Cene nekretnina

Opšte diskusije o ekonomiji, kulturi i vestima vezane za Beograd

Moderator: Igor

sizif
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 4:58 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1316
Pohvalio: 876

Re: Cene nekretnina

Postod sizif » Sre Nov 06, 2019 1:17 am

Ти стварно верујеш да је 65% грађана Србије живело у друштвеним становима?
Сизиф не одустаје!
unedfined
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Sep 13, 2017 10:10 am
Kontakt:
Pohvaljen: 915
Pohvalio: 2428

Postod unedfined » Sre Nov 06, 2019 11:21 am

sizif » Uto Nov 05, 2019 11:17 pm napisao:Ти стварно верујеш да је 65% грађана Србије живело у друштвеним становима?

Lično mislim da sam potcenio broj da ne bih forsirao konflik sa Vama rojalistima. U gradovima gde sam rastao mislim da je taj procenat bio 90%
Assad84
Intermediate
Pridružio se: Ned Jun 16, 2019 12:32 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 127
Pohvalio: 37

Postod Assad84 » Sre Nov 06, 2019 8:58 pm

Ali ,,botovi crvenih kmera" ovo ne da je uvreda za siroke narodne mase nego na granici sa onim sto se danas naziva govor mrznje. Ej ali oni i dalje pate sto je cena starogradnje tolika na Nbg,pa sta ste zapeli za Nbg kad lici na ukrajinsko predgradje,sto ne patite tako da kupite stan u bilo kojoj od ostalih 149 opstina u Srbiji,ogromna vecina njih se uklapa u to koliko bi vi dali za m2 a to je par stotina evra max.Prosecna cena stanova u Srbiji je ispod 500 evra po m2 ali to svi namerno precutkuju i kao da je Nbg = Srbija,da li je ta nervoza zbog dosta neprodatih stanova po 2500+ evra/m2 ili sta je razlog treba da se utvrdi
Navip
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Uto Okt 30, 2018 5:41 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 210
Pohvalio: 476

Postod Navip » Sub Nov 09, 2019 6:48 am

cloud041 » Pet Nov 01, 2019 5:33 pm napisao:To je već druga računica. Znam i ja jednog koji je svoj softver prodao jednoj kompaniji i od tih para kupio dva stana a sad radi za 2500 i ne duguje nikom ništa.

Moj post se više odnosio na to da cene ne pumpa IT sektor generalno nego više prljav novac, neoporezovan novac (estrada) i gastarbajteri.

Videće se uskoro gde je granica. Cena fensi novogradnje (ABlok, West, CG itd.) je od 1700e za 5 godina stigla do 2800. Takav skok ne postoji ni u mnogo razvijenijim i ekonomski stabilnjim državama od Srbije.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bas tako, veliki deo kupaca stanova u novogradnji na NBG, je do novca dosla ili cistim kriminalom ili ne placajuci porez. Srbija polako izlazi iz doba ekstremne hajducije, koja traje od uvodjenja sankcija, i taj izlazak ce jos dugo trajati.
SerbPacker
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Mar 14, 2017 8:30 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 333
Pohvalio: 13

Re: RE: Re: Cene nekretnina

Postod SerbPacker » Sub Nov 09, 2019 9:31 am

Navip napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=676071#p676071]cloud041 » Pet Nov 01, 2019 5:33 pm[/url] napisao:To je već druga računica. Znam i ja jednog koji je svoj softver prodao jednoj kompaniji i od tih para kupio dva stana a sad radi za 2500 i ne duguje nikom ništa.

Moj post se više odnosio na to da cene ne pumpa IT sektor generalno nego više prljav novac, neoporezovan novac (estrada) i gastarbajteri.

Videće se uskoro gde je granica. Cena fensi novogradnje (ABlok, West, CG itd.) je od 1700e za 5 godina stigla do 2800. Takav skok ne postoji ni u mnogo razvijenijim i ekonomski stabilnjim državama od Srbije.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bas tako, veliki deo kupaca stanova u novogradnji na NBG, je do novca dosla ili cistim kriminalom ili ne placajuci porez. Srbija polako izlazi iz doba ekstremne hajducije, koja traje od uvodjenja sankcija, i taj izlazak ce jos dugo trajati.
Ma ne nego to "botovi crvenih kmera" drže cene...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
chiller
Novice
Pridružio se: Pon Avg 19, 2019 10:49 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3
Pohvalio: 12

Postod chiller » Sre Nov 13, 2019 2:53 pm

Zvanicna objava recesije u Nemackoj:

U četvrtak sledeće nedelje, u osam sati ujutro, Nemačka će zvanično ući u recesiju. Tada će, naime, vrhovni nemački statističari objaviti podatke o ekonomskom rastu u trećem tromesečju ove godine i, po svemu što je do sada poznato, ispred brojke će stajati minus, piše Dojče vele (DW).

S obzirom na to da je i u drugom tromesečju ispred brojke o ekonomskom rastu stajao minus, to znači: Nemačka je u recesiji.

https://www.blic.rs/biznis/nemacka-od-c ... ku/wxhn2y8

Ima li neki ekonomista da protumaci kako se ovo preliva na ostatak EU i kakve ce efekte imati na Srbiju tj. konkretno cene nekretnina u BG.

Hoce li kamatne stope na stambene kredite ostati niske i naredne godine? Isto pitanje za orocnenu stednju?
Pohvale za post: 1

Povratak na “Gradski život i vesti”