Šta je novo?

Žarkovo

igorsimic

Intermediate
Učlanjen(a)
05.02.2016.
Poruke
240
Pohvaljen
343
Lokacija
Uciteljsko Naselje, Beograd
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=405061#p405061:nwxwsrjg je napisao(la):
DzonTravolta » Sub Sep 10, 2016 3:01 pm[/url]":nwxwsrjg]Evo da odgovorim (ako nije previše kasno) kao neko ko živi u Rakovici (skoro) celog života. Kraj je neka kombinacija mirnih bakica i dekica, koje žive isto kao i 60ih, 70ih, 80ih, i toga čega se pribojavaš. Dakle nije ili-ili, to je i jedno i drugo.

Nije previse kasno, ali Vidikovac je otpao sa mog spiska odavno i to ne zbog trafo stanice..Kako god nasao sam odgovarajuci stan u Ratka Mitrovica 2 stanice od centra Zarkova, najverovatnije cu njega uzeti.Mirniji kraj, blizu doma zdravlja.. Mogu reci da je taj deo raj za Vidikovac u svim pogledima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=405097#p405097:fhn10eb5 je napisao(la):
DzonTravolta » Sub Sep 10, 2016 6:24 pm[/url]":fhn10eb5]Da, Žarkovo je dobar kraj.

Dal je to Zarkovo ili Gornje Zarkovo ili Cerak neznam u pitanju je Ratka mitrovica blizu stanice Jovana Mikica (89).Jel moze neko ko zivi tamo da se javi i prenese utiske, stan se nalazi u prizemlju ali ima veliku terasu/dvoriste koje ima zidic.Da li je to bezbedno? Kraj deluje veoma mirno.
 
Ne znam, bio sam par puta u životu, tako da nisam upoznat sa nomenklaturom.
 
Da li je dobro etazno grejanje na gas? Koje su mane i prednosti u odnosu na centralno? I koliko kosta da se zagreje stan od 50m2 zimi? Hvala unapred na odgovoru, stvarno bi mi puno znacio odgovor.
 
Prema tvrdnjama mog kolege koji se greje na gas, kostace slicno kao da si na daljinskom sistemu beogradskih elektrana, stim sto si ovde ti gazda da pojacas i smanjis kako tebi odgovara, sto kod Beoelektrana mozes samo da sanjas...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Posle onoliko straha o raznoraznim stvarima po naselju, manje te plasi stan u prizemlju? Planiras li imati rešetke na prozorima i balkonu?

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=405147#p405147:2ahv5s2f je napisao(la):
N_L » Ned Sep 11, 2016 1:50 am[/url]":2ahv5s2f]Posle onoliko straha o raznoraznim stvarima po naselju, manje te plasi stan u prizemlju? Planiras li imati rešetke na prozorima i balkonu?

Sent from my D6503 using Tapatalk
Tesko je da ti objasnim, to nije tipicno prizemlje da neko moze da ti dodje i kuca na prozor, vec ta terasa od 25m2 ima zid.Tesko da ces razumeti ovako, postavicu vam sliku malo kasnije da vidite kako to izgleda..A i cela ulica takva prizemlja ima sa. tim ogradjenim terasama.Lopova se iskreno ne plasim.Lopov ako hoce da ti provali, nebitno je da li je prizemlje ili 5 sprat uspece on ako je to naumio.Evo ja sad zivim na 5 spratu pa mi je jednom provalio lopov.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=405147#p405147:h4nu27ku je napisao(la):
N_L » Ned Sep 11, 2016 1:50 am[/url]":h4nu27ku]Posle onoliko straha o raznoraznim stvarima po naselju, manje te plasi stan u prizemlju? Planiras li imati rešetke na prozorima i balkonu?

Sent from my D6503 using Tapatalk

Evo kako izgleda to prizemlje ( prekrio sam lica prolaznika).

20f9c567340f4e358d933a6c5908809e.png


Znaci samo stavis tuje, i nista se nece videti.I rekao sam ti da nije tipicno prizemlje.Ta zena koja prodaje stan kaze da su joj najveci racuni zimi 3000 din za etazno grejanje na gas, i to placa samo dok je zima, posle placa 300 din odrzavanje mesecno.Tako da nikako ne moze da bude isto sa centralnim grejanjem.Npr, ti ako placas centralno 12 meseci po 7000, a etazno placas 6 meseci po 3000 + 6 meseci po 300 dinara.Na godisnjem nivou je mnogo manje..Kada bi tako gledali pola Zarkova ko ima kucu nije bezbedno, ipak se u kucu ulazi u prizemlju.Isto tako i one kucice u nizu na Vidikovcu, one su skroz otvorene ka glavnoj ulici imaju dvoriste, samo sto ima puno drveca..itd.. pa se ne vidi, inace neko kada bi preskocio usao bi im u dvoriste.. :D

PS. ako neko zivi u tom delu Zarkova, neka se javi i prenese iskustva kakav je kraj..
 
