Šta je novo?

Šta je uticajna grupa Imamo Plan?

zidar

Advanced
Učlanjen(a)
23.03.2010.
Poruke
2.079
Pohvaljen
3.034
52_imamoplan-ug2.png


www.imamoplan.com

Na svakom okupljanju forumaša vraćalo se isto pitanje : na koji način naše ideje da prikažemo javnosti ?

Pošto nije legitimno da nastupamo u ime celokupnog Beobuild foruma i svih ljudi koji ga posećuju, zaključili smo da je potrebno napraviti paralelnu strukturu koja će u neku ruku biti udarna brigada foruma. Udruženje građana koje će u javnom prostoru prikazivati naše radove i ideje.
Kada se postavilo pitanje imena te grupe, @Igor je predložio da iskoristimo već postojece « Imamo plan » sa sve sajtom i logotipom.

@jovanovm je zatim sa zadovoljstvom napisao MANIFEST OTVORENOG URBANIZMA koji definiše naše ciljeve i koji vas pozivam da pročitate.

Tako je rođena UTICAJNA GRUPA « IMAMO PLAN ».
Izraz « uticajna grupa » je prepev engleskog « think tank ». Nastupamo pošteno, iskreno i sa malom dozom ironije, mi smo skup pojedinaca, grupa, a uz mozganje i pričanje cilj nam je prvenstveno da utičemo na društvo.

Grupa je otvorenog tipa : ulaz je slobodan, izlaz je slobodan.
Za učešce u radu grupe nije potrebna članska karta već samo volja i energija.
Cilj nam je da ideje koje se rađaju i diskutuju na forumu pretvorimo u konkretne projekte i zatim ubedimo javno mnenje i nadlezne organe da ih primene.
Uz to želimo da budemo primer građanima, podstaknemo ih i pomognemo da svoje sopstvene želje izraze i odbrane.

Verujemo da su odluke o razvoju grada i života u njemu previse bitne da bi se prepustile iskljucivo uskoj grupi birokratskih činovnika već da u njihovom stvaranju i donošenju treba da učestvuje celokupno građanstvo.

Nadamo se da ce uz Beobuild Forum uticajna grupa « Imamo plan » postati referentni akter u razvoju našeg grada.
 
kako možemo da učestvujemo u radu grupe?

odnosno kad su okupljanja?
 
^^^^ okupljanja su za sada i dalje ovde na forumu zato smo otvorili zasebnu temu, a ko god hoce da se organizuje i van njega moze slobodno.

Ideja je da se ljudi kao i na forumu okupljaju po projektima, ne mora svako u svakom da ucestvuje.

Recimo ja trenutno radim sa @stf na prebacivanju tramvaja sa Slavije u Kralja Milutina i sa @Njiletom na reorganizaciji raskrsnice na Uscu, njih dvojca lmogu malo detaljnije o tome (novi post).

Mozgamo, crtamo i na kraju cemo sve to da negde izlozimo, novine, bilbord...

Sto se formalno pravnih stvari rice, cisto da znate, osnivaci grupe smo @c.s.i. , @direktor i ja.
Mi smo istovremeno i clanovi upravnog odbora, donosimo bitne odluke (lakse je kada su samo trojca), vodimo finansije (kada ih jednog dana budemo imali :) ) i snosimo pravne posledice delanja udruzenja.

Dogovorili smo se da portparol grupe bude @c.s.i. jer, jedan je serif :cool: mislim da ce se svi sloziti da je on prava osoba za to!


kao sto rekoh, ImamoPlan je otvorena grupa i na nama je da izmislimo kako ce ona funkcionisati.
 
Za kancelariju/mesto za sastanke predlažem InexFilm.
 
^^^^ potajno sam se nadao da ce doci do tog predloga :)

uz to nam samo treba jedan prazan izlog u centru grada za izlaganje projekata i spremni smo.
Ima puno praznih radnji po centru samo treba privremeno preuzeti jedan izlog u Kralja Milana ili jos bolje Knez Mihajlovoj.

Taj izlog bi onda postao Imamo Plan galerija, jedan projekat mesecno da se okaci i eto dogadjaja.
 
