Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Sallex

Intermediate
Učlanjen(a)
13.04.2008.
Poruke
174
Pohvaljen
0
Lokacija
Belgrade
Tema gde se mogu postavljati slike nepropisno (bahato) parkiranih vozila, i ostalih divljaštva koje ovakvi vozači prave po Beogradu, narušavajući mir, izgled, sigurnost i život normalnih građana. Pored ovog foruma, slike možete slati mejlom ostalim medijima, udruženjima i nadležnim institucijama:

Komunalna policija ( komunalna.policija@beograd.gov.rs )
RTS čitalac reporter ( gledalacreporter@rts.rs )
Studi B jutarnji program ( jutro@studiob.rs )
Sekretarijat za saobraćaj ( http://www.bgsaobracaj.rs )
Bahatoparkiram.com ( info@krio.rs )

Nadam se da ako već nadležni ne rade ništa po pitanju ovoga, možemo mi sami bar malo da poboljšamo stanje.
 
Ja se izvinjavam ako ova tema već postoji, video sam nešto u temi Parkiranje , zone i garaže, ali se tema ne odnosi isključivo na ovaj problem...naravno, ako admini smatraju da ovo treba da bude deo postojeće teme, prebacite tamo ;)

Upravo sam sada shvatio da ja zapravo i ne znam kako se kače slike ovde :) ili sam se totalno pogubio, pa bih zamolio nekog da me prosvetli! :)
 
Ne znam da li ima tema o bahatim vozacima, ali mozda bi bila bolja tema o bahatim saobracajcima, obzirom da od njivog rada najvise zavisi da li ce biti bahatog parkiranja. Bahati vozaci su posledica, a uzrok je nerad sobracajaca, komulaca itd.
Naravno hronican nedostatak parking mesta doprinosi da sve to izgleda ovako kako izgleda. Sigurno da ima mesta i u ovom trenutku da bude bolje, ali nema volje za tako nesto, ili je ona selektivna i kampanjska. Iz primera licne borbe oko samo 1 parking mesta na kome su se pojedinci godinama nelegalno parkirali (pesacki prelaz kod pijace Djeram), shvatio sam koja je to muka i korupcija, u normalnoj drzavi nema potrebe ni da zovete za takve sucajeve, kaznice ga prvi saobracajac bez izuzetka, dok sam ja to prijavljivao vise od 2 godine, preko 50 prijava, fotografija, poziva pauka, razgovora sa sefom smene u Ljermontovoj, pa na kraju i samim nacelnikom u Ljermontovoj. Sve to oko nelegalnog parkiranja ISTIH osoba nasred jednog pesackog prelaza.
 
5392770.jpg


Aj da krenem da tužibabam, mamicu im ja njihovu parkirajuću. :)

Naime, ne bi mi smetali mnogo ovi automobili sa fotke, ali pošto prolazim svaki drugi dan tuda bajkom imam opciju da teram kroz šljunak po putu (levo, obiđem automobile, rizikujem proklizavanje) ili da se glavim pored njih sa desne strane (i nekom slučajno zakačim retrovizor).

Koliko sam upućen, tj. koliko sam video, po zakonu se automobil može parkirati na trotoar ali mora da ostane 1.5m prohodnog puta na istom, a kao što se vidi na fotki, toga ovde nema. Ljudima odavde je ovo ujedno i biciklistička, pešačka, itd staza. Ovako je skoro svaki dan, a lokacija je ispred Tehnomanije na Zrenjaninskom putu. Da zlo bude veće, ovo je JEDINI trotoar koji postoji na zrenjaniskom putu od Koteža do groblja Zbeg (iza Borče).

Imam li osnova da šaljem mail? Ne moraju da sklanjaju odatle automobile, ali neka makar stave neki znak da je zabranjeno pakriranje po trotoaru, šta već mogu.
 
dzonihsv":1k8rkxpc je napisao(la):
http://www2.picturepush.com/photo/a/5392770/img/5392770.jpg

Aj da krenem da tužibabam, mamicu im ja njihovu parkirajuću. :)

Naime, ne bi mi smetali mnogo ovi automobili sa fotke, ali pošto prolazim svaki drugi dan tuda bajkom imam opciju da teram kroz šljunak po putu (levo, obiđem automobile, rizikujem proklizavanje) ili da se glavim pored njih sa desne strane (i nekom slučajno zakačim retrovizor).

