Patnja zivotinja, da li biste voleli da postoji Animal Police ?

Javni parkovi, zelenilo i ekologija Beograda

Moderator: Igor

plet
Novice
Pridružio se: Sre Jan 20, 2010 5:59 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2
Pohvalio: 0

Patnja zivotinja, da li biste voleli da postoji Animal Police ?

Postod plet » Uto Feb 02, 2010 8:46 pm

Svi smo culi za formiranje Komunalne Policije, videcemo da li ce imati od njih neke vajde ili ce se opet ponoviti ista prica kao sa
svim drugim institucijama - obesmisljenim i utopljenim u "neformalni" poredak, korumpciju i nepotizam, birokratiju,
koji svi zajedno vode u potpunu nefunkcionalnost. (kao pravosudje)

Ali hajde da mastamo, i da pretpostavimo da ce stvarno da imaju efekta kako je predstavljeno javnosti.

Da li smatrate da bi paralelno sa njima trebalo da postoji i radi Animal Police ? (ko ne zna sta je to, neka progugla)

Ja nisam ekstremni neracionalni pobornik bilo koje utopije, pa ni ideje da ce covek ikada prestati da eksploatise zivu i nezivu prirodu,
ali smatram da se borbom protiv surovosti, ili puke nebrige i neznanja, koje zivotinji nanose patnju, drustvo u stvari bori za svoje dobro.

Ja licno sam tuzan i lose se osecam kada vidim i saznam da neko/nesto pati zbog cinjenja ili necinjenja drugih ljudi.

Ovo drustvo je zaostalo u tom smislu da ne postoji javni, zvanicni niti nezvanicni, zakonski ili kulturni, mehanizam koji ce reagovati da zaustavi
pojedinca ili organizaciju koji nanose patnju zivotinjama.

Jedan primer koji sam i licno video, poslednji put pre par dana kada je bilo veoma hladno, a dobro je dokumentovan ovim snimkom na youtube-u.
plet
Novice
Pridružio se: Sre Jan 20, 2010 5:59 am
Kontakt:

Postod plet » Sre Feb 10, 2010 2:31 pm

Hm, po totalnoj neprimećenosti ove moje poruke čovek bi mogao da izvuče mnogo zaključaka...

Ali hajde da se nadovežem sam na sebe;

Pre par dana je objavljeno sledeće o zapuštenosti životinja na farmi "Vojvodina" iz Starčeva: Link na novinski članak

A ovo je Link na youtube snimak TV reportaže

Skrenuo bih pažnju na momenat 2´05˝ u snimku, gde g. Zoran Mićović, direktor Uprave za veterinu u Ministarstvu poljoprivrede,
kaže šta uraditi kada primetimo zlostavljanje životinja - jasno i glasno.

Pa narode i sugrađani, ja bih dodao da se sedište Ministarstva poljoprivrede, Uprave za veterinu i njihove Inspekcije
nalazi u ulici Omladinskih brigada br.1 (poznatija kao SIV 3, odmah do zgrade Opštine Novi Beograd)
Ovo je Link na stranicu Ministarstva gde su brojni telefoni i e-mail adrese, među njima i oni za Група ветеринарске инспекције за здравствену заштиту и добробит животиња

Takođe znam da se jedna "kancelarija" veterinarske inspekcije nalazi u upravnoj zgradi Kalenić pijace, a druga u
upravnoj zgradi pijace u Bloku 44.

