriv, žao mi je :)
 
Mislim da bi bilo dobro nakon uklanjanja zeljeznickog saobracaja ispod Kalemegdana na istu trasu izmjestiti tramvaj 2 a prilaz ovim stepenicama iz pravca Karadjordjeve u potpunosti dodjeliti pjesacima.
 
Али се онда губи битна станица на крају Кнез Михаилове. Боље пребацити шине на десну страну Париске улице и притом откопати и рестаурирати старе римске зидине које се налазе испод пруге.
 
Bolje napraviti tunel od Malih stepenica do Tadeuša Košćuška (negde do Gospodar Jevremove ili niže) čime bismo dobili veliku pešačku zonu od Kosančića uz Kalemegdan, a automobili bi bili tamo gde i treba u centru - pod zemljom.
 
Kopati ispod Beograda je nemoguce. Ima tu svakojakih cudesa. Podzemna jezera, stene tvrde kao granit, ogromne pecine sa kanjonima u njima, reke vulkanse magme, bar cetiri od Danteovih devet krugova pakla . Ma horor... I tu proterati tunel.
 
Mala istorija zamišljenih i neostvarenih tunela.

Улице пешацима – тунели саобраћају
http://www.politika.rs/scc/clanak/21061 ... saobracaju

pesacki-plato.jpg

zmSk9kpTURBXy8wZTVlNTU0YzM2MjA5OTk3MzQ0NDYxNGMyODlmZjlmMy5qcGeRlALNBLAAwoGhMQI
 
Ова фонтана је завршила на Славији.
 
Што се тиче.тунела, тунел ЕКОФ-ботаничка би требао да одвуче леп део саобраћаја из Париске. Ја сам за измештање трамвајске пруге на другу страну како би се откопале и учиниле доступним и видљивим старе римске зидине као доказ старости и постојања Бепграда кроз епохе.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=500893#p500893:2gu9zruz je napisao(la):
tzoran1 » 14 Dec 2017 21:12[/url]":2gu9zruz]Kopati ispod Beograda je nemoguce. Ima tu svakojakih cudesa. Podzemna jezera, stene tvrde kao granit, ogromne pecine sa kanjonima u njima, reke vulkanse magme, bar cetiri od Danteovih devet krugova pakla . Ma horor... I tu proterati tunel.

Pa i nema tih čudesa na tunelskom nivou....

Konkretno ovde pričamo o tunelima u centralno gradskom područiju kroz svega nekoliko brda od brojanih 23 komada

a taj tunelski deo mu dodje u samoj postojecoj steni tj u GREDI

Terazijska greda ili greben seže od Beogradadske tvrdjave pre Kneza Mihaila.... i tako dalje prema C. Krstu
detaljnije ce vec neko objasniti njeno prostiranje ( da se ne zamerim stručnjacima ... )

Bilo kakvi ostaci od praistorije pa na vamo, mogu se naci samo u taloznim slojevima iznad stene
a u samoj steni na toj dubini uz naj ludju srecu
na toj dubini mozda se pronadje neki tajni lagun i eventualno neka okamenjen ,,pra-crv ,,

to znači da samo na prostoru koj zauzimaju ulaz tj izlaz pre ulaska u stenu (kao kad se kopaju temelji zgrade)
mogu se i nači ostaci tvojih ,,Danteovih krugova ,,
i nigde više ...
ceo tok tunela prolazi kroz stenu , tj. sterilnu gredu - ispod brda

obična zloupotreba Arhi histerije za narodne mase ... :grand:
,,ne mojte kopati auto tunele - zbog očuvanja istoriskih ostataka ,,

to podmeću
razni drparoši iz budjeta , kako bi im više ostalo da drpaju, jer to jesu ozbilni troškovi koj rešavaju ozbilnje stvari.
a i ne zaostaju ni ovi iz Godovog metro-lobija
(da im ostane slobodan koridor a i neki dinar za krticu koja umesto kratkog tunela treba da kopa duuuugačke tunele)
jerbo njihov tunel ce ici kroz ,,sterilni deo ,,,
mnogo duboko pa je ko bajagi bezbedniji sa arhelološkog aspekta.... :lol:

Prolazak kroz stenu u gornjem ili ,,donjem,, nivou jeste uvek sterilan
osim ako se ne nalazimo u Kapadokiji :lol:

Približno kako izgleda presek grede (stene) pokazuje vertikala iznad Tašmajdanske pecine.....

:sesir:
 
Ma to je svojevremeno bio izgovor da se ne radi metro, jer Boze moj, jedna "krtica" je ostala pod zemljom pri kopanju zeleznickog tunela, pa ako se nastavi sa kopanjem ko zna sta moze da se desi... Naravno da sam da se uradi tunel gde god moze da pomoge resenju saobracaja kao sto bih ga rado video(tunel) izmedju Kneza Milosa i Takovske.
To (Dante i ostalo) je bila sala boca-ico, pa ne pecaj se.
 
Prošao sinoć pored česme. Ograda od kortena boje zemje se jadva primećuje a u mraku prosto sijaju dve stvari - sama česma i ovaj, sad već čuveni kameni spomen - blok.
 
Divnog li argumenta. Ako napravite nešto što ne valja, nema problema. Nemojte ga osvetliti pa se noću neće ni videti!

Koliko ljudi bira noć kao najbolje vreme za razgledanje tvrđave?
 
Tipičan ambijent srednjevekovne tvrđave ... :bash:
 
Vrh