Žarkovo

Opšte diskusije o ekonomiji, kulturi i vestima vezane za Beograd

Moderator: Igor

Dejan011
Intermediate
Pridružio se: Uto Nov 18, 2014 10:56 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 266
Pohvalio: 205

Re: Žarkovo

Postod Dejan011 » Pet Okt 13, 2017 2:42 am

Staro Žarkovo

Trgovačka ulica i stanica "Julino Brdo" u pravcu centra grada
Slika

Stanica "Julino Brdo" u suprotnom smeru
Slika

Malo dalje odatle raskrsnica Trgovačke i Vodovodske i odvajanje za Banovo brdo
Slika

Centar Žarkova i pogled niz Trgovačku početkom 80-tih pre masovne gradnje
Slika

Stanica "Žarkovo Centar", na tabli linije 51,56 i 531
Slika

Raskrsnica Ilije Đuričića (bivša Makiška) i Trgovačke
Slika

Ova zgrada na uglu Trgovačke i Ace Joksimovića je zgrada nekadašnje opštine Žarkovo
Slika

Ace Joksimovića na mestu gde je danas Vero
Slika

Panorama Žarkova i okoline, počinje izgradnja zgrada u Trgovačkoj
Slika

Stara i nova gradnja
Slika

Slika

Slika

Centar Žarkova i pogled niz Trgovačku u toku izgradnje i pripreme za proširenje ulice
Slika
Pohvale za post: 7
Žika
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Mar 23, 2014 7:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 862
Pohvalio: 367

Postod Žika » Pet Okt 13, 2017 10:33 pm

Ima još ovih slika ? I izvor ?
abrines
Intermediate
Pridružio se: Čet Maj 04, 2017 9:25 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 155
Pohvalio: 160

Postod abrines » Sub Okt 14, 2017 1:21 am

Кажу да су Жарковчани профитирали од изградње насеља продавајући земљу. Да ли је постојало село које је било ближе граду од Жаркова?
laki72
Expert
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 11:56 am
Kontakt:
Pohvaljen: 5129
Pohvalio: 1631

Postod laki72 » Sub Okt 14, 2017 2:27 am

Pa centralni deo Zarkova je napravljen u vreme kada se nije bas moglo ofajditi od zemljista...
Ovo kasnijih godina po obodu sto su "investitori gradili, da delimicno

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
Žika
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Žika » Sub Okt 14, 2017 7:00 am

Žika » Pet Okt 13, 2017 9:33 pm napisao:Ima još ovih slika ? I izvor ?

To bi trebalo odavde http://zarkovo.in.rs/galerija/objekti/trgovacka-ulica/#
svsavic
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Dec 25, 2011 2:38 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 161
Pohvalio: 90

Postod svsavic » Sub Okt 14, 2017 12:12 pm

abrines » Today, 00:21 napisao:Кажу да су Жарковчани профитирали од изградње насеља продавајући земљу. Да ли је постојало село које је било ближе граду од Жаркова?

Banja (Banjica), Mirijevo, Topčino (Topčider), Kumodraž, Jajince, ....
viewtopic.php?f=13&t=790&hilit=beograd+stare+slike&start=1350#p475619
ograditi, graditi, ugraditi, izgraditi, nagraditi, nadgraditi, zagraditi, beograditi
Dejan011
Intermediate
Kontakt:

Postod Dejan011 » Sub Okt 14, 2017 11:30 pm

Jeste to je uglavnom odatle. Ima par slika sa nekih drugih izvora. Ako nađem još nešto, postaviću.
nikolas27
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Dec 24, 2016 9:49 am
Kontakt:
Pohvaljen: 444
Pohvalio: 88

Postod nikolas27 » Ned Okt 15, 2017 11:52 am

abrines » Sub Okt 14, 2017 1:21 am napisao:Кажу да су Жарковчани профитирали од изградње насеља продавајући земљу. Да ли је постојало село које је било ближе граду од Жаркова?

Nisu se ovajdili, nekima je čak na mufte oduzimana zemlja gde se sad nalaze Cerak Vinogradi i Filmski Grad. I sad je pitanje da li neko može da se ovajdi prodajom neke stare kuće, tu ar ne ide preko 20-30k. Ima ambicioznih koji prodaju za 50k ali neuspešno. Žarkovčani su najviše izgubili gubitkom opštine, bar je to moje mišljenje.
Molim za civilizovanu diskusiju potkrepljenu javno dostupnim podacima i činjenicama. Na trolovanje odgovaram trolovanjem.
Ksenija
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Jan 11, 2016 2:09 am
Kontakt:
Pohvaljen: 496
Pohvalio: 1317

Postod Ksenija » Ned Okt 15, 2017 5:14 pm

Kako su Žarkovčani mogli da prodaju zemlju i kome ako je DUP-om predviđena gradnja novog naselja pa samim tim i podrazumevana eksproprijacija zemljišta? Svi su dobili naknadu i za njive i za objekte, čak su mogli da biraju pa je neko želeo da i dalje ostane u poljoprivrednoj zoni dok drugi ne. Svakako da je bilo i problematičnih slučajeva ali toga uvek i svuda ima.

