Tašmajdan

Javni parkovi, zelenilo i ekologija Beograda

Moderator: Igor

Homer Jay
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Jan 03, 2007 5:06 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3164
Pohvalio: 3472

Postod Homer Jay » Sub Jun 23, 2012 12:19 pm

O zemljo, otvori se!!! Ček bre, to se već desilo :D

Možda nije loše da se napiše jedan apel tekstić i da probamo da ga proturimo kroz prijateljske nam medije. Ipak je to 3 miliona evra donacije, nije za bacanje!
"You may say I'm a dreamer, but I'm not the only one..."
boca-ica
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pet Apr 02, 2010 4:58 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3073
Pohvalio: 747

Postod boca-ica » Sub Jun 23, 2012 12:29 pm

Ipak je to 3 miliona evra donacije, nije za bacanje!

očigledno i nisu bačene, na glupo popločavanje , pored tolko pametnijih stvari . . . . đipovi, stanovi, jahte, putovanja . . . . :lool:
postoji 1.000 razloga za necu, a 1 za hocu :)
vucko
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 1:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2250
Pohvalio: 408

Postod vucko » Sub Jun 23, 2012 3:28 pm

Meni izgleda kao da se voda sa behatona(sitne kockice) sliva ispod ovog petit ber granita i potkopava ga.
"Kad će taj metro? Mnogi Beograđani su već odavno pod zemljom i čekaju."
Wild Duck
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Čet Maj 19, 2011 12:38 am
Kontakt:
Pohvaljen: 45
Pohvalio: 199

Postod Wild Duck » Sub Jun 23, 2012 4:18 pm

Beton na kome je granit se izdigao, potklobucio kao bukov parket kad se natopi vodom. Nisam mogao da verijem svojim ocima i ne znam kako je to moguce.
boca-ica
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pet Apr 02, 2010 4:58 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3073
Pohvalio: 747

Postod boca-ica » Sub Jun 23, 2012 8:10 pm

Šalu na stranu
Kako glasi stručna ,,dijagnoza,, ?

Kao laiku , meni izgleda da se okolni teren slegao i tom prilkom sleganje nije zahvatilo ,,utaban,, put
pa je dobijen efekat prelomljene klackalice :rolleyes:
Sleganje izazvano prekomernim zalivanjem trave a zemljište ispod staze osalo suvo.
Hajde sad , koliko sam omašio :lool:
Poslednja izmena od boca-ica u Sub Jun 23, 2012 8:16 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
postoji 1.000 razloga za necu, a 1 za hocu :)
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 11956
Pohvalio: 4899

Postod direktor » Pon Jun 25, 2012 9:40 am

Do toga je doslao jer se radilo u nevrijeme na minusu beza aditiva za beton, samo sam se pitao kad ce se desiti .Moglo je da dodje do rafalnog pucanja kamena mada nije iskljuceno da nece.Inace nije postovana preporuka isporucioca kamena da se ploce slazu sa ramakom tj fugom od pra mm kako bi iste mogle da disu.Moracu da prosetam do tasa licno da vidim ovo :laugh: koji nesposobnjakovici :lool:
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
vucko
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod vucko » Pon Jun 25, 2012 10:19 am

Rupa je uzasna,izgleda kao bomba da je pala ispod ploca.To je odmah kod spomenika nismo znali kada se krene ka Bulevaru.
c.s.i.
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Maj 30, 2008 8:53 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 339
Pohvalio: 269

Postod c.s.i. » Pon Jun 25, 2012 1:07 pm

Nekoga je mrzelo da održava anti-valdal slavine u ispravnom stanju, pa su odlučili da ih sve zamene običnim :mad: :blah: :blah:

Slika
Aegir
Beginner
Pridružio se: Sre Apr 06, 2011 3:14 am
Kontakt:
Pohvaljen: 35
Pohvalio: 31

Postod Aegir » Pon Jun 25, 2012 5:43 pm

Нема нама мрдања са дна поред оваквих битанги, лопова и неспособњаковића... Тешко да је у обнову парка уложена и трећина суме од 2 милона евра донације Азера. Бандо пљачкашка!
Henry_Chinasky
Intermediate
Pridružio se: Čet Mar 03, 2011 5:09 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 0

