Šta je novo?

Pomeranje sudopere na suprotni zid

NatasaALST

Novice
Učlanjen(a)
09.05.2021.
Poruke
0
Pohvaljen
0
Pozdrav,

Htela bih da prebacim sudoperu na suprotni zid u kuhinji ali mi prijatelji govore da ću morati da razbijam pločice na podu. Da li mogu da se izvuku cevi za vodu i odvod nekako preko zida bez razbijanja pločica na podu? Sudopera je trenutno na kraju levog zida a do mesta gde bi trebalo da bude (prekoputa na kraju desnog zida) je oko 3 metra. Zid koji spaja taj levi i desni zid ima prozor.

Svaki predlog je dobrodošao:)
 
Kod ovakvih situacija je najveći problem odvod. Verovatno u teoriji sve može da se uradi, ali da pomerate odvod, ne bih Vam savetovao iz ličnog iskustva. Pretpostavljam da zbog toga niko i nije do sada odgovorio na Vaš post.
 
Hvala na odgovoru, ja sam mislila ako mogu da sprovedem novu cev do trenutnog odvoda, može da ostane odvod na levom zidu kako je sada, samo da sudopera bude prekoputa.
 
@Astrodule Znači moglo bi bez razbijanja poda, a koliko bi koštalo otprilike prebacivanje? Da li bi nove cevi do starog odvoda bile plastične?
 
Mislim da sada svi rade samo sa plastikom.

O cenama ne mogu da pričam jer nisam is te struke, kao i da li može da odradi "okolo" ili mora kroz pod.

Samo kažem, da treba naći dobrog majstora. Ja na žalost ne znam dobrog vodovodžiju kojeg bih ti preporučio.
 
Hvala ti u svakom slučaju. Ja sam mislila da bi to moglo bez previše gužve, videla sam i da ljudi ubacuju creva mašina za veš u kadu za odliv vode, nešto sam mislila da može slično i sa odvodom sudopere ali, naravno, sa fixiranim cevima i u stari odvod preko zida :/ Izgleda da je dosta kompleksnija stvar.
 
Vrh