Гроцка / Grocka

Opšte diskusije o ekonomiji, kulturi i vestima vezane za Beograd

Moderator: Igor

Nac
Novice
Pridružio se: Ned Mar 06, 2016 3:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2
Pohvalio: 18

Re: Гроцка / Grocka

Postod Nac » Čet Apr 05, 2018 9:35 am

Vrlo brzo ce grocanski politicari da odluce da je znak pogresan. Izda ce se naredjenje da se isti ukloni. Posle ce se reci da je put propao sam od sebe. Na stranu sto se autobusom vozi po dva tri putnika.
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 12240
Pohvalio: 5083

Postod direktor » Čet Apr 05, 2018 1:00 pm

Mozda ce da vozi midibus
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Вожд
Expert
Pridružio se: Uto Apr 15, 2014 11:47 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 6775
Pohvalio: 6514

Postod Вожд » Čet Apr 05, 2018 11:11 pm

DSC_0232.JPG
DSC_0232.JPG (162.46 KiB) Pogledano 2317 puta
stf
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Jan 22, 2010 4:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8564
Pohvalio: 1928

Postod stf » Uto Apr 17, 2018 1:51 pm

При крају је реконструкција улице Синђелићеве/29. новембра - "граничне" улице између Звездаре и Гроцке, односно Малог Мокрог Луга и Калуђерице. Реконструкција се ради у дужини од 2,4 километра и подразумева реконструкцију и доградњу тротоара са обе стране улице, проширење и реконструкција коловоза.

Slika

Slika
Trenutno ne gledamo dovoljno daleko u buducnost ... treba gledati mnogo dalje ....da bi buducnost sto pre postala sadasnjost !!!
Pohvale za post: 3
bgexplorer
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Jan 15, 2008 8:50 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 146
Pohvalio: 42

Postod bgexplorer » Sre Apr 18, 2018 11:29 pm

Dubočajska česma SlikaSlikaSlika

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
bgexplorer
Pohvale za post: 1
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Čet Apr 19, 2018 1:28 am

A sto je cesma u drugom planu fotke
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
tzoran1
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Nov 21, 2013 2:38 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1923
Pohvalio: 184

Postod tzoran1 » Čet Apr 19, 2018 7:58 am

Zato sto je u prvom kamen mudrosti
:kafa:
Mnogi nesposobni ljudi su daleko dogurali. Ko je nesposoban moze raditi sve. Sposobni rade samo ono sto umeju.
Jedan deo Save uliva se u Dunav tek kod Vinče. To je ponornica, koja se u gornjem delu zove Vodovod, a u donjem Kanalizacija.
Beogradjani volite Beograd, on nema nikoga osim vas!
Iggy84
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 9:01 am
Kontakt:
Pohvaljen: 145
Pohvalio: 46

Postod Iggy84 » Uto Apr 24, 2018 10:08 am

Општина Гроцка има манифестацију, и то дванаесту по реду, али нажалост манифестација нема никакав утицај на власт у Гроцкој, да учине нешто поводом безбедности бициклиста у саобраћају на територији наше општине. На целој територији општине Гроцка не постоји ни један једини метар бициклистичких стаза, испред ниједне јавне установе не постоји паркинг за бицикле. Није дато чак ни обећање па да имамо бар чему да се надамо. Бициклиста се сете само на дан манифестације, и то је до сад било само за ученике основних школа, који возе рекреативно. Не занам да ли је грешка на плакату или овога пута није ограничено. "А право на учествовање имају учесници (или ученици) свих узраста." Свакако би требало доћи у што већем броју да подржимо манифестацију иако је само парадног карактера.
12. biciklijada Vrcin.jpg
12. biciklijada Vrcin.jpg (150.28 KiB) Pogledano 1901 puta
boca-ica
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pet Apr 02, 2010 4:58 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3077
Pohvalio: 747

Postod boca-ica » Pet Apr 27, 2018 9:35 am

Gročanski ,,Goli Đoka" i nije baš tako go :P
evo šta je iznedrio

https://www.blic.rs/vesti/beograd/upeca ... uz/nemkrbr
Prikačeni fajlovi
Goli Djoka.jpeg
Goli Djoka.jpeg (266.19 KiB) Pogledano 1834 puta
postoji 1.000 razloga za necu, a 1 za hocu :)
Iggy84
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod Iggy84 » Čet Maj 03, 2018 3:05 pm

На територији општине Гроцка званично пре 3 дана падао град величине грашка, и није било штете. У Лештанима и Винчи је међутим падао величине лешника и било је штете, страдали су воћњаци, пластеници, баште, страдало је и аутобуско стајалиште. Ево и званичне вести http://www.grocka.rs/protivgradna-odbrana-uspesno-dejvstvovala/
grad1.jpg
grad2.jpg
marrecar
Advanced
Pridružio se: Čet Jul 19, 2012 8:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 799
Pohvalio: 353

