Cene nekretnina

Opšte diskusije o ekonomiji, kulturi i vestima vezane za Beograd

Moderator: Igor

Doka_1
Novice
Pridružio se: Uto Avg 30, 2016 11:11 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 6
Pohvalio: 14

Re: Cene nekretnina

Postod Doka_1 » Pon Mar 04, 2019 4:09 am

cloud041 » Uto Feb 19, 2019 10:55 am napisao:Država je direktni kreator balona na tržištu nekretnina u Beogradu i to samo zbog BNV. Dok se to bude gradilo, neće biti nikakvih poreza na rentu, provera porekla novca kojim se kupuje ili povrat PDV za prvi stan.

+1

+ tika, taka Fachkräfteeinwanderungsgesetz 1.1.2020? Da li ce 1 od 50000 doseljenih svake godine u BG odluciti da mu je bolje postati baustelac za 5 puta vecu platu?

+ lokalna mladja IT ekipa brusi skil i ceka pravu sansu u USA/DE, stare kuke su vec otisle. Sreca da su mlade generacije visprenije pa nece docekati kao Voja Antonic 65. godinu da pobegnu iz ove zabokrecine.
Pohvale za post: 1
vradovic
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Okt 31, 2007 3:48 am
Kontakt:
Pohvaljen: 712
Pohvalio: 233

Postod vradovic » Pon Mar 04, 2019 5:41 am

Sve veci broj nasih ljudi iz USA kupuje nekretnine po Srbiji. Iskreno ovaj trend rasta nece tek tako stati. Mislim da cene nekretnina definitivno idu na gore.
cloud041
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Okt 10, 2017 7:30 am
Kontakt:
Pohvaljen: 366
Pohvalio: 0

Postod cloud041 » Pon Mar 04, 2019 10:07 am

Naravno. Vrtoglavi uspon na svim poljima mogu da zaustave samo oni koji protestuju a to ne smemo dozvoliti.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Pohvale za post: 2
vradovic
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Okt 31, 2007 3:48 am
Kontakt:
Pohvaljen: 712
Pohvalio: 233

Postod vradovic » Pon Mar 04, 2019 10:14 am

cloud041 » 04 Mar 2019 09:07 am napisao:Naravno. Vrtoglavi uspon na svim poljima mogu da zaustave samo oni koji protestuju a to ne smemo dozvoliti.

Ne verujem da to utice u tolikoj meri. Mozda kada bi bili masovniji. Svakako utice. Mnogi nasi ljudi koji su tipa druga generacija u USA bi voleli da posete Srbiju ali se plase. Cim cuju tako nesto negativno oni bi da odustanu. Samim tim manje turista koji preko Airbnb iznajmljuju stanove i samim time niza cena. Svakako da postoji steta i mislim da bi neko vestacenje trebalo da se izvrsi da se utvrdi nivo stete. Ne razumem sto se drzava ne pozabavi tim problemom vec jednom i ne zabrani takve stvari koje su na stetu drzave.

Svakako bez obzira na to mislim da cene nekretnina i dalje idu vrtoglavo na gore.
BarneyG
Novice
Pridružio se: Pet Jul 24, 2015 12:09 am
Kontakt:
Pohvaljen: 27
Pohvalio: 2

Re: RE: Re: Cene nekretnina

Postod BarneyG » Uto Mar 05, 2019 12:44 am

vradovic napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605958#p605958]cloud041 » 04 Mar 2019 09:07 am[/url] napisao:Naravno. Vrtoglavi uspon na svim poljima mogu da zaustave samo oni koji protestuju a to ne smemo dozvoliti.

Ne verujem da to utice u tolikoj meri. Mozda kada bi bili masovniji. Svakako utice. Mnogi nasi ljudi koji su tipa druga generacija u USA bi voleli da posete Srbiju ali se plase. Cim cuju tako nesto negativno oni bi da odustanu. Samim tim manje turista koji preko Airbnb iznajmljuju stanove i samim time niza cena. Svakako da postoji steta i mislim da bi neko vestacenje trebalo da se izvrsi da se utvrdi nivo stete. Ne razumem sto se drzava ne pozabavi tim problemom vec jednom i ne zabrani takve stvari koje su na stetu drzave.