Postod Henry_Chinasky » Sub Jul 07, 2012 6:52 pm

Prolazio juce, posle duzeg vremena rekonstruisanim Tasmajdanom. Na glavnoj strafti, na mestu nekadasnjih stepenica, se desio tzv tektonski poremecaj u vidu ne bas malog "brdasceta." Btw, veliki deo ploca(behatona, ili sta vec) na glavnoj strafti je popucalo tacno godinu dana posle zvanicnog, svecanog otvaranja parka. Muzika se vise i ne cuje: ne znam da li je namerno ne pustaju, ili je sistem zakazao. Totalni epic fail. Ovo je za visegodisnju robiju.
Kokili
Intermediate
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 11:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 247
Pohvalio: 259

Postod Kokili » Ned Jul 08, 2012 9:38 am

Henry_Chinasky napisao:Prolazio juce, posle duzeg vremena rekonstruisanim Tasmajdanom. Na glavnoj strafti, na mestu nekadasnjih stepenica, se desio tzv tektonski poremecaj u vidu ne bas malog "brdasceta." Btw, veliki deo ploca(behatona, ili sta vec) na glavnoj strafti je popucalo tacno godinu dana posle zvanicnog, svecanog otvaranja parka. Muzika se vise i ne cuje: ne znam da li je namerno ne pustaju, ili je sistem zakazao. Totalni epic fail. Ovo je za visegodisnju robiju.

Definitivno se čita ovaj forum. Jutros se radi rekonstrukcija rekonstruisanog parka. Imam problem sa uploadom fotografija, ali grupa od 10 radnika radi upravo na mestu koje je opisano u postu iznad.
Homer Jay
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod Homer Jay » Ned Jul 08, 2012 1:13 pm

Možda i čitaju, ali zar je potrebno da odeš na forum da vidiš da ti se napravila ogromna deformacija na glavnoj stazi u parku koji bi trebalo svakodnevno da održavaš :D

Dobro je što su izašli da poprave, loše je što nam se već redovno dešava da popravljamo tek rekonstruisane ili novootvorene objekte. Fušeraj na sve strane.
jlaki
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 3:29 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 208
Pohvalio: 44

Postod jlaki » Ned Jul 08, 2012 11:31 pm

c.s.i. napisao:Nekoga je mrzelo da održava anti-valdal slavine u ispravnom stanju, pa su odlučili da ih sve zamene običnim :mad: :blah: :blah:

Slika

jedna od takvih više nema zavrtanj - teče non stop. takođe sam video nekolicinu šahtova po gradu iz kojih izvire voda. a bvk poziva građane na racionalnu potrošnju vode. smešni su.
Stop automobilizaciji Beograda!
vucko
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod vucko » Pon Jul 09, 2012 12:18 am

Rade i nesto izmedju meteroloske zgrade i bazena,izgleda isto behaton,samo je tu manje otisao pa nije toliko primetno.

I ne mislim da su zbog beobuilda poceli da rade vec zbog tolikog naroda koji ide svaki dan kroz tasmajdan.

Stavili su sada i celicnu armaturu kao podlogu pa im se nece ponovoti takvo podizanje behatona/mermera(il bese granita)?

Ovo je prvi put da vidim da se koristi i celicna armatura kao podloga,bas me zanima kako je radjeno poplocavanje knez mihajlove jer je ona po meni najbolji primer poplocane ulice kod nas.
Wild Duck
Korisnikov avatar
Beginner
Kontakt:

Postod Wild Duck » Pon Jul 09, 2012 12:32 am

vucko napisao:Rade i nesto izmedju meteroloske zgrade i bazena,izgleda isto behaton,samo je tu manje otisao pa nije toliko primetno.

Nije behaton, postavljaju energetske kablove.
vucko
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod vucko » Pon Jul 09, 2012 1:05 am

Videh te kablove i oko centralne aleje blize crkvi,da li to planiraju da postave dodatne bandere?
Wild Duck
Korisnikov avatar
Beginner
Kontakt:

Postod Wild Duck » Pon Jul 09, 2012 1:55 am

Samo nagadjam...moguce je da pojacavaju napajanje za stadion. To mi deluje najlogicnije, posto je pruzanje rova za kabl od ormana skroz do ograde stadiona pored restorana sansa.
lynx
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Sre Feb 15, 2012 6:45 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 27
Pohvalio: 65

Postod lynx » Sre Avg 22, 2012 8:45 pm

Slika

:rant: :bash: :rant:
lynx
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Sre Feb 15, 2012 6:45 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 27
Pohvalio: 65

