Šta je novo?

Prijave gradskim službama

Je probao ko kako sljaka ona aplikacija beograd za prijave
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=401755#p401755:14emc2lj je napisao(la):
Гага » 22 Avg 2016, 23:47[/url]":14emc2lj]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=401702#p401702:14emc2lj je napisao(la):
Dejan011 » 22 Авг 2016 03:00 pm[/url]":14emc2lj]Kome prijaviti neradnike i nesposobnjakoviće iz BeogradPuta? Prošle zime u Nemanjinoj kod bolnice Sveti Sava pojavilo se ulegnuće na trotoaru koje stalno povećava i potonuo je deo ploča. Podneto dosta prijava, ali oni se prave blesavi već godinu dana. Valjda čekaju da neko padne i polomi nogu
Београд пут није надлежан за тротоаре
Kako to da nije nadležan? Ko je onda nadležan ako ne oni? Vodovod i kanalizacija? :D
 
U toku su, najverovatnije ilegalni, radovi na nadogradnji kuće Platona Papakostopulosa u ulici Maršala Birjuzova br. 38 (bivša Kosmajska).

U svakom slučaju, tabla sa projektom i podacima o izvođaču radova ne postoji a građevinski materijal se ubacuje i iz zgrade na Topličinom vencu pa su verovatno u toku i radovi u dvorištu? Čitava fasada je trenutno prekrivena.

Prolazeći ovih dana čini mi se da su u toku i radovi na krovu što znači da sledi nadogradnja, verovatno jedno dve-tri etaže po običaju.. Inače dva balkona koja su originalno posojala uklonjena su prilikom prethodne adaptacije prvog sprata, negde 2004. ili 2005. godine ukoliko se dobro sećam. U toj zgradi se inače nalazi redakcija PG mreže, čudi me da oni ne reaguju, možda bi trebalo stupiti sa njima u kontakt?

Skenirao sam kratak tekst o ovom objektu, registrovanom spomeniku kulture, inače delu arhitekte Milana Antonovića iz 1912, iz knjižice Zavoda za zaštitu spominika kulture Grada Beograda Arhitektonsko nasleđe Beograda I iz 1966. godine.

35lhpxt.jpg


Kako i kome poslati prijavu? Da li možda neko poznaje nekog od stanara iz okolnih zgrada?
 
Prijavljeno, navodno će inspekcija da proveri. Mada svi znamo da od toga nema ništa. Prvog sprata više nema koliko sam mogao da provirim, kao da su suršili deo fasade :( Cirada je inače potpuno netransparentna i sve je pažljivo zakamufliurano, verovatno sa razlogom.
 
Daj koju fotku tih radova ako nije problem mozda moze sa neke okolne zgrade da se ufotka
 
Trenutno imam samo jednu koja i nije baš nešto, slikao sam telefonom. Videću sutra da ufotkam još koju širokougaonim ako stignem. To je od pre par nedelja, vidi se da je pažljivo zakamuflirano i sa strane kao i odsustvo table. Ako je još neko voljan da iscima inspekciju bilo bi dobro a u stanje mogu i sami da se uvere ako izađu na teren (ako izvođač nema već dil sa nekim a teško da bi se upustio u ovakav zahvat da nema).

2elcryu.jpg
 
Malopre sam prošao i po svemu sudeći već smo zakasnili :violina:

Na krovu je montirana dizalica, koliko sam mogao da vidim ograde od kovanog gvožđa više nema, izliveni su betonski stubovi koji su sada iznad nivoa krovnog venca, dok je na vrhu montiran privremeni krov od letava prtekrivenih nekakvim najlonom :(

Stvarno mi je neverovatno da su ovakve stvari moguće i da niko ne reaguje :cry:
 
Raskopas centar grada i nikom nista i to traljvo zakrpis ili uopste ne zakrpis

inace ovo kod bibljoteke grada jos nisu ni pipnuli izgleda ni tviter ne pomaze ni konstantne prijave
20160823_161441.jpg


20160823_160912.jpg


20160823_160722.jpg


vuk radsi instalacije za elektro bus usput sve polupas stubice trotoar itd

20160819_092041.jpg


20160819_092057.jpg


nesto nestima u elektro ormaru za elktro bus

20160819_092116.jpg


bice interesantno kad to preuzme gsp da odrzava
 
Ау, како је одвратно урађено. Вероватно је то Београд пут отаљао, да с екаже да је урађено. Ко ли је само надзорни орган ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=401461#p401461:30ehyszv je napisao(la):
marrecar » 19 Авг 2016 02:17 pm[/url]":30ehyszv]Rado bih da sam blizu. Ja sam sa druge strane brda, na drugom brdu. :mrgreen: Sad kako imam pauzu retko kad idem autobusom, ali kad idem mahom odem na 309. Mada mislim da ti nije potrebna slika, sas cu ja da tvitnem Beokomu slucaj, pretpostavljam da uzasno smrdi pa cu i to da dodam.
Inace, tvitnuo sam prijavu Beokomu za stajalista i poslao mejl Direkciji, odgovor je juce stigao preko Beokoma, Direkcija i dalje cuti.

