Šta je novo?

Ne da(vi)mo Beograd!

BadMan

Intermediate
Učlanjen(a)
16.06.2010.
Poruke
438
Pohvaljen
119
10425439_654325744663953_8122792315064046623_n.jpg


U najboljoj nedemokratskoj tradiciji, javna sednica povodom izmena Generalnog plana Beograda se održava u sred leta u radno vreme.
Planirane izmene se uglavnom donose kako bi se omogućila realizacija projekta BEOGRAD NA VODI o kojem nikada nije vođena javna debata niti je predočena analiza koja na bilo koji način opravdava sam projekat. Generalni plan se dereguliše kako bi se izbegla obaveza međunarodnog konkursa i jedinstvenog rešavanja za obe obale Save, ukida se ograničenje spratnosti, kao i obavezna proporcija javnih površina na ovom području, a omogućava se i brisanje Železničke stanice Beograd bez obaveze da se izgradi sva potrebna infrastruktura koja bi je zamenila.

Posle podnošenja preko 2000 primedbi na Nacrt Izmena i dopuna Generalnog plana Beograda, koje je zajednički sastavilo stotinak eksperata i građana, sada je prilika da protivljenje planiranim izmenama i javno obrazložimo.

Javna sednica je zakazana u utorak 22­. jula od 13h u suterenu Gradske uprave u ulici 27. marta 43-45.

Po Poslovniku Komisije za planove, svi koji su podneli pismene primedbe imaju mogućnost da svaku svoju primedbu i obrazlože usmeno na javnoj sednici Komisije za planove. Ovaj Poslovnik zabranjuje i bilo kakvo snimanje javne sednice pa nevezano od toga da li ste podneli primedbu ili ne, ovu raspravu ćete moći da vidite samo uživo.

Pozivamo vas da se u što većem broju priključite i aktivno pokažete svoje neslaganje sa odlukama o budućnosti grada koje se donose i načinom na koji se donose.

U zgradu Gradske uprave ne može da se uđe u bermudama, majcama na bratele i otvorenoj obući pa se obucite prikladno i naoružajte strpljenjem.

Okupljanje je u utorak 22. jula u 12:30 časova ispred zgrade Gradske uprave u ulici 27. marta 43-45.

Kako nas niko ni za šta nije pitao, sada je vreme da im kažemo!


https://www.facebook.com/events/740866855969680/
 
Eto ko se prvi javlja na temu. Ocekivao sam tebe ili vradovica.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
e tako :D sad odo tamo da raspravljam o Arhitekturi, gradjevinskim resenjima , idejama , a vi ovde nastavite :)
 
cim su dobili temu posebnu gde mogu da diskutuju o temi od jednom tajac. u vezi protesta a puna usta bila kad su bili na temi BNV.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=394800#p394800:2qqaqdil je napisao(la):
KartmenBG » 28 Jun 2016 07:58 pm[/url]":2qqaqdil]cim su dobili temu posebnu gde mogu da diskutuju o temi od jednom tajac. u vezi protesta a puna usta bila kad su bili na temi BNV.

Čekaj, polako ... , prvi put vidim ovu temu, još se navikavam. Inače, ovo je idealna tema za nas antiprotivne, kojima ne odgovara ni jedna vlast, a i da malo praktijujemo svoja demokratska prava.
 
Da ne bude zabune tema je otvorena jos 2014. godine od strane jednog od osnivaca inicijative Ne davimo Beograd.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=394820#p394820:3dp90ldp je napisao(la):
roger » 28 Jun 2016 08:55 pm[/url]":3dp90ldp]... a i da malo praktijujemo svoja demokratska prava.

Pogrešno mesto.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=394597#p394597:1vb3tgjk je napisao(la):
KartmenBG » 27 Jun 2016 11:47 pm[/url]":1vb3tgjk]Eto teme da se diskutuje do sutra o protestima.
Mirror.jpg
 
Meni je da se ovde više piše o samoj inicijativi Ne davimo BGD-, kao i o političkoj pozadini istog ...a sve manjkavosti projekta i prednosti, arhitekturu, saobracajna resenja, pracenje itd pratiti kroz temu SA. jedina prednost svega ovoga je ta po meni što je konačno pokrenuto pitanje uređenja SA, stim što šta izaberemo posle nema nazad. tu se slažem sa arhitektama i strukom. sa patkicama se ne slazem. mirise na sve one stvari kojih se grozim, otpor, narandzaste revolucije, arapska proleca itd..svi znamo iz koje kuhinje to dolazi i sa kojim ciljem. Inace o SNSu mislim sve najgore. Gore da ne moze biti.
 