Nemojte okretati glavu !
shmeksi
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Sre Okt 24, 2007 1:50 am
Kontakt:

Postod shmeksi » Sre Feb 10, 2010 3:47 pm

Plet, ovakva tema već postoji na forumu te diskusijiu nastavi tamo, a moderatori bi mogli ove postove da prebace u temu Animal police (koju nam je _Wuk_ ostavio u amanet, evo suza mi potekla)

http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?id=774
"Ja volim Starbucks - đaba je wc i ne moram ništa da pijem." by Ambassador
"Gde ja stadoh, ti izdaj na 99 godina i uzmi svoje deo..." by Relja
"Mislim da jedini metro koji će ova generacija da napravi jeste linija M1: Imaginationland - Land of Make Believe." by ACR
"Zaboravio si i M2: Neverland - Imaginationland" by JohnnyLee
ZvezdarkaVracaric
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Čet Avg 20, 2009 9:00 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 573
Pohvalio: 697

Postod ZvezdarkaVracaric » Čet Feb 11, 2010 9:52 pm

plet napisao:Svi smo culi za formiranje Komunalne Policije, videcemo da li ce imati od njih neke vajde ili ce se opet ponoviti ista prica kao sa
svim drugim institucijama - obesmisljenim i utopljenim u "neformalni" poredak, korumpciju i nepotizam, birokratiju,
koji svi zajedno vode u potpunu nefunkcionalnost. (kao pravosudje)

Ali hajde da mastamo, i da pretpostavimo da ce stvarno da imaju efekta kako je predstavljeno javnosti.

Da li smatrate da bi paralelno sa njima trebalo da postoji i radi Animal Police ? (ko ne zna sta je to, neka progugla)

Ja nisam ekstremni neracionalni pobornik bilo koje utopije, pa ni ideje da ce covek ikada prestati da eksploatise zivu i nezivu prirodu,
ali smatram da se borbom protiv surovosti, ili puke nebrige i neznanja, koje zivotinji nanose patnju, drustvo u stvari bori za svoje dobro.

Ja licno sam tuzan i lose se osecam kada vidim i saznam da neko/nesto pati zbog cinjenja ili necinjenja drugih ljudi.

Ovo drustvo je zaostalo u tom smislu da ne postoji javni, zvanicni niti nezvanicni, zakonski ili kulturni, mehanizam koji ce reagovati da zaustavi

Jedan primer koji sam i licno video, poslednji put pre par dana kada je bilo veoma hladno, a dobro je dokumentovan ovim snimkom na youtube-u.

У праву си, али овде је то утопија.

Као и много шта друго, на жалост
Ksenija
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Jan 11, 2016 2:09 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1625
Pohvalio: 5174

Re:

Postod Ksenija » Pet Okt 27, 2017 9:06 pm

plet » Uto Feb 02, 2010 7:46 pm napisao:...

Tužna sam i pretužna dokle god je dece u Zvečanskoj i ostalim prihvatilištima za nezbrinutu decu. Dotle me neće potresati sudbina životinja koje, po prirodi stvari, svoja staništa pronalaze van kućnih pragova.
Pohvale za post: 2
dzonihsv
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Mar 10, 2011 2:46 am
Kontakt:
Pohvaljen: 353
Pohvalio: 315

Re: Patnja zivotinja, da li bi ste voleli da postoji Animal Police ?

Postod dzonihsv » Sub Okt 28, 2017 10:46 am

^ :)
Slika

Tom logikom bilo kakvu stvar možemo stvar da opravdavamo drugom - trenutna vlast approves.
"Je li Rajko, 'si čuo ono za most? Samo što se ne sruši." - Rajko: "Pusti most, da li si ti video decu u Zvečanskoj?".

Veze jedno sa drugim nema, kao prvo. Kao drugo, opet su ljudi krivi za obe stvar (i za nezbrinutu decu, kao i za napuštene/zlostavljane životinje).
Slika
Дошљак
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sub Nov 01, 2014 12:14 am
Kontakt:
Pohvaljen: 4414
Pohvalio: 11650

Postod Дошљак » Sub Okt 28, 2017 11:11 am

Дефинитивно је проблем у недостатку одговорности, функционалног система кажњавања и хаотичног преплитања надлежности свих могућих институција.
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Nov 25, 2015 12:25 am
Kontakt:
Pohvaljen: 601
Pohvalio: 288

Postod Blade » Sub Okt 28, 2017 1:14 pm

Voleo bi da postoji policija za zivotinje, ali pre toga bi voleo da se reše drugi, od toga preči problemi. Daleko od toga da mislim da to nije problem, ali ima stavki koje su ispred, kao na primer da se standard prosecnog radnog coveka u nasoj zemlji dovede na nivo normalnog zivota, da se poboljsaju uslovi u zdravstvu i ustanovama za nezbrinutu decu, koji su daleko od neke minimalne normale, da se zaustavi pljačka radnih ljudi Srbije i da izađemo iz robovlasničkog drustva i još par prečih stavki.