Postod lynx » Pon Sep 10, 2012 4:39 pm

Ono ispupčenje na glavnoj stazi je sanirano i postavljene su nove granitne pločice koje sada izgledaju svetlije, ali mislim da su iste kao i stare i da će se boja izjednačiti. Konačno su ceo prostor oko sprava za vežbanje popločali behaton kockicama, neko se ipak setio da tu nije mesto za travu gde je toliko ljudi gazi. Za glavni cvetnjak nadam se da će sledeće godine konačno smisliti neko dobro rešenje. Prošle godine su bile samo crvene begonije, pa je izgledalo kao rasadnik ili plantaža a ne kao park, a onda su napravili ovo "talasasto" rešenje koje nije loše, ali nema mnogo cveća i postaje dosadno. Voleo bih kad bi ovde bilo zasađeno i neko žbunje i niži četinari kao što je bilo nekad. Fontana u poslednje vrema valjda predveče redovno ima muziku, ali bi se raznobojno osvetljenje moglo primeniti sa malo više ukusa (u slučaju ove fonatane ne smeta mi što postoji više boja, treba i takve fontane da postoje, ali promene boje bi trebalo da budu bolje osmišljene). Za ona dva objekta prema Beogradskoj na kojima piše "Srbija" i "Azerbejdžan" i koji bi valjda trebalo da budu prodavnice suvenira i turističkih materijala, ne znam ni šta tačno, ne vidim da ikad rade.
Гага
Expert
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 7:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7859
Pohvalio: 14338

Re: Tašmajdan

Postod Гага » Ned Sep 16, 2012 4:14 am

Поведите рачуна !

OPREZ! Nepoznata žena pljačka majke sa decom u Tašmajdanskom parku!

Svakodnevno između 18 i 21 sat pljačkašica se na dečjem igralištu pravi da čita knjigu, koristeći trenutak kada se majke odvoje od kolica da ih pokrade

http://www.telegraf.rs/vesti/329168-opr ... skom-parku
Nepopravljivi optimista
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Dec 19, 2011 10:21 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1363
Pohvalio: 1863

Re:

Postod Nepopravljivi optimista » Čet Sep 20, 2012 3:05 pm

lynx napisao:Ono ispupčenje na glavnoj stazi je sanirano i postavljene su nove granitne pločice koje sada izgledaju svetlije, ali mislim da su iste kao i stare i da će se boja izjednačiti. Konačno su ceo prostor oko sprava za vežbanje popločali behaton kockicama, neko se ipak setio da tu nije mesto za travu gde je toliko ljudi gazi.

Evo i malo fotografija na tu temu, fotkao sam pre neki dan:
Slika
operator
Novice
Pridružio se: Pet Jan 21, 2011 3:16 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 11
Pohvalio: 7

Postod operator » Pon Okt 08, 2012 9:47 pm

Osim Beograda i Mexico City-ja još nekoliko gradova ima tu čast da može da se pohvali spomenikom Heydaru Alijevu
http://www.rferl.org/content/azerbaijan-biggest-export-heydar-aliyev/24727872.html :D
Homer Jay
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod Homer Jay » Pon Nov 26, 2012 3:50 pm

Tašmajdan je dobio svoje Strawberry drvo (solarni punjač mobilnih telefona). Primetno je da su se ovog puta više potrudili oko dizajna (za koji je bio zadužen Miloš Milivojević, isti lik koji je radio i ostali mobilijar na Tašu).

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Izvor fotografija: Dezeen
Feanor
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Nov 30, 2011 11:13 am
Kontakt:
Pohvaljen: 497
Pohvalio: 157

Postod Feanor » Pon Nov 26, 2012 4:31 pm

Super stvarcica!
Somi303
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pon Avg 08, 2011 1:01 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3024
Pohvalio: 12505

Postod Somi303 » Pon Nov 26, 2012 4:47 pm

Много лепше од претходног, али чини ми се да не поседује видео надзор. Кратко ће трајати.. :(
"Све се нема, а два се бубрега шетају"

profa_chb napisao:Preterano mašinski razmišljam? Reci mi, molim te, imaš li neki lek za to? Da se učlanim u tvoj Nezavisni sindikat nezadovoljnih suvozača koji poznaju pravo stanje?

Povratak na “Zeleni forum”