Šta je novo?

Ваше фотографије Београда

Matt

Advanced
Učlanjen(a)
14.11.2007.
Poruke
3.167
Pohvaljen
4
Lokacija
Batajnica
Овде има људи који се баве фоткањем, па - извол`те.
 
Je l' moraju urbane sredine?

Osim 'urbanih' imam i brdo fotki koji sam hvatao mahom na celoj oblasti leve obale Dunava BG-a (bilo to u 3 lepe ili u naseljima).

Uostalom, pogedaj galeriju u mom potpisu i videćeš. :)
 
Evo za početak jedna svežija koju još nisam postavio na Panoramio. Druge fotke za koje mislim da se izdvajaju od ostalih ću da postavljam u serijama po 3. :)


Pogled sa Pančevačkog mosta ka Karaburmi

edit: Samo još da pitam da li postoje neke određene smernice ili su sve fotke Bg-a dobrodošle? :)
 
Hvala ljudi.

Naredne fotke ću da linkujem na Panoramio zbog mape koja postoji sa strane, tako da ako neko hoće da zna tačnu lokaciju fotke, klikne na fotku i pogleda mapu. Ujedno, mahom ću da postavljam fotke sa Palilule tj. leve strane Dunava da malo približim i 3. Beograd, ovima što žive u 'prvom i drugom' BG-u. ;)



(Ne)vreme na poslednjoj stanici 43-ke. To je u Kotežu, ko ne zna. :)


Tako blizu, a tako daleko


Zgrade bloka 'Branko Momirov' u Krnjači

Gledao sam da postavim neke urbanije fotke, ali će biti i onih manje urbanih takođe iz BG-a. Ako nekim slučajem budem kvario koncepciju teme postavljajući 'manje urbane' fotke, voleo bi' da mi to neko kaže što pre. Takođe je moguće da je neko od Vas već video pojedine fotke na Google Earth-u, al' šta da se radi. Imam u šteku još oko 2000 fotki koje tek trebaju biti sređene i 'puštene u promet', pa njih sigurno niste videli. ;)
 
Jedine, za sada, od ove godine;) Zemun

+ izvinite na velicini, drugi put cu kaciti manje!

dscf3873am.jpg

dscf3868am.jpg

dscf3854am.jpg
 
@Mateja, imam i ja nešto slično kao ta tvoja prva. Samo što sam ja slikao to u 'Vojnim baštama', iza Kovilova ka nasipu. Postaviću čim je iskopam. Inače, treća je prava. ;)
@Archangel, sve su za pohvalu, ali ova sa sajlama i 'liftom' je vrh.

Da ubacim još malo, sad vadim iz moje galerije sa Panoramia, ali će biti i novih fotki narednih dana.


Večernje jutro na Novom Beogradu. Fotkano blizu šljukare 'Bami' kod Crvenke.


Svako bira svoj put. U Krnjači uhvaćeno, na Božić ove godine.


Kanal i šetalište u Borči pored FK 'BSK Borča'.
 
Da vas upoznam sa Jabučkim ritom. Naselje na levoj obali Dunava. Do njega se putem može doći tako što se skrene desno kod Kovilova, prođe se Glogonjski rit i onda samo pravo kroz banatsku ravnicu nekih 5-10km gde se ulazi u Jabučki rit. Ima još jedna opcija za dolazak, a to je preko Ovče. Postoji zemljani put (poširok, oko 5-6 metara) iz Ovče koji je preko leta lepo utaban pa se lagano prođe sa autom, motorom, bajkom. Jedno vreme sam bio ubeđen da ga asfaltirati jer su ravnjali tu zemlju, ali eto, ostade tako kako je. Do njega se takođe može doći busom GSP-a 106 (početna kod Bogoslovije) koji prvo prolazi kroz Kovilovo i ide sve do poslednje stanice (Jabučki rit). Što se tiče samog naselja, vide se tragovi bivšeg PKB-a. Bilo to vagoni i pruge, bilo napuštene štale (mada ima i nekih koje još uvek rade) ili nešto treće... u svakom slučaju, dok je PKB bio u punom povoju, bilo je posla i lepe zarade i u komšiluku (bez da se odlazi do centra).

