Киосци Београда / Kiosci Beograda

Opšte diskusije o ekonomiji, kulturi i vestima vezane za Beograd

Moderator: Igor

direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 15201
Pohvalio: 6308

Re: Киосци Београда / Kiosci Beograda

Postod direktor » Sre Mar 27, 2019 12:02 am

Slika
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Pohvale za post: 5
Expert
Intermediate
Pridružio se: Pet Mar 01, 2019 11:55 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 207
Pohvalio: 53

Postod Expert » Sre Mar 27, 2019 12:33 am

Лепо је видети прави београдски киоск.
Гага
Expert
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 7:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9877
Pohvalio: 16709

Postod Гага » Sre Mar 27, 2019 5:32 am

Киоск баш добро изгледа .

Иначе по Вукајлији "Само секунд" значи, "најдужа могућа временска одредница која постоји. Може трајати бескрајно." :)
Pohvale za post: 2
Bender Rodriguez
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Mar 12, 2017 2:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8173
Pohvalio: 6233

Postod Bender Rodriguez » Čet Mar 28, 2019 11:20 am

A ako sam dobro razumeo, to ''Samo sekund'' je ime neke firme koja zakupljuje kiosk? Kao Štampa i MojKiosk?
Гага
Expert
Kontakt:

Postod Гага » Sub Mar 30, 2019 2:55 am

Управо тако
Pohvale za post: 1
Гага
Expert
Kontakt:

Postod Гага » Pon Jul 01, 2019 3:29 am

Данас треба да пријавим овај, пре неки дан, ново постављени киоск код мене у крају на Бежанијској коси у блоку 19.

Кад су довозили киоск (27.јуна) прво сам помислио да је грађевински контејнер, јер док је био на камиону, био је окренут "леђим". Помислих у себи - супер, коначно да среде овај део блока где је некад била шљункара, а сад прилично неуредно и зарасло, то и @Белка зна јако добро, а у једном делу тог блока је сад технички преглед, перионица и кафић.

Али не лези враже, кад су почели да истоварају и окренули на дизалици, кад оно - киоск !!! Прилично сам се изненадио кад сам видео шта је, а такође што сам први пут видео овакав киоск. На горњем делу, где су црне табле, су делови за рекламу са носачима за лампе, а у самом киоску је и хемијски вц, а поред прозорчића је и прикључак за струју. Шта ће ту да буде, ко то зна, сазнаће се, а киоск се налази одмах тј. близу аутобуског стајалишта 82-ке (# 1192, правац према Гандијевој улици), а и уз улицу Љубинке Бобић. Избетонирана бетонска плоча ми нешто говори да ту треба да буде још нешто иза киоска ! На ортофото снимку сам означио црвени троугао где се киоск тачно налази, а ту су и слике од 27.јуна 2019.

киоск.jpg
DSCF0051.JPG
DSCF0052.JPG
DSCF0053.JPG
DSCF0055.JPG
Pohvale za post: 1
Somi303
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pon Avg 08, 2011 1:01 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3468
Pohvalio: 13462

Postod Somi303 » Pon Jul 01, 2019 8:55 am

Ово ми више личи на отправничку кућицу него на киоск :D

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
"Све се нема, а два се бубрега шетају"

profa_chb napisao:Preterano mašinski razmišljam? Reci mi, molim te, imaš li neki lek za to? Da se učlanim u tvoj Nezavisni sindikat nezadovoljnih suvozača koji poznaju pravo stanje?
stf
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Jan 22, 2010 4:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9949
Pohvalio: 2260

Postod stf » Pon Jul 01, 2019 1:53 pm

И мени личи на кућице за отправнике на окретницама.
Trenutno ne gledamo dovoljno daleko u buducnost ... treba gledati mnogo dalje ....da bi buducnost sto pre postala sadasnjost !!!
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 12406
Pohvalio: 3426

Postod astrodule » Pon Jul 01, 2019 3:20 pm

Prijavio sam i ja Beokomu jer ovo mi izgleda kao neviđeno divljaštvo.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Bender Rodriguez
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Mar 12, 2017 2:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8173
Pohvalio: 6233

Postod Bender Rodriguez » Pon Jul 01, 2019 5:02 pm

Mislim da bi i Gradu i GSPu život bio lakši kad bi napokon uveli standardizovane kućice i objekte za vozače, otpravnike i ostalo osoblje. Umesto da svaka okretnica ima svoju sklepotinu. A isto važi i za ostala javna preduzeća, svaka sa svojim ''rešenjima''. Standardizacija ima mnogo prednosti, pogotovu...