Uncle google je nas prijatelj, smestio nas je na prvo mesto u uvazeno drustvo :cool:

Dobar dan Predsednice, Imamo Plan :D

19_ip-google-images-29-11-2011.png
 
Ma ja sam iz nekog fazona da skvotujemo robnu kuću kluz, vidi fenomenalne galerije, taman dovoljno prostora za sve naše ideje, crteže, izložbe: beograd danas, beograd sutra, beograd preksutra, beograd juče, beograd kakav je mogao biti i beograd koga više nema :D

bg-kluz.jpg
 
A što se tiče izložbenog prostora, čim bude gotova ulična galerija - eto prilike!
http://www.mikroart.rs/index.php?id=10

P.S. Kluz je kupio Filip Cepter, u principu sa njim se da dogovoriti oko privremenog korišćenja (bio je dizajn week, festival nauke i sl.)
 
Kako d apredlozimo nove projekte? Recimo ja bih predlozio projekat reorganizacije i rekonstrukcije rakovickog tramvajskog kraka (linije 3) o cemu smo zadnjih par dana raspravljali na podforumu Tramvaji.
 
Ја бих предложио реорганизацију трака на Газели, комплетну денивелацију Мостарске петље и у сарадњи са Зидаром решење раскрсница код Ушћа.
 
sta se podrazumeva pod resavanjem raskrsnice kod usca?
 
Елиминисање семафора и претварање неколико раскрсница у кружне токове са евентуалном денивелацијом главних праваца.
 
Podrska za kruzne tokove.Pokazali su se kao sasvim dobro resenje,treba ih sto vise koristiti i u ostatku grada :kk:
 
Ja bih predlozio ono sto predlazem od pocetka tj od kad sam na ovom forumu...a to je pretvaranje v,stepe u pesackoj tramvajsku zonu,..molim da se na ovo ne gleda neozbiljno..:D posto stvarno zelim da bar neko cuje za ovo,ako neko hoce da pomogne svojim znanjem daj da se to uradi..za lepsi Vozdovac.
Ja mislim da ima jos pristalica ove ideje,na forumu.
Takodje bih pokrenuo jedno pitanje koje je davno zaboravljeno bioskop Vozdovac,zgrada je krenula da se urusava,mesto je okupljanja narkomana i pasa lutalica.Da li neko zna kako moze da se pokrene neka peticija za uredjenje tog bioskopa(sumnjam da moze da se uredi) ali bar nesto da pokusamo..

Podrska za ovu akciju i nadam se da cemo saradjivati
 
Wile E. Coyote":2maio80t je napisao(la):
Елиминисање семафора и претварање неколико раскрсница у кружне токове са евентуалном денивелацијом главних праваца.

MOLIM VAS DA MISLITE NA BICIKLISTE
 
То се подразумева (подземни пролази прилагођени инвалидима и бициклистима или друга варијанта).
 
vozdovacki":1ty8gcwi je napisao(la):
Ja bih predlozio ono sto predlazem od pocetka tj od kad sam na ovom forumu...a to je pretvaranje v,stepe u pesackoj tramvajsku zonu,..molim da se na ovo ne gleda neozbiljno..:D posto stvarno zelim da bar neko cuje za ovo,ako neko hoce da pomogne svojim znanjem daj da se to uradi..za lepsi Vozdovac.
Ja mislim da ima jos pristalica ove ideje,na forumu.
Takodje bih pokrenuo jedno pitanje koje je davno zaboravljeno bioskop Vozdovac,zgrada je krenula da se urusava,mesto je okupljanja narkomana i pasa lutalica.Da li neko zna kako moze da se pokrene neka peticija za uredjenje tog bioskopa(sumnjam da moze da se uredi) ali bar nesto da pokusamo..

Podrska za ovu akciju i nadam se da cemo saradjivati

Baš mi je zanimljivo da neko sa voždovca to prokomentariše. Ja svaki dan idem kroz v. stepe kad idem na fakultet, tramvajem uglavnom, nekad 33om. Zanima me da li vi mislite da Kumodraška i bulevar mogu da izdrže saobraćaj iz v.stepe? Bulevar verujem da može lagano, ali Kumodraška? U svakom slučaju voleo bih da se to realizuje, nigde u Beogradu ne postoji tako nešto.
 