Koliko sam upućen, tj. koliko sam video, po zakonu se automobil može parkirati na trotoar ali mora da ostane 1.5m prohodnog puta na istom, a kao što se vidi na fotki, toga ovde nema. Ljudima odavde je ovo ujedno i biciklistička, pešačka, itd staza. Ovako je skoro svaki dan, a lokacija je ispred Tehnomanije na Zrenjaninskom putu. Da zlo bude veće, ovo je JEDINI trotoar koji postoji na zrenjaniskom putu od Koteža do groblja Zbeg (iza Borče).

Imam li osnova da šaljem mail? Ne moraju da sklanjaju odatle automobile, ali neka makar stave neki znak da je zabranjeno pakriranje po trotoaru, šta već mogu.
Sumnjam da ces sa prijavom nesto da uradis. Mozda je bolje resenje da napises predlog za postavljanje stubica koji bi onemogucili parkiranje, i da skupis nekoliko ortaka,komsija da se potpisete i prosledite sekretarijatu za saobracaj, mislim da su oni odgovorni.
Ja bih napravio par fotografija kako se bahato parkiraju po stazi, skrenuo ima paznju da se to desava svakodnevno, a da saobracajci ne intervenisu, te da molim da se postave stubici.
 
Znači da nema leka dok ljudi ne shvate da svako treba da radi svoj posao...u suštini znam da saobraćajci ništa ne rade, i da pored njih može svako da radi šta god hoće, ali to je stvar mentaliteta i nikada neće biti bolje, jer je njih u neku ruku sramota da opominju za "gluposti". Živeo sam neko vreme u Beču, pa me ovakve stvari užasavaju i dovode do ludila, a ne mogu da utičem. Kao što ste rekli, tamo nema potrebe da prijavljuješ, jer je policija brža od svake prijave.

I dalje mi niko nije objasnio kako da kačim sličice :)
 
Wile E. Coyote":1r2ifv5a je napisao(la):
dzonihsv":1r2ifv5a je napisao(la):
Aj da krenem da tužibabam, mamicu im ja njihovu parkirajuću. :)
Боље је "бахатопаркирајућу". :grand:
Da, da...


Bulevarac":1r2ifv5a je napisao(la):
Sumnjam da ces sa prijavom nesto da uradis. Mozda je bolje resenje da napises predlog za postavljanje stubica koji bi onemogucili parkiranje, i da skupis nekoliko ortaka,komsija da se potpisete i prosledite sekretarijatu za saobracaj, mislim da su oni odgovorni.
Ja bih napravio par fotografija kako se bahato parkiraju po stazi, skrenuo ima paznju da se to desava svakodnevno, a da saobracajci ne intervenisu, te da molim da se postave stubici.
I ja sumnjam, zato i pita' ovde. Teško da ću komšije/ortake nabediti da daju potpis za nešto što ih ne interesuje. Plus, od tog dela puta živimo par kilometara. Meni npr. smeta jer skoro svaki dan prolazim tuda. Bolje tuda nego po zrenjaninskom putu, jer je bajsem ići zrenjnanskim putem veoma rizično.

Ništa onda, možda se nakanim da pošaljem komunalcima fotku, pa šta bude. U svakom slučaju, hvala na odgovoru.
 
Odgovor koji sam dobio na mejl od komunalne, kada sam im poslao sliku bahato parkiranog automobila. Samo te šalju dalje i dalje i dalje... nikada nije ničija dužnost. A inače obožavam ove njihove COPY PASTE mejlove...

