PVC i ALU stolarija iskustva i preporuke

Saveti za primenu građevinskog materijala u izgradnji i uređenju prostora
deka u akciji
Intermediate
Pridružio se: Čet Maj 10, 2018 5:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 142
Pohvalio: 102

Re: PVC i ALU stolarija iskustva i preporuke

Postod deka u akciji » Sub Feb 20, 2021 10:21 pm

Milan7725 » Sub Feb 20, 2021 7:29 pm napisao:Ponudila mi firma Alkon za profile od 2 godine. To mi je nesto malo. Na pitanje da ostali daju 5 do 10 godina kazu dzabe vam garancija ako firma prestane da postoji. Oni postoje vec preko 20 godina.
Koliko se otprilike krecu cene okova? Stublina,gu,maco i siggenia..
Kako mogu da prepoznam koje marke su okov sta ili u prozor kada ga donesu?
I kako mogu da razlikujem kakvu unutrasnju drvenu oblogu su doneli, da se uverim da je od hrasta a da nije camovina?

Šta Vam nudi Alkon? Aluminijum +drvo? Ako je Alumil ili Tehnomarket, to je nešto najlošije na tržištu. Ne treba da se opterećujete okovima. Drvena obloga mora da bude hrast, eventualno jasen. Ako ne možete da razlikujete i nemate poverenja, menjajte firmu.
žaba u bunaru ne zna za veličinu neba.
deka u akciji
Intermediate
Kontakt:

Postod deka u akciji » Sub Feb 20, 2021 10:25 pm

Nikola vg » Sub Feb 20, 2021 8:32 pm napisao:Za Deku u akciji,
Pvc stolarija je generalno jeftinija od stolarije izrađene od drugih materijala, međutim kada smo u polju kliznih vrata (podizno kliznih) situacija je drugačija. Da li je moguće da je Vekaslide skuplji od Elvial 6800. Razlika u ceni 1080 € u korist Elviala 6800. (da li je opravdana cena Vekaslajda)? Šta bi ste mi vi preporučili, neko drugo (tj. treće) rešenje možda?
Pozdrav

PVC je definitivno najbolji izbor za prozore, balkonce, otklopno klizne . Za sve drugo, aluminijum. Ulazna vrata, klizne varijante, podizno klizne, fasade, roletne, grilje....
dejang
Novice
Pridružio se: Čet Jan 30, 2020 12:27 am
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 2

Postod dejang » Sub Feb 20, 2021 11:40 pm

Ok, vratio sam par stranica unazad i iscitao komentare vezane za stakla i ako zanemarimo tabele sa sajta advdoo, znaci po vama je najbolji staklopaket - 4mm četiri godišnja doba /16mm lajsna argon 90 %/6mm extra float clear /16mm lajsna argon 90 %/4mm low-e ili niskoemisiono, ima Ug=0,6 W /m2K. I to sa čeličnim ili aluminijumskim lajsnama od 16 mm. E sada, mene zanima da li na sve prozore da se ugradjuje taj staklopaket, najvise me to zanima zbog svetlosti koja ce biti u kuci, posto za ovaj staklopaket niste napisali procenat prolaza vidljive svetlosti? Tj najvise me zanima da li postoji staklopaket koji ima slicne karakteristike Ug ~ 0.7 ili 0.8 a da je procenat prolaza vidljive svetlosti veci tipa za 10ak procenata...
I ako moze odgovor za Gaelan ponudu, gde je samo drugaciji staklopaket uticao na povecanje celokupne ponude za 15%, gde ispadne da je troslojni staklopaket pa sigurno vise od 40-50% skuplji od dvoslojnog staklopaketa, nemam zasebnu ponudu za staklopaket pa ne znam tacno da izracunam, al mi deluje da su to neki procenti u pitanju, da li je to ok srazmera ili tu nesto ne stima?
deka u akciji
Intermediate
Kontakt:

Postod deka u akciji » Ned Feb 21, 2021 12:47 am

Poštovani, ovaj troslojni staklopaket koji ste naveli od par stranica unazad, je naveden kao najbolja kupovina, sa Ug=0,6 W /m2K. Naravno, 4 godišnja doba nešto umanjuje prolaz sunčeve svetlosti, ne znam egzaktnu vrednost. Ako Vam treba što više svetlosti, recite to firmama koje Vam daju ponude, oni će Vam dati adekvatnu ponudu.
Razlika u ceni za dvoslojno i troslojno staklo je otprilike tih 15 %, naravno ta razlika je manja što je više prozora, tj što je veća ponuda.
Od navedenih profila ne bih mogao da izdvojim jedan ili drugi, svi su veoma dobri.
Pohvale za post: 1
M86
Beginner
Pridružio se: Pon Jul 24, 2017 12:33 am
Kontakt:
Pohvaljen: 81
Pohvalio: 74

Postod M86 » Ned Feb 21, 2021 8:53 pm

Umanjenje svetlosti je 25% na lowe staklu. Trostruki paket.
Na ClimaGuard 4 godišnja je oko 33% i to na duplom na trostruko je i više oko 40%.

https://www.guardianglass.com/eu/en/pro ... d/premium2

https://www.guardianglass.com/eu/en/pro ... uard/solar
Pohvale za post: 1
salevs
Novice
Pridružio se: Uto Feb 02, 2021 12:14 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1
Pohvalio: 1

Postod salevs » Ned Feb 21, 2021 11:02 pm

Koliko je tačan podatak da je argon bacanje para u smislu da će sigurno izaći iz paketa hteli mi to ili ne? Čemu onda uzimati kvalitetna troslojna stakla kada će argon da tako kažem ispariti?
I da od drugog čoveka dobijam informaciju da će cena pvc ići gore 20% od marta jer cena čelika na svetskom tržištu ide gore...

Povratak na “Građevinski materijali i upotreba materijala”