Gradski izbori 2018.

Opšte diskusije o ekonomiji, kulturi i vestima vezane za Beograd

Moderator: Igor

Vladivoje
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pon Nov 13, 2017 2:13 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 668
Pohvalio: 1153

Re: Gradski izbori 2018.

Postod Vladivoje » Sub Jun 16, 2018 4:34 pm

Skinuto sa FB-a...

Šta drugo reći nego da je, nažalost - ŽIVA ISTINA.

Tako to rade marionetski režimi, uključujući i ovdašnje marionete i njihove satelite, koji se vrte u krug evo već skoro jubilarnih 30 godina... :roll:

DEFINICIJA VLADE.png
DEFINICIJA VLADE.png (246.32 KiB) Pogledano 693 puta
Pohvale za post: 1
Ksenija
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Jan 11, 2016 2:09 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1384
Pohvalio: 4120

Postod Ksenija » Sub Jun 16, 2018 4:52 pm

Duleja » Uto Jun 05, 2018 1:27 am napisao:Da malo prekratimo žučnu argumentaciju nekim svakodnevnim mudrostima. Vele oni, koji naginju verovanju u vremensku mašinu, da bi je rado isprobali i najradije gvirnuli u prošlost. Tamo bi hteli malo da se provedu (poželjno je kao vitezovi i dame) ali im je mnogo frka, da ne naprave neki nepromišljen potez. Jednom se zatekneš u neugodnoj situaciji, vikneš, uvrediš nekog, oklizneš se i izazoveš džumbus, treptaj koji je neko pogrešno razumeo, šta god. I tako neumitno promeniš tok istorije, pa može da ispadne da te uopšte i ne bude, da nemaš gde da se vrneš! U svoj, inače blistavi život. E sad, kad bi se ta luda 'logika' primenila na pogled u budućnost, moglo bi se očekivati da se sada masovno skače i urla, u najmanju ruku, znači trza, šta god, nebi li se možda budućnost promenila malo... na bolje? Jbg, mi smo više neke konceptualne životinjke, izgleda. A i ovi iz budućnosti nikako da svrnu, da nam malo pripomognu, sebičnjaci! :-)

Uz izvinjenje gospodinu @Duleja zbog ometanja, ovo jednostavno moram izdvojiti kao nešto što je zaista prekratilo žučnu argumentaciju svojom nadasve fantastičnom mudrošću.
Ushićena sam! Slika
Veče glomazne poezije
Spoiler!
Slika
I Kockica se zakleo Slika

Pohvale za post: 1
Vladivoje
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pon Nov 13, 2017 2:13 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 668
Pohvalio: 1153

Postod Vladivoje » Sub Jun 23, 2018 12:54 am

Da li je glasati nemoralno?

Mislim na demokratskim izborima. Striktno gledajući, jeste, nemoralno je. Ali je nadasve ponižavajuće.

Dakle, oni koji učestvuju u demokratskim izborima, samim činom učestvovanja daju legitimitet sistemu. Ja znam da najveći broj glasača ide na izbore ne iz ubeđenja da oni za koje glasaju će biti dobri, nego se onako površno nadaju, da oni za koje glasaju će biti manje gori od onih za koje neće glasati.

Ostatak teksta na blogu:
:arrow: https://markusmaki.wordpress.com/2016/0 ... nemoralno/

Povratak na “Gradski život i vesti”