Upravljanje stambenim zgradama (stambene zajednice, kucni saveti, upravnici zgrada)

Opšte diskusije o ekonomiji, kulturi i vestima vezane za Beograd

Moderator: Igor

direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 12240
Pohvalio: 5084

Re: Upravljanje stambenim zgradama (stambene zajednice, kucni saveti, upravnici zgrada)

Postod direktor » Pon Okt 08, 2018 9:51 am

Nivesticjono odrzavanje nece imat veze sa GS bar sto se moje zgrade tice Jos razmisljam i pravim kalkulacije u vezi naplate preko infostana. Ipak mi 10% djeluje mnogo da je 5% ne bi razmisljao ni sekunde.Prvo moram da napravim troskovnik sta mi spada pod tekuce odrzavanje a stambeno to neradi.
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Vladivoje
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Nov 13, 2017 2:13 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1226
Pohvalio: 2268

Re: Upravljanje stambenim zgradama (stambene zajednice, kucni saveti, upravnici zgrada)

Postod Vladivoje » Pon Okt 08, 2018 10:55 am

Direktore, hvala ti za info.

Uskoro ću da napravim sastanak, pa ćemo valjda da odlučimo neku varijantu za investiciono održavanje.

Pazi, poskupeli su za 50% tekuće, a uveli obavezno investiciono održavanje, što će se prilično odraziti na ionako tanak budžet naroda.

Inače, ovo što si rekao, stvarno je mnogo 10% što ovi uzimaju.
11030
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Jan 21, 2011 8:20 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 839
Pohvalio: 490

Postod 11030 » Pon Okt 08, 2018 11:10 am

Update kod mene. Uradili smo nov interfon, od video nadzora smo odustali, za sad. Investiciono cemo placati na racun zgrade, bas zbog tih 10% sto trazi Infostan. Nov upravnik je carina, decko nam je uradio u zgradi za 20 dana vise nego bilo ko za 10 godina. A na starog upravnika koji nas je nemarom oštetio moram da vas upozorim, čovek je na rečima ljubazan deluje ozbiljan ali bukvalno ništa, ali ništa neće da radi. Zato što nam nije prijavio kvar imali smo štetu od 140.000 din! Licenca 10, zaobiđite i poštedite se muka i troškova.
bl3y4
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Čet Feb 27, 2014 6:50 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 563
Pohvalio: 197

Postod bl3y4 » Uto Okt 16, 2018 10:01 am

11030 » 08.Oct.2018/11:10 am napisao:Update kod mene. Uradili smo nov interfon, od video nadzora smo odustali, za sad. Investiciono cemo placati na racun zgrade, bas zbog tih 10% sto trazi Infostan. Nov upravnik je carina, decko nam je uradio u zgradi za 20 dana vise nego bilo ko za 10 godina. A na starog upravnika koji nas je nemarom oštetio moram da vas upozorim, čovek je na rečima ljubazan deluje ozbiljan ali bukvalno ništa, ali ništa neće da radi. Zato što nam nije prijavio kvar imali smo štetu od 140.000 din! Licenca 10, zaobiđite i poštedite se muka i troškova.

Daj broj licence tog novog ako nije tajna :D
Kod mene je jos uvek upravnik br. 210 i evo od kako je izabran nije stigao da posalje zapisnik sa prve skupstine, a kamoli da uradi bilo sta sto je dogovoreno. Racuni stizu bez ikakvih problema..
Bender Rodriguez
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Mar 12, 2017 2:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 4914
Pohvalio: 3732

Postod Bender Rodriguez » Uto Okt 16, 2018 3:53 pm

Jel postoji neki sistem ocenjivanja i bodovanja upravnika? Kad bi postojalo tako nešto, i kad bi se omasovilo (dovoljno da određen kolektiv ljudi to gleda i updateuje) bilo bi mnogo manje tih džabalebaroških upravnika i firmi.
Treba vam grad za izdavanje?
Pogledajte naš bogat asortiman ulica, kolovoza, parkova, javnih prostora, stanova, fasada, haustora... za izdavanje ili prodaju!
Pozovite odmah 0800 - R E N T A G R A D ili posetite naš sajt i uverite se i sami zašto Beograd važi za top vašarište i buvljak kontinenta, a i šire!
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Uto Okt 16, 2018 4:49 pm

*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
bl3y4
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod bl3y4 » Uto Okt 16, 2018 5:09 pm

Bender Rodriguez » 16.Oct.2018/3:53 pm napisao:Jel postoji neki sistem ocenjivanja i bodovanja upravnika? Kad bi postojalo tako nešto, i kad bi se omasovilo (dovoljno da određen kolektiv ljudi to gleda i updateuje) bilo bi mnogo manje tih džabalebaroških upravnika i firmi.