Igore, ti si svoje misljenje vec formirao i doneo si odluku. :)
Mi ti samo mozemo pozeleti srecnu kupovinu i brzo useljenje u svoj novi dom.
Pozdrav :)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Ja zivim 50 m od te zgrade, od 1998. Tu sam tako reci odrastao. To ti je kraj u kome osim te narandzaste i 5 belih stankom zgrada uglavnom imas porodicne kuce starosedelaca, starih Zarkovaca. Oni se svi poznaju tako reci vekovima, tako da jako vode racuna da ne prave probleme sa komsijama, jer se sve brzo rascuje. Mi dodjosi smo se tako reci stopili sa njima, pa svi fino zive, javljaju se jedni drugima, pomazu se. Tako reci nemas lokalne bande jer kako sam ti rekao svima se znaju i roditelji, babe, dede, vec se uglavnom dese sporadicno kradje automobila, ali ne verujem da to rade lokalci. Pljacke stanova i kuca su jos redje, plus si ti tu na stanici i dobro je osvetljeno. Dobro dosao u komsiluk
 
Taj stan ti je na samom autobuskom stajalištu i računaj na veliku buku kao i pljavštinu što od izduvnih gasova što od kočnica / nijedno nije zdravo.
Ja bi lično bežao što dalje od prometnih ulica a naročito stajališta.
 
Pa pazi sad ne moze i jare i pare.Znam gde je taj stan vec sam isao da ga gledam.89 ide na 10 minuta, ali barem meni licno autobus nece biti nikakav problem sa obzirom da sada zivim u mnogo prometnijoj ulici gde idu tramvaji koji prave 90% vecu buku od autobusa.Meni ovde tramvaj prodje na svakih 10 min ali svaki put se zatrese cela zgrada.Kada bi tako gledali nijedan stan se nikada ne bi prodao, jer GSP maltene kroz svaki deo grada prolazi osim nekih zavucenih ulica.Vise me brine taj kafic na cosku.Od zagadjenja se nemoze pobeci osim ako ne odes da zivis u Ritopek ili Zaklopacu.Ulica iza te, mozda nema buku od autobusa, ali zato ima tu istu zagadjenost.Stan ima PVC prozore, kada sam bio u njemu autobus se maltene ni necuje dok su zatvoreni prozori.A i sta znam nema buseva posle 24h.A i sam kraj je na brdu te ima puno vetrova koji ce oterati prljav vazduh.Nije ista zagadjenost u Zarkovu i na Novom B. jer vetar otera prljav vazduh u Zarkovu, a na Novom B. taj vazduh ostane jer nema tako puno vetrova a i nema gde da ode od zgradurina.
 
Uši će da prežive ali pluća teško. I posteljina. Ona će biti crna posle sušenja.
Najviše se goriva potroši za pokretanje vozila, dakle računaj na čvrste čestice sagorevanja dizel goriva kao i na prašinu od kočionih obloga. Ni jedno ni drugo nisu prijatelji pluća.
Nisam baš temeljno pratio temu ali za svoje pare traži najbolje moguće.
 
Kafic je miran, nema buke nikad, bar ja nista nikad nisam cula da dolazi iz tog kafica.
 
Da ali problem je jer ima tako malo stanova u ponudi kakvi meni trebaju.Da bude Zarkovo,Cerak,Skojevsko naselje, Filmski grad, Stari cerak ( neki od tih krajeva )do 50.000e, da bude 2.5 soban, da ima terasu..Etazno ili centralno grejanje.Valja netrazim mnogo.
 
Ma kakav kafic, tu se muzika ne cuje ni kada prolazis pored njega :). Sto se tice vode i struje stabilno je snabdevanje, ne secam se kada je struja nestajala poslednji put, a sto se vode tice mislim da smo povezani na stari dobri vodovod na Belim vodama (onaj iz otpisanih) a i na istoj smo cevi sa domom zdravlja, tako da imamo vode i kada svi okolo nemaju (dz je prioritet snabdevanja).
 