Ali mi se isto tako se.e od ljudi koji glume neke velike zastitnike zivotinja,...Kao vide psa na lancu i to je sacuvaj Bože, smrtni greh i počnu da spočitavaju kako je to slika našeg naroda, bla, bla, bla,...A zive u zemlji gde je svaki peti čovek gladan, a svaki, a 6 od 7 ljudi to svakog časa može da postane. I onda im kazem da su malo izgubili kompas. Ne kazem da psu nije bolje, ako umesto lanca i kucice ima boks, ali ako i nema, nije tragedija. Godinama, a i dan danas, posebno na selima, u većini slučajeva, ljudi drže pse na lancu i nikad nije bio problem, a sada je to mučenje životinje odjednom. Pazi, Boga ti,...Ljudi takođe umeju da izgube kompas, pa počnu da prave centralnu personu u kuci od psa i poistovecuju sa čovekom, zaboravljajuci da je to zivotinja koja se vodi nagonom. I da od nje ne moze da se napravi brat i drug. Cim je neki pas vezan ili u bosku, ima razlog zasto je tako, bez razloga nije sigurno...Jer koliko god da je on pametan i dresiran, to je zivotinja kojoj svakog časa, nešto u glavi može da klinke, pošto nije čovek koji ima razum, pa može da se iskontroliše. Za psa se često ljudi odlučuju kao za ljubimca, ali je, ako izuzmemo zivotinje koje spadaju u teraristiku, najzahtevniji...Finansijski, a i vremenski.
Lav u grudima, prijatelj ljudima, čovek čoveku, a lopov lopovu.
tragac
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Apr 05, 2011 2:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2045
Pohvalio: 3664

Postod tragac » Sub Okt 28, 2017 2:22 pm

U 90% slučajevi ljubitelji životinja su zapravo ljubitelji samo određenih vrsta, eventualno rodova i familija životinja. Sa jedne strane se zgražavaju što se u nekim udaljenim krajevima sveta kolju i pripremaju za ljudsku ishranu životinje koje oni smatraju za kućne ljubimce, a ovamo nemaju nikakav problem da neku drugu vrstu nabiju na ražanj, ispeku i pojedu.
Gradonačelnik Beograda je zamenik svog zamenika.
Ksenija
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Jan 11, 2016 2:09 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1625
Pohvalio: 5174

Postod Ksenija » Sub Okt 28, 2017 9:14 pm

dzonihsv » Sub Okt 28, 2017 10:46 am napisao:^ :)
Tom logikom bilo kakvu stvar možemo stvar da opravdavamo drugom - trenutna vlast approves.
"Je li Rajko, 'si čuo ono za most? Samo što se ne sruši." - Rajko: "Pusti most, da li si ti video decu u Zvečanskoj?".

Veze jedno sa drugim nema, kao prvo. Kao drugo, opet su ljudi krivi za obe stvar (i za nezbrinutu decu, kao i za napuštene/zlostavljane životinje).

Naravno da most nema veze most sa Zvečanskom (dao si loše poređenje), samo te pitam, da li je u redu porediti te dve stvari? Govorim o deci, o ljudima a ne o građevini.
Svaka stvar na ovom svetu može se opravdati kada god iznad svega stavimo decu.
dzonihsv
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod dzonihsv » Sub Okt 28, 2017 9:18 pm

Pročitao tvoj post i ne slažem se sa istim, ali poštujem mišljenje.