Aaaa šta i ja pričam u prazno kad će ionako sve da ostane isto... :roll: :kafa:
Pohvale za post: 3
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Pon Jul 01, 2019 5:17 pm

Pa uveli su gsp standardnu kucicu i ovo def nije to ...
Nova kucica je na trosarini ...
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Tintoreto
Intermediate
Pridružio se: Pon Apr 14, 2014 5:28 am
Kontakt:
Pohvaljen: 77
Pohvalio: 7

Postod Tintoreto » Pon Jul 01, 2019 6:26 pm

Ovi likovi iz Mungosa bas ne miruju.
Zavrsice i ovo kao samousluzna perionica.
Audi, vide, tace, si vis vivere in pace.
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Pon Jul 01, 2019 9:55 pm

Treba sto prije prijaviti ...
Гага
Expert
Kontakt:

Postod Гага » Uto Jul 02, 2019 1:43 am

@Директоре, пријавио сам општини Нови Београд, као грађанин инспектор. :)

@Шоми, @Стф, то ми није пало на памет. Али, овде нема окретнице и туда пролази само једна линија Гсп-а (82-ка). Не видим разлога да тако нешто баш ту поставе.

@Тинторето, нема "Мунгос" ништа са овим, на сасвим другом крају блока од њих, је овај киоск. Чак шта више, не правдам те момке који држе Мугос, они се прилично коректно држе свог дела и нису се проширили ни за центиметар од онога што је било кад су они купили све ово од оног сарајлије. Као што знаш, док је сарајлија држао технички преглед и перионицу, он је ту отворио и коцкарницу !!!! Кад су момци купили ове објекте, они су ту коцкарницу одмах затворили и уместо ње отворили су кафић "Пауза".
stf
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Jan 22, 2010 4:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9949
Pohvalio: 2260

Postod stf » Uto Jul 02, 2019 7:54 am

Гага » 02 Јул 2019 12:43 am napisao:@Шоми, @Стф, то ми није пало на памет. Али, овде нема окретнице и туда пролази само једна линија Гсп-а (82-ка). Не видим разлога да тако нешто баш ту поставе.

Можда планирају да дислоцирају неку окретницу.
Trenutno ne gledamo dovoljno daleko u buducnost ... treba gledati mnogo dalje ....da bi buducnost sto pre postala sadasnjost !!!
Zezeljko
Intermediate
Pridružio se: Uto Jun 05, 2012 7:53 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 243
Pohvalio: 562

Re: RE: Re: Киосци Београда / Kiosci Beograda

Postod Zezeljko » Uto Jul 02, 2019 10:52 am

Гага napisao:Данас треба да пријавим овај, пре неки дан, ново постављени киоск код мене у крају на Бежанијској коси у блоку 19.

Кад су довозили киоск (27.јуна) прво сам помислио да је грађевински контејнер, јер док је био на камиону, био је окренут "леђим". Помислих у себи - супер, коначно да среде овај део блока где је некад била шљункара, а сад прилично неуредно и зарасло, то и @Белка зна јако добро, а у једном делу тог блока је сад технички преглед, перионица и кафић.

Али не лези враже, кад су почели да истоварају и окренули на дизалици, кад оно - киоск !!! Прилично сам се изненадио кад сам видео шта је, а такође што сам први пут видео овакав киоск. На горњем делу, где су црне табле, су делови за рекламу са носачима за лампе, а у самом киоску је и хемијски вц, а поред прозорчића је и прикључак за струју. Шта ће ту да буде, ко то зна, сазнаће се, а киоск се налази одмах тј. близу аутобуског стајалишта 82-ке (# 1192, правац према Гандијевој улици), а и уз улицу Љубинке Бобић. Избетонирана бетонска плоча ми нешто говори да ту треба да буде још нешто иза киоска ! На ортофото снимку сам означио црвени троугао где се киоск тачно налази, а ту су и слике од 27.јуна 2019.

