Šta je novo?

Blok 26 - Konkurs!

Steva

Advanced
Učlanjen(a)
08.12.2006.
Poruke
4.283
Pohvaljen
7.091
Direkcija za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda
Društvo arhitekata Beograda
Društvo urbanista Beograda

raspisuju opšti javni i anonimni

K O N K U R S

za anketno programsko urbanističko-arhitektonsko rešenje
blokova 25 i 26 u Novom Beogradu


Zadatak konkursa je da se analizom potencijala lokacije napravi atraktivna i pristupačna zona savremenog izgleda centralne gradske zone Novog Beograda.

Pravo učešća na konkursu imaju urbanisti i arhitekti sa teritorije Srbije, kao i drugih zemalja.

Konkurs je raspisan u skladu sa Pravilnikom o sprovođenju konkursa u oblasti urbanističko-arhitektonskog stvaralaštva Savez arhitekata Srbije i Društva urbanista Beograda.

Konkurs počinje da teče od dana objavljivanja u dnevnom listu „Politika“ (03.02.2007.) a završava se predajom radova 18.04.2007.godine.

NAGRADE :

Ukoliko do utvrđenog roka pristigne najmanje 10 radova koji odgovaraju propozicijama konkursa dodeliće se sledeće nagrade u neto iznosu:

Prva nagrada 800 000,00 dinara
Druga nagrada 500 000,00 dinara
Treća nagrada 300 000,00 dinara
Tri otkupa od po 100 000, 00 dinara

ŽIRI KONKURSA :

Željko Ožegović, dipl.oecc, presednik Opštine Novi Beograd, predsednik Žirija
Đorđe Bobić, dia, Glavni arhitekta Grada
Stevan Mićić, dia, presednik Planske komisije Skupštine grada Beograda
Slobodanka Prekajski, dia, predstavnik Direkcije za gradsko građevinsko zemljište
Marjana Strugar, dia, predstavnik Sekretarijata za urbanizam
Antonije Antić, dia, direktor Urbanističkog zavoda grada Beograda
Milana Jočić, dia, direktor Zavoda za zaštitu spomenika kulture grada Beograda
prof.Dr Zoran Nikezić, dia, predstavnik Društva urbanista Beograda
prof.Dr Vladan Đokić dia, predstavnik Društvo urbanista Beograda
prof.Darko Marušić, dia, predstavnik Društva arhitekata Beograda
prof.Branislav Stojanović, dia, predstavnik Društva arhitekata Beograda

Konkursne podloge se podižu od 06.02.2007.godine u prostorijama DAB-a, Kneza Miloša 7, uz uplatu iznosa od 2.000,00 dinara na račun DAB-a broj: 355-1015085-91, sa naznakom „konkursne podloge za blokove 25 i 26“.
Ako neko može neka kupi politiku to dana i sken da baci isto :)

Meni je inače žao što nema Ivane Milenković u žiriju...
 
izaslo je u politici 3ceg februara :(

Inace i zvanicno su ukinuli limit za blok 26, izvor je 101% siguran.
 
mislis na limit u spratnosti objekata?????? :/
 
Džaba ukidanje tog limita, kad imamo onu crkvu koja se gradi na sred tog bloka. Dobro, nije baš na sred, ali nije ni na obodu - tj. zauzima mnogo dragocenog mesta.
 
Steva":2fttvkmn je napisao(la):
Inace i zvanicno su ukinuli limit za blok 26, izvor je 101% siguran.
Cekaj,kako sada ukinuli?I sta sada to znaci?Ova zemlja je totalno ludilo.
 
U prevodu znaci da je konkurs bez ogranicenja te ako se pojavi neko ko predlozi sedam zgrada od po 30-40 spratova ima teoretske sanse da pobedi na konkursu i usreci ove dobre ljude ovde, ali sve zavisi od odluke zirija..... nadam se da se na konkurs nece ni prijavljivati biseri sa plavo-reflektujuce-staklenim sestospratnicama.... vidim i da stranci mogu da ucestuju na konkursu, nadam se da im je ta informacija ipak dostupna, a ne da ce je cuti od njihovog dilera sljivovice i kajmaka koji eto s vremena na vreme cita politiku pa to podeli sa svojim prijateljima u inozemstvu....
 
Сад сам слушао Бобића на СТБ и рече да би прича са конкурсима требала да буде готова до лета а да би градња требала да почне следеће године.
Спратност није помињао (а нико га није ни питао :) )
 
Čega gradnja treba da počne,koji to investitor hoće da gradi, po kojem projektu....pa,neće moći da dobije dozvole mesecima kad uopšte podnese zahtev za gradnju.

Što se tiče spratnosti, lepo piše u konkursu :

А.4.4. УРБАНИСТИЧКИ ПАРАМЕТРИ
Параметри су у складу са параметрима за предметне зоне и целине на основу ГП до 2021.

