Šta je novo?

Pitanja i odgovori u vezi sa gradom

Steva

Advanced
Učlanjen(a)
08.12.2006.
Poruke
4.269
Pohvaljen
6.972
Ovde možete da postavljate sva moguća pitanja o bilokom gradilištu/objektu/projektu, a pokušaćemo da ih odgovorimo ;)
 
Ajde da konacno utvrdimo.
Sta je sa Besix-om?
Sta je sa Prokopom?
 
No1":1yhw2v3o je napisao(la):
Ajde da konacno utvrdimo.
Sta je sa Besix-om?
Sta je sa Prokopom?
Bro veče :D

sa besixom sam ti napisao u onom drugom threadu, tu je status quo, niti miriše niti smrdi. Iako je sada blok 26 zauzet crkvom i onim zgradama u uglu i dalje je ona pozicija koju je besix naciljao mirna i čista.

@Prokop, e to je već jedna tužna priča, moje lično mišljenje je da se sa time previše odugovlači i mislim da je Trigranit ovo isto ispalio zbog slične priče kao sa aerodrom nikola tesla.. Ima nešto u medijima oko konflikta izmedju države i grada oko zemljišta, danas sam previše umoran da bi ih iskopao. Pokušaću kasnije

čitamo se ;)
 
Bro vece.
Ajde u narednim danima ako imas neke veze proveri to za Besix.
 
Sada cu da posaljem mail i Besix-u i Montois-u,pa cemo da vidimo da li ce nesto da odgovore.
 
No1":200sh5b9 je napisao(la):
Sada cu da posaljem mail i Besix-u i Montois-u,pa cemo da vidimo da li ce nesto da odgovore.
To sam već uradio, ćute ko grob, jedino što sam dobio od njih je onaj videosnimak (ne od RTS.a nego original) koji sam i pustio online. Ali pokušaj još jednom.
 
Pa to mi je cudno.Ako su otkazali onda bi rekli,nije mi jasno.
 
No1":2oueah85 je napisao(la):
Pa to mi je cudno.Ako su otkazali onda bi rekli,nije mi jasno.
Zato ti kažem da je ovo jedna veća misterija :(
 
A sta se desava sa atletskim stadionom? Bogdanovic je vise puta govorio kako ce se jedan izgraditi za Univerzijadu... i sta sad? gde su projekti?
 
-Atletski stadion će se graditi u ul.Dr.Ivana Ribara, iza bl. 71 i 72, sam "kraj" N.Bgd.
-Trenutno se radi DUP za stadion sa oko 5.000 mesta,možda i pokrivenuh,halu i pompćne objekte.
-Posle ide međunarodni tender za izgradnju.

ATELETSKI STADION
SLEDEĆE godine trebalo bi da se izgradi i prvi atletski stadion u Srbiji. On će biti i jedini te vrste u okruženju. Stadion će se graditi u naselju Doktor Ivan Ribar u Novom Beogradu. Koštaće 3,5 miliona evra, a isprobaće ga i takmičari Univerzijade.........Novosti-28.Juli 2006g.
http://www.novosti.co.yu/code/navig...h=Novi most za Dunav&datum=2006-12-28#Scene_1
 
Sta se desava sa Rajicevom? Jesu li ovi zavrsili sa arheoloskim delom price i da li je odluceno o konacnom projektu? Nece valjda da grade ono (sto rece prijatelj Englez) glass&metal hideous monstruosity? :(
 
poenk":1e02prk1 je napisao(la):
Sta se desava sa Rajicevom? Jesu li ovi zavrsili sa arheoloskim delom price i da li je odluceno o konacnom projektu? Nece valjda da grade ono (sto rece prijatelj Englez) glass&metal hideous monstruosity? :(
Nažalost ništa ne znam, mnogo bulazne po tom pitanju.
 
poenk":2xbwvnhm je napisao(la):
Sta se desava sa Rajicevom? Jesu li ovi zavrsili sa arheoloskim delom price i da li je odluceno o konacnom projektu? Nece valjda da grade ono (sto rece prijatelj Englez) glass&metal hideous monstruosity? :(
Пошто учим у Градској библиотеци која има прозоре који гледају на градилиште могу да вам пренесем да су пре десетак дана тамо довезли багер, срушили једно дрво и скупљали на гомилу "ђубре".
Постављен је и шатор и има људи али не делује да ће радови скоро кренути.
 
