Šta je novo?

Vidikovac

igorsimic

Intermediate
Učlanjen(a)
05.02.2016.
Poruke
240
Pohvaljen
343
Lokacija
Uciteljsko Naselje, Beograd
Pozdrav!Nov sam na forumu, i imam pitanje u vezi zgrada na Vidikovcu.Koliko spratova je imala svaka zgrada u jednom krugu na Vidikovcu, pre nadogradnje.I koliko stanovnika otprilike ima jedan krug? I ako bi neko mogao da mi kaze kako se zivi u tim zgradama, i kakvo je naselje.

Hvala unapred! :)
 
Bile su daleko ljepse bez nadogradnje
 
evo kako ta nadogradnja izgleda

budzio je ko je kako stigo na solitere od dvadesetaik spratova
nisu sve zgrade u naselju nadzidane, ali vecina jeste
ovaj soliter levo ima 18-19 spratova, bez budzenja, i najvisi je u naselju
 
Znam kako izgleda naselje bio sam u njemu 5 puta.Ali interesuje me koliko stanovnika moze da ima jedan krug ?
I kakve su te zgrade za zivot ? Cuo sam da imaju atomsko skloniste. :?:

I jel ova zgrada ta najvisa ? [ strelica ]
 
Jeste, to je ta. Bio sam u jednom stanu svojevremeno, imao je sledeci raspored: sa ulaznih vrata pravolinijski mozes da stignes kroz kuhinju na terasu, dakle, kuhinja sa trpezarijom je na sred stana, a sa leve i desne strane su dve prostrane sobe (dvosoban stan, izvorno stanje). U centru tih, kako ih nazivas krugovi, nalaze se platoi ispod kojih su podzemna" sklonista", e sad da li su to sklonista ili cudni poslovni prostori, tamo su trenutno biblioteke, prodavnice, teretane...Za druga sklonista ne znam.
 
Zgrade su tipicni soliteri, hodnici su bez prirodnog svetla... Dvosobni si lepo opisao, to je to. Atomsko skloniste ima svaka visespratnica u Bg, tako i ovaj kompleks. Meni su licno ruzne, i sa i bez nadogradnje. Svidja mi se prostor izmedju zgrada, i pozicija u naselju.
 
Meni se svidjaju zgrade, nisu lose . A koliko stanova ima na jednom spratu?? I kakva je izolacija u tom stanu? Da li je Centralno grejanje?

PS . Inace trenutno zivim na Dorcolu i moja zgrada nema atomsko skloniste.
 
igore, naravno da je centralno grejanje, ja stvarno ne znam da je negde postoje soliteri bez centralnog grejanja. krogovi, odnosno zgrade u njima, nisu svuda isti, broj spratova se razlikuje od kruga do kruga, za zgradu na istoj poziciji u krugu. isto vazi i za broj stanova po spratu, varira od 4 do 6 stanova. manje stanova, veca kvadratura i obrnuto. generalno, sto manja zgrada, manje stanara, bolji uslovi.. par ljudi se jos nesto i dogovori, sto je zgrada veca to je stanje u njoj gore (citaj prljavije).. srbi vole da se izuvaju na gajbi al cim izadje u zajednicki hodnik moze slajmarica o plafon.
 
Igore, kad sam rekla da svaki soliter ima skloniste, mislila sam na one gradjene u periodu sfrj. Bar ja znam da velika vecina zgrada ima skloniste...ali zar je to i bitno toliko? Grejanje je centralno, izolacija je ok. Hodnici su bezveze, mada to zavisi od strukture stanara. Meni se licno vise svidjaju oni soliteri ka Ibarskoj, pored pijace.
 
A kakvo je naselje za zivot? Za prevoz znam da je dobar, ali ovako kakvi su ljudi, da li neko ima iskustva? Da li ima nekih kafica ili klubova u blizini zbog kojih se cuje buka.I cuo sam od nekog da kad je letnji raspust deca prave veliku galamu kod tih platoa do kasno uvece.Da li je to istina?
 
vidikovac je u tom smislu jedno od prijatnijih naselja. prostrano je i svako nadje svoj kutak. nisu ni deca luda pa da sede nekom pod prozorom, ti prozori deci smetaju vise nego buka onima iza prozora. na vidikovcu ima dovoljno mesta gde "deca" mogu da nadju svoj mir a vama prepuste vas.

svakako da od konkretne zgrade i njene pozicije mnogo zavisi ali generalno, ako vas brine samo buka, vidikovac je sasvim dobar izbor
 
Видиковац је на жалост данас препун дилера са једне и интервентне која их јури са друге стране. Комплетан гето.
 