Složila bih se sa nikolasom27 jer prvo je Žarkovo bila opština pa se pripojilo Banovo Brdo i tako nastala opština Čukarica. Odavno se pregovara o vraćaju odnosno novoj podeli ali nisam sigurna ko bi "išao" uz Žarkovo a ko uz Čukaricu. Jedino znam da Železnik sigurno nikada neće uz Žarkovo, tu je veliko rivalstvo što znači da će uz BB odnosno Čukaricu osim ako se ne odvoji kao nova opština.
Što se mene tiče svejedno mi je, ja ću uz Zemun i uz Ajfela. :mrgreen:
Pitali su Mikelanđela kako nastaje savršena skulptura a on je odgovorio: "Uzmete komad kamena i od njega odbijete sve što je višak."
Ksenija
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Ksenija » Ned Okt 15, 2017 6:46 pm

Dejan011 » Sub Okt 14, 2017 11:30 pm napisao:

Jeste to je uglavnom odatle. Ima par slika sa nekih drugih izvora. Ako nađem još nešto, postaviću.

Bilo bi lepo da ste naznačili i autora većine fotografija starog Žarkova, to vam je sigurno poznato. Meni jeste ali, kako ja nisam postavila fotografije, neću ni naznačiti autora koji je fotografije izlagao više puta (prve dve izložbe smo postavile moja prijateljica i ja). Druga je bila u MZ, odmah pored Centra za socijalni rad u vrlo skromnom i zapuštenom prostoru, sa izuzetno manjkavom opremom. Za te fotografije autor je dobio opštinsku nagradu "Matija Ban".
Dokaze imam kao autorsko delo autora fotografija "Žarkovo nekada i sada".
Pitali su Mikelanđela kako nastaje savršena skulptura a on je odgovorio: "Uzmete komad kamena i od njega odbijete sve što je višak."
Žika
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Žika » Ned Okt 15, 2017 6:50 pm

Nema razloga da ne staviš autora ovih fotografija. A ako nema ništa protiv od postaviš još neke fotografije i po koju reč.
Ksenija
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Ksenija » Ned Okt 15, 2017 6:54 pm

Malopre sam postavila fotografiju drugarice i sebe kada smo postavljale izložbu i to fotografisane fotoaparatom autora starog Žarkova. Mutne su, moraju na sken.
Imam puno fotografija, tačnije dostupne su mi. Ono što ja postavim, to ću i potpisati. Pošteno.
nikolas27
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Dec 24, 2016 9:49 am
Kontakt:
Pohvaljen: 444
Pohvalio: 88

Postod nikolas27 » Ned Okt 15, 2017 7:28 pm

11030 » Čet Sep 14, 2017 10:12 am napisao:Zaostavstina SPO cini mi se. Sto se tice divlje gradnje upravo jedna nice kod Doma Zdravlja. Gradi covek na vec zavorenom gradilistu.

Gospodin gradi višespratnicu, nema jamu za parking, a nema ni mesta za isti. Napraviće haos tamo svima kad zavšri. Postoji tabla pisana rukom, na njoj se vidi neki kao fol neki broj dozvole i ime investitora. Nisam smeo da slikam da me neko ne nalupa, bilo je radnika. Proverio sam na katastru i APR-u, nema dozvole.

Ovo je lokacija: https://www.google.rs/maps/@44.7597608, ... 6656?hl=en

Po novom zakonu bi trebalo da dobije nalog za rušenje, nema šanse da ovo ozakoni naknadno?
Molim za civilizovanu diskusiju potkrepljenu javno dostupnim podacima i činjenicama. Na trolovanje odgovaram trolovanjem.
Žika
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Žika » Ned Okt 15, 2017 8:07 pm

Ksenija » Ned Okt 15, 2017 5:54 pm napisao:Malopre sam postavila fotografiju drugarice i sebe kada smo postavljale izložbu i to fotografisane fotoaparatom autora starog Žarkova. Mutne su, moraju na sken.
Imam puno fotografija, tačnije dostupne su mi. Ono što ja postavim, to ću i potpisati. Pošteno.

Najmanji problem , bar što se mene tiče. Nek se zna ko je fotografisao.
Bilo bi lepo sa nekim datumom i objašnjenjem o mestu i objektima na slici.
Čekam slike. :kk:
11030
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Jan 21, 2011 8:20 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 590
Pohvalio: 353

Postod 11030 » Ned Okt 15, 2017 9:18 pm

@nikolas27,

tom dziberu su vec zatvarali gradiliste. Sacekao je par meseci i nastavio sa gradnjom. Sve sam videla, i ja sam htela da slikam ali se nisam usudila. Mislim da sam videla i ''investitora'' pre neki dan. Ne znam kako ga tu prvi komsiluk nije prijavio. Mozda i jeste, ali ko zna o cemu se tu radi. Pitala sam radnice iz pekare, ni one nista nisu znale.
Ksenija
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Ksenija » Ned Okt 15, 2017 9:27 pm

Niko i nikada neće znati jer dok je straha, dotle će biti i javašluka.
Dejan011
Intermediate
Kontakt:

Postod Dejan011 » Pon Okt 16, 2017 12:06 am

Ksenija » 15 Okt 2017, 18:46 napisao:Bilo bi lepo da ste naznačili i autora većine fotografija starog Žarkova, to vam je sigurno poznato. Meni jeste ali, kako ja nisam postavila fotografije, neću ni naznačiti autora koji je fotografije izlagao više puta (prve dve izložbe smo postavile moja prijateljica i ja). Druga je bila u MZ, odmah pored Centra za socijalni rad u vrlo skromnom i zapuštenom prostoru, sa izuzetno manjkavom opremom. Za te fotografije autor je dobio opštinsku nagradu "Matija Ban".
Dokaze imam kao autorsko delo autora fotografija "Žarkovo nekada i sada".

Ne znam stvarno ko je autor. Nigde nije naveden taj podatak. Ima tih fotografija po fejsbuku i na par sajtova i nigde nije naznačeno ko ih je napravio. Ti ako imaš nešto slobodno postavi.

Povratak na “Gradski život i vesti”