Изгледа да се нашим драгим ботовима командује делимично - из Кремља:


Železnjak: Zna se ko inicira proteste, a žuta patkica...

Moskva -- Zamenik sekretara Generalnog saveta Jedinstvene Rusije Sergej Železnjak kaže da je dobro poznato ko i kako inicira „nenasilne proteste“ u bivšoj Jugoslaviji.

Kako kaže, takvih protesta ima i u Ukrajini i u mnogim drugim zemljama, a zna se kakve tragične posledice oni imaju.

„Sasvim je očigledno da sadašnja serija protesta u Beogradu pod simbolom žute patkice na kojima su kao ’posmatrači’ učestvovali predstavnici Stejt departmenta SAD, zajedno sa protestima u Banjaluci i Makedoniji, imaju nedvosmislene karakteristike operacije koju sprovode spoljne snage sa ciljem da se destabilizuje situacija na Balkanu", naglasio je on.

Žuta patkica simbol je protesta u Beogradu zbog rušenja u Savamali tokom izborne noći i zahteva građanske inicijative "Ne da(vi)mo Beograd" za smenama u vrhu gradske i državne vlasti zbog tog rušenja. Četiri protesta održana su do sada u Beogradu, više hiljada građana okupilo se svaki put ispred gradske skupštine i potom prošetalo ulicama.

Podsećamo, Jedinstvena Rusija potpisala je političku deklaraciju sa DSS i Pokretom Dveri, a Železnjak je potom održao konsultacije sa predstavnicima tih stranaka.

Članovi Jedinstvene Rusije, DSS i Dveri razmotrili su opasnosti širenja „narandžastih" tehnologija, takozvanih „nenasilnih smena rečima" na prostoru bivše Jugoslavije, čiji je cilj destabilizacija društveno-političke situacije u Srbiji, Republici Srpskoj i Makedoniji, navodi se na sajtu Ruska reč.

Kako je rekao ruski političar, Jedinstvena Rusija izražava odlučan protest zbog sličnih metoda koje podrazumevaju nasilne scenarije razvoja događaja.

„Naša država i naša partija imaju veliko iskustvo u uspešnoj borbi sa sličnim pokušajima mešanja u naše unutrašnje poslove. Još 2012. godine u Rusiji je usvojen niz zakona gde je propisano da se u poseban režim izdvajaju aktivnosti NVO koje se bave političkim delovanjem za novac dobijen iz inostranstva“, navodi on.

Prema njegovim rečima neopohodna je „konsolidacija svih zdravih društvenih snaga na osnovu ideja i vrednosti koje ujedinjuju naciju i ograđuju je od pokušaja da joj se spolja nametnu neprihvatljiva rešenja“.


Извор: B92

Љинк: http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... id=1149482



Кансаљидација криминаљцев пад фантомками, или Маша и медвед против патке.
 
Žuta patkica na crnoj listi FSB. Odličan naslov za špijunski triler.
 
koliko volim surovu istinu koja dolazi iz Rusije :D a ovi sto protestuju su najobicnije instrumentalizovane marionete koje je bore za necije vise ciljeve kao i 5. oktobra. :)
 
@kartmen
Video bih te kako bi se sirovo bunio da si recimo homoseksualac u Rusiji.

Za one koji su tvrdili kako NDB treba da se ogradi od stranaka:

Od početka delovanja inicijative Ne da(vi)mo Beograd izbegavali smo saradnju sa političkim partijama. Razlozi su mnogi, ali se svode na to da one najčešće ne brane javni interes, već služe za namirivanje apetita elite, dok politička prava građana vide isključivo kroz povremeno glasanje na izborima.

I na protestima koje organizujemo, naš stav je bio jasan. Svi mogu i treba da učestvuju, ali niko ne može da prisvaja proteste stranačkim obeležjima i saopštenjima. Svako dobronameran spram protesta bi morao da razume razočaranost ljudi partijskim sistemom i štetu koju pokušaji prisvajanja protesta prave njegovim ciljevima. Uprkos tome, bilo je više pokušaja da se građani dovedu u zabludu i da se organizacija protesta predstavi kao delo neke političke partije ili da se političari na neki drugi način okoriste. Svaki put kad se to desilo, spremno smo reagovali i sprečili ih u tome.