Neću da odgovaram dalje jer su nam mišljenja očigledno različita i vrtećemo se u krug sve dok nekome ne dosadi da kucka.
Slika
Дошљак
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sub Nov 01, 2014 12:14 am
Kontakt:
Pohvaljen: 4414
Pohvalio: 11650

Postod Дошљак » Sub Okt 28, 2017 9:28 pm

Могли би смо да покренемо и тему о угрошеној и напуштеној деци у Београду. Има их много, и по домовима, али нажалост много и по улици, деце која просе или их родитељи злоупотребљавају да просе, као и деце џепароша, или деце која копају по контејнерима. Такође има и много деце запостављене од породица које лако постају плен манијака, нарко дилера, макроа и трговаца белим робљем. Свим тим проблемима се треба позабавити, а надлежни се углавном праве ћорави иако се таква деца виде и по најужем центру града. Такође нажалост ту је и велики пораст криминалитета међу малолетницима, што пљачки што све бруталнијег насиља.

Али мислим да опет не треба гушити тему о добробити животиња из разлога очајне заштите деце од стране институција.
dzonihsv
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod dzonihsv » Sub Okt 28, 2017 9:37 pm

^ But...

edit: neću ipak da offtopic-ujem toliko
Slika
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 6497
Pohvalio: 1305

Postod astrodule » Sub Okt 28, 2017 10:42 pm

Jedna stvar ne isključuje drugu. To je kao da kažemo da smo pare uložene u Koridor 10 mogli da prebacimo na bolnice.

Izvori finansiranja su razni i ne prepliću se toliko.

Mogu se naći novci i za azile za pse i za Zvečansku.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Пантограф
Expert
Pridružio se: Pon Apr 23, 2012 12:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 6365
Pohvalio: 4132

Postod Пантограф » Sub Okt 28, 2017 11:19 pm

Апелујем на форумаше беобилдовске да одустану од логике бабускера са Каленића гумна и од њихове парадигме о приоритетима ("Важније је одељење онкологије у Крагујевцу од јавних тоалета у Београду, јер упишани може да стигне кући и да се пресвуче"), с обзиром да речено обилује за учена човека неопростивим грешкама у закључивању.

Све институције које су опстале у уређеним друштвима, укључујући анималну полицију, имају неку друштвену сврху. Ето, например, да имамо такву службу, ромске запреге не би јездиле друмовима савременог Сингидунума.

Чак и ако вам није стало до коња, не желите запреге на београдским улицама, ду Ју?

Узгред, Игоре, провери називе тема - недопустиво је да пише "би сте" одвојено, као и "Стадион Црвене Звезде" (треба "звезде") итд.
Перспектива Београда: Tirana railway station was the central railway hub of Tirana, Albania... On 2 September 2013, the station was closed for passenger and freight transport, and was demolished to make room for a new boulevard that leads over the station area to the north. A completely new district will be created.
Igor
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 1:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 8937
Pohvalio: 9275

Re: Patnja zivotinja, da li biste voleli da postoji Animal Police ?

Postod Igor » Sub Okt 28, 2017 11:24 pm

Panto hvala na sugestiji sredicu nazive tema premda ih nisam otvarao ali svakako ne bi trebalo da stoje pogresno.
Pohvale za post: 1
Kailan
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pon Avg 24, 2015 3:44 am
Kontakt:
Pohvaljen: 236
Pohvalio: 21

Re: Patnja zivotinja, da li biste voleli da postoji Animal Police ?

Postod Kailan » Ned Okt 29, 2017 1:15 am

Таман сам се питао која нам још полиција треба пошто обична, комунална, војна, жандармерија, специјална, саобраћајна и анти-терористичке јединице нису довољне. Фала богу па све квалитетно обављају свој посао тако да стварно нема разлога за неплаћање још једне нове врсте.
“Underlying most arguments against the free market is a lack of belief in freedom itself.”
― Milton Friedman
Pohvale za post: 1

Povratak na “Zeleni forum”