киоск.jpg
DSCF0051.JPG
DSCF0052.JPG
DSCF0053.JPG
DSCF0055.JPG
Ovo mi deluje kao promo štand SBB-a, imaju sličan na Karaburmi ispred bivšeg Merkura.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Bezaninac
Intermediate
Pridružio se: Čet Mar 29, 2012 8:59 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 172
Pohvalio: 429

Postod Bezaninac » Uto Jul 02, 2019 1:04 pm

Гага » 02 Jul 2019 12:43 am napisao:@Директоре, пријавио сам општини Нови Београд, као грађанин инспектор. :)

@Шоми, @Стф, то ми није пало на памет. Али, овде нема окретнице и туда пролази само једна линија Гсп-а (82-ка). Не видим разлога да тако нешто баш ту поставе.

@Тинторето, нема "Мунгос" ништа са овим, на сасвим другом крају блока од њих, је овај киоск. Чак шта више, не правдам те момке који држе Мугос, они се прилично коректно држе свог дела и нису се проширили ни за центиметар од онога што је било кад су они купили све ово од оног сарајлије. Као што знаш, док је сарајлија држао технички преглед и перионицу, он је ту отворио и коцкарницу !!!! Кад су момци купили ове објекте, они су ту коцкарницу одмах затворили и уместо ње отворили су кафић "Пауза".

Gago, svaka ti čast na revnosti, ali mislim da si u ovom slučaju uzalud trošio živce i vreme - moja pretostavka je da će ovaj "kiosk" zapravo služiti kao prodajno-izložbeni štand investitora, s obzorom da je trougaona parcela iza njega (na kojoj je pre par godina pokušana izgradnja divlje auotperionice) pripala Finvest-u, koji će tu verovatno graditi stambeno-poslovni kompleks...
Гага
Expert
Kontakt:

Postod Гага » Sre Jul 03, 2019 3:24 am

stf » 02 Јул 2019 07:54 am napisao:
Гага » 02 Јул 2019 12:43 am napisao:@Шоми, @Стф, то ми није пало на памет. Али, овде нема окретнице и туда пролази само једна линија Гсп-а (82-ка). Не видим разлога да тако нешто баш ту поставе.

Можда планирају да дислоцирају неку окретницу.

@СТФ, овде и да хоће не би могла да се уради окретница. На Бежанијској коси постоје већ две окретнице, једна за линију 65 код новог улаза у Ново Бежанијско гробље 1, и друга (привремена) у улици Срђана Алексића где окрећу линије 70, 74 и 75.

Bezaninac » 02 Јул 2019 01:04 pm napisao:
Гага » 02 Jul 2019 12:43 am napisao:@Директоре, пријавио сам општини Нови Београд, као грађанин инспектор. :)

Gago, svaka ti čast na revnosti, ali mislim da si u ovom slučaju uzalud trošio živce i vreme - moja pretostavka je da će ovaj "kiosk" zapravo služiti kao prodajno-izložbeni štand investitora, s obzorom da je trougaona parcela iza njega (na kojoj je pre par godina pokušana izgradnja divlje auotperionice) pripala Finvest-u, koji će tu verovatno graditi stambeno-poslovni kompleks...

@Бежанинац, хвала на подршци :kk: . Да будем искрен освежио си ми дан, ако је то тачно што кажеш, а и неће ми бити жао што сам изгубио време (живце нисам :D ). Коначно да се и крене са мртве тачке сређивања ове парцеле (број из катастра 1978/4). Видећу и са @Белком око овога, можда он зна нешто више.

Да, на овој парцели је покушана изградња дивље самоуслужне перионице, о томе сам 2015. отворио и посебну тему „Бежанијска коса – блок 19“, (нажалост све слике су се избрисале !!!) http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic. ... 50#p292587 , али смо нас неколико упорних грађана овог блока, свако на свој начин, успели да онемогућимо градњу ове перионице. И ти си се пар пута огласио на овој теми.

Иначе овде је била предвиђена градња „Комненус“ специјале болнице за пластичну хирургију, они су били и власници те парцеле, али изгледа да се то све изјаловило. Ево и извода из катастра о томе. Пре ове болнице је било предвиђено да се гради тржни центар.
перионица-1978-4.jpg

У сваком случају, сачекаћу одговор инспектора општине Нови Београд о свему овоме, да види шта ће они да кажу, па ћу га наравно објавити. Пратићу и активности око киоска, ако је стравно „продајно-изложбени штанд/киоск" инвеститора, обићи ћу их и ако се буде градило то што ти кажеш, ето нове теме на „Пројекти у изградњи“ :D .

