Проблем неодговорних власника паса

Opšte diskusije o ekonomiji, kulturi i vestima vezane za Beograd

Moderator: Igor

11030
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Jan 21, 2011 8:20 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 720
Pohvalio: 444

Re: Проблем неодговорних власника паса

Postod 11030 » Uto Jul 19, 2016 12:46 pm

Ne radi se o strahu nego o zdravom razumu. Ako imas 100 slucajeva gde je npr. pitbul usmrtio ili iskasapio coveka ili zivotinju, ocigledno postoji veliki problem sa tom vrstom psa, koji u najmanju ruku zahteva strucno lice da se o njemu brine. Isto kao i sa sluzbenim psima. Zasto policija i vojska ne koriste pudlice vec N. ovcare? Znaci moras da budes sposoban da se o takvom psu brines. Posto vecina to nije, a vidim da dosta i tinejdzera i dece seta takve pse, potrebna je kontrola drzave, zbog uzasnih posledica.

Tu kontrolu koju spominjes, u kom delu grada si video? Posto ja na Kosutnjaku koje je Meka za kuckare nikad nista slicno ne sretoh, a dzukca setam svaki dan.

@tintoreto, zasto 5000 dodatnih za infostan, pa nije nilski konj?
razgradjevinar
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 7:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1318
Pohvalio: 1474

Postod razgradjevinar » Uto Jul 19, 2016 1:22 pm

ok, ajmo polako... kapiram da je "imas 100 slucajeva gde je npr pitbul.." hipoteticka postavka.. istu tezinu ima moja tvrdnja da na tih 100 pitbulova dodje 10 000 njih koji za svog zivota ne naprave nikakva problem.

ljudi, po istom principu po kom se vi prakticno zalazete za ukidanje drzanja pasa ili omogucavanje samo u meri u kojoj vi smatrate da bi to bilo ok mozemo reci da treba zabraniti svima i svuda voznju brzu od 60km na sat, da ne pricam o kupovini i drzanju oruzija, zabraniti utakmice posto se ponekad navijaci tuku, ubijaju i lome, masnu hranu posto dize holesterol ili bogami i vegetarijanstvo posto na duze staze telu fali proteina, zabraniti radjane dece onima koji dokazano nemaju novac da im obezbede ono sto vi mislite da je minimum potrebnih uslova...

zakon postoji i samo ga je potrebno primenjivati, ovo sto vi ovde predlazete je na nivou nasim umnih politicara koji kod svake saobracajne nesrece u kojoj su ucesnici mladji od 45 godina prvo predlazu zabrane i ogranicenja a ne primenu i postovanje postojecih propisa

ps. kontrole cipova i vakcina kojih mogu da se setim, u poslednji 3-4 godine ,su bile jednom na vracaru u cuburskom parku, dve na vidikovcu, jedna u skojevskoj i jedna u topciderskom parku.

edit: evo jedan link, kao ilustracija kako se svet oko nas menja i kako danas nesto sto je pre sao 100 godina bilo uvrezeno stanje svesti prosecnog gradjanina samo 100 godina kasnije izgleda tuznosmesno.. ne kazem da ce dkukele za 100 godina imati pravo gasa ali sam siguran da ce brnjice biti tretirane kao danas pojas nevinosti iz sredjeg veka

http://dangerousminds.net/comments/absurd_propaganda_postcards_warning_men_about_the_dangers_of_womens_rights
orion
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 11:17 am
Pohvaljen: 620
Pohvalio: 0

Postod orion » Uto Jul 19, 2016 1:47 pm

Пит бул је забрањен али их ипак има. Оружје јесте опасно или ипак постоји могућност издавања дозволе за оружје али не постоји дозвола за аутоматско оружје. Аналогно треба да постоји и за псе. По тој аналогији питбул је аутоматско оружје а ротвајлер оружје за ког власник мора да покаже да постоји услов за држање.

Мислим да би за овај проблем најзаинтересованији треба да буду одговорни власници паса. Нпр. постоје паркови где је после, чини ми се 22 часа, дозвољено слободно пуштање паса и у тим ситуацијама су озбиљно угрожени поготово у ситуацији кад треба да заштите свог пса.
mekbejn
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Jul 13, 2010 9:01 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1457
Pohvalio: 5394

