Šta je novo?

Buka sa dečijeg igrališta

BrankaM

Novice
Učlanjen(a)
01.04.2019.
Poruke
3
Pohvaljen
22
Pre oko godinu dana je u dvorisnom delu zgrade u ulici Backoj (ulazi 19, 21, 23...) u Zemunu, izgradjeno decije igraliste. Od tada do danas mi smo zrtve nesnosne buke. Igraliste je izgradjeno na nekoliko metara od zgrade i sada je postalo sastajaliste dece i mladih iz svih okolnih naselja. Vriska i buka traju gotovo po ceo dan i noc. Igraliste je postalo magnet za sve, iz gomile okolnih naselja. Jedini periodi kada je mir su kada je kisa ili jak mraz.

Pored vristanja koje je redovna pojava, cesto se desava da donose neke manje zvucnike (izuzetno glasne) i da pustaju muziku, udaraju loptom satima, itd. Bukvalno se smenjuju ekipe, od najmladjih preko tinejdzera, adolescenata, do lokalnih momaka koji kada borave tu oseca se smrad marihuane. Dvoriste je pocelo da lici na Vudstok festival.

Ako postoji zakon koji regulise javni red i mir, od njega nista nije ostalo. Deca ne mogu da uce, oni koji rade od kuce ne mogu da rade, stari i bolesni nemaju mira i odmora. Ugrozeni su stanari svih zivotnih dobi. Pokusala sam i da prodam stan da bih kupila u nekom mirnijem kraju, ali kada potencijalni kupac dodje i cuje tu buku, kaze mi "Pa sa ovom galamom stan vam niko normalan nece kupiti."

Pisali smo Zelenilu Beograd, opstini Zemun i gradonacelniku Beograda, ali apsolutno nista nije ucinjeno.

Sta je po ovom pitanju najmudrije raditi?
 
Čest problem i na Novom Beogradu. Negde su igrališta bukvalno unutar zgrada (Bežanijska kosa).

Mislim da rešenja za buku preko dana nema, a noću zvati policiju kada klinci malo više popiju.
 
Није свако за живот у граду
 
To je problem zatvorenih blokova. Kod otvorenih oko Fontane taj problem ne postoji.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613070#p613070:351g36vi je napisao(la):
astrodule » Pon Apr 01, 2019 3:49 pm[/url]":351g36vi]Čest problem i na Novom Beogradu. Negde su igrališta bukvalno unutar zgrada (Bežanijska kosa).

Mislim da rešenja za buku preko dana nema, a noću zvati policiju kada klinci malo više popiju.

Svuda je problem gde su igrališta u blizini zgrada, kuća. Nije ni čudo što je narod nervozan sa povećanom potrošnjom bensendina.
Rešenje izmene zakona i zabrane maloletnicima posle 22 , zabrana alkohola na javnim mestima, izgradna bukobrana oko igrališta a u međuvremenu samo pozivanje policije.
 
A na primer da se igralište zaključa posle 19h ili 20h?
Neko rastinje oko ograde....?

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613149#p613149:s5agpzd6 je napisao(la):
BarneyG » Pon Apr 01, 2019 10:15 pm[/url]":s5agpzd6]A na primer da se igralište zaključa posle 19h ili 20h?
Neko rastinje oko ograde....?

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

Ne moze da se zakljuca, nema ograde. Ali nije resenje da se zakljuca u 19h a da ceo dan pre toga bude vriska i haos. Kako nasa deca da uce, sta da rade bolesni ljudi kojima treba neki mir, sta da rade ljudi kojima je posao od kuce (programeri, dizajneri, slikari, psihoterapeuti, negovatelji...)? Resenje je jedino izmestanje na 40-50 metara od zgrade ili u susedno dvoriste gde je prostor za to dovoljno veliki. Ili drugo resenje (za koje verovato nema para) je da sva okolna naselja dobiju svoja igralista, pa da se broj dece svede na stanare nasih ulaza a ne iz 10 okolnih naselja.

Kako se zove sluzba koja se bavi merenjem buke?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613142#p613142:10ygqyfd je napisao(la):
Žika » Pon Apr 01, 2019 9:43 pm[/url]":10ygqyfd]
Svuda je problem gde su igrališta u blizini zgrada, kuća. Nije ni čudo što je narod nervozan sa povećanom potrošnjom bensendina.
Rešenje izmene zakona i zabrane maloletnicima posle 22 , zabrana alkohola na javnim mestima, izgradna bukobrana oko igrališta a u međuvremenu samo pozivanje policije.