Realno govoreci kao neko ko retko koristi vojvode stepe moze se pretvoriti u 1+1 ulicu sa tramvajem sa strane,ali sa denivelacijom tramvaja sve do centra ukljucjuci slaviju i kod veterinarskog fakulteta.Ovako nikako.Pesacka zona je nerealna,takve su jedino moguce u suvom centru grada uz metro.
 
Kad je u pitanju kumodraska ,problem se da resiti,produziti je od crvenog solitera..darvinove..zato sto se tu nalazi samo prazan prostor i par ciganskih kuca od lima i kartona..pa opet ide prazan prostor pa potom marinkova bara koja u vec godinama trazi da se sredi..nalazi se na 5 min od samog centra,a ne moze biti vece ruglo.. sam projekat pesacko tramvajske zone moze da se odradi..naravno ne za godinu dana,vec tokom nekoliko godina postepeno..ja mogu to da zamislim..kao i dosta ljudi u mojoj okoliini koji zive u v.stepe i kojima se ideja svidja..a onda mi mogli da se sprovedu i cafovi tramvaji cime bi se smanjila buka u toj ulici a samim tim vozdovcani bi dobili jedno lepo setaliste sa kaficima i restoranima,da se odradi par drvoreda,a u basticama gde su tramvaji trava .i milina..ali do toga postepeno i sa dobrim odradjenim projektom..
 
To sve sto kazes bi moglo da dodje na kraju. Prvo srediti katastrofalnu okolinu, sam Bulevar JNA nije dovoljan, druga strana je skoro kao Kaludjerica. One ulicice su jezive. Mnogo tu rusenja treba da se desi a vidimo i sami kako to sporo ide kod nas. Hint, Vojvodjanska, a ovde je to Vojvodjanska na kub.
Do tada nek urade pola posla u V. Stepe pa ce biti lakse. Ne zelim da kvarim raspolozenje ali mnogi planovi se vec uveliko rade kao na primer za tramvajsku liniju 3, tj. buduci bulevar. Mozda u buducnosti neko uvazi neke nase dobre predloge.
 
tragac":3o776grc je napisao(la):
Kako d apredlozimo nove projekte? Recimo ja bih predlozio projekat reorganizacije i rekonstrukcije rakovickog tramvajskog kraka (linije 3) o cemu smo zadnjih par dana raspravljali na podforumu Tramvaji.

Wile E. Coyote":3o776grc je napisao(la):
Ја бих предложио реорганизацију трака на Газели, комплетну денивелацију Мостарске петље и у сарадњи са Зидаром решење раскрсница код Ушћа.

vozdovacki":3o776grc je napisao(la):
Ja bih predlozio ono sto predlazem od pocetka tj od kad sam na ovom forumu...a to je pretvaranje v,stepe u pesackoj tramvajsku zonu

Ti projekti su sustina postojanja uticajne grupe, na forumu se rodi ideja, dovoljno ljudi se slozi da je vredna objavljivanja u javnosti a zatim sve to treba nacrtati i spakovati.

Predlazem da se sa svaku od ideja otvori po jedan topic na temi "Imamo Plan" gde cemo moci, kao u temi "Radionica", da ideje razradimo a zatim da ih objavimo.

Bilo bi dobro kada bi od januara na dalje uticajna grupa objavljivala barem jedan projekat mesecno. To podrazumeva da su projekti razradjeni, realni i profesionalno prikazani.

Ceka nas puno posla ali:

Johnest_Hon":3o776grc je napisao(la):
Mozda u buducnosti neko uvazi neke nase dobre predloge.

nasi predlozi sa foruma vec godinama uticu na razvoj grada, danas taj uticaj jednostavno dizemo na visi nivo.
 
Jedan predlog, nisam siguran da je neko o vec predlozio, a ako i jeste onda neka na to gleda kao na neki vid podrske.
Naime bilo bi cool uraditi mapu sa biciklistickim stazama. Nedavno sam trazio i nisam nista nasao na netu, a i letos mi je prijatelj iz inostranstva trazio da mu to nabavim, a ja kada sam isao u TOB, oni mi rekli da to nemaju i da to nigde necu naci. Pa eto ako neko ima nesto da kaze na tu temu ne bi bilo lose. :)
 
Vrh