Upravljanje stambenim zgradama (stambene zajednice, kucni saveti, upravnici zgrada)

Opšte diskusije o ekonomiji, kulturi i vestima vezane za Beograd

Moderator: Igor

DzonTravolta
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Jul 26, 2015 2:11 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1413
Pohvalio: 1346

Re: Upravljanje stambenim zgradama (stambene zajednice, kucni saveti, upravnici zgrada)

Postod DzonTravolta » Pet Jan 12, 2018 3:02 pm

Ček, ovo je eks tema o malograđanštini?
Sklanjam jednu po jednu sliku kad se promeni sledeće:
Slika Slika
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9238
Pohvalio: 3535

Re: Upravljanje stambenim zgradama (stambene zajednice, kucni saveti, upravnici zgrada)

Postod direktor » Pet Jan 12, 2018 3:04 pm

Sta vam nije jasno zena pokusava da naplati ono sto nije moguce bez vjerodostojne isprave za neki imaginarni dug
Za skupstinu stanara koja nije ni funkcjonisala
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Igor
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 1:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 6928
Pohvalio: 6729

Postod Igor » Pet Jan 12, 2018 5:03 pm

DzonTravolta » Pet Jan 12, 2018 2:02 pm napisao:Ček, ovo je eks tema o malograđanštini?

Tema o malogradjanstini je vezana za bahato parkiranje dok je ovo preimenovana tema "Kultura stanovanja u stambenim zgradama"
hobotnica
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Jan 27, 2012 11:38 am
Kontakt:
Pohvaljen: 120
Pohvalio: 97

Postod hobotnica » Pet Jan 12, 2018 5:45 pm

pa i ja mislim da ne može da uteruje dugove retroaktivno. I kako je tad skupljala taj novac, kako je trošen je li uplaćivan na neki žiro račun, da li je postojala odluka o visini troškova održavanja. Ja mislim da može da preti samo od momenta od momenta kad je izabrana za upravnicu pa sve po poceduri predviđenoj novim zakonom.
bl3y4
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Čet Feb 27, 2014 6:50 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 476
Pohvalio: 169

Postod bl3y4 » Pet Jan 12, 2018 7:15 pm

Ma naravno da ne moze da naplati taj dug ali makar je shvatila svoj posao "ozbiljno".
To je i poenta dela ovog novog zakona da ne dolazi do takvih situacija.
Ako veci iglasa da se nesto radi na zgradi svi moraju da daju novac sta god da misle o tome.
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Sub Jan 13, 2018 12:13 am

Fora je sto ona trazi potrazivanja po starom zakonu a nema odluku na koju da se pozove nista pravno valjano
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
SerbPacker
Beginner
Pridružio se: Uto Mar 14, 2017 8:30 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 31
Pohvalio: 7

Re: RE: Re: Upravljanje stambenim zgradama (stambene zajednice, kucni saveti, upravnici zgrada)

Postod SerbPacker » Sub Jan 13, 2018 10:37 am

bl3y4 napisao:Ma naravno da ne moze da naplati taj dug ali makar je shvatila svoj posao "ozbiljno".
To je i poenta dela ovog novog zakona da ne dolazi do takvih situacija.
Ako veci iglasa da se nesto radi na zgradi svi moraju da daju novac sta god da misle o tome.

Slušaj, da je ona shvatila svoj posao ozbiljno, znala bi šta može da traži, a šta ne...
Ovo je klasična APP fora...
I nije dobro ponašanje nekoga ko treba sutra da sarađuje sa stanarima.
Nisu ti upravnici (bilo dobrovoljni, bilo dodeljeni) , upravnici zatvora.
Jeste, njih zakon štiti u sprovođenju onih osnovnih stvari da mogu da sprovedu. Ali ako imaju "neprijateljski" odnos prema stanarima neće to na dobro..
Ne treba ništa da plaća dok ne dobije papire sa valjanim odlukama...
Vladivoje
Korisnikov avatar
Novice
Pridružio se: Pon Nov 13, 2017 2:13 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 59
Pohvalio: 85

Postod Vladivoje » Sub Jan 13, 2018 2:38 pm

Ljudi, ja sam predsednik Skupštine stanara u poslednje tri i po godine.
Niko ne može ništa da traži ili da nameće, jer se sve radi po dogovorima ili odlukama većine stanara na održanim sastancima.