Sa "lokacijom" u Rajicevoj nista i nece biti. Naslednik starih vlasnika je americki drzavljanin i to je dovoljan argument da se do povratka oduzete imovine tu nece graditi.
Na tom mestu se do 6.aprila nalazio hotel "Srpski kralj", ciji je prvi deo sagradjen jos u vreme dok su turci bili u Beogradu, a krsten je tako "u inat".
srpskikralj.jpg

hotelsrpskikraljrajiceva1930.jpg
 
^^ interesantno, ipak se ne bi slozio, mislim da će da se desi nešto, u skorije vreme sam naleteo na jednu malu sličicu, koja i dalje znači da ambicije za hotel nisu nestale, pošto je sličica dosta mala nisam je ni stavljao na sajt pa evo je ovde:
272033224592bc7254fe3.jpg

Očigledno je da je promenjen prvobitni dizajn hotela.
 
Pozdrav svima!
Šta je sa izgradnjom žičare Blok 44-Ada Ciganlija? Mnogo se pričalo o njoj i odjednom je sve utihnulo.
 
^^ Ah, verovatno pišu neke planove za to ?
 
^^ ipak su te vesti još od pre 3 godine, danas o tome niko ne priča, a koliko sam ja "načuo" šance za igradnju hotela svakim danom raste. Ali ne bi bio u ništa siguran, i sam si napomenuo da će tu biti svačega.
 
Влада":29a5z5qw je napisao(la):
poenk":29a5z5qw je napisao(la):
Sta se desava sa Rajicevom? Jesu li ovi zavrsili sa arheoloskim delom price i da li je odluceno o konacnom projektu? Nece valjda da grade ono (sto rece prijatelj Englez) glass&metal hideous monstruosity? :(
Пошто учим у Градској библиотеци која има прозоре који гледају на градилиште могу да вам пренесем да су пре десетак дана тамо довезли багер, срушили једно дрво и скупљали на гомилу "ђубре".
Постављен је и шатор и има људи али не делује да ће радови скоро кренути.
Наравно да градња неће кренути у сред зиме.Градња увек креће са пролећем јер тада почиње сезона због климатских услова.
Што се тиче старог власника,њему ће то бити обештећено,претпостављам.А ту локацију су купили Израелци,јел` тако?
 
Iskreno, više me zanima šta će da grade od toga kada... Baš bi mi bilo žao da pored zgrade Bibllioteke grada i ostalih u okolini izgrade... ono...
 
O novm korisniku zemljista se do sad skoro nista nije znalo, firma jeste registrovana u Izraelu ali se sumnjalo da se iz toga kriju ljudi odavde koji su 90 izneli pare iz zemlje.
A ako se vraca nepravedno oduzeta imovina, onda se valja vraca i pravo raspolaganja imovinom, a ne po sistemu "bices obestecen, dodjem ti".
Stvar je u tome sto je nesto bilo oduzeto zato sto su ljudi bili bogati, to je postalo drzavno, 50 godina je umesto prelepog starog hotela bila rupa, najcrnjih 90-tih drzava to privatizuje ali ne tako sto vrati vlasniku vec proda nekome ko se obogatio u to najcrnje vreme. A taj novac i te veze i mogucnosti imaju samo potomci onih koji su oduzimali imovinu "narodnih neprijatelja".

Sto se tice onoga sto ce se jednog dana sagraditi na tom mestu, ja navijam za ponovno podizanje starog hotela.
 
relja":bhpbcnpp je napisao(la):
O novm korisniku zemljista se do sad skoro nista nije znalo, firma jeste registrovana u Izraelu ali se sumnjalo da se iz toga kriju ljudi odavde koji su 90 izneli pare iz zemlje.
Ashtrom Group Ltd.
The Ashtrom Group is Israel’s leading private development and manufacturing concern. Ashtrom is involved in a wide range of construction and related activities locally and abroad, including residential, commercial, industrial and institutional projects. The company was founded in 1963 by engineers Yehezkiel Nussbaum and Haim Gueron, who were later joined by the Allied Inv. Corp., which was managed by Haim Rubin.