Poštovani,

Povodom Vašeg pitanja koje smo elektronskom poštom primili, obaveštavamo Vas da su nadležnosti komunalne policije definisane odredbama zakona o komunalnoj policiji (Sl. Glasnik RS, br. 51/2009) i odlukom Skupštine grada Beograda.
Odlukom Skupštine grada o O UREĐENJU I ODRŽAVANJU PARKOVA, ZELENIH I REKREACIONIH POVRŠINA definisano je da nije dozvoljeno kretanje i parkiranje vozila na zelenim površinama.
Nadzor nad izvršavanjem odredaba ove odluke vrši organ komunalne inspekcije opštine.
Kontrolu ove oblasti, kao svoju redovnu aktivnost, po službenoj dužnosti I po prijavi građana, Komunalna policija Grada vrši na teritoriji čitavog grada I u skladu sa svojim ovlašćenjima povodom zatečenih pojava I lica koja narušavaju komunalni red preduzima mere.
Za parkiranje na javnim površinama nadležan je MUP-saobraćajna policija.

Srdačan pozdrav
 
Automobili sa slike mozda nisu parkirani po propisima od metar i kusur, ali su mnogo pravilnije stali nego sto neki drugi to rade po centru. A to sto nemas gde bajsom da prodjes, obrati se Beograd Putu, opstini i ostalim koji su zaduzeni za srednjivanje kolovoza i trotoara ali to nece da rade.
 
dzonihsv":1e1xw3m2 je napisao(la):
http://www2.picturepush.com/photo/a/5392770/img/5392770.jpg

Aj da krenem da tužibabam, mamicu im ja njihovu parkirajuću. :)

Naime, ne bi mi smetali mnogo ovi automobili sa fotke, ali pošto prolazim svaki drugi dan tuda bajkom imam opciju da teram kroz šljunak po putu (levo, obiđem automobile, rizikujem proklizavanje) ili da se glavim pored njih sa desne strane (i nekom slučajno zakačim retrovizor).

Koliko sam upućen, tj. koliko sam video, po zakonu se automobil može parkirati na trotoar ali mora da ostane 1.5m prohodnog puta na istom, a kao što se vidi na fotki, toga ovde nema. Ljudima odavde je ovo ujedno i biciklistička, pešačka, itd staza. Ovako je skoro svaki dan, a lokacija je ispred Tehnomanije na Zrenjaninskom putu. Da zlo bude veće, ovo je JEDINI trotoar koji postoji na zrenjaniskom putu od Koteža do groblja Zbeg (iza Borče).

Imam li osnova da šaljem mail? Ne moraju da sklanjaju odatle automobile, ali neka makar stave neki znak da je zabranjeno pakriranje po trotoaru, šta već mogu.
Џонисв, један минус (-) за објављену слику, без љутње. Разлог за минус је тај што си објавио слику, а прекрио регистарски број ове Тојоте ! Чему онда објављивање слике и указивање о бахатости паркирања овог дрндоша што је овако паркирао, а и они иза њега, кад си прекрио број !

Циљ објављивања слика са бахатим паркирањем, и на другим форумима то има, јесте да се скрене пажња људима на овакве типове, тј. како неки појединци себи дозвољавају више права него што им припада, а при том крше одређене прописе и правила, како не би требало да се понашају у друштву и да се на неки начин починиоци и осрамоте. Неко ће препознати кола свог пријатеља, рођака, пословног партнера, комшије, неке јавне личности,..., знам да се они неће пуно "потрести" због тога и да их неће бити пуно срамота, али барем ће се знати колико су "фини" и "културни" и колико "поштују" град у коме живе. Неко ће им скренути пажњу да је објављена слика њиховог не прописно бахато паркираног возила, па ће се можда
"постидети" пред тим човеком који им то каже или ће само одмахнути руком по систему, и други то раде. Слике се постављају да би се нешто покренуло, а има примера да се нешто и јесте покренуло.

Ја сам објавио на теми "Булевари, улице...", а на под теми „Паркирање-зоне, гараже... једног бахато паркирану Мазду Пикап-а из предузећа Србијагас. Пријавио сам то и самом Србијагасу, Комуналној полицији, РТС-у читалац репортер, на овом нашем форуму (14. марта) и форуму Кенон Бол Комјунити, хтедох и на Бахатопаркирам.ком, али није могло (технички разлози). Реакција је била та да је тип који је паркирао на зеленој површини морао да плати казну. Комунална полиција је послала пријаву, Србијагас платила, а њему су одузели од плате плус прекори од шефа и директора, како је ето јавно осрамотио предузеће овим чином „паркирања“. Тај тип ми се и обратио на приватну пошту преко форума са молбом да се скину слике са оба форума, јер има јако великих проблема у предузећу, како он овим послом прехрањује породицу да му је потребан сваки динар, како је велики противник бахатог паркирања, али ето десило му се јер није било нигде места за паркирање,... итд. Наравно да скидање слика није дошло у обзир, чак сам хтео да чујем и мишљење форумаша, а одговорио сам му мало дужом е-поштом, једно предавање о јавном понашању. Ипак је јавна осуда на овај начин деловала и то позитивно.

