Kultura stanovanja u stambenim zgradama

Opšte diskusije o ekonomiji, kulturi i vestima vezane za Beograd

Moderator: Igor

Žika
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Mar 23, 2014 7:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 953
Pohvalio: 393

Re: Kultura stanovanja u stambenim zgradama

Postod Žika » Uto Okt 24, 2017 8:00 pm

Komšije.
Dejan011
Intermediate
Pridružio se: Uto Nov 18, 2014 10:56 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 273
Pohvalio: 224

Postod Dejan011 » Uto Okt 24, 2017 10:14 pm

SerbPacker » 24 Okt 2017, 17:37 napisao:Ako moze odgovor ili ako je neko (nedajboze) imao slicnu situaciju:
Pala ova kisa i na sastavu plafona i zide mi se pojavise fleke od vlage tj. vode .
Iznad mene u delu stana komsinica ima terasu i otprilike na tom delu su te fleke, pretpostavljam da ova kisa koja se sakupila na terasi ili nije otisla je "pronasla put ". Pogotovo posto su mi rekli da se i ranije kod nje zapusavala ona resetka koja valjda odvod za kisnicu...
Napominjem , pretpostavljam jer nisam uspeo da stupim u kontakt sa komsinicom, zvonio sam 2 puta i niko ne otvara.
Predsednica SS nije trenutno tu, a ostale komsije kazu: "Jao ona je fiju nista ni ranije sa njom nismo mogli da dogovorimo...)
E sad mene zanimakoje su moje opcije ako se ona "pravi luda", jer ja zaista ne mislim da tolerisem ovo pogotovo sto su te fleke blizu onih dozni sa strujom i moze da nastane rsum.A i da nisu to je problem koji mora da se resi.
Dakle koje su mi opcije da ja pokrenem resavanje ovog problema?

Problem je verovatno propala hidroizolacija koja mora da se promeni. Ali ako je komšinica luda i ne zanima je šta se dešava na terasi, bukvalno joj ne možeš ništa, i ne postoji način da je nateraš da sanira terasu. Možeš da zoveš komunalnu inspekciju, ali luda komšika nije obavezna da ih pusti u stan ako dodju, njenq je dobra volja da li će da otvori vrata. Možeš isto da je tužiš, ali sa našim sudovima mrka kapa, ima samo da te košta živaca, vremena i novca.
Na kraju ti se najviše isplati da je lepo zamoliš da te pusti u svoj stan, pa da o svom trošku popraviš terasu.
SerbPacker
Beginner
Pridružio se: Uto Mar 14, 2017 8:30 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 11
Pohvalio: 5

Postod SerbPacker » Sre Okt 25, 2017 12:33 am

Dejan011 napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486946#p486946]SerbPacker » 24 Okt 2017, 17:37[/url] napisao:Ako moze odgovor ili ako je neko (nedajboze) imao slicnu situaciju:
Pala ova kisa i na sastavu plafona i zide mi se pojavise fleke od vlage tj. vode .
Iznad mene u delu stana komsinica ima terasu i otprilike na tom delu su te fleke, pretpostavljam da ova kisa koja se sakupila na terasi ili nije otisla je "pronasla put ". Pogotovo posto su mi rekli da se i ranije kod nje zapusavala ona resetka koja valjda odvod za kisnicu...
Napominjem , pretpostavljam jer nisam uspeo da stupim u kontakt sa komsinicom, zvonio sam 2 puta i niko ne otvara.
Predsednica SS nije trenutno tu, a ostale komsije kazu: "Jao ona je fiju nista ni ranije sa njom nismo mogli da dogovorimo...)
E sad mene zanimakoje su moje opcije ako se ona "pravi luda", jer ja zaista ne mislim da tolerisem ovo pogotovo sto su te fleke blizu onih dozni sa strujom i moze da nastane rsum.A i da nisu to je problem koji mora da se resi.
Dakle koje su mi opcije da ja pokrenem resavanje ovog problema?

Problem je verovatno propala hidroizolacija koja mora da se promeni. Ali ako je komšinica luda i ne zanima je šta se dešava na terasi, bukvalno joj ne možeš ništa, i ne postoji način da je nateraš da sanira terasu. Možeš da zoveš komunalnu inspekciju, ali luda komšika nije obavezna da ih pusti u stan ako dodju, njenq je dobra volja da li će da otvori vrata. Možeš isto da je tužiš, ali sa našim sudovima mrka kapa, ima samo da te košta živaca, vremena i novca.
Na kraju ti se najviše isplati da je lepo zamoliš da te pusti u svoj stan, pa da o svom trošku popraviš terasu.

Ja se tog ishoda i plašim...
Toga da se ona uzjoguni...
Inače, našao predsednicu SS i ona mi rekla da je "poslala prijavu ovima iz stambenog da dođu i vide šta je...".
I meni ovo liči na to da voda pronalazi rupe u izolaciji terase.
BTW, koliko bi koštalo to stavljanje nove izolacije, jel zna neko?
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3626
Pohvalio: 711

Postod astrodule » Sre Okt 25, 2017 2:46 am

Izolacija se stavlja ispod pločica ili šta je već na terasi. Prvo se sve ukloni, onda se stavlja ta hidroizolacija, pa na to idu pločice ili šta god.

Kao što vidiš, sama hidroizolacija je najjeftinija u celoj toj priči.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
SerbPacker
Beginner
Kontakt:

Postod SerbPacker » Sre Okt 25, 2017 12:20 pm

astrodule napisao:Izolacija se stavlja ispod pločica ili šta je već na terasi. Prvo se sve ukloni, onda se stavlja ta hidroizolacija, pa na to idu pločice ili šta god.

Kao što vidiš, sama hidroizolacija je najjeftinija u celoj toj priči.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока

Ma jasno...
Inače sreo danas predsednicu SS , ona kaže fa nisam jedini kome se to pojavilo "zvala je Infostan" , verovatno misli na Gradsko stambeno, da dođu da pogledaju. Oni nešto traže napismeno ona će da im napiše...
Meni je u stvari tu i nejasno da li ceo taj krov/terasa pripada stanovima tj. vlasnicima istih.
Jer od toga zavisi i finansiranje radova...
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3626
Pohvalio: 711

Postod astrodule » Sre Okt 25, 2017 12:49 pm

Krov bi trebalo da je u njihovoj nadležnosti, a terasa bi već trebalo da je u našoj. E sad, moja zgrada ima lođe i na svakoj postoji odvod za kišu koji ide u neku vertikalu. Ta vertikala (koja je u okviru zgrade, nije oluk) bi trebalo da je u njihovoj nadležnosti.

Ovo pričam samo imajući u vidu moju logiku.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
SerbPacker
Beginner
Kontakt:

Postod SerbPacker » Sre Okt 25, 2017 1:54 pm

astrodule » Sre Okt 25, 2017 11:49 am napisao:Krov bi trebalo da je u njihovoj nadležnosti, a terasa bi već trebalo da je u našoj. E sad, moja zgrada ima lođe i na svakoj postoji odvod za kišu koji ide u neku vertikalu. Ta vertikala (koja je u okviru zgrade, nije oluk) bi trebalo da je u njihovoj nadležnosti.

Ovo pričam samo imajući u vidu moju logiku.

Pa to , to su soliteri u savskim blokovima imaju gore neki atelje i malo je nejasno šta je krov a šta je terasa....

Povratak na “Gradski život i vesti”