Demografija (statistika,analiza,projekcija)

Opšte diskusije o ekonomiji, kulturi i vestima vezane za Beograd

Moderator: Igor

Ksenija
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Jan 11, 2016 2:09 am
Kontakt:
Pohvaljen: 621
Pohvalio: 1649

Re: Demografija (statistika,analiza,projekcija)

Postod Ksenija » Sre Sep 13, 2017 2:37 am

Bolje je govoriti o stepenu dostignutog nivoa poštovanja individualnih prava, a tada neki od navedenih sistema nisu isti. Kao i sve ostalo, tako ni apsolutni oblik poštovanja ovih prava nije dostižan shodno sadašnjem civilizacijskom, tehničko-tehnološkom, duhovnom, moralnom i etičkom nivou.
Toliko za ovu noć, iscpreh misaone resurse a i pomalo me zbunjuje laki. Da li sam ja prozvana i da li se dovodi u pitanje moja empatija prema deci i majčinstvui?! Slika

laki72 » Uto Sep 12, 2017 10:58 am napisao:Jadno... :(
Gde je nestao onaj duh nasih predaka, gde kroz istoriju delismo i poslednju koricu hleba sa ugrozenima i unesrecenima...

Da li ovde podrazumevaš i prodavanje vode za vreme Drugog svetskog rata, čovek čoveku koga samo međa deli a i deca su bila žedna? Svakako da ne isključujem ovo što pišeš ali tako nije radila većina a tek sada ova priča bi bila za anale.

Mi smo društvo bez koncepta, od pojedinca do institucija pa se često gube niti u nečijem iskazanom stavu.
Pohvale za post: 1
JohnnyLee
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 10:17 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2670
Pohvalio: 4021

Postod JohnnyLee » Sre Sep 13, 2017 6:55 am

јој, не причај о индвидиуалним правима, када управо ти лајкујеш оно што пише Земљопомерач, који би да укине право на образовање једној групи људи
где год да кренем, тај град ме прати
Београд мој, себи ме врати
где год да одем, тај град ме чува
кроз моју главу кошава дува
Drakche
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Avg 19, 2010 11:50 am
Kontakt:
Pohvaljen: 979
Pohvalio: 1154

Postod Drakche » Sre Sep 13, 2017 7:46 am

Ja sve vise verujem da su ksenija i zemljani ustvari jedna ista osoba :laugh:
Pohvale za post: 3
Earthmoving
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Pet Jan 22, 2016 11:32 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3903
Pohvalio: 2654

Postod Earthmoving » Sre Sep 13, 2017 9:05 am

Johny, ova tvoja me podseti na Divlji Zapad: "pare ili život". Ako ne želim svoj deci sveta da plaćam nastavnike, udžbenike, onda im ukidam pravo na obrazovanje? WTF :? Kolki reket moram još da im platim za: hranu, zdravstvo, smeštaj... da mi ne bi rekao da im ukidam pravo na život ili da me ne bi vređao rasistom? Da, "pare ili život" je vaš civilizacijski maksimum...
Kad ti isti Arapi nama papreno decenijama naplaćuju naftu, onda se to zove "trgovina", a kad sad traže da od nas dobiju besplatnu: hranu, zdravstvo, obrazovanje, smeštaj... to se naziva "humanost"? Kad Afrikanci etnički čiste Evropljane iz Afrike to se zove "oslobađanje od kolonizatora", a kad oni kolonizuju Evropu to se zove "ljudska prava"?

Naš problem demografije je duboko povezan sa raspodelom neto-primaoca i neto-davaoca novca u našoj zemlji. Narodi koji su neto-primaoci (tj koji više uzimaju iz budžeta nego što u njega uplaćuju) kao što su ranije bili Albanci sa Kosova ili danas Romi i imigranti -rastu jer više primaju od celog društva, a narodi koji su neto-davaoci (koji više daju u budžet nego što iz njega primaju) kao što su uglavnom Srbi, ali možda i Mađari, Hrvati, Slovaci, Rumunu... - padaju, tj njihov broj opada. Pa to je bio jedan od osnovnih razloga raspada Jugoslavije, zar ništa nismo naučili? Srbi trebaju da se zapitaju da li u ovolikom siromaštvu i dalje žele da budu neto-davaoci ili bi tu razliku pre iskoristili da imaju više svoje dece i da se te pare na druge načine upotrebe na njihovu decu. Prosto je: narod koji zalivate - raste, narod kome na kičmi natovarite veliki teret - pada, prosta fizika.
Govori istinu i dobro barataj lukom i strelom
Pohvale za post: 2
JohnnyLee
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod JohnnyLee » Sre Sep 13, 2017 10:44 am