Third largest construction company in Israel:
http://duns100.dundb.co.il/ts.cgi?tsscript=ranking/E39a6&duns=600002414

Operations in Israel, Holland, Eastern Europe, Africa, and the US:
http://www.ashtrom.co.il/english/index.aspx
 
http://www.danas.co.yu/20040302/terazije1.html

(da ne citiram kurir)

Stari vlasnici prostora na kome se nalazi okretnica u Rajićevoj ulici u Beogradu pokreću tužbe protiv investitora budući da su već počele pripreme za gradnju luksuznog hotela i poslovnog kompleksa

Počela bitka za "Srpskog kralja"

Maja Mladenović
U samom centru Beograda, u Rajićevoj ulici, pored hotela "Park", trolejbusi svakodnevno okreću leđa miru Kalemegdana i vraćaju se u gradsku vrevu. Tako je danas. Međutim, do sredine marta, izgled ove ulice trebalo bi da se potpuno promeni. Direkcija za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda izmestiće trolejbusku okretnicu, parking i kioske. Zapravo, počeće da priprema teren za petogodišnju gradnju luksuznog hotela i poslovnog prostora. Ništa novo za Rajićevu ulicu, jer je ona već primala goste i to u čuveni hotel "Srpski kralj", od 1867. do 1941, kada je hotel srušen u bombardovanju.
Prljavština
Veljković iznosi niz nelogičnosti i nepravilnosti u vezi s postupkom dodeljivanja lokacije u Rajićevoj novim investitorima. - Na licitaciji se pojavio samo jedan kupac. Kakvo je to tržište? "Union inženjering" je vrlo sumnjiva firma, de fakto u stečaju, kojoj je dato zemljište za vreme Miloševića. Imali su tri godine da završe projekat, nisu to uradili i trebalo je da im grad i Republika oduzmu zemljište, a ne da uvedu suinvestitora. Sve je rađeno u lošoj nameri. Čisti investitori ne dolaze. Ko dolazi? Samo neki šljam i mafija, naša i internacionalna. Verujem da su to naše pare koje su otišle u Izrael i sada se vraćaju. Taj projekat bi trebalo da košta oko 120 miliona dolara. Izraelska firma A.B.D. ima kapital od 2.500 dolara, vidi se iz registra. Tu je sve prljavo. Ta firma posle traži čistog investitora koji će da pogleda u katastar i tamo vidi da je vlasnik A.B.D. i "Union". To je suludo. Takođe, kada je predstavnik A.B.D. dolazio kod mene posle rušenja prve licitacije, on je kazao da može za 5.000 dolara da kupi dozvolu od Zavoda. Imao sam dva svedoka - kaže Veljković.
Pre dve stotine godina, posle propasti Karađorđeve Srbije, tu je bio prazan prostor na kome su Turci izvršavali smrtne kazne, a u vreme Rimljana - civilno naselje.
Trojni ugovor
- Na osnovu ugovora koji smo u oktobru 2003. potpisali sa izraelskom firmom A.B.D. i Direkcijom za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda, firma je obavezna da izmiri obaveze plaćanja doprinosa za građevinsko zemljište, i to jedan deo u novcu - 11 miliona i 200 hiljada dolara i drugi, shodno konkursu koji je tada bio raspisan, davanje gradu Beogradu oko 2.000 kvadrata poslovnog prostora. Ugovor je veoma "tvrd" i naša obaveza je da dajemo konsultantske usluge, projektujemo i izvedemo radove, uz njihovu saglasnost. Morali bismo vrlo brzo da se javimo gradskom Sekretarijatu za imovinsko-pravne poslove, Zavodu za zaštitu spomenika, Zavodu za urbanizam grada, za arheologiju, da sa stanarima započnemo razgovore. Oni ovde imaju samo jednog direktora, idejno rešenje im rade stručne službe u Tel Avivu - kaže Miodrag Trailović, generalni direktor "Union inženjeringa".
Hotel bi trebalo da ima 250 soba na oko 23 hiljade kvadrata i poslovni prostor na oko 15 hiljada kvadrata. Za Biblioteku grada biće obezbeđeno 1.600 kvadrata.
Članom 10. pomenutog ugovora oba investitora se obavezuju da će obezbediti posebne konzervatorske uslove za preduzimanje mera zaštite kulturnih dobara, izvršiti sistematsku zaštitu arheoloških nalazišta, omogućiti arheološka iskopavanja i, ukoliko se ukaže potreba, izvršiti izmeštanje arheoloških dobara.
Katastarske parcele u Rajićevoj ulici, u bloku 20, u okviru Detaljnog urbanističkog plana, Skupština opštine Stari grad ustupila je investitoru "Union-inženjeringu" 1991. Na osnovu izmene i dopune DUP područja Knez Mihailove u tom bloku, između ulica Kralja Petra, Uzun-Mirkove, Knez Mihailove i Tadeuša Košćuškog, a u skladu sa zahtevom investitora, Komisija Izvršnog odbora Skupštine grada prikupljala je ponude javnim oglasom i nakon toga, 26. juna 2003. donela rešenje o davanju zemljišta na sukorišćenje preduzeću A.B.D. iz Beograda, tvrde u Direkciji. U oktobru prošle godine "Union-inženjering", Direkcija i firma "A.B.D." za koju garantuje izraelska firma "Aštrom", potpisali su trojni ugovor o regulisanju međusobnih odnosa i plaćanju doprinosa za građevinsko zemljište. Time je zvanično potvrđeno rešenje o gradnji hotelsko-poslovnog kompleksa u Rajićevoj ulici. I ne bi bilo problema i javne polemike danas, da neko nije "zaboravio" na "stare" vlasnike.
Prostor na kome novi investitori planiraju gradnju pripadao je starim beogradskim porodicama koje su ostale bez svoje imovine 1958. kada su nacionalizovane javne zgrade, stanovi, lokali i građevinsko zemljište.
- Svo građevinsko zemljište je postalo društvena svojina, a u vreme Miloševića državna. Međutim, pravo korišćenja ima onaj od koga je oduzeto i koji je bio vlasnik pre ‘58. Po Zakonu o izgradnji i građevinskom zemljištu, on može otuđiti to svoje pravo korišćenja. Praktično, to je neka vrsta mini-denacionalizacije, kako je taj Zakon i bio promovisan. Po svemu tome, vlasnici čiji su tereni slobodni imali bi prava da im se to vrati i da budu uključeni u određene procese u vezi sa tim zemljištem - objašnjava Dragana Milovanović Grgurević, potpredsednica Lige za zaštitu privatne svojine i ljudskih prava.
Nisu se svi stari vlasnici javili povodom ovog "slučaja", ali oni koji jesu imaju šta da kažu. Hotel "Srpski kralj" decenijama je pripadao porodici Veljković.
- Taj plac je kupio moj pradeda, 1867, još za vreme Turaka. Zato je i dobio ime "Srpski kralj", da prkosi Turcima. Tri generacije su gradile hotel, on je bio najluksuzniji na Balkanu, jedini je imao liftove. Sve je dokumentovano i čisto - kaže Bogdan Veljković, predsednik Udruženja građana za povraćaj imovine"Beograd".
Ime ove stare porodice, slika hotela i banke koju su posedovali objavljeni su i u knjizi štampanoj 1927. u Francuskoj koja je bila namenjena francuskim investitorima zainteresovanim za poslove u tadašnjoj Kraljevini Srba, Hrvata i Slovenaca.