Juče nam je veliki broj građana javio da je pokret "Dosta je bilo" napravio plaćenu kampanju na Fejsbuku sa tendenciozno modifikovanom fotografijom s protesta koja je preuzeta s naše stranice. Fotografija je izmenjena isecanjem dela gde je transparent Ne da(vi)mo Beograd, i u pomenutom postu nisu pomenuti ni povod ni organizator protesta, kao ni autor fotografije. Zbog svega navedenog smatramo ovo zlonamernim pokušajem da se ljudi dovedu u zabunu i pokret "Dosta je bilo" dovede u nepostojeću vezu sa organizacijom protesta.

Mislimo da ovakvo prisvajanje samo može da naškodi cilju i ideji zbog koje su desetine hiljada ljudi izašle na ulice Beograda. Predstavnici opozicije, ukoliko im je cilj da doprinesu, mogli bi to da urade suprotstavljajući se kršenju zakona i projektu Beograd na vodi kroz parlament i druge institucije sistema.

13494978_637765473067628_3227571448830052903_n.jpg
 
Ne treba nikad zaboraviti prvu ideju ove organizacije( samo ime im kaže sve) i kako su počeli. Dogadjanja u Hercegovačkoj su najviše doprinela i njima i sad su ispali kao neki veliki borci protiv nepravde.
Ja sam prostor na kome se sada gradi BNV koristio više nego bar 99 posto vas koji se sad nešto bore za taj deo, a nogom nisu kročili tamo. Bio sam i više nego sumnjičav prema Vučiću i njegovom planu i bio sam spreman da se borim i da zajedno pokušamo da unapredimo taj projekat. Nisam arhitekta pa nisam mogao da izbesem konkretna rešenja, niti sam želeo da se petljam u nešto što nije moja struka, ali sam video mnoga imena pred taj prvi protest i bio sam spreman da saslušam. Ono što sam video na tim prvim protestima je razlog zašto i danas mislim da je ovo najsramnija organizacija u istoriji Srbije. U mojoj prirodi je da uvek podržim nekog ko je za nešto, a ne nekog kome je glavna ideja biti protiv nečega, ali i pored imena organizacije, u tim prvim danima, nisam verovao da je to zaista sve što imaju, želeo sam da im verujem da imaju još nešto!

I onda ti prvi protesti i govori, nisam mogao da verujem šta slušam. Trebalo je nadmudriti egocentričnog ,,bivšeg'' radikala, trebalo je opovrgnuti plan za BNV za koji i laik vidi da ima stotine rupa i mana i da se ponudi bolje rešenje. Pis of kejk za grupu stručnjaka.

Ali nisam mogao da verujem šta slušam. Kuknjava da taj deo ima dušu i da se ne ruše udžerice, prodavnice i kafane, u kojima ih, inače nisam u životu video, al nebitno.

Plašenje naroda, kao u srednjem veku, glupostima da će taj deo grada ,,vući'' toliko struje da će ceo Vračar ostati bez iste. Onda, da to nije mesto za zgrade nego za park jer nema veze ako se poplavi park, a tu će stalno plaviti i svi u zgradama će izginu u vodu. Strašno, strašno.

I eto, to je bila njihova ideja. Ne diraj ništa, u stvari, ajde, može park, da, eto park, to je što mi hoćemo. Razmišljanja na nivou petnaestogodišnjeg pankera ili dvanaestogodišnje devojčice koja plače jer su umrle kišne gliste.
 
Srbija će biti država, NIKAD gubernija, sviđalo se to pojedincima ili ne.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=395201#p395201:121p9m8r je napisao(la):
tragac » Thu Jun 30, 2016 8:10 pm[/url]":121p9m8r]Srbija će biti država, NIKAD gubernija, sviđalo se to pojedincima ili ne.

Србија на твоју радост већ има колонијалне гувернере које деценијама кандидују неоколонијалне силе и док је тако неће бити држава.
А ти си опет заборавио да попијеш лекић.
 
kome se ne dsvidja uredjivačka politika N1 neka čita sputnjik, vostok ili neki drugi medij po izboru.
 
Moguće je da se ne čita ni jedno ni drugo, ne znam da li si znao...
 
Vrh