Pa dobro de...
Nije 'elitni' Vracar, ali ne bih se bas slozio ni da je geto

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
stf mislim da malo preterujes. droge i dilera ima svuda, interventne ima tamo gde interventnoj odgovara ali ako treba izdvojiti jednu specificnost ovoga naselja onda je to izrazita "zivost" naselja i to ne u smislu buke i orgijanja vec u smislu broja ljudi svih dobi koji ceo dan uzivaju napolju. da je tako kao sto ti tvrdis ljudi bi se zavkli u svoje stanove i sa prozora gledali akcioni film
 
Па нисам ја рекао да су поменуте појаве опасне по уобичајени живот грађана. Само сам навео ману која је специфичнија за овај крај у односу на неке друге.

Тешко да се може увече проћи неком зеленом површином између зграда а да се не налети на моменат препродаје наркотика.
 
Cesto setam uvece po Vidikovcu i nikad nisam videla interventnu, za razliku od Karaburme na primer, gde su pretresanja svakodnevna i to u po bela dana, na okretnici, ispred skole itd. Daleko je Vidikovac od geta, a i nekog ozbiljnog kriminala.
 
Stvarno Stf odakle ti takav zakljucak za Vidikovac koje je jedno od pitomijih naselja u Beogradu. Sta vise policijska stanica je u samom centru naselja.
 
Ne samo interventna, nego im se često priključi i Žandarmerija tamo oko 12, 1 noću. Okretnica 23&53, kao i raskrsnica kod nekadašnjeg video kluba Žabac, su tipična mesta gde uveče stoji parkiran po 1 džip Žandarmerije, ako zatreba kao pomoć interventnoj.



Nisu oni svako veče tu kao pomoć, ali...ima ih malo-malo. Naravno, nije to da se puca svako veče ili dešava nešto drastično, ali da jedni špartaju noću, a drugi čekaju da ulete da pripomognu ako zatreba - da. Sami možemo da zaključimo zašto Policija smatra, na osnovu čega je procenila da im u krugu od par kilometara ipak ponekada treba 10 ljudi sa kalašnjikovima, tj. dva džipa Žandarmerije kao ispomoć interventnoj koja takođe ima duge cevi...
 
Policijska stanica Rakovica je na Vidikovcu, a beli Lendkruzer sa 'cirilicnim tablicama' svakako ne smeta stanovnicima.

U letnjim mesecima nije retkost da u 1, 2 iza ponoci (u to vreme se vracam sa posla) trotoari budu prepuni ljudi svih generacija, sto bi rekli od 7 do 77.

Meni je glavna zamerka "divlja trgovina" na potezu ka pijaci...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Ne smetaju meni deca, ali koliko sam procitao na nekom forumu tokom letnjeg raspusta deca ispred zgrada 13,15,17,19,21 i 23 prave haos, buku, slusaju glasno muziku, saraju grafitima..Evo kopiram vam ceo taj tekst koji sam procitao.E sad koliko je to tacno neznam jer je to tema iz 2009, da li se nesto promenilo neznam.

^ “ U mom kraju je ovog meseca postalo nepodnosljivo. Deca se okupljaju ispred zgrada i galama je je neverovatna. Neartikulisani glasovi, psovke, razbijanje flasa, cicanje, dranje i sta sve jos ne. Sve to traje od 17 h pa sve do kasno u noc do 2. Za sve to vreme galama i sve sto sam nabrojala ne prestaje. Skupljaju se na platou izmedju zgrada 13,15,17,19,21 i 23. Uslovno receno plato iznad tzv. "bunkera". Svako ima mobilni i iz mobilnih tresti muzika. Sve sto su mogli da isaraju, isarali su. Ceo taj deo je isvrljan, pa su presli na zgrade. Djubreta na sve strane,pikavci, plasticne flase, konzerve, posle njih haos. Stanari okolnih zgrada ih opomenu, ali tada postane jos gore. Ponekad dodje i milicija, ni to ne pomaze. Pre neko vece su palili kartone i gume. Mozete misliti koji je to smrad bio. To su sve maloletna deca.Ima ih od 11 pa do 15-16 godina. I tako svake noci. Pitam se da li njihovi roditelji znaju gde su im deca i da li znaju sta rade, kako se ponasaju. Nedavno su jednog naseg komsiju gadjali ciglom zato sto im je rekao da se malo utisaju jer njegova beba ne moze da spava od galame. I koliko takvih beba ne moze da spava, koliko ljudi neispavani odu na posao, itd. Da li se ovako nesto desava i u vasem kraju. Sta uraditi. Evo ih, poceli su sa okupljanjem.