Иначе на сајту Финвеста, још нема ништа око овог „пројекта“. Ту се сад поставља и питање, да ли ће „Мунгос“ да лети одатле или не, мада они подпадају под другу парцелу тј. подпарцелу 1978/5 !
Bezaninac
Intermediate
Kontakt:

Postod Bezaninac » Sre Jul 03, 2019 10:26 am

Hvala i tebi Gago,

Mislim da od bolnice definitivno nema ništa, sada je na parceli upisan Finvest, i taj mali Mungosov ćošak ostaje...osim ako se ne dogovore oko prodaje Finvestu, mada mi se čini da im posao dobro ide...
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Sre Jul 03, 2019 11:39 am

Jbm ti takvog investitora koji ni građevnisku tablu ne ume (neće) da postavi.
Duletov blog
Slika
Bezaninac
Intermediate
Kontakt:

Postod Bezaninac » Sre Jul 03, 2019 11:44 am

astrodule » 03 Jul 2019 10:39 am napisao:Jbm ti takvog investitora koji ni građevnisku tablu ne ume (neće) da postavi.

a valjda će i tabla doći uskoro, ako je moja pretpostavka tačna... a investitor kao invstitor nije za potcenjivanje, ako je suditi po objektima koje su gradili po BBrdu...
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Sre Jul 03, 2019 12:02 pm

Nadam se, ali me taj način rada mnogo nervira.

Zar je toliki problem da prvo obezbediš tablu, pa tek onda kreneš sa pripremnim radovima? Ili nekako obavestiš okolne stanare šta će tu da se gradi.
Duletov blog
Slika
Гага
Expert
Kontakt:

Postod Гага » Sre Jul 03, 2019 9:43 pm

@Дуле, грађевинска табла се поставља тек кад се добије дозвола, јер на табли мора да пишу сви они подаци који су потребни, па и број грађевинске дозволе. Без тога не могу ни да крену са радовима, а претходно морају да ограде и сам плац где ће се градити то што треба да се гради. Ја ћу помно пратити даље кораке, пошто ми је то све на 100 метара од моје зграде.
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Sre Jul 03, 2019 9:48 pm

Jasno. I ja sam prijavio preko Beokoma, pa ćemo da vidimo koga će pre da udostoje odgovora.
Duletov blog
Slika
Гага
Expert
Kontakt:

Postod Гага » Sre Jul 03, 2019 10:05 pm

Bezaninac » 03 Јул 2019 10:26 am napisao:Hvala i tebi Gago,

Mislim da od bolnice definitivno nema ništa, sada je na parceli upisan Finvest, i taj mali Mungosov ćošak ostaje...osim ako se ne dogovore oko prodaje Finvestu, mada mi se čini da im posao dobro ide...

@Бежанинац, нисам гледао катастар, али ти си сад то проверио и онда то је тако. На сајту Финвеста нема ништа (за сад) о овоме http://www.finvest.rs/onama/.

Ја претпостављам да ће Мунгос остати овде, јер колико знам имају све папире. Момци (два власника) раде добро - поготово технички преглед, никоме не сметају, нико се не жали, а кафић "Пауза" је отворен до 24 часа, а ту је и отворена играоница за клинце. Углавном се у кафићу скупљају момци који су везани за аутотрке и аутомобилски спорт, пошто је један од власника

Иначе општински инспектори су већ реаговали на моју пријаву, нису ми послали никаво обавештење, него су јуче - 02. јула били на лицу места да провере ситуацију по пријави, нису затекли никога у киоску / контејнеру, зато су оставили залепљено обавештење "Позив за странку" на разговор о овом постављеном објекту. Ја јуче нисам био у Београду, тако да нисам ни обилазио овај "објекат", који ми је ту на неких 100 метара од зграде, зато сам био данас (никог није било) и сутра ћу наравно и следећих дана.

Да не бих дужио ево данашње слике "позива за странку" и ту све пише. Да ли је неко био на разговору од ових што су поставли овај објекат, у општинском инсекторату, то наравно не знам, али сазнаће се.

IMG_20190703_141404_.jpg
Pohvale za post: 2

Povratak na “Gradski život i vesti”