Postod marrecar » Čet Maj 03, 2018 5:43 pm

Napadalo je, i to bogami dosta. Dvorište mi je izgledalo kao da je sneg padao, a i sama veličina nije bila nimalo naivna, kao i brzina kojom je padao led. Uz sve to i količina vode je bila poprilično velika, da su sve one rupe u mojoj ulici koje sam spomenuo u drugoj temi sada ispražnjene od šljunka i mnogo dublje. A vidim da se na fb stranici Glasnika žale ljudi kako uopšte nije tačno da je protivgradna zaštita bila uspešna i da je sve uništeno. Ja sam čuo u tom periodu dok je bilo nevreme da su neprekidno pucale rakete, ali izgleda da to nije bilo dovoljno.
Prof. BU:
"...ovakve procese mozete videti u toplotnim..... toplanama."
"Deco, molim vas!"
"Pravim evidenciju sa prisustvima, da bih posle znao ko dobija potpis, ja to tako radim." *2min kasnije* "Ja stvarno ne znam sto me teraju da potpisujem indekse, sto to ne rade oni u sluzbi."
"Pis maco! *5sek kasnije* "Izvinite, nazdravlje"
Somi303
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pon Avg 08, 2011 1:01 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3038
Pohvalio: 12568

Postod Somi303 » Čet Maj 03, 2018 6:16 pm

Противградна заштита је успешно деловала и спасила остатак општине, у Заклопачи није падао град.
"Све се нема, а два се бубрега шетају"

profa_chb napisao:Preterano mašinski razmišljam? Reci mi, molim te, imaš li neki lek za to? Da se učlanim u tvoj Nezavisni sindikat nezadovoljnih suvozača koji poznaju pravo stanje?
Iggy84
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod Iggy84 » Čet Maj 03, 2018 9:05 pm

Изгледа да имају рупу у противградној заштити, јер сам приметио да 4 године уназад сваке године ту почетком маја обавезно падне град величине кликера у Лештанима, и уништи све, и то не буде нигде објављено. Кад је плегсиглас овако сломио, шта мислите, шта је са пластеницима, воћем? Био сам у ауту кад је почео да пада, било је као да неко баца камење по ауту колико је лупало, морао сам да станем, јер нисам могао да видим куда идем и то је потрајало 40 минута без престанка. Очигледно је да недостаје још нека станица да покрије овај део општине.
boca-ica
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod boca-ica » Čet Maj 03, 2018 9:32 pm

Изгледа да имају рупу у противградној заштити....

Meni moj komšija objasnio da se gradonosni oblaci samo odbacuju
a led negde mora da padne
te ta ,,rupa,, i nije rupa nego - žrtvovana teritorija :shok:
,,izabrana,, jer nece napraviti toliku štetu kao kad bi to isto palo usput drugde ....
:sesir:
Somi303
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod Somi303 » Čet Maj 03, 2018 9:54 pm

Твој комшија нема појма
Protivgradna raketa deluje tako da se sagorevanjem reagensa stvaraju sitne aerosolne čestice. One deluju u procesu kondenzacije i umesto krupnih zrna grada stvaraju veliki broj malih čestica koje padaju u niže i toplije slojeve atmosfere gde se tope i do tla postaju kapljice.

http://www.politika.rs/sr/clanak/379933/Pokradene-protivgradne-rakete-nadoknadene-novim

profa_chb napisao:Preterano mašinski razmišljam? Reci mi, molim te, imaš li neki lek za to? Da se učlanim u tvoj Nezavisni sindikat nezadovoljnih suvozača koji poznaju pravo stanje?
marrecar
Advanced
Pridružio se: Čet Jul 19, 2012 8:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 799
Pohvalio: 353

Postod marrecar » Čet Maj 03, 2018 11:06 pm

Možda je uspešno delovalo u nekim delovima opštine, ali ovde svakako nije. A i vrlo je verovatno da je bilo ono, što bi se reklo, takav oblak je naišao pa da je ovde padao grad, Leštane, Vinča, Boleč. Jer ćale mi je rekao da u Kaluđerici praktično ništa nije bilo, jedva i kiša. A i činjenica da sam lično čuo rakete, koje su startovale tek negde na sredini najjačeg naleta grada, govori da neko nije uradio posao kako treba i da zaštita očigledno nije bila uspešna.
Prof. BU:
"...ovakve procese mozete videti u toplotnim..... toplanama."
"Deco, molim vas!"
"Pravim evidenciju sa prisustvima, da bih posle znao ko dobija potpis, ja to tako radim." *2min kasnije* "Ja stvarno ne znam sto me teraju da potpisujem indekse, sto to ne rade oni u sluzbi."
"Pis maco! *5sek kasnije* "Izvinite, nazdravlje"
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Pet Maj 04, 2018 8:58 am