TUŽBA SUDU PRAVDE U STRAZBURU
Iako ima dokaze da je deo Rajićeve ulice bilo vlasništvo njegove porodice, prigovor protiv rešenja o davanju zemljišta na sukorišćenje Sekretarijatu za imovinsko-pravne poslove odbačen je zaključkom Skupštine grada u septembru prošle godine uz obrazloženje da ga je podnelo neovlašćeno lice, odnosno da je vlasnik zemljišta Republika Srbija. Okružni sud u Beogradu 25. decembra 2003. odbacio je i Veljkovićevu tužbu protiv Skupštine Beograda.
Gubeći veru u ovdašnje sudove, Veljković planira da kao američki državljanin, zajedno sa sestrom koja je Francuskinja, pomoć zatraži od Evropskog suda pravde u Strazburu.
- Mi "lajemo" ovde već tri godine, i ništa se ne dešava. Direkcija ima monopol nad gradskim zemljištem. I dalje smo u komunizmu, i dalje traje eksprpoprijacija. Dakle, mi smo zemlja u kojoj ne važe zakoni i jedino što nam sada ostaje je Strazbur. Napašćemo i Izraelce direktno u Izraelu, oni hoće da grade na nečemu što je ukradeno. Probaću da blokiram sve njihove račune i tražiću da se vidi odakle te pare dolaze - to je moje pravo. Neka se i CIA umeša u to - odlučan je Veljković.
On se pita da li je sve rađeno u lošoj nameri i zašto grad i Republika ignorišu njegovo postojanje. Još jedan od starih vlasnika, takođe strani državljanin, želi da povrati svoju imovinu. Dragana Milovanović Grgurević govori o zemljištu koje je pre ‘58. pripadalo jednom članu Lige.
- Ta parcela od oko 24 ara koja se nalazi između Rajićeve i Kralja Petra pripada porodici Stepanović čiji je naslednik Miloš Stepanović koji, osim ovdašnjeg, ima i nemačko državljanstvo. Kada je pokrenuto pitanje prodaje okretnice u Rajićevoj, on je tražio da mu se zvanično dostavi da li ta njegova parcela ulazi u kompleks hotela. Do danas nije dobio odgovor Direkcije za građevinsko zemljište. Čitavu stvar će istražiti kada bude došao. Pokrenuće postupak i tražiće zaštitu od Ambasade Nemačke. Zanimljivo je da se on blagovremeno obratio i Ambasadi Izraela i dobio odgovor da oni ne znaju ko je ta firma A.B.D. - kaže Dragana Milovanović Grgurević.
Da li postoji ozbiljna namera da se starim vlasnicima vrati ono što je bilo njihovo? Plac za čiji se povratak bori Veljković procenjen je na oko15 miliona dolara. Koliko onda vredi cela Rajićeva?
Za obeštećenje vlasnika novac bi morao da se izdvaja iz budžeta, tako da bi građani cele Srbije učestvovali u vraćanju državnog duga, što, kaže Veljković "nije ni normalno, ni moralno". Drugi i jednostavniji način da se "zadovolji pravda" jeste da se starim vlasnicima vrati samo zemljište.
- Kada je dodeljivano zemljište u Rajićevoj, Direkcija je javno opomenuta i skrenuta je pažnja na to da zemljište ima vlasnike. Prema tome, svesno su ušli u rizik. Novi vlasnik će u svakom slučaju imati problema. Ili će morati da plaća zemljišnu rentu vlasnicima zemljišta ili će morati da isplati punu tržišnu vrednost. Zamislite kolika će ona biti - komentariše postupak Direkcije Dragana Milovanović Grgurević.