Koliko ja znam i koliko sam čuo, naselje je nazvano po mestu Jabuka koje se nalazi severo-istočno od Jabučkog rita preko Tamiša. Pripada mesnoj zajednici 'Padinska skela', mada postoje navodi da čim naselja na ovoj strani Dunava dobiju svoju opštinu (Dunavski venac), Jabučki će postati MZ za sebe. Što se tiče znamenitosti, koliko sam ja upućen, nema ih. Postoji fudbalski klub 'Mladost', na južnom delu Jabučkog i to mu dođe to. Sve u svemu, prijatno naselje do kog volim da provozam bajk. Nije ni toliko daleko, oko 25km od grada a kad povežem sva ta naselja tu (Kovilovo, Glogonjski/Jabučkit rit, Ovču, Borču...) možeš napraviti nekih 60-70km lepe vožnjice bajka.

Ide malo fotki da se bude u skladu sa temom a i zanimljije je kad ima fotki.



Na neki način centralna ulica Jabučkog rita. Dalje idući njom postoji market, restoran i zdravstvena stanica (ako se ne varam).



Ista centralna ulica, samo zimi.



Ovo je između Glog. i Jabučkog rita. Asfalt je ravan, lep i bez rupa. Milina voziti po njemu.


Ovo je na poslednjoj krivini pre Jabučkog. Sa leve strane se nalaze štale i poprilično taj deo puta smrdi (mada sve zavisi od vetra).



U produžetku tog puta gde su štale.


Ovo je već što bi rekli 'pred vratima'. Iza tog kadra ima put koji ide kao fudbalskom terenu, a malo napred pa desno se ide ka marketu, zdr. stanici...



Put (zemljani) koji ide od Ovče do Jabučkog. Samo što pri kraju prolazi pored štala a koliko sam video postoji i ograda na kojoj piše da se može prolaziti tuda od 07-22h. Što znači da zatvaraju kapiju/ogradu čim prođe to vreme.


Put ka Ovči, u nešto boljem/utabanijem stanju.



Ovim puteljkom se ide do fud. terena, samo što na ovoj fotki kadar gleda na drugu stranu.



Vagoni koji tu stoje od 90ih verovatno. Postoji i pruga ali se više ne koristi. Povezivala je ova naselja i fabrike, dok je PKB bio u povoju sa Panč. prugom koja prolazi ispod Ovče.


Videću da ovako nešto odradim za sva naselja odavde (sledeće planiram Ovču da 'odradim'). Nekako mislim da se povezuje svrha foruma sa fotografijom. Jedino do Dunavca nisam bio, ali čim sad prođe ova kiša i ugrabim nekog vremena, obići ću i do njega. Eto, ko pročita, biće načitaniji za jednu novu stvar. :)

Uzdravlje
 
To su makose dmv koji su pripadali ztp pristina dosli su na reviziju koja nikad nije uradjena i tako trunu umjesto da ih srede i da voze.Silke su super mozes li postaviti katru gdje se nalaze tacno preko gugla :kafa:
 
direktor":2w5e1h63 je napisao(la):
To su makose dmv koji su pripadali ztp pristina dosli su na reviziju koja nikad nije uradjena i tako trunu umjesto da ih srede i da voze.Silke su super mozes li postaviti katru gdje se nalaze tacno preko gugla :kafa:
Hvala. Što se tiče onoga što piše na njima, evo fotki jednog drugog bicikliste sa ovih prostora (mislim da mu je nadimak Šurda). Takođe, u mom prvom postu reko' da ću fotke linkovati ka Panoramio nalogu gde sa desne strane postoji mapa i lokacija svake fotke, pa klik na fotku i videćeš. :)

slika1 i slika2

Kreditacija za fotke ide njemu, njegovi putopisi i sajt/blog odakle su linkovane fotke.
http://shurdaa.blogspot.com/
 