то апсолутно нема везе са паролом "паре или живот", већ је то једноставно нормална ствар. исто је у било којој другој држави. и у Немачкој, и у Шведској, и било где другде, деца азиланата, док су ту где јесу, се нормално школују са локалном децом. то је једно од најосновнијих људских права. е сада, шта је било раније и остало, то мене не интересује, само указујем на то да то што неки наши људи раде у Шиду и околини није нормално. па како се у Београду нико није бунио због тога?
Bender Rodriguez
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Mar 12, 2017 2:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1508
Pohvalio: 1417

Postod Bender Rodriguez » Sre Sep 13, 2017 10:59 am

Bune se i u Beogradu. Samo što je to u manjoj meri, i dešava se sporadično, pa se ne piše toliko o tome.

A i Beograd ima drugu vrstu problema sa njima. Krađe, ubadanja (imao sam tu divnu priliku da lično prisustvujem jednom njihovom okršaju u samom centru grada usred bela dana), napadi na prolaznike, napadi na žene, upadanje u ''napuštene'' objekte i zabarikadiranje... Bilo je čak i napada na uniformisane policajce.
Pre nego što počne isčuđavanje podsetiću da sve to stoji u novinskim arhivama, pa ko mi ne veruje nek kaže da mu prosledim linkove. Istina takvih incidenata je bilo manje ove godine ali zato su 2015. i 2016. bili redovna pojava. I koliko se smanjio broj incidenata u Beogradu, toliko se povećao u tim drugim gradovima gde su prihvatni centri ili blizina granice.

Nego mene zanima nešto drugo - vi što tvrdite da su ovi u Šidu, i svi kojima je preko glave migranata rasisti i reinkarnacije Hitlera koje samo čekaju da obuku uniforme i otvore logore i gasne komore... da li ste se možda zapitali kako to da pre circa 4 godine, kad su počeli da pristižu prvi talasi migranata, 80% ljudi u Srbiji nije imalo ništa protiv njih? A evo danas je većini preko glave svega toga. Jeste razmišljali ikada o tome?
Trejsi
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Uto Maj 07, 2013 11:17 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 257
Pohvalio: 716

Postod Trejsi » Sre Sep 13, 2017 11:12 am

Kakvih kretena, probisveta, stranackih poltrona se nakotilo u ovoj zemlji, mislim da ne bi ni osetili 100 000 Arapa. Vrsnjackog nasilja koliko hoces, truju se kerovi, uce se deca da tuku te kerove,...

Bender Rodriguez u tim zemljama u kojima sam ja bio Srbi su i ono što se kod nas zovu Romi. Npr. švajcarac te gleda po pasošu. Treba posetiti eto Cirih i videti šta tamo sve ima od strane naših. Teške krađe, nasilje, sukobi sa Albancima,.. Ako misliš da su po Nemačkoj samo visokoobrazovani Srbi, lekari, IT i to, grdno se varaš. Ko prosi po Beču, džepari,..
Pohvale za post: 4
Mel
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Čet Nov 26, 2015 10:31 am
Kontakt:
Pohvaljen: 71
Pohvalio: 171

Postod Mel » Sre Sep 13, 2017 11:21 am

@Pantograf, ogroman plus za D.Tucovica, samo bih dodao obavezno štivo, "Srbija i Arbanija", knjiga sastavljena iz nekoliko Tucovićevih spisa.

Drugo obavezno štivo za one koji ne razumeju odnose Srbije i Srba kroz istoriju sa ostalim narodima, Kulturna Istorija Srba, Jovan Deretić.

Šovinisti, nemojte da se primate, nije taj Jovan Deretić na koga mislite.

Paradokas je da se buni ljudi koji su u svom životu bili primljeni posle svog izgnanstva. A i da nisu, ne mogu da svarim njihova delanja, stidim se što delim isti jezik sa takvima, pomeračem i ovom nacionalno društveno socijalno svesnom damom.
Bender Rodriguez
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Bender Rodriguez » Sre Sep 13, 2017 11:29 am

Trejsi
To nije bilo moje pitanje. Evo šta sam pitao:

Koliko se Srba zabilo kamionom u zgradu ili pak u masu ljudi? Koliko Srba je napravilo svoje četvrti u koje ne pušta nikog drugog, pa čak ni ljude koji žive u toj zemlji duže od njih i koji su je podigli? Koliko Srba je kamenovalo žene što su nosile pantalone kraće od članaka? Koliko Srba visi na socijalnim pomoćima a usput sere po državi i narodu koja ih hrani i izdržava? Koliko Srba deli svet na ''braće po veri'' i ''nevernike''?