Блок 25
• Максимална спратност није лимитирана.
• Типологија отвореног блока.
• Максимални индекс изграђености је 2.2.

Блок 26
• Максимална спратност није лимитирана.
• Типологија отвореног блока.
• Максимални индекс изграђености је 5.
• Остварити што више слободних површина користећи да висина објеката није лимитирана.
 
050305-rn-bl26-02.jpg

050305-rn-bl26-03.jpg

050305-rn-bl26-04.jpg

050305-rn-bl26-05.jpg
 
pa da samo što je skoro duplo veći :)
 
^^ :lol: baš si me nasmejao, super :D
 
Dali su poceli da grade energuprojekt u bloku 26?http://www.beobuild.net/discussion/img/smilies/cool.png
 
^^ hvala bogu više... izgleda da će tu biti i centrala PKS.
 
news-Energoprojekt prekida radove na svojoj zgradi u bl.26.

Po izjavi sefa gradilista svi radnici i deo mehanizacije, sele se na Bez.kosu u bl.6 gde rade stanove za prodaju.

Danas sam video kako demontiraju jedan kran, a nista se drugo i ne radi jer radnika i nema na gradilistu....samo cuvar i sef.

On kaze da su 90% radova uradili jos 2005g, a 2006g. samo nesto malo, ove nisu nista radili, a sad se sele.
 
Da li ima nesto novo u vezi crkve u Blok-u 26. Da li ce izgradnja prestati? Da li admins iz Beobuida imaju ikakve kontakte za Gradskim celnicima i da li je moguce uopste prekinuti gradnju crkve?
Hvala
 
A zasto bi prekidali gradnju,kad je ovde u Americi sasvim normalno da da crkve stoje medju oblakoderima.
 
Crkva napreduje i postaje sve uocljivija, i jasno je da nema govora o prekidanju gradnje, takva odluka kasni nekih 10 godina, tako da sad treba da se ucini maksimalan napor da se sve to fino uskladi, a da niko ne bude uvredjen... GRAWE zgrada je mnogo kul ispala, s obzirom na to sta smo ocekivali od nje, ali sablasno deluje u onako pustom bloku... Mislim da pobednicki rad pravi odlican kompromis postojecih objekata (u izgradnji po starom DUP-u - Grawe, Energoprojekt i Hram) i nove gradnje... Jako mi se svidja prostornost, prozracnost i ozelenjenost bloka, cime je ne samo sacuvan duh novog bga, vec napravljen i znacajan korak ka ocuvanju ekoloske ravnoteze.... Ideja sa krovnim vrtovima bi mogla da se pogura na Novom Beogradu....
 
Homer Jay":upi3gvfb je napisao(la):
Jako mi se svidja prostornost, prozracnost i ozelenjenost bloka, cime je ne samo sacuvan duh novog bga, vec napravljen i znacajan korak ka ocuvanju ekoloske ravnoteze.... Ideja sa krovnim vrtovima bi mogla da se pogura na Novom Beogradu....
To je odlicna ideja, i mislim da bi to trebalo da se uradi zakonski. Mislim da je u japanu nesto slicno uradjeno u jednom delu Tokija gde su 'greskom'(ili ne paznjom bolje) klaster nebodera izgradili na obali i na taj nacin sprecili normalnu cirkulaciju vazduha. Na taj nacin im se za par stepeni povecala temperatura u gradu. Oni su krenuli da problem resavaju bas tako...pravljenjem vrtova i sadjenjem malog drveca na ravnim krovovima da bi specili da 'heat island' efekat.
 
Na znam zašto mnogima toliko smeta ta crkva u bloku 26. Zar ne bi bez nje blok bio malo monoton. Tu vrtovi, jezerca i fontane ništa ne pomazu. Treba malo duhovnosti. A nje nema nimalo u tim poslovnim ogromnim hladnim kulama. Nemam ništa protiv njih, te kule su na svoj način lepe i impresivne, verujem da je prijatno u njima raditi, tu je er kondišn, veliki stakleni prozori koji otvaraju lepe vizure ka starom BG sa Kalemegdanom, brzi moderni liftovi, biće sigurno i zelenila i raznih kafea na raznim spratovima. Zgrada crkve tu ništa ne smeta, ona razbija monotoniju dolazeći iz jednog sasvim drugog sveta. Na neki način potseća nas i na prolaznost svega...
 
Meni uopste ne smeta, cak mi se i dopada cela ideja kombinovanja i estetike i namene. Mislim da ce ta crkva samo da obogati taj blok, a pored toga je i ljudima u tom delu NBGD-a potrebna tako da je sve uredu. Bar za mene....
 
Vrh