Moze se napraviti lako ali kako kontrolisati da li oni sami sebe ocenjuju ili ne?
Vladivoje
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Vladivoje » Uto Okt 16, 2018 7:25 pm

Iskreno, stanari koji nisu mogli da se dogovore da izaberu nekog od svojih komšija - bolje i ne zaslužuju.

Mogao je bilo ko od stanara da se prihvati toga, jer svi su znali da će profi-upravnici samo uzimati novac nizašta.
Bender Rodriguez
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod Bender Rodriguez » Uto Okt 16, 2018 7:54 pm

bl3y4 » Uto Okt 16, 2018 5:09 pm napisao:Moze se napraviti lako ali kako kontrolisati da li oni sami sebe ocenjuju ili ne?

Prva ideja koja mi je pala na pamet - mogućnost ocenjivanja se dozvoli isključivo stambenim zajednicama odnosno skupštinama stanara. Svaka od njih dobije svoju šifru koju će iskoristiti da verifikuje da se radi o SS i onda na sajtu ostavi ocene.

Mislim to je prva, rogobatna ideja koja mi je pala na pamet. Siguran sam da bi mogao da se smisli i razradi još bolji sistem kad bi se selo i razmislilo. Ili preuzelo iz nekih drugih situacija.
Pogledajte naš bogat asortiman ulica, kolovoza, parkova, javnih prostora, stanova, fasada, haustora... za izdavanje ili prodaju!
Pozovite odmah 0800 - R E N T A G R A D ili posetite naš sajt i uverite se i sami zašto Beograd važi za top vašarište i buvljak kontinenta, a i šire!
bl3y4
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod bl3y4 » Sre Okt 17, 2018 7:43 am

Vladivoje » 16.Oct.2018/7:25 pm napisao:Iskreno, stanari koji nisu mogli da se dogovore da izaberu nekog od svojih komšija - bolje i ne zaslužujuju.

Po tebi svaka usluga zaslužuje da ti bude naplaćena i ne izvršena - Parol: Pa mogao si sam, ko te j.
bl3y4
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod bl3y4 » Sre Okt 17, 2018 7:47 am

Bender Rodriguez » 16.Oct.2018/7:54 pm napisao:
bl3y4 » Uto Okt 16, 2018 5:09 pm napisao:Moze se napraviti lako ali kako kontrolisati da li oni sami sebe ocenjuju ili ne?

Prva ideja koja mi je pala na pamet - mogućnost ocenjivanja se dozvoli isključivo stambenim zajednicama odnosno skupštinama stanara. Svaka od njih dobije svoju šifru koju će iskoristiti da verifikuje da se radi o SS i onda na sajtu ostavi ocene.

Mislim to je prva, rogobatna ideja koja mi je pala na pamet. Siguran sam da bi ti da se smisli i razradi još bolji sistem kad bi se selo i razmislilo. Ili preuzelo iz nekih drugih situacija.

Možda nešto putem fiksnog telefona, ipak je on vezan za baš tu adresu i nije ga moguće preneti. U najgorem slučaju dostava PINa putem pošte.
11030
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod 11030 » Sre Okt 17, 2018 9:05 am

Google reviews, pa neka svako napise utisak...
Vladivoje
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Vladivoje » Čet Okt 18, 2018 12:08 am

bl3y4 napisao:Po tebi svaka usluga zaslužuje da ti bude naplaćena i ne izvršena - Parol: Pa mogao si sam, ko te j.

Ja to nigde nisam rekao.

Opet kažem, sramota je da stanari nisu mogli da izaberu upravnika iz svojih redova, a izabrali su profi-upravnike, za šta je bilo potrebno 2/3 saglasnosti vlasnika stanova.
krivakapa
Novice
Pridružio se: Ned Apr 22, 2012 1:50 am
Kontakt:
Pohvaljen: 7
Pohvalio: 3

Postod krivakapa » Čet Okt 18, 2018 3:45 pm

GS nam je dostavilo analiticki izvestaj I to samo januar i februar ove godine, po istom smo u minusu 64.000din, neverovatno da nisu mogli da nam daju izvestaj barem do juna 2018!

Posto mesecno minus opada za 7500din mi bi vec sad trebali biti u plusu. Zanima me da li je neko imao isti problem da vam daju izvestaj ali samo za par meseci!
Pohvale za post: 1
11030
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod 11030 » Čet Okt 18, 2018 6:19 pm

Opet kažem, sramota je da stanari nisu mogli da izaberu upravnika iz svojih redova, a izabrali su profi-upravnike, za šta je bilo potrebno 2/3 saglasnosti vlasnika stanova.