Kakvih kretena, probisveta, stranackih poltrona se nakotilo u ovoj zemlji, mislim da ne bi ni osetili 100 000 Arapa. Vrsnjackog nasilja koliko hoces, truju se kerovi, uce se deca da tuku te kerove,...

Najbesmislenija logika koju sam ikad čuo. To je u rangu razmišljanja ''e ionako mi je kuća prašnjava i neuredna, šta ima veze ako napravim žurku i pustim svakoga da dođe, pa ne može da mi napravi veću štetu nego što je sad''. Pa dobro eto, ti napravi žurku i pusti sve redom unutra pa nam javi kako je to prošlo. Po tvojoj logici, ne može da ti bude gore, tako da nemaš briga. :roll:

To što Srbija ima probleme od kojih pati 2/3 današnjeg sveta ne znači da treba da digne ruke od svega i pušta da joj dođe ko god poželi i da radi šta god poželi.

-----------------------

I nevezano sad za ovu temu i migrante - okanite se više tih besmislenih poređenja i priča kako se te stvari dešavaju samo u Srbiji. Tačno, u Srbiji 20 ljudi truje kerove. A al u Aziji ih 20 miliona dere, kuva u loncu a krzno im se prodaje po pijacama i kao suvenir. U Srbiji se svake nedelje desi po jedna ozbiljna tuča u školi. U Americi se svake nedelje u školama desi po jedan masakr automatskim oružjem. I šta sad? To što neki ljudi vole da čitaju samo crnu hroniku, punu bombastičnih naslova i (često) prenaduvanih vesti, i da misle da se tako nešto dešava samo u Srbiji, samo pokazuje njihovu ograničenost. Jer dešavaju se širom sveta i mnogo gore stvari, samo što se ne priča svaki dan o tome.

A čak i to naše vršnjačko nasilje i trovanje kerova je ništa u poređenju s onim šta nas čeka kad počnu prve među-etničke tenzije i čari usliljenog multikulturalizma. Podvlačim ovo usiljenog. Jer multikulturalno društvo se tako ne pravi. Tako se samo dobija jedno bure baruta. Ne znam kako iko može da misli da usiljeno i ishitreno mešanje nekoliko potpuno različitih kultura, religija i grupa ljudi, koji imaju dosta nerešenih računa ili netrepeljivosti, može da izađe na nešto dobro. Opet skrećem pažnju na ovo usiljeno i ishtireno.
Earthmoving
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod Earthmoving » Sre Sep 13, 2017 11:56 am

Kad god imigranti upadnu nekome u kuću u Šidu, Bogovađi, unište useve, voće, povrće, kad nastave ka Evropi i tamo ubiju, siluju, unište imovinu, tuku i maltretiraju decu i ljude... ja uvek pomislim kako ovi njihovi saučesnici koji su ih pustili ovde da sve to rade poput Merkelove, Vučića, Pante, Drakcheta, Johnyja... su još uvek nekažnjeni, živi, zdravi i van zatvora? Kakva je to pravda? Napraviš sr.nje drugim, nevinim, ni krivim ni dužnim ljudima i ne trpiš nikakvu kaznu za svoja dela. Ali ja i dalje verujem u pravdu i nadu da će, kada se promeni sistem, oni ipak odgovarati pred Bogom i pravdom za naneto zlo nedužnim našim ljudima...
Ksenija
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Ksenija » Sre Sep 13, 2017 1:04 pm