DIREKCIJA ĆUTI
U leto 2002. delegacija Lige sastala se sa Sinišom Nikolićem, direktorom Direkcije. Tada je postignut dogovor da se neće prodavati ništa bez učešća vlasnika i da će za svako parče zemljišta Direkcija pozvati vlasnike kako bi se rešavao problem po problem. Predstavnici Lige napravili su "ad memorium" sa tog sastanka, potpisali se i poslali Direkciji. Do danas nisu dobili odgovor.
- Osnovni princip u svim civilizovanim zemljama kada je u pitanju svojina jeste poštovanje njenog kontinuiteta. Kada je on nasilnim putem prekinut, silom i protiv volje vlasnika, sve dalje pravne radnje sa tom imovinom su ništavne, odnosno mogu biti poništavane - dodaje Grgurević.
Veljković se slaže. - Oni su bag**. Moramo nazvati stvari pravim imenom. Ovo što rade je pljačka. Tri godine su prošle od predizbornih obećanja. Iako je Zakon o privatizaciji koji daje pravo državi da prodaje ono što je uzeto donet veoma brzo, još čekamo zakon o restituciji. Ništa se nije promenilo. Srbija se potpuno srušila za to vreme, ona nije više jedan leš, to su kosti. Zar ćemo da čekamo još dvadeset godina, dok se sve ne proda? Mi nismo glupi, ali imamo sistem koji je potpuno iskorumpiran. Pušta se da stranci upadaju i da kupuju stvari koje su stare srpske familije imale pre 160 godina. Borimo se za princip da nešto što je vaše danas ne može neki buzdovan sutra da vam oduzme - objašnjava on.
Miroslav Trailović, generalni direktor "Union inženjeringa", kaže da su i on i izraelska firma svesni do kakvih sve problema može doći. - Izraelci bi trebalo da dođu za desetak dana i tada ćemo da obavimo zvaničnu prezentaciju i razgovor o svim otvorenim aktuelnim pitanjima - navodi Trailović.
On demantuje Veljkovićeve tvdnje da je "Šeraton" odustao od gradnje hotela na ovom zemljištu zbog neraščišćenih imovinsko-pravnih odnosa.
- Mi smo sa njima konkurisali 1992. Tada oni zbog sankcija nisu hteli da rade. Kada su ukinute sankcije, oni su nam se ponovo javili i rekli da njih Srbija kao Srbija do daljnjeg ne interesuje, zato što su do 2000. sagradili hotele u Zagrebu i Bukureštu i ovaj region za njih više nije interesantan. Imamo dokumentaciju za to - navodi Trailović.
Žalbe starih vlasnika nije hteo da komentariše, najavljujući posebnu konferenciju za novinare tokom ove sedmice, kada će izneti svu valjanu dokumentaciju o imovinsko-pravnim odnosima u Rajićevoj ulici.
Veljković ne namerava da odustane od borbe. - Ostaću ovde do kraja, ako treba i pedeset godina, a posle mene doći će moj sin.
Priča o budućnosti Rajićeve ulice, međutim, mora da zahvati i daleku prošlost. Sudeći po rečima arheologa, ispod trolejbuske okretnice krije se rimsko civilno naselje.

