Šta je novo?

Komunalna milicija (BELI)

trialin

Advanced
Učlanjen(a)
20.11.2008.
Poruke
3.082
Pohvaljen
4.709
Na ulicama Srbije uskoro komunalna policija
Cetvrtak, 21. maj 2009. 19:05


Vlada Srbije usvojila je danas Predlog zakona o komunalnoj policiji koja će se starati o komunalnom redu u opštinama širom Srbije, rekao je ministar za državnu upravu i lokalnu samoupravu Milan Marković.

Na konferenciji za novinare posle sednice vlade, Marković je izrazio uverenje da će predloženi zakon biti usvojen u junu.

On je rekao da će komunalna policija imati posebne uniforme i da će se starati o komunalnom redu - od toga da li vlasnici pasa vode svoje ljubimce na povocima do provere da li su građani propisno ili nepropisno parkirali svoje automobile.

http://www.mtsmondo.com/news/world/text.php?vest=135276
 
Poslednja izmena od urednika:
Oh, hvala Bogu, nadam se uvodjenju reda u neuredne i haoticne gradske ulice, dvorista, parkove...
 
Dzaba se nadamo, ovo je tako osakaceno.. procitajte predlog, uostalom...

Npr: MAKSIMALAN dozvoljen broj komunalnih policajaca na teritoriji celog grada je 340.
 
jovanovm":lh6h3980 je napisao(la):
Dzaba se nadamo, ovo je tako osakaceno.. procitajte predlog, uostalom...

Npr: MAKSIMALAN dozvoljen broj komunalnih policajaca na teritoriji celog grada je 340.
Pa sta ces vise za BG npr.. ako se dobro organizuju i ako im se daju ovlascenja da budu zasticeni kao sluzbena lica,pogotovo u izricanju kazni drakonski moze za godinu dana da se neke stvari dovedu u red.
 
Ma da, samo treba da ih pretvore u motorizovanu komunalnu policiju, daju im dozvolu za ubistvo i za godinu dana više neće biti komunalnog nereda. A i smanjiće se broj stanovnika (jer je bar 10% zrelo za odstrel po više osnova) tako da će nam biti dovoljan laki metro (za 400.000 evra).

 
IMG_2385.jpg


IMG_2386.jpg


IMG_2383.jpg


Brate ovaj grad treba da ima neki red, ugled, postovanje..a ne kako ko stigne da ga iskoristi itd.. sve najbolje zelim komunalnoj policiji :kk:
 
Bgdbrat, bilo bi samo zgodno da napišeš kada su slike nastala.
 
Prema EXIF podacima slikano je marta 2007

21ezxb9.jpg
 
Pa zar je bitno kada je slikano kada se ništa nije promenilo.. Ups, izvinite, promenilo se - nisu više u prolazu, sada su svuda okolo!!!
 
upravo tako... koja je razlika? pa ja sam ih video pre mesec dana na ulasku u Knez ...pored Mamuta opusteno..sta vam je?
 
razlika je u tome što je pre par nedelja objavljeno da je baš ta lokacija očišćena, pa sam i ja (a verovatno i još poneko), doveden u zabludu da je sada stanje još gore ili isto.

Inače svi koji šetaju centrom grada valjda primećuju tajni jezik ptica kojim se sporazumevaju preprodavci pred nailazak patrole (da ne kažem trojke).
 
ja se iskreno nadam da ce se to jednom resiti ali... :/ videcemo..
 
GOJE":3sgz5odk je napisao(la):
razlika je u tome što je pre par nedelja objavljeno da je baš ta lokacija očišćena, pa sam i ja (a verovatno i još poneko), doveden u zabludu da je sada stanje još gore ili isto.

Inače svi koji šetaju centrom grada valjda primećuju tajni jezik ptica kojim se sporazumevaju preprodavci pred nailazak patrole (da ne kažem trojke).
Ma koja patrola, sve je to isti šljam! Dok god panduri ćaskaju sa prodavcima i razgledaju cd-ove na njihovim tezgama biće nam ovako. Možda oni nemaju neke ingerencije kada nema inspektora ali gde ide da pričaju sa njima kao sa poznanicima. Inače, stanje i jeste još gore. Možda ih sad nema više u tom prolazu, ali ih je svuda po Zelenom vencu, Jug Boganovoj, Carice Milice, Sremskoj pa i Knezu. Ceo plato kod Meka je preplavljen, nema gde da se prođe više. Tu su sad i oni prodavci sa Bulevara, prepoznao sam nekoliko njih koji su godinama ''trgovali'' kod ''Orla'' na Bulevaru. SRAMOTA za sve nas.
 
