Šta je novo?

Zelena akcija

jovanovm

Advanced
Učlanjen(a)
09.04.2007.
Poruke
3.694
Pohvaljen
580
Lokacija
Kradifornija
Pozdrav posle dužeg odsustvovanja! Klinci i klinceze, pridružite nam se u jednoj akciji ovog vikenda koja će biti jedan interesantan eksperiment.

Tu sam da dam odgovore na sva pitanja, ali za sad nam treba pomoć i trebaju nam vaše sugestije. Uzdam se u Beobuild!

XKUX8.png
 
Ideja nije losa ali ako za cilj ima da stvarno nekome sluzi onda inicijalno ucesnici treba da posade ali buduci korisnici da odrzavaju i koriste u ishrani. Takve lokacije mogu biti nadomak nehigijenskih naselja i sl. ukoliko su voljni da ih posle odrzavaju i koriste kako treba. Inace jos kao mladji sam vidjao beskucnike u mom starom kraju kako su imali male bastice i prakticno od njih prezivljavali
 
Pa ako si mislio da sadis nesto sto bi neko stvarno pojeo onda si izabrao pogresno vreme za setvu. Ako bi zeleo da to cisto bude akcija gde ce se deca zabaviti i videti kako to izgleda kao ideja (naravno slagaces ih da ce to neko kasnije jesti), onda je naselje Stepa Stepanovic zaista dobro. Ima zaravnjenih zemljanih povrsina izmedju nekih zavrsenih zgrada na kojima jos nista nije zasadjeno, nedeljom uglavnom nema skoro nikakvih radova, a drzava ce zbog promocije naselja pruziti odlicnu medijsku paznju sto je za akcije ovog tipa i njihovo sirenje najvaznije.
 
@Igor
Slažemo se, ideja je da akcija bude kao neki poklon nas dokonih koji imamo vremena tako nešto da uradimo onima koji nemaju ili ne misle

@nikola011
Ovo je pravo vreme za sađenje luka (mladi luk se kupi u decembru, zreo luk na proleće), za setvu rotkvice (vreme do zrelosti 21 dan), spanaća i zelene salate (40 dana). Kod nas se obično ne sadi jesenja bašta, ali to je u drugim delovima sveta standardno. Sve ove sorte se mogu jesti cele zime, čak ako padne sneg - razgrneš sneg, i ispod. :D Sigurno.

Inače, hvala za predlog, možda Stepa uopšte nije loše mesto. Hoćeš da dođeš? :)
 
Добро дошао поново на форум. Почели да нам фале паметни и конструктивни људи. :gobb:
 
@sizif
Hvala na dobrodošlici. Nadam se da ću imati prilike malo više da se uključim ovih dana.

Elem, za prvu akciju smo odlučili /ponajviše zbog malog odziva sa predlozima/ da prvo "oplemenimo" žardinjere u Rajićevoj ulici, koje već dve godine zvrje prazne/pune pikavcima. Dole je slika da vidite kako izgleda sada. Nalazimo se u nedelju, u 10h prepodne, na ćošku Rajićeve i Kneza (kod Grčke kraljice). Imamo podršku i neke lokalne ekipe iz te ulice takođe. E sad - treba nam ponajviše alat - motike dve-tri, ašovi, možda rukavice, i par gajbica (videćete zašto). Sve to bi vratili po završetku.

Ko može da doprinese, ne mora da dođe, neka samo javi ovde, pa ćemo se dogovoriti. Svaki doprinos vredi.

Evo i (dela) lokacije koju bi sredili. Znam da nije nešto, ali za blic akciju, mislim da je dobar početak. :D

XrXuQ.jpg
 
Cek na kraju u zardinjere predpostavljam da ide cvece ili neke zbunaste biljke :)
 
Dobro nam došao.

Lokacija je odlična. Ne znam hoću li moći da dođem, ali puna podrška.
 
@jovanovm

Welcome back :)

Odlican izbor lokacije, ovakve akcije i treba da pocnu u centru, lako ce posle da se siri.