Mi ovde imamo 3 dvorisna dela. Srednji je najsiri i bilo je sasvim dovoljno prostora da se igraliste postavi tu, bilo bi 40-50 metara udaljeno od zgrade i nikome ne bi smetalo. A izabran je najmanji dvorisni deo i igraliste smesteno na par metara od zgrade.

Bukobrane kada bi izgradili, ovi iz prizemlja i sa nizih spratova ne bi videli nista, ili bi gledali okruzenje kroz neku providnu plastiku, sto bi bila katastrofa.
 
Branka, niko ne poštuje tuđi mir, pravo na mir. Normalan život.
Buka je veliki neprijatelj, pa makar je pravila i deca.

Zato i odlazim tamo gde se poštuje mir.
 
Ljudi, deca su deca... bolje da se igraju na igralištu nego da sede unutra, i neku žrtvu zbog dece svi moramo podneti. treba jeidno da se poštuje kućni red u smislu onih nekoliko sati kad je buka zabranjena. Sa druge strane, malo izolacije i dobri prozori sa roletnama i buka se ne čuje ili se čuje jako malo. u 6 kaplara ja ni noću nisam mogao da držim otvoren prozor zbog ulice.
Ja sam na strani dece u svakom slučaju. Kome smetaju deca može lepo na neko selo ili da traži stan koji nema igralište. Deca vrište i ispred moje zgrade, ne baš stalno ali dešava se pa šta sad zatvoriš prozor ako ti se spava, ako ti se ne spava nije baš tako strašno da čuješ decu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613198#p613198:29jlbpnt je napisao(la):
Gorstak89 » Uto Apr 02, 2019 12:15 am[/url]":29jlbpnt]Ljudi, deca su deca... bolje da se igraju na igralištu nego da sede unutra, i neku žrtvu zbog dece svi moramo podneti.

Koliko se secam, mozda gresim, i ja sam bila dete. Secam se da sam povremeno pravila probleme, ali da smo ja i drustvo vristali satima svaki dan, toga se zaista ne secam.

To je vecna zamena teza da neko ovde ima problem sa decom. Nemamo problem sa decom nego sa vristanjem i nevaspitanjem. Nismo na jednoj strani mi matori a na drugoj deca. Nego smo na jednoj strani mi matori sa nasom decom koja ne mogu da uce na miru, sa nasim starim i/ili bolesnim roditeljima koji ne mogu da odmaraju, a na drugoj strani su deca koja se ne igraju i ne smeju nego vriste i urlaju.

Treba jeidno da se poštuje kućni red u smislu onih nekoliko sati kad je buka zabranjena. Sa druge strane, malo izolacije i dobri prozori sa roletnama i buka se ne čuje ili se čuje jako malo.

To mozda vazi za situaciju u kojoj ste vi bili. Ne sedim ja pored otvorenog prozora zaleci se na buku nego drzim zatvorene prozore i na +30*, pa ni to ne pomaze.

Ja sam na strani dece u svakom slučaju.

A jel ste na strani moje dece koja od vristanja ne mogu da uce? I jel ste na strani beba i trudnica koje su pod konstantnim stresom zbog buke?

Kome smetaju deca može lepo na neko selo ili da traži stan koji nema igralište.

To je bas dobra strategija, dovedete ljude sa sela koji ne zele da se prilagode na gradske okolnosti, a onda nas koji smo 8 generacija u gradu terate na selo. Sjajno.
 
Kakvu stolariju imate pvc alu ili drvenu ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613213#p613213:y3mx5kkn je napisao(la):
direktor » Uto Apr 02, 2019 1:09 am[/url]":y3mx5kkn]Kakvu stolariju imate pvc alu ili drvenu ...

Drvenu a na terasi metalnu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613096#p613096:3tws3yxr je napisao(la):
Kailan » Pon Apr 01, 2019 6:36 pm[/url]":3tws3yxr]Није свако за живот у граду
Ajde bre ne lupetaj više. Pun mi više kufer vas što nikad ništa produktivno ne umete da napišete a prvi ste da se pop***** po drugima i nagazite im na muku još malo.



@ Branka,
ne računajte na žalbe jer pošto se radi o igralištu, svaka služba će da se vadi da je to normalna pojava. Možete vi da objašnjavate komunalcima da je taj teren noću aktivniji od Las Vegasa kad ga overava svaki tinejžder iz kraja nego danju kad se tek poneko dete prevari da igra nešto na njemu, ali džaba vam to. Dobićete istu reakciju kao od nekih ovde na forumu - ''a što vi mrzite decu?'' i ''pa vi idite na Pešter...'' , ili čuveni odgovor ''ne možemo ništa/nismo nadležni''.

