Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Za ove gornje slike bahatih na trotoaru uopšte ne vidim problem da se kazne vlasnici vozila samo na osnovu fotografije.

Da li uopšte sme da se stane na trotoaru makar na sekund?

Da li sme da se stane na trotoaru u slučaju nekog kvara?

U slučaju nekog zdravstvenog problema?

Ako bi se vlasnik žalio i spomenuo tak nešto (kvar, zdravstveni problem), tražio bih mu dokaz da se to desilo, pa makar i u vidu izjave svedoka. Sve u svemu, sve bih učinio da im makar malo zagorčam život.

Pre neki dan, loše vreme, mrak, kiša, led, lik je kolima parkirao bukvalno ispred ulaza u zgradu. Okolo su već parkirana vozila, još je stao ukoso (vozač je bio u kolima, verovatno čekao nekoga) tako da je jedan dekica morao da ga obilazi, a mislim da je morao i u baru da ugazi.

I nemojte da mi prigovarate što nisam nešto rekao vozaču, jer mi se ne rizikuje, jer onaj koji je bu**** da tako stane, ne bi se libio da upotrebi pesnice ili nešto drugo.

Opet, za takve je rešenje situacija koju sam pročitao pre neki dan. Negde na Dorćolu, bahati se parkirao na trotoaru i zamalo zakačio devojčicu. Ćale je lupio po kolima i tada je vozač krenuo da se obračuna sa ocem. Otac je izgleda faca iz kraja jer je u tom trenutku iz lokalnog kafića izletela ekipa i nalupala šamare vozaču.
 
IMG-20190121-082500.jpg


Kod sajma
 
Ne bih da ispadne da branim aljkavo parkiranje, ali koliko znam, uvek je ovako kod Sajma. Pogotovu kad su veći događaji u toku. Čak je možda bolje što se tamo ređaju nego da blokiraju prostor oko stanice 100 metara unazad.
 
Ne nije parking nego bilbord divlja prikolica u pitanju ...
 
Ahaaa, da da sad vidim. Znači širi se najezda. Ništa, moraće malo sprejevi da rade... Očigledno drugačije ne može.
 
Proverio sam katastar, izlazi mu parcela na obe ulice ali je prijavljena na glavnu. On je na ovu sporednu gde se mi parkiramo napravio kapiju i redovno zauzima 3+ mesta pošto je firma neka u pitanju, a ima mesta unutar dvorišta za sve njegove potrebe. Kada se parkiramo tu na ta "njegova" mesta diže mi brisače i čačka kola.

Proveriću baš da li ima dozvolu, a ako nema zvaću policiju sledeći put ako mi bude dirao kola.
 
Dok god nema zutu liniju ispred kapije ili dva zuta X-X
Nije zvanicno ulaz a za to mora imati papir od sek za saobracaj odjeljenje za stacjonarni saobracaj ...
 
Видех сад неку приколицу паркирану на углу Устаничке и Ребеке Вест, илити мало изнад гуд фуда. Од снега нисам видео лепо, али претпостављам да је то она спорна приколица.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Meni je uvek bilo tragikomično kako sakupljači sekundarnih sirovina nemaju nikakav problem da raskomadaju pruge, rampe, signale i tako to što može da ugrozi stotine života... ali ovakve nakaradne i štetne tvorevine ne diraju. Ono kao poštujemo privatnu imovinu i tako to...
 
Позвао сам паука поново, но не очекујем ништа да се деси.
4d0d12b1030c949e06cd43f8cb173357.jpg


Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Na kojoj je ovo lokaciji? Jesu li tablice iste?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=596838#p596838:2vtryuwh je napisao(la):
bl3y4 » Uto Jan 22, 2019 6:12 pm[/url]":2vtryuwh]Na kojoj je ovo lokaciji? Jesu li tablice iste?
u neposrednoj blizini, u ustanickoj
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=596859#p596859:36skqp23 je napisao(la):
direktor » 22.Jan.2019/7:54 pm[/url]":36skqp23]
Idemo jos jedna lidl ada prekoputa...
Ovu sam prijavio pre više od godinu dana, naravno da ništa nije urađeno.
 
Bulbulderac17":2exaup3v je napisao(la):



Sent from my iPhone using Tapatalk
БОТ одговор који сам и ја добио небројено пута. Пешачки прелаз је и даље стално заклоњен комбијима и аутомобилима. Изгледа нема решења док неко од нас не седне у камионче и полупа г... а.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
IMG-20190123-152933.jpg


:bash: svaki komentar suvisan redovan tu tablice prednje i zadnje sakrivene tablom
 
Danas OPET ne radi semafor na raskrsnici Milutina Milankovica i Omladinskih brigada na Novom Beogradu.
Naravno da je nastao opsti kolaps, a vozaci koji idu iz pravca Bulevara Milutina M. uopste ne postoju signalizaciju (Znak STOP) i bez bilo kakvog kocenja ulaze u rasrsnicu. A posto nema pesaka, nema ni ko da "regulise" protok vozila pa svi sa svih strana ulaze u raskrsnicu.

Ja sam isao ulicom Omladinskih brigada i bukvalno sam morao da se uguram ispred kamiona(iz Bul. M.M.) i da mu trubim da stane da bih ja mogao da prodjem, a na sta je on naravno krenuo u mene mada je stao na 5cm od kola i to sav naljucen kako ja to vozim i zasto on ne moze da prodje.
EDIT: Samo da dodam da sam ja vec bio u raskrsnici, a da je kamion i citava kolona vozila iz Bul. M.M. usla u raskrnicu zato sto su nas vozila iz suprotnog smera O.B. pustila da mozemo da skrenemo levo u Bul. M.M.

Kada sam prosao raskrnicu, stao na parking i zvao Policiju NBG i Beograd Put ali se niko ne javlja.
Na kraju sam pozvao Beokom, oni su se barem javili ako nista drugo.

wdkvlL.jpg
 
Vrh