@dzonihsv
Super je to što radiš , budiš sečanje i izazivaš nevericu
Da pojasnim kao klinac sa regularnom dozvolom za PKBove kanale od Botaničke bašte prvim autobusom išli smo tamo na pecanje
jer na Sebešu radila je babuška i crvenoperka, Ispod Borčanskog mosta krupna Babuška Jabučki rit je bio pravi safari veliki šarani....
uf setih se i komaraca
Danas po tvojim fotografijama vidim velike promene , neverovatno kako vreme prolazi ....
plus +1 od mene

@Archangel
Jesi li razmišljao da se bar na sedam dana, pretstaviš u nekoj galeriji , ili si vec imao izložbu :) :kk: :)
 
boca-ica":1ka1zhpu je napisao(la):
@dzonihsv
Super je to što radiš , budiš sečanje i izazivaš nevericu
Da pojasnim kao klinac sa regularnom dozvolom za PKBove kanale od Botaničke bašte prvim autobusom išli smo tamo na pecanje
jer na Sebešu radila je babuška i crvenoperka, Ispod Borčanskog mosta krupna Babuška Jabučki rit je bio pravi safari veliki šarani....
uf setih se i komaraca
Danas po tvojim fotografijama vidim velike promene , neverovatno kako vreme prolazi ....
plus +1 od mene
Hvala.
I ja sam do pre nekoliko godina živeo blizu Botaničke bašte, pa sam i ja nešto slično praktikovao sa ćaletom (dok me je ribolov zanimao). Svoju prvu nagradu i prvo mesto sa 8-9 godina sam osvojio baš na kanalu pored crkve u Borči (verovatno mislimo na isto mesto jer i tu postoji most koji povezuju Borču sa putem ka Crvenki). Naravno, nije to bilo neko profi takmičenje, već eto, klinci iz BG-a dođoše malo da se oprobaju. :) Da znaš da vreme prolazi, a od kad sam se ovde preselio (na ovu stranu Dunava), mnogo se toga promenilo za jedan kratak period a mogu da zamislim koliko se toga promenilo za 5-10-20... godina. Što se komaraca tiče, ovde ih ima i previše još uvek. Čim otopli, eto ti ih. Šta više, danas negde oko 19h dok sam šetao psa, morao sam da se branim od komaraca a proleće još nije ni počelo. Al' dobro, ako imaš mreže na prozorima, nekako se može preživeti. ;)

Uzdravlje.

Da ubacim i jednu fotku, da budemo u skladu sa temom. :)


Ufotkano između Koteža, blizu azila 'Riska' i crpne stanice 'Vizelj'.
 
:) Hvala, za 5-10-20... godina. :) dzonihsv, dragi moj period 1975-78, a posle su na red došle devojčice..... :laugh: :lool: :laugh:
 
Uh, šta znam koliko godina imate, pa reko' da idem na siguricu. :p :D
 
boca-ica":8y2kj4qt je napisao(la):
@dzonihsv
Super je to što radiš , budiš sečanje i izazivaš nevericu
Da pojasnim kao klinac sa regularnom dozvolom za PKBove kanale od Botaničke bašte prvim autobusom išli smo tamo na pecanje
jer na Sebešu radila je babuška i crvenoperka, Ispod Borčanskog mosta krupna Babuška Jabučki rit je bio pravi safari veliki šarani....
uf setih se i komaraca
Danas po tvojim fotografijama vidim velike promene , neverovatno kako vreme prolazi ....
plus +1 od mene

@Archangel
Jesi li razmišljao da se bar na sedam dana, pretstaviš u nekoj galeriji , ili si vec imao izložbu :) :kk: :)
Razmišljao jesam (ta ideja mi je sinula pre možda nedelju dana) al do sada nisam imao. Ne znam proceduru šta kako kud i kad da se čovek prijavi za neku izložbu :D


DSC_6731 by MBekic, on Flickr


Where are you... by MBekic, on Flickr


Bishop by MBekic, on Flickr​
 
Vrh