Nađite kvalitetne PVC prozore i uložite u njih. Isplati se, ne samo zbog buke nego i zbog termoizolacije. Ako bude potrebe, stavite i obloge od plute ili kamene vune na ostala mesta gde probija buka. Ako vam je neka uteha, znajte da mnogi širom grada imaju još gore muke. Jer glas se bar umori, a baterija u telefonu ili zvučniku istroši. A basčine veličine frižidera kad se utaknu u struju, u stanju su da tresu ceo blok do zore.

U krajnjem slučaju popričajte sa ostalim komšijama i vidite da li i njima smeta. Ako vas bude dovoljno, probajte zajedno da rešite taj problem. Morate tako, ovde ne očekujte pomoć nadležnih, a još manje tuđe razumevanje. Inače, Ekološka inspekcija se bavi merenjem i sankcionisanjem buke. I relativno su savesni u svom poslu, doduše ne znam kako će oni gledati na ovaj slučaj...
 
Hvala vam za savete. Citala sam da se u nekom naselju sprovelo izmestanje igralista na vecu udaljenost od zgrade, sto znaci da je moguce. Kontaktiracu Ekolosku inspekciju.

Komsije se, naravno, zale ali izmedju sebe. Niko ne zeli da u ocima javnosti izgleda kao osoba koja ne voli decu, a roditelji te nevaspitane dece ce prvo tu pricu da potegnu. I onda da ne bi bilo zameranja ili fizickih obracuna (kao sto se negde vec desilo), svi se zale izmedju sebe a niko da preduzme nesto.

Ako bude jos predloga, znacilo bi mi.
 
Ja vam predlažem Kosmaj. Mirno i tiho mesto za život.

Sad se prisetih gunđala iz mog detinjstva, kome je svaka dečija aktivnost smetala, kojima su non stop spavala deca (za koju su valjda mislili da nikada neće odrasti i izaći ispred zgrade), non stop su bili bolesni i umorni... Nisu uspeli da nas proteraju. Na žalost nekoliko decenija kasnije decu su sa igrališta proterali kompjuteri pred kojima sede po ceo dan. Podrška za decu na igralištu!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613197#p613197:1kqm2plc je napisao(la):
direktor » Pon Apr 01, 2019 11:08 pm[/url]":1kqm2plc]Ziko vatas maglu iz srb

Moram , zbog mojih i sebe. Planiram da dočekam u (mentalnom najviše) zdravlju starost i pristojnu penziju. Ne vidim sebe (nisam nikad) u redovima, u autobusima sa gomilom kupusa ili da zagledam po kontejnerima.
 
U parku ispred moje zgrade deca piče sto na sat, meni ništa lepše kad se probudim, a oni vriše kao manijaci. I stalno neki klinci jurcaju okolo i stalno su neki tinejdžeri na košu, a svi pričaju da je omladina ispred kompjutera.

U parku se skuplja još jedna ekipa, koja ne mogu reći da mi smeta jer ne prave sranja, ali konstantno neko duva vutru. Da se razumemo, ja bih legalizovao, ali prosto mi je neverovatno da oni tako otvoreno vrše nelegalnu aktivnost od jutra do mraka, bez ikakvog skrivanja po ćoškovima, čekanja da padne mrak... A opet vidim da nekako unose nesigurnost u ostale korisnike parka, sve i da ljudi koji su izašli sa decom nemaju problem sa marihuanom, opet je na par metara od vas i vašeg deteta neko ko vrši nelegalnu aktivnost, može svakog trenutka murija da bane, da krene jurnjava, haos itd. Generalno sve onda liči na banana državu, ili nek legalizuju i urede sve zakonom ili nek zakon važi za sve i nek bude kažnjen svako ko ga krši.
 
Sve zavisi kakva su deca. Većina su normalni i njihova cika i vika ni meni ne smeta.

Ali dovoljan je jedan koji se dere kao da ga kolju da ti upropasti užitak. Tu su naravno i roditelji koji to tolerišu jer oni imaju takav način vaspitavanja da im sve dozvoljavaju, pa onda vidimo decu kako se valjaju po podu tržnih centara dok roditelji ne pridaju značaja tome.

Ja uvek kažem da su sve to cene života u gradu. Nekome je ispod prozora parkić, nekome trafika koja radi celu noć, nekome autobuska stanica...