Зато други пут кад сликаш бахатост на делу, без прикривања регистарског броја.
 
На почетку мала дигресија:
ВУЧКО, један предлог у циљу сугестија, сређивања форума и нивоу квалитета форума, који је ионако висок. Можда не би било лоше да се из овог топика ова одлична тема "Бахато паркирам, бахати возачи и малограђанштина" пребаци у топик
"Булевари, улице и остала градска инфраструктура", а да се из теме "Паркирање-зоне, гараже..." преместе сви они постови и слике који се односе баш на бахато паркирање и понашање, јер на неки начин то има смисла. Теме се не би мешале !

С обзиром да је отворена ова тема, ево да овде наставим о бахатом паркирању једног возила Србијагаса, а које сам поставио на "Булевари, улице и остала градска инфраструктура", а на теми "Паркирање-зоне, гараже...", на страни 20 (пост 490) и 21 (пост 513).

Ево и реакције моје пријаве Комуналној полицији Београда од 13. марта о.г. поводом не прописног паркираног возила Мазда БТ Пикап из Србијагаса (слике су на теми "Паркирање..."). Добио сам одговор од Комуналне полиције путем електронске поште и ево истог:

---------------------------------------------

У вези Ваше пријаве од 13.03.2011. године, која се односи на непрописно паркирано возило предузећа ’'Србијагас'' у улици Омладинских бригада између бројева 66 и 68 у блоку 38, ГО Нови Београд, обавештавамо Вас да на основу Ваше фотографије коју сте нам доставили, нисмо у могућности да реагујемо и санкционишемо прекршиоца.
Комунална полиција је обишла предметну локацију и на лицу места затекла возило паркирано на јавној зеленој површини, исто фотографисала и у циљу вођења поступка и предузимања мера обратила се Министарству унутрашњих послова-Полицијској управи за град Руму, ради добијања потребних података.


С поштовањем,

НАЧЕЛНИК ОДЕЉЕЊА
за нормативно-правне послове

Јасна Димитријевић
------------------------------------------

Надам се да ће од овога бити нешто јер се ипак покренуло. Значи кад је Комунална полиција дошла, а сигурно није могла истог дана, јер сам ја тог 13,. марта послао слике и краћи текст-опис увече у 23 часа, него су дошли сигурно сутрадан или већ и опет затекли истог починиоца и на истом месту.

На једном другом форуму (Кенон Бол Комјунити) за аутомобилизам, где сам исто ово објавио један од чланова се бунио и критиковао што сам га пријавио Комуналној, где каже да смо почели ето и да се цинкаримо (!). Уосталом ево тог поста са тог форума са темом:

///////Re: Bahato parkiram
Superbird 08 Apr 2011 20:05
Poceli smo i da se cinkarimo... divota
Napravljen je zesci problem onom liku sa Mazdom koji nikom zivom nije smetao, i svi su u fazonu "Eto, i treba!" Pa nije je parkirao na cvece ili na decije igraliste, vec na "zelenu povrsinu" koja je sve samo ne zelena, i sad to nekome jako bode oci. Sto, nece drvo moci da se isparkira ili... ?
Da je zagradio nekog, parkirao se na pesacki, trotoar, pozarni put, pa da neko prijavi - u redu, kriv je i to je to. Ali da mu neko napravi frku na poslu i izbije 5-6 krvavo zaradjenih hiljada zbog ovakve gluposti... Nek mu je na cast.///////

Не бих на овом месту да коментаришем ову реакцију, али ћу сигурно на том другом форуму да одговорим и то на свој начин, мало жешће.