Postod mekbejn » Uto Jul 19, 2016 2:40 pm

razgradjevinar » 19 Jul 2016 11:30 am napisao:koji psi i u kojim prilikaam moraju da nose brnjicu, gde i u kom periodu je dozvoljeno setanje pasa bez povodca, uslovi koje treba obezbediti psu... tako da cu na svaki zahtev da SVI PSI U SVAKOJ PRILICI nose brnjicu odgovoricu kontra zahtevom, da svi ljudi u svakoj prilici nose kondom, mnogi od vas su vec dokazali da ne umeju da vaspitavaju i socijalizuju svoju decu te ta deca danas predstavljaju veliku opasnost za okolinu.. ja razumem da postoje ljudi koji se plase dlakavih zverova samo mi nije jasno kako se ljudi vise plase zivotinja koje iako ih ima na desetine hiljada samo u glavnom gradu naprave 2-3 incidenta godisnje nego sto se plase svojih komisja, dokazanih kriminalaca koji an dnevnom nivou cine ubistva, silovanja, pljacke...

Izuzetno cenim tvoje pisanje na forumu, ali ovde moram da se ne slozim.

Ne znam koji su tacno propisi, ali psi bi po meni smeli da budu bez brnjice samo u ogradjenim prostorima. Cak i civava koju sam pomenuo moze da ogrebe zubima i vec to je opasno.

A drugi deo posta je cista relativizacija i ti si toga svestan sigurno :)
Kakve veze imaju psi koji ujedaju sa dokazanim kriminalcima medju ljudima?
Nikakve, i jedno i drugo treba resavati (svaki problem na svoj nacin, naravno).
Relja: Srbin je u 19. veku pronašao obrtno magnetno polje, a u 21. je izumeo parkiranje u kružnom toku.
Pohvale za post: 1
orion
Korisnikov avatar
Higher intermediate

Postod orion » Sre Jul 20, 2016 11:56 am

Поново напад пса који није био под контролом власника
http://www.kurir.rs/crna-hronika/ovcar- ... ak-2361091
razgradjevinar
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 7:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1318
Pohvalio: 1474

Postod razgradjevinar » Sre Jul 20, 2016 12:08 pm

mekbejn, oko pasa se nikada necemo sloziti, u to sam siguran.

da relativizujem dalje, mnogo vise ljudi je umrlo od uboda pcela nego od ujeda pasa pa ne vidim akciju da se pcelarstvo zabrani :)
orion
Korisnikov avatar
Higher intermediate

Postod orion » Sre Jul 20, 2016 1:56 pm

Последњих пар примера из црне хронике су случајеви гда је власник из неког разлога некоме оставио да му причува пса. Сама чињеница да му тако нешто падне на памет говори о неодговорности. Посебно кад је мужујак у питању који увек мора да се обуздава како му не би пало на памет да је он вођа чопора. Нажалост многи власници паса набављају мужијаке не знајући шта их чека и колико знања и посвећености треба да би се обуздали.
milos.tro
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Uto Dec 24, 2013 11:42 pm
Pohvaljen: 14518
Pohvalio: 6263

Postod milos.tro » Sre Jan 11, 2017 9:01 pm

Ako pronadjete napustenog psa, odvedite ga ispred opštinske zgrade Stari Grad (Makedonska 42), postavljene su privremene kućice za pse sa hranom i vodom
15941106_10210257354464415_8623151590481900224_n.jpg
15941106_10210257354464415_8623151590481900224_n.jpg (41 KiB) Pogledano 5685 puta
Pohvale za post: 4
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 10684
Pohvalio: 4193

Postod direktor » Pet Mar 10, 2017 1:50 am

*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
vranac
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Dec 27, 2011 10:22 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 541
Pohvalio: 151

Postod vranac » Pon Mar 20, 2017 3:16 am

:kk:

Madrid: Vlasnici pasa koji NE POKUPE za svojim ljubimcima, radiće kao ulični ČISTAČI

Od vlasnika pasa koji ne počiste za svojim ljubimcima prvo će se tražiti da plate kaznu od 1.500 evra, a ako nemaju ili ne žele da plate moraće nekoliko dana da rade kao čistači ulica.

http://www.blic.rs/vesti/svet/madrid-vl ... ci/w66rwhd
TheHood
Beginner
Pridružio se: Pon Okt 13, 2014 12:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 28
Pohvalio: 4

Postod TheHood » Uto Mar 28, 2017 3:04 pm

Ako neko ima savet ili predlog, na sledeće:

Komšija rešio da pored zgrade napravi "gnezdo" za jednu lutalicu (mislim da ima plavu ogrlicu). Znači kutija, ćebe, posude sa vodom, hranom...itd

Naravno, odmah su počele i druge lutalice da se skupljaju itd...

