Maketa železnice i modelarstvo

Planovi i ideje za unapređenje sistema železnice

Moderator: Igor

Vocar
Intermediate
Pridružio se: Čet Nov 29, 2007 4:23 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 188
Pohvalio: 41

Maketa železnice i modelarstvo

Postod Vocar » Pet Sep 29, 2017 11:17 am

Pozdrav svima,
otvaram temu sa ovim imenom u kojoj bih želeo da diskutujemo o temama vezanim za modele železnice, prikazujemo zanimljive snimke vezane za to i sl.

Za početak, imam konkretno pitanje:
Da li neko slučajno zna gde je završila maketa koja se nalazila u izlogu turističke agencije na uglu M.Milovanovića, G.Principa i Balkanske?

U razgovoru sa izvesnim Božom iz Udruženja ljubitelja železnice, pre dvadesetak godina, čuo sam da je postojala ideja da se maketa popravi i izmesti u stanicu Vukov spomenik. Da li znate nešto o tome?
Пантограф
Expert
Pridružio se: Pon Apr 23, 2012 12:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8712
Pohvalio: 5609

Re: Maketa železnice i modelarstvo

Postod Пантограф » Pet Sep 29, 2017 1:18 pm

Нажалост, не, али верујем да у београдском Клубу љубитеља железница знају нешто о томе. Они имају просторије и сопствене макете у вагону на Главној.
Перспектива Београда: Tirana railway station was the central railway hub of Tirana, Albania... On 2 September 2013, the station was closed for passenger and freight transport, and was demolished to make room for a new boulevard that leads over the station area to the north. A completely new district will be created.
DzonTravolta
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Jul 26, 2015 2:11 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2232
Pohvalio: 2207

Postod DzonTravolta » Pet Sep 29, 2017 1:37 pm

Ako imaš Fejsbuk nalog, navrati na grupu "Udruženje ljubitelja železnica" i postavi ovo pitanje, neko će ti se sigurno obratiti.
Smatram da je moje prisustvo na ovom forumu izlišno, dok su na dotičnom aktivni stranački aktivisti vladajuće opcije.
mvbg1
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Okt 14, 2011 10:30 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2188
Pohvalio: 1767

Postod mvbg1 » Pet Sep 29, 2017 8:12 pm

U holu upravne zgrade železnice u Nemanjinoj postoji maketa koju sam tek skoro primetio. Možda je to ta ili možda neka druga,ne znam. Vredi se raspitati.

Povratak na “Udruženje ljubitelja železnice”