„Починилац“ овог прекршаја ми се обратио већ два пута на ПП на том другом форуму са молбом да скинем слике са тог и овог форума, а тек сад ми је драго што исте нису скинуте. Написао сам му мало дужи одговор и на неки начин мало родитељски, јер видим по његовом начину изражавања да је млађи човек у питању. Рекао сам му и то да његов чин баш боде очи и да је то био упечатљив пример бахатости из разлога,
а) возило једног великог предузећа и то не баш било ког, а које се залаже и бори за очување човекове околине
б) величина самог возила (пикап), а пример је био баш провокативан.

Јесте да је имао проблема на послу да ће платити казну, можда већ и јесте у предузећу, али се питам нешто друго. Шта на пример да је овако „паркирао“ негде у иностранству ? Да је то урадио напољу не би га пустили да изађе из те земље док не плати казну, или да и изађе, следећи пут не би могао да уђе са тим возилом док не плати казну. Онда му никакве молбе не би помогле да не плати казну.

Такође сам му написао и то да су људи осетљиви на прекршаје овакве врсте кад их направе јавне личности, политичари, полиција или велика предузећа као Србијагас. Па ето и пре пар месеци је њихов заменик генералног директора, пијан возио кола у Новом Саду и убио дете од 15. година (ужас) !!! То се доста дуго вукло и по интернету, испљували су човека (са правом) и надамо се сви да ће га стићи заслужена казна и да ће изгубити посао.

И наши народни посланици паркирају на не дозвољеном месту испред Народне скупштине и кад им је са форума „Бахато паркирам“ скренута пажња, а неки чини ми се и платили казне, не паркирају више (мање-више) !!! Свакоме дође из дупета у главу, кад је по џепу.

Мислим да ће у овом случају надлежни ићи до краја, мало успорено, али ипак. Свако мора да сноси последице својих (не)дела ма какве оне биле, јер сви ми правимо грешке у саобраћају, па ако нас ухвате, санкционишу нас по џепу наравно, и то тако треба да буде. Оправдања да није имао где да паркира, да није никога угрозио, да прехрањује породицу, да ће да изгуби посао због овога, не стоје, јер због погрешног паркирања нико до сада није изгубио посао.

Лично сам за то да се за погрешно и бахато паркирање, поново уведу „лисице“ које су давних седамдесетих година, на жалост из разлога да то није „демократски“, укинуте ! Нешто су покушали скоро у Кикинди и кад то пронаћем поставићу на овој теми.
 
Овде у Словачкој су ове "недемократске" лисице на точку стално у функцији. Коме ће паук долазити нпр. на периферију, а чак и у центру града се оне употребљавају чешће него "пауци". Градска полиција лепо стави то и готово, не може се побећи од плаћања казне.
 
RockerSVK":1thckrgu je napisao(la):
Овде у Словачкој су ове "недемократске" лисице на точку стално у функцији. Коме ће паук долазити нпр. на периферију, а чак и у центру града се оне употребљавају чешће него "пауци". Градска полиција лепо стави то и готово, не може се побећи од плаћања казне.
Управо је и то циљ лисица. Много су ефикасније него "паук", а и на лицу места можете да видите ко је починилац јер више привлаче пажњу ко је починилац.

Ево како у Лондону лепо стављају лисице, тамо су још демократске, као и у Братислави што каже РокерСВК.
Текст је са сајта богаташког релија "Гамбол 3000", који ће и ове године поново проћи кроз Србију.

http://www.gumball3000.com/blog/oh-moe


Two of the world's fastest cars - belonging to the new Qatari owners of Harrods - were clamped right outside the Knightsbridge store.

Our friend Sheikh M. can definitely say he’s done it all:

Participate in the Gumball 3000, check.
Win the Gumball Ambassadors Award, check.
Climb Mount Kilimanjaro to raise millions for a charity fighting malaria, check.
Buy Harrods, check.

Get your Koenigsegg CCXR and Lamborghini Murcielago LP670-4 SuperVeloce clamped in front of the UK’s most iconic department store (the one he’d just bought), err, check…?

The traffic wardens of the Royal Borough of Kensington and Chelsea were not intimidated by the beauty of the Koenigsegg and had no hesitation when it came to ordering the clampers to Harrods.