A šta je tu sramota? Ljudi ne mogu da se bave izuzetno komplikovanim i odgovornim poslom. Ja ne kapiram zašto bi se iko prihvatio od komšija da to uopšte i radi? Ko je toliko lud i zaludan? Na našem poslednjem sastanku smo imali jednu što ne zivi ovde nego izdaje stan (naravno porez neprijavljen plus zivi 2 osobe na vodu prijavljena jedna, zazidala deo hodnika) i ta se jedina bunila što niko od komsija nece nego mora da se placa 250 din. mesecno. Kad sam je pitala sto ona ne bude samo što nervni slom nije doživela.
Mene su isto smarali da budem upravnik i skoro se naljutili što neću. Najbolji je besplatni magarac, još tu na dohvat ruke.
Vladivoje
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Vladivoje » Čet Okt 18, 2018 7:45 pm

Pa eto, oni koji su hteli plaćenog magarca - sada ga uopšte ne vide, a plaćaju ga.

Tako je to kada su ljudi bezobrazni i neodgovorni. Bolje i ne zaslužuju.
Pohvale za post: 1
11030
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod 11030 » Čet Okt 18, 2018 7:58 pm

Pa kako ko. Mi smo našeg takvog promenili i dobili finog i vrednog čoveka.
Vladivoje
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Vladivoje » Čet Okt 18, 2018 8:23 pm

Polovina građana ne vidi svrhu upravnika zgrada

:arrow: http://rs.n1info.com/a428906/Biznis/Ank ... grada.html
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Čet Okt 18, 2018 8:29 pm

Ja sam im trazio dobio sam samo prva dva mjeseca 2018 god imaju nekih tehnickih problema to je bio odgovor sto nisam dobio ostale do devetog mjeseca
Vladivoje
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Vladivoje » Čet Okt 18, 2018 8:32 pm

Koliko se ja sećam, rekli su mi da nikada ne daju listing za poslednjih šest meseci.

Zašto, ne znam, verovatno da se brže zaboravi šta sve nisu radili, a stoji na listingu...
Bender Rodriguez
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod Bender Rodriguez » Pet Okt 19, 2018 1:00 pm

direktor » Čet Okt 18, 2018 8:29 pm napisao:Ja sam im trazio dobio sam samo prva dva mjeseca 2018 god imaju nekih tehnickih problema to je bio odgovor sto nisam dobio ostale do devetog mjeseca

Isti klošari kao i Gradsko stambeno. Naša zgrada traži finansijski izveštaj (ili kako već se zove,nije ni bitno) da vidimo na osnovu čega potražuju dug od par hiljada evra. Klošari nam ispostave izveštaj samo za poslednja dva meseca.

Posle mnogo kopanja i pretnji prijavom, na kraju se ispostavi da su klošari još pre circa 10 godina, bez ikakve potrebe, stavili mrežu na unutrašnju stranu zgrade na zahtev tadašnjeg predsendnika kućnog saveta. Ali bez ikakve saglasnosti i potpisa ostalih stanara. I da su to lepo uračunali u dug za celu zgradu. Epa dobiće te pare onda kad ispostave dokument na kome se nalaze verifikovani potpisi svih stanara.

Ali sve u svemu vidim da i upravnici koriste iste te klošarske fore, sa izveštavanjem samo do 2 meseca unazad.

Sve je to jedna te ista mafija.
Mrdjoni
Novice
Pridružio se: Ned Okt 21, 2018 8:58 am
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 0

Postod Mrdjoni » Ned Okt 21, 2018 9:05 am

Zdravo,
Bas razmisljam cije je dvoriste zgrada kojima su prodati stanov tj gde je onvestitor gradio.
Primer: Ulica Dragana Rakica, imaju zgrade u dvoristu sa kapijom. Zgrada ima 10ak. Pretpostavljam da cim izadjes iz stana ti si i dalje na zemlji investitora. E sad sta njega sprecava da na svojoj zemlji sutra posadi kukuruz i preore put? :)
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Ned Okt 21, 2018 9:33 am

Sprecava ga urbanizam zgrade moraju imati prilaz i minimim zemljista za koriscenje objekta
To zemljiste je suvlasnistvo svih stanara zgrade koja se nalazi na toj parceli
Postavi koju fotku.
KartmenBG
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Feb 18, 2016 4:17 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1117
Pohvalio: 509

Postod KartmenBG » Ned Okt 21, 2018 6:36 pm

Drugari imam jedno pitanje, ona klatno vrata koja svaka stambena zgrada ima , koja je njihova uloga?
KartmenBG
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Feb 18, 2016 4:17 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1117
Pohvalio: 509

Postod KartmenBG » Ned Okt 21, 2018 6:44 pm

Zgradu koju sam prezeo da upravljam nikada nije imala probleme do ove godine , vecina ranijih upravnika starijih ljudi nije ozbiljno shvatao te poslove vec iskljucivo kao lečenje ličnih frustracija i takvo je stanje u vecini stambenih zgrada. Rezultat jeste slabo održavane zgrade i poneka minorna investicija u iste .

Povratak na “Gradski život i vesti”