^ Doslo lepo vreme, raspust i ponavlja se ista stvar. Galama ispred zgrada nepodnosljiva. Bukvalno divljaju. Devojcice prednjace - neverovatno. Neka sede i nek se druze, ali razbijanje svega sto im dodje pod ruku ili nogu. Pre neki dan su usli u zgradu, slomili staklo, odlomili rukohvat na ulazu ispred zgrade. Nikakva nasa upozorenja ne pomazu. Policija dodje, upozori ih, zapreti, ali se posle izvesnog vremena vrate i nastavljaju po starom. ”

Meni se svidja naselje, ali ne zelim da opet imam probleme sa bukom kao sto sad imam probleme tj. bezim iz centra bas zbog toga.Neka se deca okupljaju nista protiv, ali po ovome sto sam procitao deca urnisu ceo kraj.Usput procitao sam negde da je bilo besnila na Ceraku-Belim Vodam-Vidikovcu.Da li je to istina? I da li ce napraviti nesto na Ceraku za preradu otpada ?

Isto je bilo pre u vestima da je otpadala fasada na nekoj zgradi na Vidikovcu.Da li je to zbog lose nadogradnje? Cini mi se da su to one bele-zuto-roze zgrade Mislim da je broj 75-85.

Meni se svidja naselje, ali prvenstveno se selim zbog buke.Ako je neko imao iskustva sa ovim naseljem, neka molim vas napise.A to da ima kriminala, ima svuda.Hvala svima na brzim odgovorima :D
 
Svaka reč iz ovog teksta iznad je tačna, klinci su postali nepodnošljivi, pogotovo tokom letnjih dana... nije to više ono blejanje ispred zgrade kao nekad, da sede, pričaju, zezaju se i popiju malo, ovo sad je bukvalno, kao što u tekstu stoji, divljanje, vrištanje, psovanje i razbijanje... naselje kao naselje je veoma lepo i planski napravljeno, mislim da su arhitekte Čanak i Đokić za to dobili i neke svetske nagrade i priznanja... lepota naselja je jedino narušena onim lokalčićima preko puta crkve koji bi, kad već stoje tamo, trebali biti jednobrazni, a ne ovako kako je ko hteo... večiti problem su i ulični prodavci oko pijace, što na nekim improvizovanim tezgama, što na kartonima i zemlji...

Trotoari su široki (sem dela gde su zauzeli taksisti) ima mnogo zelenila i stvarno ima mnogo ljudi koji šetaju i zimi i leti i ujutru i noću, tako da je Vidikovac možda i jedino naselje u kome se praktično održao čuveni korzo...
 
Usput procitao sam negde da je bilo besnila na Ceraku-Belim Vodam-Vidikovcu.Da li je to istina?

Nije istina.

Ako trazis mir pogledaj naselje Cerak Vinogradi, mislim da je to najbolji izbor.

Deca su svuda podivljala, mene je pre neki dan na trotoaru tresnula iz sve snage devojcica od oko 10-12 godina, slucajno, kad sam joj napomenula da je je red da se izvini, samo sto nije pocela da se dere na mene. Deca vise ne zaziru ni od koga, u skoli im ne smeju nista, kuci ih prepuste ulici, ulica ih ignorise i eto ti divljaka koji pale gume i lome prozore.

Istina je i da fasada otpada sa tih solitera koji su renovirani, ali to je nista u odnosu na stanje pre, stric mi zivi u jednom od njih i to je bio horor film bukvalno pre sredjivanja. Komunalni haos oko pijace je veliki takodje.
 
Odabrao bih ja Cerak, ali problem su pare.Na ceraku je skuplje kupiti stan sa obzirom da je bolje naselje, i mislim da je vecina stanova preko 50m2 tako da ima malo u ponudi ono sto meni odgovara jer su sve zgrade maltene iste.Ja se u stvari selim bas zbog buke.Evo mog iskustva: zivim od rodjenja na Dorcolu - Ulica pored Kalemegdana (Tadeusa Koscuska ). Sve je to lepo i drugi mi veoma zavide i misle da je super, dok je ovde UZAS.Tramvaj prodje, zatrese se cela ulica a idu na 5-10 min.Dok je leto je jos gora stvar.Uvece negde oko 22 pocne toliko glasna muzika sa Kalemegdana iz nekog kluba, muzika uzas, onda se vide svetla odatle i prave haos, pokusao sam da prijavim i nista, i tako trube do 5 ujutru dok se i njima ne zaspava,do tad niko ne moze da spava.Tako svakog dana osim ako se DJ razboli :bash: .Leti ima puno problema oko komaraca i buba.Jednom kad sam prespavao kod rodjake na Belim vodama.NISTA nema nikakve buke, ni automobili, sve mirno.Nisam mogao da spavam koliko je mirno jer sam se navikao na buku.Jedva cekam da se odselim.

A sto se tice te buke na Vidikovcu, da li je to na svakom platou? I da li mozda znate jos neko naselje slicno Vidikovcu, mislim po dobrim ljudima, zelenilu, dobrom prevozu a da nije preskupo.Drug me ubedjuje da je Novi Zeleznik blize od Vidikovca, ali nikako da me ubedi.I dalje mislim da je Novi Zeleznik predaleko.
 
Vrh