Šta je novo?

Izmena plana

kolebgd

Novice
Učlanjen(a)
11.06.2017.
Poruke
1
Pohvaljen
0
Pozdrav!

Molim recite da li neko ima iskustva sa izmenom plana regulacije (parcela je u dup u), ali ima mali gradjevinski kapacitet ? Izvinjavam se ako sam omasio temu, slobodno prebacite post tamo gde treba,

unapred hvala!
 
Posto vidim da niko nije odgovorio probacu da dam neko svoje vidjenje.

Sanse da se izmeni vec usvojeni pdr nekog sireg podrucja koji u svom sastavu ima i tvoju parcelu je skoro pa nemoguce izdejstvovati. Investitori (pre svega veci) na zahtev izradjuju i menjaju pdr-ove ali tamo gde plan pokriva samo njihovu parcelu. Naravno ako grad resi da napravi neke izmene onda je kroz proceduru javnog uvida i podnosenja primedbi moguce napraviti neke izmene.
 
Ova tema se bavi promenom urbanistickih planova a ne opstim planovima gradskih struktura.
 
Pozdrav svima
Ako bi neko mogao da mi odgovori kakvi su planovi za Makis? Znam da je Makisko polje namenjeno za valjda Tesla grad ili nesto slicno po nazivu-to je leva strana Obrenovackog puta kada se ide iz grada,znaci strana do Zeleznika(oko ranzirne stanice) ,ali sta je sa desnom stranom,tacnije zemljistem oko ulice Bore Stankovica(gde vec ima vise firmi i stambenih kuca)gde po planu namene iz februara 2016. bi trebale biti zelene povrsine?Da li se planira neka nova namena i ako se planira kada bi trebalo da bude usvojena?
Moje mame plac je preko puta Art petrol benzinske pumpe pa malo povise kuca,ako se tu planiraju zelene povrsine,mozemo li da trazimo da drzava otkupi plac,kad vec mi ne bi mogli da ga prodamo?
 
@Зеикс, пре свега добро дошао на форум.

Имамо посебну тему о Макишком пољу, па би можда тамо могао да пронађеш и одговор и помоћ. Ово је веза на ту тему и о Бокију бизМисмену viewtopic.php?f=21&t=3267&start=350#p505029, и ово је крај задње стране. Могао би да прочиташ и целу тему, нема пуно, укупно 14. страна.

Јави и ако нешто урадиш.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=457652#p457652:2u1q2vme je napisao(la):
kolebgd » 11 Jun 2017 09:34 pm[/url]":2u1q2vme]
Molim recite da li neko ima iskustva sa izmenom plana regulacije
(parcela je u dup u), ali ima mali gradjevinski kapacitet ?
Za neku izmenu PDR-a moraju da postoje mnogo jaki razlozi.

Najbolje pitaj Urbanistički zavod kakve su šanse za tu izmenu.
 
Pozdrav!

Bio sam u cip u i receno mi je da u principu moze, znaci dozvoljeno je zakonom. Takodje sam dobio slican odgovor na sajtu gradjevina ili sl.da je izmena plana predvidjena zakonom i poslali su proceduru. Inace, pratio sam par lokacija u Beogradu, koje su prvobitno bile zelene povrsine, pa je uradjena prenamena i sad se tu zidaju visespratnice (sazidano u toku zadnje 2 god).
 
Poštovanje za sve učesnike foruma.
Novi sam član.
Imam jedno pitanje oko izmene plana detaljne regulacije.
Kupio bih jedan plac U Ostružnici koji je regulisan detaljnim regulacionim planom iz 2007.Po tom planu jedan deo placa je zauzet za izgradnju druge trake autoputa ka Obrenovcu odnosno Čačku itd. sa namerom proširenja istog auto puta.Plac je privatno vlasništvo i trenutno je obeležen zelenom bojom kao pojas zelenila za autoput.
Pošto je promenjena trasa autoputa koji ide preko druge obale Save mene interusuje koliko bi trajala procedura izmene dela plana detaljne regulacije za taj deo naselja.
U slučaju da se ne gradi druga traka plac nije u zoni autoputa.
Procitao sam članak i u njemu sam jasno pročitao kako se menja plan ali da li mi možete odgovoriti u ovom slučaju da li bi to trajalo godinu dve ili manje.
Na placu bi se gradila porodična stambena kuća i to je predvidjeno detaljnim urbanističkom planom.
Pozdrav.
 
То је за савску магистралу, не за аутопут

Мада можеш све једно да купиш, могу добри новци да се зараде кад ти плате експропријацију, али је коцка
 
Ja iskreno ne bi tu kupovao plac jer jednog dana ce tu ipak proci autoput, tj dodace par traka da se napravi autoput jer jednostavno postoji potreba za tim koju varijanta leve obale ne pokriva.
Zavisi sta zelis da uradis sa tim placem.
 
Pozdrav za članove forume.
Potrebna mi je informacija oko izmene plana regulacije.Pre par dana je izašao plan za selo Rakovica.Radi se o novim saobraćajnicama od nikakvog realnog značaja jer kroz taj deo već postoji put kojim smo svi zadovoljni.Ovim planom bi nam oduzeli po pola dvorišta a put bi išao tik uz kuće.Da li realno postoji šansa o izmeni plana ako svi stanovnici ulože žalbe? Da li bi peticija nešto pomogla?
Hvala unapred.

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Pošto državi, gradu i opštini pomenute saobraćajnice nisu od nacionalnog značaja moguće je uz lokalnu peticiju i obavezno primedbe na plan napraviti korekcije.
 
Hvala Vam na brzom odgovoru.Imamo vremena do 29.12.da uložimo žalbe.

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Vrh