Svakako bez obzira na to mislim da cene nekretnina i dalje idu vrtoglavo na gore.
Pa stvarno....da li si realan?

Послато са GT-N8010 уз помоћ Тапатока
Pohvale za post: 3
unedfined
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Sep 13, 2017 10:10 am
Kontakt:
Pohvaljen: 713
Pohvalio: 1724

Postod unedfined » Uto Mar 05, 2019 1:44 am

Aha. znači 5 do 10 hiljada demonstranata unosi toliko nesigurnosti da prihod od turizma opada, i rešenje za to je da ova demokratska i proevropska vlada (oni to tvrde, ne ja) zabrani mirne demonstracije?
shiljoman
Beginner
Pridružio se: Čet Nov 16, 2017 6:20 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 39
Pohvalio: 13

Postod shiljoman » Uto Mar 05, 2019 1:42 pm

:lol: Ау, ал су добре те печурке
bushwick
Novice
Pridružio se: Uto Mar 05, 2019 2:46 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 28
Pohvalio: 37

Postod bushwick » Uto Mar 05, 2019 3:41 pm

da li će BnV da pozitivno utiče na stanove u sarajevskoj, nemanjinoj?
Dart
Intermediate
Pridružio se: Čet Sep 13, 2018 11:56 am
Kontakt:
Pohvaljen: 229
Pohvalio: 8

Postod Dart » Uto Mar 05, 2019 4:11 pm

Hoće za 30 godina kad ga završe , a do tad je minus živeti u blizini gradilišta
Elena1
Novice
Pridružio se: Sre Mar 27, 2019 11:31 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1
Pohvalio: 11

Postod Elena1 » Čet Mar 28, 2019 10:50 am

Pozdrav svima :) !

Tek juce otkrih ovaj forum, kad sam vec na rubu nervnog rastrojstva oko kupovine stana. Molim vas za mišljenje, da li grešim?

Elem, stan je u Bulevaru Despota Stefana, na 5 spratu, u zgradi gde je posta, blizu Botanicke. Stan je ruiniran, 78m2 i terase 2m2 i 7m2, hodnik, toalet, kupatilo, trepezarija, kuhinja, dnevna soba, dve spavace sobe, ostava i kupatilo.
Vec zivim u blizini pa tu imam "razradjen zivot".

Prednosti: Dobro odrzavana zgrada iz 82, sa 4 lifta, video nadzorom, spratnost, organizacija prostorija, orjentacija ka dvoristu, nema kontakta sa Bulevarom Despota Stefana.
Mane: Odvratan prilaz zgradi, kao neki napusteni trzni centar, brine me kretanje nocu iako kazu da nije bilo ekscesa, trepezarija, koja je prolazna prostorija, malo mracnjikava jer nema direktno osvetljenje, izvor svetlosti su prozori iz dnevne sobe i kuhinje, ocajno stanje stana.

Stan je bio oglasen na 105 000e, našli smo se na 100 000, nekako se sve brzo odigralo, nasela sam na agentovu pricu da su za stan mnogi zainteresovani i da je odbio ponudu 94000, posle sam pricala sa ljudima, koji mi kazu da je to mnogo za ruiniran stan i da sredjivanje moze da me kosta 30 000e, za pristojnu varijantu,,,nikakvo bahacenje :bash: . Posle sam nasla stan u oglasima koji prodat isti, a u mnogo boljem stanju, oglasen na 97 000.