@Earthmoving
Slika Slika Slika

Da ne kvarim ni jednom rečju.
~~~
Čudno je da niko ne poželi protumačiti smisao koga sam lajkovala. Vi ste, draga gospodo, u teškom hendikepu.
Ksenija
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Ksenija » Sre Sep 13, 2017 1:07 pm

Drakche » Sre Sep 13, 2017 7:46 am napisao:Ja sve vise verujem da su ksenija i zemljani ustvari jedna ista osoba :laugh:

Ne, mi smo dve osobe, muško i žensko ali eto, slučajno se slažemo u razmišljanjima. Slika
JohnnyLee
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod JohnnyLee » Sre Sep 13, 2017 1:20 pm

ви опет бркате бабе и жабе. види се да нисте чисти у главу... ја овде САМО говорим о образовању те деце, која су сада ту где јесу
Bender Rodriguez
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Bender Rodriguez » Sre Sep 13, 2017 2:03 pm

Kog kompleksa? Ja samo neću da se upuštam u tuđe bitke i probleme s kojima nemam apsolutno ništa.

Nisam ja kriv što su Evropa i Amerika raskantale Siriju i Afganistan. Niti što su mnogi ljudi tamo radije odlučili da dezertiraju nego da se bore. A tek nisam kriv što od 100% migranata koji stižu ovamo, tek 40% njih su zapravo iz ratom zahvaćenih područja, a ostali su svi ekonomski migranti koji traže sisu na koju će da se nakače do kraja života.
stf
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Jan 22, 2010 4:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7035
Pohvalio: 1552

Postod stf » Sre Sep 13, 2017 2:05 pm

Kompleksa više vrednosti za početak.

Isto što si ti naveo da oni rade, rade i naši ekonomski migranti po celoj Evropi .... stoga je kompleks više vrednosti em pogrešan, em neutemeljen.
Trenutno ne gledamo dovoljno daleko u buducnost ... treba gledati mnogo dalje ....da bi buducnost sto pre postala sadasnjost !!!
Earthmoving
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod Earthmoving » Sre Sep 13, 2017 2:12 pm

Da se vratim temi demografije:
možda Stf iz prve ruke da nam prenese kakvu demografsku politiku planira SNS? ;) Jel istina što se priča, ako ne budemo dobri glasači da će, umesto kao do sad da narod menja vlast, ovaj put vlast menjati narod? ;) Vidim već da ih više vole od nas, naši roditelji plaćaju nastavnike kroz porez, udžbenike, hranu, režiju, grejanje... a ovi ništa. Pod takvom politikom, kakva im je projekcija naše demografije, a kakva njihove privilegovane demografije?
Bender Rodriguez
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Bender Rodriguez » Sre Sep 13, 2017 2:17 pm

Pa nije to ništa novo, nekoliko podguznih muva koje obitavaju u okolini SNSa, je proteklih godina javno propagiralo takve ideje. Eto čuveni Dušan Janjić reče u više navrata da Srbija treba da pusti i zadrži, ne hiljade, nego stotine hiljada migranata i tako reši problem bele kuge. To je ona logika ''ukloniću buđ u kući tako što ću da je premažem uranijumom''. Rešavaš jedan problem stvaranjem drugog, još goreg.

@stf
Odlično batice, ja ionako već neko vreme ignorišem većinu tvojih postova, tako da će nam ovako obojici biti lakše. :)
stf
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Jan 22, 2010 4:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7035
Pohvalio: 1552

Postod stf » Sre Sep 13, 2017 2:36 pm

Ја те не читам још од твог кукања како ти је нехуман живот у центру града ...
Trenutno ne gledamo dovoljno daleko u buducnost ... treba gledati mnogo dalje ....da bi buducnost sto pre postala sadasnjost !!!
Trejsi
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Uto Maj 07, 2013 11:17 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 257
Pohvalio: 716

Postod Trejsi » Sre Sep 13, 2017 2:45 pm

To što ti stavljaš u isti koš sve Arape i muslimane, to je već problem. Zakucavanje kolima i sve te priče imaju malo dublju podlogu, vezanu za to da su vajni zapadnjaci rokali bombama i kopnenim trupama. Složićeš se da je i to bilo remećenje njihovog reda, mira i šta ste sve naveli. Sad je mozda to došlo na naplatu. Ovo je nekome glupo objašnjenje, ali eto nek se i to cuje. i neverovatno mi je da mi sa iskustvom bombardovanja, raseljavanjem ljudi preko Drine, sa Kosova, ne možemo da osetimo minimum neke empatije i to makar prema deci.

