Internet / TV / Telefon priključenje

Pitanja, saveti i iskustva o uređenju i opremanju vašeg životnog i radnog prostora
alokin87
Novice
Pridružio se: Ned Mar 01, 2020 11:31 am
Kontakt:
Pohvaljen: 48
Pohvalio: 8

Internet / TV / Telefon priključenje

Postod alokin87 » Pet Jan 08, 2021 7:34 pm

U novoizgrađenoj zgradi u kojoj sam kupio stan imam izbor između priključenja na SBB i MTS optiku. Kakva su vaša iskustva, preporuke? Čuo sam da MTS ima dosta kvalitetniju optiku i generalno hardver (ruteri, modemi), stabilnija konekcija, itd., a s druge strane više mi se dopada SBB-ov sadržaj, TV kanali kao što su Sport Klub, Nova S.

Da li je sa tehničke strane izvodljivo ovako nešto:
- MTS Internet
- EON za TV usluge

Dakle ne planiram uopšte da uzimam TV pretplatu već da TV gledam putem Interneta (EON), ali da uzmem dobar Internet paket. Zanima me konkretno da li tu postoji nekog blokiranja, na primer da MTS ne dozvoljava EON saobraćaj, ili obrnuto, da EON zahteva isključivo SBB Internet?
StariPosmatrač
Intermediate
Pridružio se: Sre Sep 19, 2018 6:18 am
Kontakt:
Pohvaljen: 238
Pohvalio: 69

Re: Internet / TV / Telefon priključenje

Postod StariPosmatrač » Pet Jan 08, 2021 9:38 pm

Kad budeš uzimao eon traži paket koji radi na tuđem netu. Meni radi na supernova internetu. Mada bih ja na tvom mestu uzeo MTS box sa 12 meseci po dinar ako im i dalje traje ta akcija.
Pohvale za post: 2
DzonTravolta
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Jul 26, 2015 2:11 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2892
Pohvalio: 2861

Postod DzonTravolta » Pet Jan 08, 2021 9:41 pm

To što StariPosmatrač kaže.
Nekada ćeš od SBB-a za manji novac dobiti preko koaksijalnog kabla veće brzine nego preko optike, ali tu je konekcija dosta manje stabilna nego u slučaju bilo koje optike (i dalje u velikoj meri zavisiš od toga koliko se komšija nakačilo na net). Sad, gde šljakaju tzv. Giga Gradovi, odnosno koaksijalni priključak podržan optičkom infrastrukturom (ako si u Beogradu, tu uglavnom ima), situacija je bolja, ali tu opet prevlast odnosi Telekom.
S druge strane, SBB poseduje daleko kvalitetniju platformu i (objektivno) bolji izbor TV kanala.
Dakle: MTS optika + EON van mreže.
The odds are never in our favor
alokin87
Novice
Kontakt:

Postod alokin87 » Sub Jan 09, 2021 12:29 am

Znači EON tj SBB tu može da pravi problem, ne MTS? MTS ne blokira EON, u tom smislu? Nisam znao da to može ekplicitno da se zatraži da EON radi na drugoj mreži.
darkot
Intermediate
Pridružio se: Uto Jan 17, 2017 4:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 198
Pohvalio: 262

Postod darkot » Sub Jan 09, 2021 10:40 am

Pogledaj po benchmark forumu. Koliko se sećam da bi svi kanali radili ljudi su isli preko vpn-a. Ne znam da li je to sada slučaj.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
wrexham
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Sub Apr 01, 2017 1:53 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 77
Pohvalio: 60

Postod wrexham » Sub Jan 09, 2021 10:54 am

Ja koristim eon smart aplikaciju na TV-u preko Supernova internet konekcije i sve fully funkcioniše. Supernova ugovor je sklopljen pre nego što su počeli da dele svoj smart app bez doplate, tako da njega nisam probao, njihove kanale trošimo tradicionalno, kroz CA module.
Pohvale za post: 1
srdjanprpa
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Jul 19, 2017 7:57 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1311
Pohvalio: 939

Postod srdjanprpa » Sub Jan 09, 2021 11:17 am

alokin87 » Pet Jan 08, 2021 11:29 pm napisao:Znači EON tj SBB tu može da pravi problem, ne MTS? MTS ne blokira EON, u tom smislu? Nisam znao da to može ekplicitno da se zatraži da EON radi na drugoj mreži.

Imas EON.tv (https://sr.eon.tv/paketi/eon-tv-paketi/) i SBB Eon Pakete (https://sbb.rs/eon-paketi/), to ti je isto a nije isto :D koja je razlika, SBB EON Paket je kad uzmes sbb net i eon tv uredjaj u paketu i u tom slucaju ne mozes da gledas sportklub, n1, nova s i mozda jos par kanala preko MTS mreze ili nekih drugih provajdera (znam da pojedine mobilne mreze dozvoljavaju da se gleda, al zna da stuca ili ti da prekine pa moras pause/play ili reload)

A ako uzmes EON.tv ti time uzimas samo TV, bez neta, i onda EON.tv mozes da gledas sa bilo koje mreze i bilo kog uredjaja, mislim da ukupno 3 uredjaja mozes da registrujes i mesecno jedan uredjaj mozes da sklonis sa liste i da dodas novi uredjaj)
Sa EON.tv zaboravi na SK 4k kanal i sve buduce 4k kanale.