Nisam još dala novac, cekam da se uknjizi. Dobri ljudi, pomazite :) .
Ovoono
Novice
Pridružio se: Sub Mar 09, 2019 9:38 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 10
Pohvalio: 0

Postod Ovoono » Čet Mar 28, 2019 11:30 am

A upredi sta novo mozes da dobijes za 120-130 hiljada. U principu ne bih ulazio u razmatranje bilo kakve kupovine ako u startu nisi zadovoljan sa celokupnom pricom.
Predpostavljam da nemas pravo na povrat pdva? Jer ako imas, racunaj i tu gubitak od 9-10% ako ti je prva nekretnina.
Dart
Intermediate
Kontakt:

Postod Dart » Čet Mar 28, 2019 11:52 am

Meni je samo čudno što stan iz 82' nije uknjižen. Što se tiče renoviranja sve zavisi od tvojih želja, ali za sve standardo je dovoljno 15 hiljada evra. Preduzimaci obično računaju 200 evra po kvadratu, a bez njih se može i jeftinije proći ako imaš preporuke za majstore.
Gorstak89
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Jan 15, 2013 4:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1126
Pohvalio: 447

Postod Gorstak89 » Čet Mar 28, 2019 12:47 pm

pa to je skoro 1000 eur po kvadratu, malo preko, toliko su novi stanovi na mirijevu ili u sunywille. Ovako po toj priči kako mi možemo oceniti kakvo je stanje i koliko će izaći renoviranje? :) 100 000 za 87 kvadrata ukupne površine mi deluje ok 1150 eur kvadrat. šta ja znam, možda neko drugi zna kako se tu kreću cene pa da ti kaže koliko je to isplativo. neosvetljen ulaz se osveti ako su stanari korektni, mnoge zgrade su sad dobile rasvetu okolo nakon ovih novih zakona. E sad kako stan nije već uknjižen? neka ostavina ili šta? vredi dobro proveriti knjige. ako budete radili kaparu znajte da i ona mora kod notara da se overi da bi imala puno dejstvo. znajte i to da bi trebali odmah da se uselite jer katastar nema sve terete u sebi pa je moguće da imate problema čak i ak osve po PS uradite. Ja se svakako ne bih zaletao pri kupovini ali problem je što stanovi stvarno brzo i odu, ja sam se nećkao i po samo par sati pa sam ostajao bez stana :) noćna mora.
renoviranje... 30 000 je ja mislim baš puno, ali 20 000 je ok cena za renoviranje, uz vaše ruke to može biti i manje, ako se ne razumete angažujte nekog da proceni radove, tipa malter, voda, struja, stolarija, pod.. bitno je i to ko je iznad jer džaba renoviranje ako njemu pukne cev a neodgovoran je. na kraju, uzmite advokata, raspitajte se ko je dobar, nije to toliko velika cena a bićete sigurniji, naši agenti često lažu i varaju iako to nikako ne bi smeli.
@SuroviDadas
Elena1
Novice
Kontakt:

Postod Elena1 » Čet Mar 28, 2019 1:27 pm

Hvala svima! Stvarno mi znaci svaki komentar. U principu ja sam svesna da nemam bas iznos, da mogu da idem u sitna crevca, jer mi je bitno da ima dve odvojene spavace sobe. Opet ne bih da pravim neke vece kompromise, a mislim da ih ne pravim...mislim :roll: . Ulaz je vrlo osvetljen, samo sto je u pasažu, kao podzemni prolaz na zelenom vencu i u zgradi prvih par spratova su poslovni prostori, sediste nekih firmi. Mozda je zato zgrada unutra iznad proseka u odnosu na novogradnje, opet da li to sto su firme u zgradi ima i neke loše strane?
Stan nije uknjizen, jer je vlasnica socijalni slucaj, nije imala novca za uknjizenje, sto potvrdjuje i sam izgled stana... resenje o ostavinskoj raspravi i ostalu dokumentaciju je pogledao advokat i to je sve ok zasada.
I ja sam razmišljala kao Gorštak, ipak je to širi centar...stanovi u Mirjevu su toliko. Mislim da nekretnina u centru uvek vredi.Naravno ako moze da se sredi, sutra cu otici sa arhitektom da pogleda opet, ali svi izbegavaju da mi preciziraju troškove, ja znam da to i ne moze, ali neki raspon da mi se kaze, jer 30 000 evra je stvarnooo previse za mene. Da li postoji stan koji ne moze da se sredi? Mislim, ono da je negde pukao zid, plafon pa ne moze tim obicnim majstorskim postupcima da se sredi. I da li se terase uknjizavaju? Po svim papirima se pominje 78m2, a nigde te terase...
Gorstak89
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Gorstak89 » Čet Mar 28, 2019 2:00 pm