A što se tiče izgradnje i drugih parkića u kraju pa da se "koncentracija malo razblaži", za to treba veza. Zelenilo kao stalno poziva ljude da predlože lokacije za nove parkiće, ali u praksi mora da postoji neka veza.
 
A kao život na selu / prigradu je milina? Tamo ti komšija preusmeri septičku u tvom pravcu, zapali strnjiku na 10 m od tebe itd. Meni je ''selo'' još gora opcija sto se tice tolerancije. Činjenica je da smo bahat narod koji ne poštuje ništa tudje i razume samo jezik sile. I gde je normalno da neko vrišti ko debil, makar bio i dete? Ja imam vrtić preko puta ulaza, znači 5m, ta deca se tako lepo igraju, cuje se graja koja ne smeta ali ne vriska i pokolj.
Mi smo imali slicnu situaciju samo nije bilo u pitanju igraliste vec ulica i tu su deca visila po ceo dan, a i noć. Desavalo se da vidim sestogodisnjaka kako se igra na ulici u 1 ujutru.
Branka, proverite da li se park nalazi na parceli zgrade, ako da mozda mozete da skupite vecinu i trazite da se ukloni.
 
Ništa ne može da ti upropasti život kao loše komšije i na selu i u gradu. Dovoljan je debil sa kučetom koje stalno laje u dvorištu pored tvog.

Složio bih se čak da je veća verovatnoća da nešto krene po zlu ako živiš u kući.

Previše ljudi na malom prostoru - to nikada ne može na dobro da izađe.
 
Bez namere da vredjam, ali ovo mi deluje kao zalba klasicnog namcora. Koliko god da je igraliste blizu zgrade, i koliko god nesnosna decija graja moze da bude, zaista sumnjam da je u pitanju buka svaki dan ceo dan, svih sedam dana u nedelji, sve 4 nedelje u mesecu, svih 12 meseci u godini. Na kraju krajeva, ta deca idu u skolu, pa radnim danima do ranog posle podneva verovatno tamo nema nikog, ne verujem da se zimi po hladnom vremenu igraju non stop, sto se dake svodi na nekoliko sati dnevno tokom polovine godine kada je lepse vreme.

Ako resenja koja su Vam predlozili (nova stolarija, dodatna zvucna izolacija) ne odgovaraju, jednostavno prodajte stan. To je sasvim korektan deo Zemuna, ukoliko su papiri u redu, jedini razlog zbog koga ne biste mogli da prodate stan je sto ne mozete da dobijete cenu koju biste zeleli. Ako buka ponekad toliko smeta za ucenje, postoji citaonica. Ako buka toliko smeta za rad od kuce, postoje kafici (cak namenski za to), kao i coworking prostori.

Ali kao sto neko rece - zivot u gradu ima svoju cenu. Ocekivati hermeticke uslove zivota, gde na maloj povrsini zivi hiljade ljudi je veoma iluzorno. Od hiljadu ljudi, neko ce nekad sigurno da busi nesto, da se veseli, svadja, sprema rucak, sta znam. Svi se zale da deca bulje u kompjuter i da treba da se igraju napolju, ali ne pred njihovim prozorom. Svi bi da imaju prodavnicu u blizini, ali da im pred nosom ne prolaze dostavna vozila. Svi bi da izadju negde, ali da kafici, restorani itd nisu pod njihovim nosom. Svi bi da budu blizu saobracajnica, prevoza, parkinga, ali bez zagadjenja.
 
Dule, slažem se. Samo što nažalost, iz mog iskustva 90% ljudi su loše komšije. Evo trenutno na 3 lokacije imam sledeće situacije: 1. mesecima odložen pokvareni frižider u zajedničkom hodniku zgrade pored lifta. Bacanje smeća kroz prozor u zajedničko dvorište. Zazidavanje zajedničkih prostorija. Nemenjanje sijalica ispred sopstvenih vrata (drugi će valjda). 2. Potencijalna izgradnja nelegalne montazne garaze koja ce mi zakloniti sunce u stanu. 3. izlivanje septicke jame od strane neartikulisanog lika koji se vrv potpisuje prstom sa objasnjenjem ''voda mora dole''. Urlikanje kao normalan ton razgovora nekih gorstaka koji zive ispred svojih ulaznih vrata, valjda da im nista ne promakne. 1. je stambena zgrada, 2 i 3. su kuce. 3. je prigrad. 1 i 2 su ugl. visokoobrazovani gradski likovi, 3 su neki iz planinskih zabiti. Kad saberes, isti su.
 
Frizider pozoves tres za kes
Za garazu zovnes rome da je odnesu sa divljacima specjalne tehnike
 
Vrh