Znaci mozes da uzmes MTS optiku i EON.tv i da gledas EON.tv bez problema i da gledas sve kanale koji su u ponudi EON.tv

Ja imam 3+ godina SBB optiku Paket (BG lokacija) i do sad net nije stucnuo, a dok eon tv uredjaj je bagovit, cesto blokiraju, pa moras da ih restartujes, ja sam za ove tri godine koliko imam sbb optiku i eon promenio tri eon uredjaja, a optika radi ko podmazana.

Oni trenutno imaju dva EON boxa koja su razlicita, jedan je uredjaj na kome moze da se nakaci koaksijalni kabal i net kabal (sa njim mozes da gledas 4k kanale) a na drugi se kaci samo net kabal i taj obicno daju korisnicima koji se opredele samo sa EON.tv.

Nadam se da sam ti malo pojasnio kako ovo funkcionise :)
Pohvale za post: 2
alokin87
Novice
Kontakt:

Postod alokin87 » Sub Jan 09, 2021 11:35 am

E to mi je promaklo, nisam znao da postoji eon.tv servis, nezavisno od SBB. Hvala.
Babaroga
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Pet Feb 21, 2020 4:31 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 45
Pohvalio: 11

Postod Babaroga » Čet Jan 14, 2021 12:32 am

srdjanprpa napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=811618#p811618]alokin87 » Pet Jan 08, 2021 11:29 pm[/url] napisao:Znači EON tj SBB tu može da pravi problem, ne MTS? MTS ne blokira EON, u tom smislu? Nisam znao da to može ekplicitno da se zatraži da EON radi na drugoj mreži.

Imas EON.tv (https://sr.eon.tv/paketi/eon-tv-paketi/) i SBB Eon Pakete (https://sbb.rs/eon-paketi/), to ti je isto a nije isto :D koja je razlika, SBB EON Paket je kad uzmes sbb net i eon tv uredjaj u paketu i u tom slucaju ne mozes da gledas sportklub, n1, nova s i mozda jos par kanala preko MTS mreze ili nekih drugih provajdera (znam da pojedine mobilne mreze dozvoljavaju da se gleda, al zna da stuca ili ti da prekine pa moras pause/play ili reload)

A ako uzmes EON.tv ti time uzimas samo TV, bez neta, i onda EON.tv mozes da gledas sa bilo koje mreze i bilo kog uredjaja, mislim da ukupno 3 uredjaja mozes da registrujes i mesecno jedan uredjaj mozes da sklonis sa liste i da dodas novi uredjaj)
Sa EON.tv zaboravi na SK 4k kanal i sve buduce 4k kanale.

Znaci mozes da uzmes MTS optiku i EON.tv i da gledas EON.tv bez problema i da gledas sve kanale koji su u ponudi EON.tv

Ja imam 3+ godina SBB optiku Paket (BG lokacija) i do sad net nije stucnuo, a dok eon tv uredjaj je bagovit, cesto blokiraju, pa moras da ih restartujes, ja sam za ove tri godine koliko imam sbb optiku i eon promenio tri eon uredjaja, a optika radi ko podmazana.

Oni trenutno imaju dva EON boxa koja su razlicita, jedan je uredjaj na kome moze da se nakaci koaksijalni kabal i net kabal (sa njim mozes da gledas 4k kanale) a na drugi se kaci samo net kabal i taj obicno daju korisnicima koji se opredele samo sa EON.tv.

Nadam se da sam ti malo pojasnio kako ovo funkcionise :)

Skoro me zvali iz mts da ponude net i tv usluge. Cak mi i sam operater predlazi mozete nas net a eon za tv ako gledate sk i ostalo :)
Mislim da je sve skupa nesto ispod 3 soma bilo, opet povoljnije nego sbbov osnovni paket tv+net, ako se ne varam
srdjanprpa
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Jul 19, 2017 7:57 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1311
Pohvalio: 939

Postod srdjanprpa » Čet Jan 14, 2021 7:39 pm

Moguce da je povoljnije jer MTS daje sad 12 meseci za 1 dinar, a kad je bilo 6 ili 3 meseci za 1 dinar onda nije bilo povoljnije.

I jos jedna stvar sbb-ovi trio paketi tv+net+telefon su jeftiniji od duo paketa tv+net :)
nbg_guy
Novice
Pridružio se: Pon Dec 23, 2019 1:09 am
Kontakt:
Pohvaljen: 4
Pohvalio: 7

Postod nbg_guy » Sre Jan 20, 2021 1:55 am

Ja koristim SBB (EON paket) i zadovoljan sam bas. Net radi dobro tv isto. Za ove 2 god nisam imao neke duze prekide. Mama i sestra koriste MTS i cupaju kosu sa glave - net spor, prekida, telefon prepoznaje wifi kao slab i nece da te nakaci dok se kvalitet veze ne popravi, tv cesto koci, prekida...pisale su zalbe, zvale i nista specijalno se nije desilo, zamenili i ruter ali i dalje isti problemi.
I meni je licno EON korisnicki interfejs mnogo pregledniji i intuitivniji od Iris (MTS), ali to je opet stvar ukusa.

Povratak na “Uređenje i opremanje”