zašto arhitekta a ne neko ko sprovodi takve radove? nisam siguran koliko arhitekte rade samo izvođenje radova, a ovo je rneoviranje, ne pravite novi stan? što se tiče nemogućih slučajeva nisam čuo za takve u beogradu ali to bi bio neki slučaj gde bi inspekcija izašla na teren i utvrdila da je zgrda nebezbedna za život. možda da na mestima težih klizišta ima takvih problema poput karaburme.
u svakom slučaju samo renoviranje možete i sami da sračunate, vidite da li otpada malter, negde otpada, pa ako otpada onda ili gips ploče na zid ili struganje i novo malterisanje, zatim pločice, sanitarije, pod može biti laminat ili parket, parket uglavnom može samo da se ishobluje sem ako je i odlepljen, u tom slučaju minimum novo lepljenje. za stolariju pitajte ljude koji je rade, ima raznih cena i raznih kvaliteta.
na kraju, možete pitati i odvojeno takve majstore, imate po internetu brojeve telefona pa se raspitajte, trebali bi da imate okvirnu ideju šta sve treba poraditi u stanu pored struje i vode. i trebaće vam dozvola za renoviranje ako se ne varam, to je Diša verovatno bolje upućen @direktor
@SuroviDadas
unedfined
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Sep 13, 2017 10:10 am
Kontakt:
Pohvaljen: 713
Pohvalio: 1724

Postod unedfined » Čet Mar 28, 2019 2:31 pm

Elena1 » Čet Mar 28, 2019 11:27 am napisao:Hvala svima! Stvarno mi znaci svaki komentar. U principu ja sam svesna da nemam bas iznos, da mogu da idem u sitna crevca, jer mi je bitno da ima dve odvojene spavace sobe. Opet ne bih da pravim neke vece kompromise, a mislim da ih ne pravim...mislim :roll: . Ulaz je vrlo osvetljen, samo sto je u pasažu, kao podzemni prolaz na zelenom vencu i u zgradi prvih par spratova su poslovni prostori, sediste nekih firmi. Mozda je zato zgrada unutra iznad proseka u odnosu na novogradnje, opet da li to sto su firme u zgradi ima i neke loše strane?
Stan nije uknjizen, jer je vlasnica socijalni slucaj, nije imala novca za uknjizenje, sto potvrdjuje i sam izgled stana... resenje o ostavinskoj raspravi i ostalu dokumentaciju je pogledao advokat i to je sve ok zasada.
I ja sam razmišljala kao Gorštak, ipak je to širi centar...stanovi u Mirjevu su toliko. Mislim da nekretnina u centru uvek vredi.Naravno ako moze da se sredi, sutra cu otici sa arhitektom da pogleda opet, ali svi izbegavaju da mi preciziraju troškove, ja znam da to i ne moze, ali neki raspon da mi se kaze, jer 30 000 evra je stvarnooo previse za mene. Da li postoji stan koji ne moze da se sredi? Mislim, ono da je negde pukao zid, plafon pa ne moze tim obicnim majstorskim postupcima da se sredi. I da li se terase uknjizavaju? Po svim papirima se pominje 78m2, a nigde te terase...

Znam taj pasaž i napušteni TC. Jeste blaga pustoš. Super je ako Vam stan ne bleda na 27.-og Marta.
Obratite pažnju samo da je u tom TC podrumu noćni klub Vrtoglavica, pa ako Vam smetaju gotičari i kosijaneri...