Ne pada mu na pamet da je uzme u stan ako mu se baš toliko dopada, nego pravi štenaru pored zgrade.
Earthmoving
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Pet Jan 22, 2016 11:32 am
Kontakt:
Pohvaljen: 4034
Pohvalio: 2748

Postod Earthmoving » Uto Mar 28, 2017 5:14 pm

Ako nadlezni nece da reaguju, nabavi revolver da se stitis ako te napadnu. Naime, kad zakon ne funkcionise, onda svako uzima pravdu u svoje ruke :) Ipak, nadam se da ce neko od nadlezinih sluzbi reagovati da ne postajemo Divlji Zapad.
Govori istinu i dobro barataj lukom i strelom
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 5520
Pohvalio: 1109

Postod astrodule » Uto Mar 28, 2017 5:58 pm

Prijavi Beokomu pa vidi njihov odgovor.
Ako nećeš da se ne bi zamerio komšijama, okači ovde sliku i adresu (ili na private) pa ću ja sa svog Tvitera.

Poslato sa telefona
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Nov 25, 2015 12:25 am
Kontakt:
Pohvaljen: 576
Pohvalio: 281

Postod Blade » Uto Mar 28, 2017 6:51 pm

U ovu temu se do sada nisam ukljucivao, ali sada cu napisati koji red...

Nisam za nasilje nad zivotinjama, a za to sam da se neka zivotinja ne drzi kao kucni ljubimac, ako se za to nema uslova. Ako iz nekog razloga niste u mogucnost da drzite psa kao ljubimca, tipa, nemate dvoriste, skupo vam je da napravite boks, nemate vremena da ga izvodite napolje...nebitno koji je razlog, kupite ljubimca koji moze da se drzi u kuci i ne trazi toliko vremena, jednostavnijeg za odrzavanje...papagaja, ribice, hrčka ili tako nešto.

Ali ono od čega mi se se.e su ljudi koji se cudom čude kada vide zavezanog psa. I u fazonu su: ,,Ovog vlasnika treba sankcionisati, kako sme da ga drzi tako i ostale stvari,,. Svi ste nekada bili u nekom selu...Da li tamo psi imaju bokseve? Kako da ne? Imaju hi-fi muziku i tuš kabinu unutra mozda? Nego kucica, lanac i to je to. A pricaju o tome kako da ovo nije zemlja u kojoj zakon ne postoji za ljude, a o zivotinjama da ne govorimo. Prvi nisam za to da se pas drzi zavezan, ali nisam ni u fazonu ljudi kakve sam opisao. I sam sam drzao psa zavezanog neko vreme, posto sam ga iznenada dobio, pa dok mu nisam napravio boks, bio je na lancu. Čak sam i od veterinara dobio misljenje da treba da bude vezan da se nauci na to, ali svejedno sam rešio da mu napravim boks. Ne treba od psa praviti centralnu figuru u kuci, sto takvi ljudi kakve sam opisao obicno rade, zaboravljajuci da je to zivotinja od koje ne moze da se napravi brat, ni drug. Sto je rekao Dušan Bulajić u ,,Srećnim ljudima,, : ,,Pas je čoveku dobar, ako sluša. A ni čovek koji nije disciplinovan, ne vredi mnogo više". Imati psa je skup ,,sport,, i prilično vremenski zahtevan, kao i sto trazi veliko strpljenje da se od njega napravi zivotinja kakva sa određenim oprezom, bezbedno moze da se drzi kao ljubimac. Pošto je to zivotinja, a ne covek, koliko god da je disciplinovana. Ona se vodi instiktom, a ne razumom i nikad se ne zna šta moze u glavi da joj ,,klikne,,.
Lav u grudima, prijatelj ljudima, čovek čoveku, a lopov lopovu.
marat
Intermediate
Pridružio se: Pet Jul 10, 2009 7:59 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 171
Pohvalio: 172

Postod marat » Pet Apr 28, 2017 5:15 pm

leni 2804.jpg
Evo nažalost i mene u ovoj temi.
Jutros dok sam šetao psa (labrador) na povodcu naravno nas je napao njemački ovčar, koji naravno nije bio na povodcu.
Vlasnika inace srećem u setnji s vremena na vreme, zivi negdje u 38. bloku i pas je redovno bez povodca. Već sam mu jednom skrenuo pažnju da ima opasnog psa jer sam ga vec gledao kako napada druge pse.

Zvao sam policiju i kažu da su primili prijavu i da ih opet zovem kada ga sretnem. I to ću i da uradim.

Sledeći put možda napadne neko djete.