The 249mph Koenigsegg is one of only six ever made, while the Lamborghini is one of only 350 ever built. Both are in the royal family’s distinctive ‘baby blue’ color. We salute you…clamped Supercars are so hot right now – gives us more time to dream we had their keys in our pocket!
 
Наравно да треба вратити лисице. Какво хватање за недемократију, ако се понашаш нормално и цивилизовано, чега се бојиш?
 
Да људској грамзивости, себичности, бахатости, безобразлуку, па и глупости нема краја, показују баш ове слике и примери. На жалост нису усамљени примери, има их по граду сигурно још, а слике показују примере паркирања на јавној паркинг површини. Јесте да су ова возила паркирана правилно, али зар мора на јавном паркингу да се праве „приватне“ настрешнице, склепане најлон гараже и саграђене металне и дрвене гараже !?

Не знам ко им то даје право, јер сигурно нису ни тражили, а камоли добили дозволу за ово од комуналне инспекције општине Нови Београд. Вероватно су сами себи дали то право, а зна се да се оваква решења уопште не издају. Ове скаламерије стоје већ годинама овде и нико их не дира од надлежних органа. Све ово се налази у насељу Бежанијска коса, 2-га месна заједница, а на паркингу између улица Љубинке Бобић, Норвешке и Исмета Мујазиновића.

Да би боље сагледали ситуацију где се ово налази на Бежанијској коси , на карти сам означио та места људској домишљатости (у негативном смислу наравно), са црвеним круговима и сваки означио са бројем.

Број 1 и 2, настрешница и метална гаража: човек се лепо досетио и направио ову дрвену настрешницу изнад два паркинг места и своје „фордиће“ лепо сместио испод њих. Регистрације фордића: Мондео караван BG▢068•TE и Фијеста BG 818-380.
На другој слици се види нешто даље и метална гаража постављена на паркинг место, наравно под кључем.





Број 3, ово је један пример „капиталац“, изузетног дизајнерског решења „најлон“ гараже. Чак шта више на „крову“ гараже има таласасте плоче да лакше могу да одводе кишницу и истопљени снег ! Вероватно да „носећи стубови“ могу да издрже терет снега, ха, ха. Поносити власник Опел Астре караван BG 565-485 се баш лепо досетио, треба му доделити неку награду !

Размишљао сам шта би још ови поносити власници требало да „уграде“ у своје „гараге“, па наравно струју, воду, грејање и ако може неко „каналче“ да се нађе за неки мањи сервисчић на колима типа „уради сам“ ! Ух, ала сам баш заједљив !



Е овај следећи пример је исто упечатљив, али на други начин. У приземљу ове зграде станује кажу, неки „жестоки момак“ који је ето ни мање ни више, узурпирао четири (4) јавна паркинг места !!!! Нико му ништа не може и то је то, а то је по оном систему „јел’ ви бре знате ко сам ја“ ?!
Сва четири паркинг места је асфалтирао, два су под „ланцима и катанцима“, вероватно за госте кад му дођу (!)-лепо домаћинско размишљање, а два места су означена са забрањеним паркирањем и ту паркира своје металне љубимце, а један од њих је нови Ауди S8.
Од заједничке зелене површине је направио приватни парк са улазном капијом у живој огради, а у паркићу водени каналчићи са дрвеним мостићем, отворени и покривени летљиковац, а све по систему „ма комшије ко вас бре ј... ! Чисто сумњам да овај типус има неку дозволу за све ово !

На карти сам означио где се налази овај „леп пример довитљивости“, а то је између улица Пеђе Милосављевића, Норвешке и Исмета Мујазиновића.




Да ли ове примере пријавити комуналној инспекцији општине Нови Београд или Комуналној полицији и да ли би у опште то имало смисла ????
 
+Гага za volju i trud :kk:
Vredi ih prijaviti, meni su ispred kuce odneli 2 zardinjere, koje sam licno platio ofarbao, i negovao tuje. Sve to da bi u ulici bilo lepse. ali nekome to nije odgovaralo, pa je jednog dana dok nisam bio tu to odneseno, iako je godinama bilo ispred moje kuce.
Mislim da je slicna situacija bila, (mozda je i sada) na Banjici. I tamo su pojedinci zidali neke kontejnere na parkingu, i prisvajali zajednicka parking mesta.