EDIT
Vec stigao odgovor, prosledjeno opstinskoj komunalnoj inspekciji.
Сређено, канал је прочишћен и сада канализација може несметано да се излива у исти..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=403012#p403012:10zzjsqw je napisao(la):
direktor » 31 Aug 2016 12:45 am[/url]":10zzjsqw]
inace ovo kod bibljoteke grada jos nisu ni pipnuli izgleda ni tviter ne pomaze ni konstantne prijave
20160823_161441.jpg

Prijava preko tvitera je pomogla jer su stubici vraceni, mislim da sam samo njih prijavio. Ali opet, nemar pa kao da su coravi i ne vide tu rupu. Poslacu kasnije opet. Vidis da je Somiju pomoglo :lol:
 
A ne ako nije prijavljeno onda nista stubice radi jedna ekipa nju kaldrma neinteresuje
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=401702#p401702:3a67npwn je napisao(la):
Dejan011 » 22 Avg 2016, 15:00[/url]":3a67npwn]Kome prijaviti neradnike i nesposobnjakoviće iz BeogradPuta? Prošle zime u Nemanjinoj kod bolnice Sveti Sava pojavilo se ulegnuće na trotoaru koje stalno povećava i potonuo je deo ploča. Podneto dosta prijava, ali oni se prave blesavi već godinu dana. Valjda čekaju da neko padne i polomi nogu
file.php
Konačno su ovo sredili posle milion prijava

 
20160903_224340.jpg


20160903_224356.jpg


ovo kod bivljoteke u knezu sad jos gore raskopano sad mozda zakrpe ali mozda kao da je rupa u glogonjskom ritu a ne u centru bg
 
KOJE PROBLEME U BEOGRADU NIJEDNA VLAST NIJE REŠILA? Divlji taksisti, liste čekanja u vrtićima, šverc u gradskom prevozu, splavovi izvan zakona...
Blic | 12. 09. 2016 - 17:20h

Gradske vlasti u Beogradu se menjaju, ali neki problemi zauvek ostaju. Bez obzira da li su na čelu SPS, SPO, DS ili SNS, a u fotelji gradonačelnika Čović, Đilas ili Mali.

U poslednjih 20-tak i kusur godina niko nije uspeo, barem na duži rok, da reši probleme švercovanja u javnom gradskom prevozu, nelegalnih taksista, neuređenih splavova, divljih nehigijenskih naselja, lista čekanja u vrtićima, da ne govorimo o izgradnji kanalizacije ili metroa.

ŠVERC U GRADSKOM PREVOZU

ao što smo pre neki dan spomenuli, sve je u većem obimu počelo 1996. kada je ukinuta obaveza da državna i društvena preduzeća kupuju svojim zaposlenima mesečne pretplatne karte, odnosno markice. I tako smo došli do toga da danas više od polovine putnika ne plaća prevoz, dok druga polovina mora da izdvaja i za njih, pa je karta za jednu vožnju čak 89 dinara.

A svašta se pokušavalo: od uvođenja konduktera, angažovanja i po 1.000 kontrolora, ulaza samo na prednja vrata, kombinovanih patrola kontrolora i komunalnih policajaca, zaustavljanja vozila i po deset minuta na stanicama... Bilo je s vremena na vreme manjih pomaka, ali ne na duže vreme.

DIVLJI TAKSISTI

Uprkos svim kontrolama i racijama u kojima su učestvovale i razne inspekcije i Komunalna policija, pa čak i Interventna jedinica, na gradskim ulicama ljude i dalje dere nekoliko stotina “divljaka”. Od onih koji pristižu iz drugih gradova, do onih koji imaju sve legalne papire, ali posluju po “svom zakonu i svojim pravilima”.

Najviše ih je i najorganizovaniji su na aerodromu. Zbog turista, naravno, Međutim, ima ih i na železničkoj i autobuskoj stanici, na splavovima, ispred poznatih prestoničkih noćnih klubova...

Situacija je, čini se, bolja nego pre pet-šest godina, ali daleko od toga kako bi trebala da bude.

SPLAVOVI

Turistička atrakcija Beograda, ujedno je i “orah” o kojeg su sve vlasti slomile zube. Mnogi su u vlasništvu kriminalaca ili sumnjivih biznismena, postavljaju ih skoro bez ikakvog pravila, plaćaju minimalne naknade državi.

Plan o splavovima donet je još pre 12-13 godina, ali nikada nije primenjen u praksi. Dragan Đilas je sa saradnicima “zonirao” obalu, ali je njegov plan oboren na Ustavnom sudu. Sadašnja vlast je u septemrbu 2014. najavljivala da će do kraja te godine biti usvojen novi pravilnik sa naknadama i uslovima koje moraju da ispune vlasnici. Danas, dve godine kasnije, sve je još samo na papiru.