30,000 za 78m2 je previše. 16-20 hiljada za renoviranje i koliko bi Vam još trebalo za sav nameštaj.
Dart
Intermediate
Kontakt:

Postod Dart » Čet Mar 28, 2019 2:51 pm

U jeftinijoj varijanti renoviranje te kvadrature može se završiti i za 10 hiljada evra. Kao što rekoh sve zavisi sta želite.
laki72
Expert
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 11:56 am
Kontakt:
Pohvaljen: 7424
Pohvalio: 1683

Postod laki72 » Čet Mar 28, 2019 3:25 pm

Jbg, kad moram da psujem...
Vi ste izgleda svi videli stanje u tom stanu, pa pouzdano znate koliko treba love za renoviranje?

Znate i kakve afinitete po pitanju opremanja ima buduća vlasnica?

Ono jeste, postoji WC šolja i za 3000din, a i za 30.000din
Pa i tus kabina isto ima kineska sve sa kafom za 15.000din, a ima i samo kabina za 100.000din

O vodovodnim cevima koje nisu stabilne na dugotrajnu izloženost hloru...

O elektroinstalacijama...

O stanju stolarije...

O grejnim telima...

Ono, jel se odlepio parket i slično...

-eto, ja bez svih tih ulaznih informacija ne mogu da 'lanem' nikakvu cifru, iako sve to radim, što sam, što sa ekipom ;-)

Da se razumemo, znam ja da su komentari dobronamerni, al ljudi dajte malo ozbiljnosti. Žena (devojka) @Elena1 je lepo napisala da je stan u očajnom stanju. Ništa više ne znamo, tako da je stvarno nezahvalno davati procene, a mogu buduću vlasnicu skupo da koštaju.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Gorstak89
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Gorstak89 » Čet Mar 28, 2019 4:15 pm

Laki je malo nervozan :) ako će Elena da stavlja sve u zlato slažem se, može biti i više od 30 000 :) ali ona kaže nikakvo bahaćenje. Tako da ove procene i nisu tako strašne. 10 000 će biti teško ako se radi sve od stolarije do novog kupatila ali za 20 sam ubeđen da može PRISTOJNO da se sredi. jedino da stan ne postoji i da treba da se sazida pa daj e baš baš neobično skupo. e sad, ja ako ne bih mogao da izdvojim tih 20 000 za renoviranje dobrano bih razmislio da li bih kupio stan. doduše, ja bih dobar deo sam sredio ko što sam i u ovom ali opet - renoviranje košta, pogotovu kad se sve radi.
što se tiče grejanja, ako je centralno treba videti kakva je instalacija, da li treba obavestiti toplane (čak i tad može samo leti da se renovira? ) i koje radijatore izavrati zbog galvanizacije, u suprotnom mogu da propiške.
@SuroviDadas
laki72
Expert
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 11:56 am
Kontakt:
Pohvaljen: 7424
Pohvalio: 1683

Postod laki72 » Čet Mar 28, 2019 4:24 pm

Jok, bez nervoze ;)
Samo pokušavam da budem realan.

Da, može se dosta uštedeti ako se samostalno radi.
No nesto sumnjam da @Elena1 to ume i planira, jer onda bi dala i detaljniju procenu zapustenosti stana.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Dart
Intermediate
Kontakt:

Postod Dart » Čet Mar 28, 2019 5:26 pm

Ja sam lepo napisao u jeftinijoj varijanti i da sve zavisi od zelja.
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 14536
Pohvalio: 6076