Nedeljom ne moze da se prodje prolazom, izgleda kamere ne rade vikendom... :D
 
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=07&dd=09&nav_category=12&nav_id=370278


B92 Info Vesti Društvo
Zakoni o NVO i komunalnoj policiji
9. jul 2009. | 00:38 | Izvor: Beta
Beograd -- Skupština juče usvojila Zakon o udruženjima koji bi trebalo da doprinese uređenju civilnog sektora u Srbiji. Usvojen i Zakon o komunalnoj policiji.

Skupština Srbije je tokom jučerašnjeg dana izglasala još šest zakona i razrešila i imenovala predsednika i članove Republičke izborne komisije. Po zakonu o udruženjima, navledine organizacije će moći da osnivaju najmanje tri pojedinca, ili tri organizacije, a omogućeno je i da ih osnuju maloletnici. Komunalna policija uvodi se u sve gradove Srbije.

Udruženja će moći da rade i ako se ne registruju, a registracija će im biti potrebna ako žele da imaju pravni status.

Registar udruženja vodiće Agencija za privredne registre.

Udruženje je, po zakonu, dobrovoljna i nevladina neprofitna organizacija osnovana zbog ostvarivanja i unapređenja opšteg cilja i interesa koji nisu zabranjeni Ustavom ili zakonom.

Udruženje se osniva, organizuje i radi slobodno i samostalno, propisano je zakonom.

Ciljevi i delovanje udruženja ne mogu biti usmereni na nasilno rušenje ustavnog poretka i teritorijalne celokupnosti Srbije, kršenje ljudskih ili manjinskih prava, izazivanje i podsticanje neravnopravnosti, mržnje i netrpeljivosti.

Naziv novoosnovanog udruženja ne može biti identičan nazivu drugih udruženja koja su upisana ili prijavljena za upis u registar.

Registracija udruženja može biti odbijena samo u zakonom i Ustavom predviđenim situacijama.

O eventualnoj zabrani nekih udruženja odlučivaće Ustavni sud Srbije.

Udruženja mogu da stiču imovinu od članarine, dobrovoljnih priloga, donacija i poklona, finansijskih subvencija, ostavina, kamata na uloge, zakupnine i dividendi.

Zakonom je uređen i status i delovanje stranih udruženja.

Utvrđene su i novčane kazne za udruženja koja krše zakon, u iznosu od 5.000 do 900.000 dinara.

Komunalna policija za 6 meseci

Skupština Srbije usvojila je juče Zakon o komunalnoj policiji, kojim bi trebalo da se spreče komunalni prekršaji i zaštite ljudi i imovina.

Komunalna policija uvodi se u sve gradove Srbije, a biće nadležna za komunalni red, zaštitu životne sredine, ljudi i dobara, održavanje reda u korišćenju zemljišta, prostora, lokalnih puteva, ulica i javnih zgrada.

Komunalna policija preduzimaće hitne mere zaštite od elementarnih i drugih nepogoda, ili požara.

Komunalni policajac nosiće službenu uniformu sa oznakama, imaće legitimaciju i imaće status službenog lica.

Pripadnici komunalne policije biće ovlašćeni i za upotrebu određenih sredstava prinude, koja podrazumeva korišćenje fizičke snage, službene palice ili lisica.

Ako zbog fizičkog otpora, komunalna policija ne bude u mogućosti da radi, pomoć će joj pružiti policija.

Kako je zakonom utvrđeno, fizičku snagu i službenu palicu komunalni policajac može da upotrebi samo ako na drugi način ne može da odbije napad.

Komunalni policajac može izricati mandatnu kaznu, podneti prijavu za krivično delo ili zahtev za vođenje prekršajnog postupka.

Građani će komunalnoj policiji moći da podnose prijave, peticije i predloge u vezi sa komunalnim redom.

Za ometanje ili sprečavanje komunalnog policajca u obavljanju poslova, propisana je novčana kazna od 10.000 do 50.000 dinara.

Broj komunalnih policajaca određuje grad, u skladu sa brojem stanovnika. Na 5.000 stanovnika trebalo bi da postoji po jedan komunalni policajac.
 
Потпуно подржавам увођење комуналне полиције јер је стварно распад система у том сегменту, али једна ствар ми није јасна: да ли ће полицајац наплаћивати мандатну казну или ће се наплата казне вршити у банци или пошти, ако се дозволи контакт са новцем ето нама још једног проблема, аналогно саобраћајцима "да пишем појас" било би "да пишем гласну музику".
 