DIVLJA NASELJA

Prema nekim procenama u Beogradu ima između 150 i 200 divljih, nehigijenskih naselja u kojima živi skoro 100.000 ljudi, od kojih 30.000 dece. S vremena na vreme neka budu raseljena, poput onih najpoznatijih koja su svojevremeno nikla ispod Gazele ili kod Belvila, ali se onda pojave druga na 200, 300 ili 500 metara.

Graske vlasti su pokušavale sa smeštanjem ovih ljudi po kontejnerima, ali i njihovim izmeštanjem u gradove u kojima im se vode prebivališta. Ipak, njihov broj se ne smanjuje, a novih akcija nije bilo poslednjih godina.

VRTIĆI

Pre desetak godina, u vreme tadašnjeg gradonačelnika Nenada Bogdanovića, pričalo se da na listama čekanja za vrtiće ima između 5.000 i 7.000 dece. Ova brojka je značajno smanjena za vreme Dragana Đilasa kada su se obdaništa otvarala kao na filsmkoj traci, ali je problem samo trenutno bio rešen.

Sadašnja gradska vlast je povukla pravi potez kada su početkom 2015. drastično smanjene cene, a zatim u sistem uključeni i privatni vrtići, ali je to dovelo do nove navale na obdaništa, pa je umesto dotadašnjih 10.000-12.000 prijava, ove godine stiglo skoro 22.000. A slobodnih mesta je bilo tek oko 12.000...

NELEGALNA GRADNJA

Kada je tačno počela ova pojava niko tačno ne može da utvrdi, ali prema poslednjim dostupnim podacima u prestonici trenutno ima barem 250.000 nelegalnih objekata.

Ovo je polje na kojem je sadašnja vlast bila najaktivnija, ali bi rezultati trebalo da budu vidljivi do kraja godine.

http://www.blic.rs/vesti/beograd/koje-p ... -u/823x7xr
 
Zdravo svima, treba mi savet. Zivim na opstini Palilula, Vladetina 5. Nemamo skupstinu stanara(duga prica zbog cega), i jedan bahati komsija napravio je rampu i privatan parking od dvorista zgrade! Hoce da naplacuje pristup i kljuceve, i da izdaje markice, a u dvoristu se nalaze i komisije RFZO. Da ne govorim da je zagradjen prilaz i protivpozarni put i da postoji znak zabrane parkiranja sem za interventna vozila! Zalila sam se komunalnoj inspekciji, saobracajnoj policiji i Beokom servisu preko tvitera, pa me zanima ima li tu nekog efekta, izlazi li ko uopste na teren? Ako se zapalimo, vatrogasci ce morati da probijaju vozilom rampu. Psihopata je sinoc okacio proglas na zgradi u kom se poziva na odluku skupstine stanara i odredjuje pravila, a skupstina ne postoji. Ima li efekta to prijavljivanje? Kome jos mogu da prijavim ovo?

Pogledajte prilog 1
 
Izaći se inspektor na teren sigurno (osim ako nije u pitanju neka vezara) i za par dana će osvanuti papir zalepljen selotejpom na kome piše da se rampa ukloni.

Ja sam više puta prijavljivao nelagalne stubiće sa ključem na javnim parking mestima i uvek je bilo uspešno.
 
Naći jaču vezu ili započeti gerilsku borbu (sipati cement lepak u mesto gde ide ključ, ubaciti stari ključ u bravu pa polomiti ključ i slične pakosti)
 
Tammie82":2qhn8d3e je napisao(la):
Zdravo svima, treba mi savet. Zivim na opstini Palilula, Vladetina 5. Nemamo skupstinu stanara(duga prica zbog cega), i jedan bahati komsija napravio je rampu i privatan parking od dvorista zgrade! Hoce da naplacuje pristup i kljuceve, i da izdaje markice, a u dvoristu se nalaze i komisije RFZO. Da ne govorim da je zagradjen prilaz i protivpozarni put i da postoji znak zabrane parkiranja sem za interventna vozila! Zalila sam se komunalnoj inspekciji, saobracajnoj policiji i Beokom servisu preko tvitera, pa me zanima ima li tu nekog efekta, izlazi li ko uopste na teren? Ako se zapalimo, vatrogasci ce morati da probijaju vozilom rampu. Psihopata je sinoc okacio proglas na zgradi u kom se poziva na odluku skupstine stanara i odredjuje pravila, a skupstina ne postoji. Ima li efekta to prijavljivanje? Kome jos mogu da prijavim ovo?

Pogledajte prilog 1
Menšuj me na Tviteru da vidim ovu prijavu Beokomu.

@SaobrKamera
 
Vrh