Ja sam u odeljenju imao druga koji je Sirijac, otac mu je studirao i ostao ovde za vreme SFRJ. I ima masa takvih primera. Ne vidim zašto to ne bi mogao da bude slučaj i sa ovom nedužnom decom ovde.
Пантограф
Expert
Pridružio se: Pon Apr 23, 2012 12:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 5144
Pohvalio: 3481

Postod Пантограф » Sre Sep 13, 2017 3:03 pm

Оно, Аријевци виша раса у односу на семитске народе: нису се залетали камионом међ` људе, али јесу људе гушили у товарном простору камиона. И то баш било у Београду, конкретно у "Београду на води" Гец и Мајер гурали ауспух где не треба, далеко од нас, па смо то заборавили?

А ми на Балкану смо хуманији од Плавокосих: једни друге ипак радије кољемо.

Или наши генетски сродници и комшије, Мађари, чија снајка шутира оца док носи мигрантско дете у наручју... један њихов сународник је, рецимо, српским женама 40-их година секао дојке тестером - док су мушкарце његови земљаци бацали под лед. И тепао им је, тај добри чика Пишта.

Да се вратимо на топик: Што се свим тим народима не рађа више деце? Зато што децу ни не воле, што показују неки постови изнад. Не воле живот, а плаше се смрти (арапске самоубице су ту у предности, јер се ово друго на њих не односи). Што каз`о Зоран Радмиловић у "Мајстори, мајстори" оном скупу медиокритета и лицемера за столом: "Има, бре, да поцркате".

Иначе, терајте се, полуобразоване паланачке "наивчине" и нељуди свих врста, завршио сам расправе на моралне и друштвене теме на овом форуму, убудуће строго урбанизам и изградња.
Pohvale za post: 6
laki72
Expert
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 11:56 am
Kontakt:
Pohvaljen: 5693
Pohvalio: 1642

Postod laki72 » Sre Sep 13, 2017 3:14 pm

Retardirani umovi, prvo naucite koliko Sirijaca su muslimani a koliko hriscani.
Zatim razmislite dal je populacija o kojoj govorimo, (a to su osnovci) ona koja sedi za kamionom i gazi turiste.
Pobogu ljudi PRICAMO O DECI!!!
Ni krivoj, ni duznoj DECI!
Deci, zarobljenoj u vremenu i prostoru, deci koja umesto da prave kule od peska, pesace, preskacu ograde, prezivljavaju brodolome izmedju turske i grcke...
(!!!)

Dakle, ne govorimo o vojno sposobnim mladicima, koji bi mogli "volu rep da iscupaju" koji iz ovih ili onih razloga izbegavaju da ucestvuju u sranjima u svojim zemljama!
Govorimo o maloj decici, koja nisu nikome nista kriva, nisu nista zgresila :(

Probajte manje da se informisete na senzacionalistickim sajtovima gde clanci po pravilu pocinju sa "sokantno" a vest pisac (ne novinar) smislja naslov i tekst koji ce prikupiti samo klikove, ser i lajkove!

Dal shvatate da je to sto sporadicno ima poneki incident sa migrantima i koji vi u svom neznanju, strahu i odmah pretvarate u pravilo i sablon ponasanja POTPUNO POGRESNO?!

Dal onda po tom sablonu na osnovu slucaja Dragana Paravinje koji je u Dalmaciji pokusao silovati pa ubio maloletnu devojku, nama treba zabraniti ulazak u HR, a samim tim i u zemlje EU, jer "SVI SMO TAKVI"???

Nemojte biti primitivci i GENERALIZOVATI!!!
Svaki zivi covek je licnost za sebe. Generalizovanjem samo pokazujete da ste nesposobni da sagledate realnost i da bezite u parole i floskule.

Nisu svi muslimani fundamentalisti ni pripadnici Al kaide, ISIS-a i slicnih militantnih teroristickih grupa, kao sto nisu ni svi hriscani majke Tereze, niti su svi Srbi poput pokojnog Patrijarha Pavla!
Shvatite to i manite se stereotipa.
Uostalom, onaj ko "vlada svetom" se zaklinje na bibliji, zar ne?
Razmislite malo!
Upotrebite svoju pamet i razmislite malo svojom glavom, umesto sto gledate i slusate "ove ili one" kojima je ili sve crno, ili sve belo!!!

Ko procita nekoliko strana u nazad, moze videti da sam veliki protivnik toga da kroz nasu zemlju nekontrolisano tranzitira ko stigne, biz ikakve kontrole i bezbedonosne provere!
Ali sam isto tako protiv slepe i nicim izazvane mrznje koju pojedinci pokazase ovde na ovoj temi!

"Budimo ljudi, iako smo Srbi" rekeo je jednom prilikom pokojni Patrijarh Pavle! Budimo...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
Pohvale za post: 5
Igor
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 1:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 6701
Pohvalio: 6342

Postod Igor » Sre Sep 13, 2017 3:51 pm

Hvala Laki makar da temu zatvorim sa ljudskim postom

Povratak na “Gradski život i vesti”