igore administratoru, ako moze molba da se ovi postovi o zarkovu sklone iz ove teme. svima nam je drago da je igorsimic nasao stan za koji smatra da je najbolje resenje za njega i njegovu porodicu ali obzirom na realnost i cinjenicu da zarkovo i vidikovac imaju slicnosti i veze koliko i novi beograd i zemun ne bi bilo lose da se postovi prebace u odgovarajucu temu ako ona postoji ili da se jednostavno izbrisu iz teme "vidikovac".. doci ce sutra neko na ove strane sa zeljom da se mozda informise o vidikovcu i citati sve ovo... meni je glupo da repliciram igorusimicu i objanim mu koliko je ogromna razlika izimedju zarkova i vidikovca i to u korist ovoga drugog, ispasce da hejtujem coveka i njegov izbor a to mi uopste nije namera. kao sto je laki lepo napisao covek je napravio svoj izbor, svi mu zelimo svu srecu ali nije lepo da se ovde na forumu sire dezinformacije i favorizuju lokacije samo na osnovu licnog utiska.. jedno planski napravljeno naselje (istina prilicno dezavuisano nelegalnom gradnjom) ne moze ni u hiljadu godina da bude losiji izbor za zivot od sela koje je silom prilika i spletom okolnosti postalo deo grada iako se za sto godina razvilo u meri da je u zarkovovo od blagodeti zivota u gradu stigla struja i asfalt dok su izgubljene sve cari zivota na selu
 
@Razgradjevinar - mozes da iznosis svoje misljenje ali ne i da vredjas druga naselja. Niko nije vredjao Vidikovac ako je pricao o konkretnom delu Zarkova koji coveka zanima. A opaska da je u Zarkovo od grada stigla samo struja i asfalt nije na mestu. Zarkovo je u centralnom delu, a i taj deo Gornje Zarkovo potpuno planski izgradjeno. Pogledaj gornje Zarkovo skoro sve ulice se seku pod pravim uglom. Centar Zarkova se daleko brze razvija od svih okolnih naselja, tako da su skoro svi sadrzaji prisutni. Ja sam ziveo dve godine na Vidikovcu i deset godina na Ceraku i mogu biti nepristrasan. Najbitnija razlika je sto je Zarkovo sedam stanica blize gradu od Vidikovca i daleko bolje je povezano sa ostatkom grada od Vidikovca. Takodje i cena kvadrata mnogo govori a u Zarkovu je 1300 e po kvadratu novogradnja. Zarkovo se konstantno izgradjuje i menja a Vidikovac divljom gradnjom nadzidjuje. Jedino sto je bolje na Vidikovcu su staze za setanje i pijaca, svi drugi segmenti su za Zarkovo.
 
Ok izvinite.Bilo mi je glupo da otvaram novu temu zarad 3 pitanja.Kada bi tako svi otvarali za svako pitanje forum bi bio pretrpan.A naselje je kao naselje, i kako su Zarkovo i Vidikovac kao dva druga kraja? Veoma slicni krajevi a mozda Zarkovo i bolje.
 
Nisu slicni, Vidikovac je slican sa Mirijevom. Svako se navikne na svoje naselje i ono mu je dobro. Ali necu ja da budem kao razgradjevinar i da napisem da se u Zarkovu ni za 1000 godina nece zgrade nadzidjivati, svaka u svome stilu i u razlicitoj boji, u Zarkovu se ni za 1000 godina nece tako "planski" graditi zelene povrsine oko pijace sa malim lokalima na kojima su jos manji stanovi sa kineskim i ostalim lokalima. U Zarkovu nikada nece do pola obnovljene fasade padati na prolaznike. Vidokovac je ostao u devedesetim, svuda nadogradnja i napadanje zelenih povrsina sa "privremenim" objektima, kada pogedas sa Ceraka mislis da stizes u Kabul. Ali ja to necu reci da ne budem kao razgradjevinar ;-)
 
momci, upravo da se ne bi niko uvredio zamolio sam administratra da postove o zarkovu prebaci u temu o zarkovu a ne da zagadjujemo temu o vidikovcu. ja nikad ne bih otisao na temu o zarkovu i pisao budalastine o njemu.. nikada ne bih napisao da tamo ima nekih zracenja, da su lokalci primitivne barabe od kojih danju ne sme da se izadje na ulicu a nocu da se spava..a nekako dosta toga slicnog provejava u vasim (tj simicevim) postovima o vidikovcu. unisam nikoga vredjao, konstatovao sam da je vidikovac planski napravljeno naselje izgradjeno od nule sa svim sadrzajiam predvidjenim za nekoliko desetian hiljada stanara... ulice, zgrade, parkinzi, zelene povrsine, skole, obdanista... izgradjen na goloj ledini a da je zarkovo staro selo koje je euvoluiralo u prigradsko naselje i to niko ne moze da spori. i mi na vidikovcu imamo par privatnik kuca kao sto i u zarkovu postoje ulice koje se seku pod pravim uglom ali to ne menja sustinu... ace joksimovica i okolne ulice su sve samo ne pozeljno mesto za zivot i to treba jasno reci, nema potrebe da se lazemo pa nek budi i 80 stanica blize gradu.