Nisam shvatio sta je sporno na ove poslednje 3 fotke, to sto su stavili lance na prking mesto i napisali zabranjeno parkiranje ?
ukoliko je lanac u pitanju, ostalo mi je secanje na NBGD preki puta kineza, da su na onim svim parkinzima bili lanci, tako da nisam nigde mogao da se parkiram. Kada sam ja bio mali, i stanovao tamo, nisu postojali lanci, i parkinzi su bili javni, Ne znam da li i dalje imaju lance, i kako su to regulisali.
sada sam procitao i propratni tekst, odmah sutra bi ih sve prijavio!

p.s. a da nije mozda zakupio mesto ? To je moguce i sa javnim parkingom, ukoliko imas para.
Da li neko zna koliko se placa uzurpiranje parkinga , i kako to ide po zonama ili ?
Videh da su danas na Bulevaru postavljali letnju bastu picerije Golub, pa su zauzeli skoro sva mesta za parking.
Koliko to kosta, jer zna neko ?
 
Паркинг место може да се "узурпира", али само ако имаш дозволу и еврића, код мене у заједници то кошта око 400-500 еврића годишње + све трошкове за обележавање места, било вертикално, било хоризонтално. Али ово са гаражама је стварно безобразлук. То стварно нисам нигде у мом граду видео, изгледа, да то може само у Београду. Гага, наравно плусић за труд! :kk:
 
Prvi put vidim ovakve stvari,covece :notok: Hvala puno Gago.

Bulevarac,videh i ja da su nekoliko parking mesta zauzeli ne samo ovi iz picerije golub vec i iz drugih kafica.
 
kako :kk: za slike....

čitao sam skoro u novinama da će uzurpiranje parkinga da se naplaćuje i to dosta velike kazne. trebalo bi prijaviti ove uzurpatore pa se nadati da će ih neko kazniti...
 
Ни ја ово нигде не видех. :lol:

Значи, више није довољно застакљивање тераса, сад ћемо да застакљујемо и паркинг места......
 
Гага":2dgqagx2 je napisao(la):
Џонисв, један минус (-) за објављену слику, без љутње. Разлог за минус је тај што си објавио слику, а прекрио регистарски број ове Тојоте ! Чему онда објављивање слике и указивање о бахатости паркирања овог дрндоша што је овако паркирао, а и они иза њега, кад си прекрио број !

.
.
.
Uh, izvini, ne vido' poruku ranije.

Svakako se slažem sa tvojom konstatacijom i sledeći put sve transparentno.
 
kad-je-hica.jpg




Svima već poznata svakodnevna kolona od SIV-a ka Brankovom mostu, i naravno pametnjakovići koji znaju prečicu. Uh kako bi ja sve to u zatvor poslao! Ja sam za to da se na ovom delu, ako ne i celom Bulevaru Nikole Tesle uvede žuta traka! Po ko hoće kolima nek krene na vreme. Možete samo da zamislite kako je ovde veselo kada se dojavi bomba na Brankovom mostu.
 
Ako niko ne prijavljuje ove cirada-garaze komunalnoj, grad ce nam i dalje liciti na svinjac i ciganmalu. A ove sto voze po trotoaru, oduzimala bih im dozvolu na godinu dana, plus u ludaru na posmatranje :bash:
 
11030":1wtuea1i je napisao(la):
Ako niko ne prijavljuje ove cirada-garaze komunalnoj, grad ce nam i dalje liciti na svinjac i ciganmalu. A ove sto voze po trotoaru, oduzimala bih im dozvolu na godinu dana, plus u ludaru na posmatranje :bash:
Uglavnom, se vrlo malo prekrsaja prijavi u odnosu na broj ucinjenih prekrsaja. Ljudi su svesni da od toga uglavnom nema nista, i da je to samo jedno obicno zavlacenje i smaranje. Ima naravno izuzetaka, i o njima bi takodje trebalo jos vise da pisemo.
 
Vrh