Postod direktor » Čet Mar 28, 2019 6:15 pm

Elena1 vas stan se vjerovatno nalazi u jednom od dva solitera u koje se ulazi iz polrasturenog trznog centra
Redovno sam jedno vrijeme isao na bilijar u taj tc
Ako se stan nalazi u ulazu koji je dobio nagradu za najbolji ulaz onda nemate problema
Ako stan o kome pricate nije gorio moze da se sredi za pare ispod 30 000 € uz dobar plan
Posto je u jednoj od kula vlasnica zapalils stan
Rodjaku sam radio renoviranje stana na bulevaru povrsine 80 mkv izaslo ga je 27 000€ sa kompletnim opremanjem
Napravi se lista zelja i cifra u koju se treba uklopiti pa enterjerista vidi stan i zidove koji se eventalno pomjeraju instalacije koje se pomjeraju mjenjaju .
I redosled koraka radova da li se parket postojeci hobluje ili se mjenja da li se stavlja tarket laminat ili nesto trece ...
Ukoliko hocete neke detalje moze na pp
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Elena1
Novice
Kontakt:

Postod Elena1 » Čet Mar 28, 2019 9:48 pm

Hvala na odgovorima.

Direktore, nije taj ulaz a, nego ulaz b, preko puta. Stan nije gorio, ne bih uopšte menjala raspored prostorija. Ja volim te klasične starinske stanove, zato i trazim starogradnju, izdvojenu kuhinju, trepezariju i sl.
Evo malo detelja, zidovi su na nekim mestima popucali, kao i plafoni, na zidovima su neke prljave sive tapete, parket je star i mora da se menja, kupatila su kao javni wc, stolarija isto. Radijatori su ok i to je to.
Pri renoviranju bih koristila materijale srednje klase...znam da i tu postoji veliki raspon.

Kada kažete sa opremanjem, to je sa nameštajem?

Bas veceras mi prijatelj javi da zna ljude koji su u toj zgradi kupili prošle godine isti za 93000. Definitivno sam ponudila 5000e više. Stvarno ne znam sta da radim.
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 14536
Pohvalio: 6076

Postod direktor » Pet Mar 29, 2019 1:17 am

Da sa namjestajem komplet .Ne znam da li se vrijedi cjenkat spustati cijenu te pukotine netrebaju mnogo da vas brinu sve se to izgletuje i prekreci
Pareket ako nije laminirani mozda moze da se ishobluje utegne stolariju uzeti novu kupatila komplet olupati i promjeniti ...Mozda probate na misljenje mastora da spustite jos malo cijenu ...mozda ste brzinski odigrali ...
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
sizif
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 4:58 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1231
Pohvalio: 811

Postod sizif » Pet Mar 29, 2019 1:03 pm

Elena, ta dva "debela" solitera su pravljena svojevremeno za zaposlene u Radioteleviziji Beograd i važila su za jednu od boljih akvizicija za svoje buduće vlasnike. Nisam bio zadnjih godina, ali moj utisak je da je reč o solidnoj gradnji, relativno kvalitetnim instalacijama i da kupovinom tog stana dobijate za iste pare skoro duplo više kvadrata u odnosu na novogradnju na tom mestu.

Priče o 30 hiljada evra za renoviranje su preterane. Potpuno renoviranje kupatila sa sve uređajima može vrlo pristojno da se uradi za 2000 evra. Kvalitetna Rehau stolarija za 3000 sa postavljanjem. Šezdesetak kvadrata novog hrastovog parketa sa ugradnjom još 2000. Potpuno nova kuhinja, oko 2000, uređaji za kuhinju za 1.500. Ostaju tijoš krečenje i ugradni plakari i još po nešto od nameštaja i za ukupno petnaestak hiljada evra eto te u, takoreći, novom stanu. Na deset minuta peške od Trga Republike.

Ako možeš, naravno spusti cenu za hiljadu-dve, ali čini mi se da ne bi trebalo suviše zatezati i olako ispustiti šansu. Jer, koliko sam te shvatio, lokacija i raspored prostorija vam odgovaraju, a to nije baš tako lako naći. Vi ćete narednih decenija živeti u tom stanu.
Сизиф не одустаје!

Povratak na “Gradski život i vesti”