POSAO I ZA ARHEOLOGE
- Kada je rađen detaljni plan za Knez Mihailovu ulicu, rekli smo šta sve može da se očekuje ispod Rajićeve. To je zaštićena zona. Već tada smo dali uslove i napravili program, kojim smo predvideli otvaranje određenog broja arheoloških sondi. To je posao koji treba uraditi pre nego što počne bilo kakva gradnja. I na osnovu tih podataka, mi bismo kasnije u toku gradnje preduzimali određene zaštitne intervencije onog momenta kada se pojave ostaci - kaže Zoran Simić, arheolog gradskog Zavoda za zaštitu spomenika kulture. Inače, po zakonu je investitor obavezan da finansira arheološka iskopavanja.
- Nemamo nikakvih informacija o okretnici u Rajićevoj niti je projekat bio kod nas na saglasnosti. Čak, ne znam ni ko je koordinator sa naše strane. "Union inženjering" je bio u obavezi da kontaktira sa nama budući da bi svi uslovi trebalo da su im poznati još od 1991. - kaže Simić.
Trailović, pak, kaže da mu je poznato da je potrebno arheološki ispitati taj prostor.
- Kontaktirali smo sa stručnjacima Zavoda za zaštitu spomenika, ali ništa nije urađeno. Radićemo sve po propisu - odgovara Trailović.
Ukoliko ne bude ispoštovana procedura i budu počeli radovi na prostoru na kojem se mogu očekivati arheološki slojevi, radovi moraju biti zaustavljeni. Zavod bi tada preduzeo određene korake za zaštitu ili, ako bi nešto bilo uništeno, pokreno krivične prijave.
- Bilo je takvih slučajeva, ali dok se procedura završi - objekat već bude izgrađen. Kaznene odredbe zakona su male, tako da najveći broj investitora na sve moguće načine pokušava da nas izbegne. Tako, na primer, zemljani radovi započnu u subotu, kada mi kao institucija ne radimo. U suštini, ni jedan postupak nismo dobili - zaključuje Simić.
Kako bi radovi trebalo da počnu u drugoj polovini marta, "Union inženjering" ima pune ruke posla. Dok čekaju investitore iz Izraela i njihovo idejno rešenje, Direkcija bi trebalo da već izmesti okretnicu. Iako "Union inženjering" tek treba da se zvanično obrati Zavodu, Trailović tvrdi da se činom potpisivanja ugovora već ušlo u postupak započinjanja gradnje i potrebnih operativnih aktivnosti. Na pitanje da li je moguće da se odustane od projekta s obzirom na sve probleme na koje se može naići, on kaže da nije, jer je izraelski partner već platio deo od ukupne sume od 11 miliona i 200 hiljada dolara.
 
Siniša":2dy16xmc je napisao(la):
Pozdrav svima!
Šta je sa izgradnjom žičare Blok 44-Ada Ciganlija? Mnogo se pričalo o njoj i odjednom je sve utihnulo.
ŽIČAROM DO ADE
PLAN Grada je da već sledeće godine proradi žičara koja će spajati Blok 45 na Novom Beogradu sa Adom Ciganlijom. Kasnije bi se Ada povezala sa Košutnjakom.
- Uskoro će se uraditi detaljni plan i idejni projekat - objašnjava Đorđe Bobić. - Moraćemo da odlučimo kakav ćemo tip prevoza da izaberemo. Postoji barem dvadesetak vrsat gondola.
Novosti-28.Juli 2006g. http://www.novosti.co.yu/code/navig...h=Novi most za Dunav&datum=2006-12-28#Scene_1

Ako je Bobić obećao,onda.......pitanje je kad će uraditi DUP da bi se mogao raditi Projekat.
 
Vrh