Super je sto ucestvuju ljudi iz ulice, oni ce tu bastu cuvati i odrzavati. Pokusaj da ukljucis i klince iz skole Kralj Petar u komsiluku, neka dodju deca da vide sta je zemlja, zivot.

U svaku zardinjeru po jednu sortu biljki, sa oznakom kao u botanickoj basti, a onda svaki dan lepo dodju sa profesorom prirode i drustva, zalivaju povrce, crtaju ga itd...

:gobb:


A od onoga sto rodi pravimo piknik u Rajicevoj :)
 
@MilisaV
Povrću ne treba mnogo održavanja, pošto su žardinjere i jesen u pitanju /dovoljno padavina/. Imamo drugare u ulici koji će paziti, a sutra prepodne ćemo još malo da pokušamo da uključimo kraj. Hoćeš da mi se pridružiš u šetnji po kraju i razgovoru sa lokalnom ekipom? :)

@zidar
Sutra prepodne ćemo svratiti i do škole. Ideja je da budu i mali znaci, baš kao u botaničkoj.

@BadMan
Hvala, molim te napomeni i da je event u nedelju, u 10 ujutro, u Rajićevoj. Zainteresovani nek se obrate na gradneglad@outlook.com
 
Milose posto nisam siguran za nedelju koliko sam dostupan u rane sate mogao bih da pomognem da odemo do garden centra u subotu na vidikovcu da pazarimo potrepstine a mozda nesto od sitnica i pretekne i ostane za naredne akcije.
 
Poslate su vam privatne poruke - valjda. Ne kapiram mnogo ovaj novi forum. Ako niste dobili, javite, postaviću ovde kontakt info.
 
Šta mislite za neku sledeću akciju bivše skretanje na levo u Pop Lukinu sa Brankovog mosta iz smera Novog Beograda?
Tu traku su samo išrafirali i postavili ivičnjak.
 
@BadMan
Može, samo treba videti gde jeftino da se uzme supstrat. Mogli bismo neko ukrasno i čoveku korisno bilje (ruzmarin, lavanda), to se takođe sadi na jesen. Doduše, vreme ističe, pošto bilju treba bar mesec dana bez nekog mraza da se etablira. Sledeći vikend, eventualno, mada iskreno, mislim da je pametnije čekati neki mart za sledeću akciju zbog organizacije ljudi. Ako ima interesovanja, super, ali se plašim dva vikenda za redom, biće slaba realizacija. :)

Kolege i koleginice forumaši, sve je spremno za akciju i nabavljeno od materijala, bićemo tamo u nedelju od deset sati, pa se pridružite kad budete mogli. :)
 
Hvala svima koji su se pojavili, akcija je bila vrlo uspešna, uz odlične reakcije prolaznika i podršku lokalne ekipe. Biće uskoro slika zahvaljujući @direktor, a za sada vas pozivamo da kad se šetate Knezom, svratite i bacite pogled. Nije gbo-zna-šta, ali je lepše, i tek će biti bolje...
 
Slike sa akcije spavalice mogli ste da se pojavite
dsc03412.jpg

dsc03413.jpg

dsc03414.jpg

dsc03415.jpg

dsc03416.jpg

dsc03418.jpg

dsc03419.jpg

dsc03420.jpg

dsc03421.jpg

Tu su i klinic stali da pripomognu
dsc03422.jpg

dsc03423.jpg

dsc03424.jpg

dsc03425.jpg

Cojek potegne iz amerike da ozelenjava beograd rekoh ti da ce pasti kisa
dsc03426.jpg

dsc03427.jpg

dsc03429.jpg
 
Izvinjavam se na formatu prvih 5 slika i jedna je naopacke ostatak
dsc03430.jpg

dsc03431.jpg

dsc03432.jpg
 
Objasnio si mu sa formatom fotki. :)

''RIP <5-6mbps internet users''
 
Danas prolazio oko 2 popodne i video gomilu nekih mladih ljudi, popunjavaju saksije cvećkama i nekim lepim stvarima. Nikoga sa foruma nisam prepoznao. :O
 
Vrh