Okasnio strelac umjesto da to automatizuju a mozda i rakete nisu bile dobre ima dosta tu mogucnosti

Slika

Prozivodnja raketa nekad u mtrz sava kovacevic
boca-ica
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod boca-ica » Pet Maj 04, 2018 9:32 am

Somi303 » 03 Maj 2018 19:54 napisao:Твој комшија нема појма
Protivgradna raketa deluje tako da se sagorevanjem reagensa stvaraju sitne aerosolne čestice. One deluju u procesu kondenzacije i umesto krupnih zrna grada stvaraju veliki broj malih čestica koje padaju u niže i toplije slojeve atmosfere gde se tope i do tla postaju kapljice.

A siguran si da zbog očuvanja dobro-regionalnih odnosa
dodatni efekat ,, odguravanja ,, nije namerno ispušten iz definicije delovanja protivgradnog sistema :roll:
stf
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod stf » Uto Jun 05, 2018 3:11 pm

Iggy84 » 03 Мај 2018 08:05 pm napisao:Изгледа да имају рупу у противградној заштити, јер сам приметио да 4 године уназад сваке године ту почетком маја обавезно падне град величине кликера у Лештанима, и уништи све, и то не буде нигде објављено. Кад је плегсиглас овако сломио, шта мислите, шта је са пластеницима, воћем? Био сам у ауту кад је почео да пада, било је као да неко баца камење по ауту колико је лупало, морао сам да станем, јер нисам могао да видим куда идем и то је потрајало 40 минута без престанка. Очигледно је да недостаје још нека станица да покрије овај део општине.

Проблем лежи у томе да је противградна заштита мало ширег карактера од територија градских општина. Гроцка је опремила ракетне станице на својој територији али околне општине нису опремиле своје. Проблем настане што се неретко грочанска села бране са територије Вождовца, Младеновца, и Смедерева и обратно - наши стрелци гађају градоносне облаке спашавајући околне општине.

Зависи какво наређење дође са Букуље.

У међувремену, ПЗП Пожаревац је започео постављање носећег слоја асфалта у главној улици у Винчи, Професора Васића. ИГЦ наставља са тротоарима полако ка Смедеревцу.

Slika
Slika
Slika
Slika
Trenutno ne gledamo dovoljno daleko u buducnost ... treba gledati mnogo dalje ....da bi buducnost sto pre postala sadasnjost !!!
Pohvale za post: 2
stf
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod stf » Čet Jun 07, 2018 11:35 am

stf » 07 Јун 2018 10:32 am napisao:Јуче је ПЗП Пожаревац поставио нисећи слој асфалта у улици Васе Чарапића у Гроцкој. У првој фази су урадили првих 370 метара од Смедеревског пута до Гробљанске. Истовремено се раде ивичњаци и тротоари од Гробљанске према Хајдук Станковој.

Slika
Slika
Slika
Slika
Pohvale za post: 2
bgexplorer
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Jan 15, 2008 8:50 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 146
Pohvalio: 42

Postod bgexplorer » Sub Jun 30, 2018 12:09 am

Bas veliko nevreme dva mosta preko kojih ide sav prevoz van funkcije
https://www.blic.rs/vesti/beograd/haoti ... od/md4ld6p

#bgexplorer
bgexplorer
Joe23
Beginner
Pridružio se: Ned Jun 22, 2014 9:45 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 53
Pohvalio: 7

Postod Joe23 » Sub Jun 30, 2018 6:51 am

Koji je to Dubočajski potok na smederevskom putu? ja jedini most da se sećam, je kod ovih teniskih terena, ali je to valjda Gročica? Ako može neko iz Grocke da potvrdi da li je stvarno zatvoren smederevac, pošto bljic zna da pretera ponekad.
hvala
Somi303
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod Somi303 » Sub Jun 30, 2018 8:45 am

Након тог мост можда 2 км ка Смедереву имаш овај мостић који је скоро и неприметан, он је на самом почетку успона ка Брестовику. Да ли је стварно пут пресечен не знам.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока

direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Sub Jun 30, 2018 8:47 am

Pa imate fotografije mosta nema otiso je dunavom
Joe23
Beginner
Pridružio se: Ned Jun 22, 2014 9:45 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 53
Pohvalio: 7

Postod Joe23 » Sub Jun 30, 2018 9:14 am

Povratak na “Gradski život i vesti”