necu dalje o zarkovu dok se ne otvori odgovarajuca tema pa ako tamo krene diskusija o prednostima i manama tog dela grada mozda se i ukljucim.. a na temi o vidikovcu necu dozvoliti glorifikovanje te naseobine, tj ne mogu ja nesto da ne dozvoljavam, mogu samo da ne ostanem nem i stanem ne u odbranu svog kraja, brani ga realnost, vec u iznosenje prostih cinjenica koje ce neutralnim posmatracima dati priblizniju sliku stvarnosti od slike u kojoj je zivot u modernom naselju losiji od zivota u naseobini u kojoj je jedna od glavnih prednosti sto se svi znaju pa nece jedni drugima da kradu kola


svako dobro i igoru i planeru, ako vam je tamo dobro onda nista, ne znam sto vas uopste briag za vidikovac i sta ja mislim
 
@Razgradjevinar zasto da se obrisu? Pa ti ljudi koji su zainteresovani za Vidikovac treba da vide realnost da ima i boljih krajeva za iste pare koji su blizi.Vidikovac nije los, ali evo ti uporedi Cerak i Vidikovac, slicno vreme izgradnje, a zasto je onda Cerak skuplji a on nema ni pijacu, ni policijsku stanicu..? Vidikovac i Zarkovo ne mogu da se porede zato sto Zarkovo ima 4 puta vise stanovnika od Vidikovca.Vidikovac bi bio lep da ljudi koji zive tamo malo vise brinu o svom naselju.Ono smece pobacano po Vidikovackom Vencu, uzas za prizor, one trafo-betoncine-sklonista izmedju zgrada, mogu reci nigde nisam video.Vodio sam priljateljicu koja je arhitekta da vidi kako izlgeda kraj, rekla je da ne uzimam jer su zgrade ruine.Ali pazi, nisu zgrade ruine zbog starosti, nego zato sto se ne odrzava a i pola Vidikovca bas briga za to cim ste dozvolili da se zgrade nadograde, a o opstini necu ni da pricam kakva komedija.I da mi daju 500e ne bih prihvatio da dam svoj potpis za nadogradnju, zato sto su tu nesto smuckali oko fasade pa zato i otpada.Jedina dobra stana Vidikovca je sto ima puno zelenila, dobar prevoz, puno igralista za decu, puno usluznih objekata i staze za setnju.Dok Zarkovo ima sve isto pomenuto ako ne i vise.Generalno Vidikovac se sve vise uruznjava zbog nadogradnja, a za to su krivi stanovnici i opstina.Iskreno meni Vidikovac i nije toliko lose mesto, ali svi koji nisu sa Vidikovca ce se sloziti da je Zarkovo lepse/bolje po mnogo stvari a za to su krivi samo stanovnici Vidikovca i opstina Rakovica.

Mislim da slike sve govore:

2fbf6d4473828b9e1087f920613609bd.png


78477a99f734d0a608ed58e15721ef6b.png


PS. Moze Vidikovac da ima 100000000 vise puta stvari od Zarkova, ali relanost je da je Zarkovo bolje.Stavise ima i video na jutjubu o tome kako je " dobar " Vidikovac.To sto je bilo selo me uopste ne interesuje, nas interesuje realnost sada.I Vidikovac je bio zlatan kraj, ali vise i nije nesto posebno, a to govore i cene nekretnina znam pouzdano da je jedan stan pre nekoliko godina prodan za 1500e po kvadratu na Vidikovcu, dok je sad kvadrat 900-1000e.I samo odgovori zbog cega Ace joksimovica nije pozeljna ulica za zivot? ( cisto da znam da ne trazim stan tu ako je nesto lose)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=nDthNPmopEA[/youtube]

A i nije u redu da kazes da je Zarkovo naseobina, jer je kraj kao svaki kraj.....
PS. Dosta je meni modernih naselja, poludeh od centra gde je sve moderno kako kazes, bolje je ziveti u najvecoj selendri ( pritom taj deo Zarkova nije) pa znati komsije i ziveti u normalnom svetu, nego ziveti u zgradi gde zivi 300 ljudi, gde su komsije ovakve kako je prikazano na videu.A mozes ti napraviti i moderno naselje u Sremcici, ali ne menja cinjenicu da je dalje od eto naselja koje zoves selo.

Svako dobro takodje,
 
Nek Igor preimenuje temu u Vidikovac i Zarkovo ili Vidikovac vs Zarkovo, ili nek nam otvori nasu temu.

Kad Vidikovac bude imao legendu o svom nastanku, istoriju dugu pet vekova, prvu osnovnu skolu u Beogradu, kad bude sopstvena opstina, kad bude imao sopstveni FK, golubare, Nik Slotera, najbolje kafane u gradu (kod Nese, kod Ive, kod Cedica, Talija...), tad cete imati pravo glasa. Do tad, za nas ste jos uvek na nasoj bivsoj teritoriji :D
 
Vrh