BgdBrat":1ooxz66h je napisao(la):
http://i128.photobucket.com/albums/p177/peraperapera/IMG_2385.jpg

http://i128.photobucket.com/albums/p177/peraperapera/IMG_2386.jpg

http://i128.photobucket.com/albums/p177/peraperapera/IMG_2383.jpg

Brate ovaj grad treba da ima neki red, ugled, postovanje..a ne kako ko stigne da ga iskoristi itd.. sve najbolje zelim komunalnoj policiji :kk:
Ufff kakav kolaz, zabole me stomak.
Dobar deo detinjstva sam proveo na 300-400 m od te lokacije, majka mi i danas zivi tamo, ali ja tu nisam prosao godinama. Nesmem, plasim se realnosti, pa pokusavam da idem nekim ulicicama i trasama koje me podsecaju na neku urbanu sredinu, ali je sve teze.
 
Goldstein":tlbify14 je napisao(la):
GOJE":tlbify14 je napisao(la):
razlika je u tome što je pre par nedelja objavljeno da je baš ta lokacija očišćena, pa sam i ja (a verovatno i još poneko), doveden u zabludu da je sada stanje još gore ili isto.

Inače svi koji šetaju centrom grada valjda primećuju tajni jezik ptica kojim se sporazumevaju preprodavci pred nailazak patrole (da ne kažem trojke).
Ma koja patrola, sve je to isti šljam! Dok god panduri ćaskaju sa prodavcima i razgledaju cd-ove na njihovim tezgama biće nam ovako. Možda oni nemaju neke ingerencije kada nema inspektora ali gde ide da pričaju sa njima kao sa poznanicima. Inače, stanje i jeste još gore. Možda ih sad nema više u tom prolazu, ali ih je svuda po Zelenom vencu, Jug Boganovoj, Carice Milice, Sremskoj pa i Knezu. Ceo plato kod Meka je preplavljen, nema gde da se prođe više. Tu su sad i oni prodavci sa Bulevara, prepoznao sam nekoliko njih koji su godinama ''trgovali'' kod ''Orla'' na Bulevaru. SRAMOTA za sve nas.
A tu su se smestili neki od Bulevarskih preprodavaca :)
Vecina preprodavaca sa Bulevara koji su prodavali od depoa do djerma su se pomerili 200-300 m vise uz Bulevar. Pa sada prodaje ide sve do Liona. Inspekcija nema izgleda interes da ih tera odtle, pa su uglavnom tamo. Mada se vracaju i na svoja stara mesta. Ima nekog pritiska u vazduhi cim ih nema nekada satima, ali i dalje nisam video nijednu akciju da su nekom naplatili ikakavu kaznu, makar mandatnu. Samo vidite inspektore kako se polako setaju u pratnji milicajca. Tesko da bi ikada nekoga uhvatili, ali se setaju.
U Djure Jaksica, je bila redovna ekipa koja je imala i kombi pun diskova i opusteno valjala ceo dan diskove na cosku sa Knezom.
Nisma obratio pazni da li su i sada tamo, obzirom da su satvili zardinjere i onemogucili da se parkiraju na cosku sa Knezom.
 
super su!
btw, juce sam primetila u karadj.ulici kod pristanista da su se preprodavci nametnuli da prodaju miljee i ostala sranja stranim turistima koji silaze sa broda u bgd...uzas izgleda, pravi vasar! Oni su kao kuga, ne mosh' ih se otarasiti!
 
Zakon o komunalnoj policiji 23. januara
23/12/2009 23:54
AUTOR: BETA
Primena Zakona o komunalnoj policiji, kojim bi trebalo da se spreče komunalni prekršaji i zaštite ljudi i imovina, počinje 23. januara 2010. godine.

Oglasite se na www.danas.rs
Komunalna policija uvodi se u sve gradove Srbije, a biće nadležna za komunalni red, zaštitu životne sredine, ljudi i dobara, održavanje reda u korišćenju zemljišta, prostora, lokalnih puteva, ulica i javnih zgrada. Komunalna policija preduzimaće hitne mere zaštite od elementarnih i drugih nepogoda. Pripadnici komunalne policije biće ovlašćeni i za upotrebu određenih sredstava prinude i službene palice ili lisica. Predviđeno je da na 5.000 stanovnika postoji jedan komunalni policajac.
Izvor: Danas
Link: http://www.danas.rs/vesti/srbija/be...oj_policiji_23_januara.39.html?news_id=179933
 
Vrh