Dakle, predsednik Skupštine stanara (upravnik) ne može da se ponaša samovoljno, jer ako je normalan i pošten čovek - sve će raditi u interesu svoje sopstvene zgrade, odnosno svih stanara. Prosta stvar.

Sve što je drugačije od ovoga, predstavlja samovolju i zloupotrebu ovlašćenja i takve osobe treba većina stanara da smeni.
Vladivoje => istraživač - saradnik BEOGRADSKE ŠKOLE METEOROLOGIJE
METEOLOGOS - svet meteorologije
http://www.meteologos.rs/
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Sub Jan 13, 2018 2:43 pm

I u kakvom vam je stanju zgrada fassda ulaz lift
Koliko odvajate za odrzavanje imate li ugovor sa GS
Vladivoje
Korisnikov avatar
Novice
Kontakt:

Postod Vladivoje » Sub Jan 13, 2018 2:53 pm

Zgrada je od 1956. godine.

JP Gradsko stambeno (bi trebalo da) održava zgradu, po sklopljenom ugovoru iz 1994. godine.

Međutim, održavaju jedino lift (koliko-toliko), a ostalo zna se - NULA.

Tražio sam pre tri godine predračun za krov i sređivanje terase i dobili smo "ponudu" u iznosu od 1.550.000 dinara (!?), na samo 6 rata.
Tražio sam otplatu na bar 12 rata i rekli su da nisu u mogućnosti da nam izađu u susret (!?).

Inače, zgrada je petospratna i ima 20 stanova.

Skeukupno gledano, moje iskustvo predsednika SS je (očekivano) jako loše, jer većina državnih institucija i javnih preduzeća se faktički ne odaziva na apele i dopise, ignoriše moja obraćanja, ne reaguje, što sve zajedno govori o tome da - ne žele saradnju sa stanarima, to jest građanima.

Inače, neko ko je pristojan, pošten i odgovoran neće imati problema sa svojim komšijama, jer stanari dobro znaju ko je ko. To se vidi iz aviona.
bl3y4
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Čet Feb 27, 2014 6:50 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 476
Pohvalio: 169

Postod bl3y4 » Uto Jan 16, 2018 3:45 pm

Stigle opomene od komunalaca svim zgradama u kraju da formiraju Ss, prijave igradui izaberu upravnika- Rok 30dana.
SerbPacker
Beginner
Kontakt:

Postod SerbPacker » Uto Jan 16, 2018 4:13 pm

Kome stigle?
vucko
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 1:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1476
Pohvalio: 227

Postod vucko » Uto Jan 16, 2018 4:38 pm

Na koji način ih dostavljaju ako nema ni kućnog saveta po starom zakonu niti odgovornog lica u zgradi? Ovi moji ladno još nisu registrovani zajednicu u opštini ali zato tripuju da su upravnici :)
"Kad će taj metro? Mnogi Beograđani su već odavno pod zemljom i čekaju."
Vladivoje
Korisnikov avatar
Novice
Kontakt:

Postod Vladivoje » Uto Jan 16, 2018 4:46 pm

Pa mogu na svakom ulazu da zalepe poziv da se to uradi ako do sada nije urađeno.

Mada ne znam da li je to po zakonu, i da li komunalna policija ima ovlašćenje da tako nešto radi (?!).

Po meni, morala bi komunalna inspekcija da izađe na teren i da svakoj neregistrovanoj zgradi uruči zahtev da to odrade.
SerbPacker
Beginner
Kontakt:

Postod SerbPacker » Uto Jan 16, 2018 4:50 pm

Pa to ako nisu registrovali ni ss kome uručuju. Možda to obaveštenje na vratima ulaza, mada i to mi je klimavo...
U smislu efikasnosti, zakonski oni mogu da se pokriju, kao ono kačenje na OT suda...

Povratak na “Gradski život i vesti”