Ako imate bolju ideju kome mogu da se obratim javite moze i na PM.
11030
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod 11030 » Pet Apr 28, 2017 6:28 pm

Neverovatno, bukvalno isti scenario kod mene u komsiluku. Nemacki ovcar kog setaju pustenog i koji je agresivan je zamalo preklao komsijinog bisona. Mali se izvukao ali je morao na usivanje, vrat mu je pocepao. Mog je isto napadao i pokusavao da zadavi vise puta. Najgore od svega je sto tog komsiju svi znamo sto godina. Imali smo jos jednog vlasnika nemackog ovcara u komsiluku koji je setao agresivca kog je jos huskao. Ja sam mu pretila policijom ali smirio se tek kad su ga lokalni momci provukli kroz sake.
Гага
Expert
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 7:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7231
Pohvalio: 13421

Postod Гага » Sub Apr 29, 2017 12:09 am

@Марат, покушај да видиш са неким од дневних новина да објаве твоју причу. Можда би вредело.
Вожд
Expert
Pridružio se: Uto Apr 15, 2014 11:47 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 5877
Pohvalio: 5416

Postod Вожд » Sub Apr 29, 2017 4:01 am

И малог Лика, јако паметног и веома драгог псића (Јоркширски теријер) једне комшинице недавно је растргла зверина једне зверине.
Увек када би их срео, потрчао би ми у сусрет и дуго се мазио и лизао ми руку, никако није хтео да се одвоји. Био сам шокиран када ми је рекла.
11030
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod 11030 » Sub Apr 29, 2017 10:49 am

Strasno. Moj otac je ruku slomio kad ih je u setnji napao pas, nasrnuo je mastif mislim, po njegovom opisu, pusten i bez korpe naravno na naseg si cua, vezanog. Kako je cale pokusavao da odbrani malog, ovaj veliki ga je oborio i krc. Ta zena sto je vodila mastifa ni izvini nije rekla bukvalno. Odvratni su ljudi postali a komunalne policije nigde.
tragac
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Apr 05, 2011 2:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1910
Pohvalio: 3466

Postod tragac » Sub Apr 29, 2017 10:49 am

Većina vlasnika tzv. „opasnih“ rasa ni ne voli životinje i gleda na njih kao na oružje. Posebno treba istaći fenomen „utvrđenih kafilerija“ gde iza visokih ograda čuješ lavež min. pet rotvajlera.
Dok Milorad Dodik ima dvojno prebivalište u Banjaluci i Beogradu, hiljadama rođenih Beograđana je uskraćeno pravo na jedno jedino prebivalište, tu gde žive decenijama.
Борисав
Novice
Pridružio se: Sub Sep 16, 2017 7:55 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2
Pohvalio: 19

Postod Борисав » Sub Sep 23, 2017 4:07 pm

Problem držanja kućnih ljubimaca se gura pod tepih a problema ima mnogo.Kao što je nečije pravo da ima psa tako je i moje pravo da ga ne vidim u svojoj zgradi.
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Nov 25, 2015 12:25 am
Kontakt:
Pohvaljen: 576
Pohvalio: 281

Postod Blade » Ned Sep 24, 2017 12:48 am

Što se mene tiče, ako sam tvoj komsija u zgradi, da li ti u svom stanu drziš mačku, papagaja, kravu, zmiju, majmuna, krokolila ili slona...Dokle god to mene ne ugrozava u nekom smislu, ne zanima me, to je tvoja stvar.

Ovo ti kazem zato sto ne mozeš da kazeš da ne želiš da vidiš psa u svojoj zgradi samo zato sto ne želiš da ga gledaš.

Zašto bi tebi smetao moj pas, ako on ne pravi nikakvu štetu u zgradi u kojoj zajedno stanujemo i ni na koji način ne ugrožava komsiluk?

Pitam hipotetički, inače u stanu bi teško držao psa.
Lav u grudima, prijatelj ljudima, čovek čoveku, a lopov lopovu.
marat
Intermediate
Pridružio se: Pet Jul 10, 2009 7:59 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 171
Pohvalio: 172

Postod marat » Ned Sep 24, 2017 9:25 am

Борисав » 23 Sep 2017 03:07 pm napisao:Problem držanja kućnih ljubimaca se gura pod tepih a problema ima mnogo.Kao što je nečije pravo da ima psa tako je i moje pravo da ga ne vidim u svojoj zgradi.

Borisave, bez uvrede ali tvoje je pravo da ga ne vidis u svom stanu.
U mom stanu je moje pravo da ja odlucim da li cu imati psa ili ne i ti povodom toga nemas nikakvo pravo.
Isto tako nemas pravo ni da "ne vidis" psa u zajednickim prostorijama (stepeniste, hodnici lift ulaz i sl).

Povratak na “Gradski život i vesti”