Šta je novo?

Bilbordi i reklame na fasadama zgrada

BadMan

Intermediate
Učlanjen(a)
16.06.2010.
Poruke
438
Pohvaljen
119
Ok, ovo sa bilbordima i komercijalizacijom javnog prostora mora da stane...
Predlažem da u okviru ovog topic-a raspravljamo o bilbordima, city light-ovima i ostalom velikom oglasnom prostoru, koji se postavlja po našim gradovima.
 
Драго ми је да си покренуо ову тему :kk: са тим што рекламни простор на отвореном не треба укинути, већ ту створити неки ред.

Оно што је највеће зло је да су тим паноима "украшени" неки наши најлепши паркови, тргови, смањује се прегледност раскрсница (што утиче на безбедност). Питање је велико: Како је могуће да нека приватна компанија користи заједнички, државни простор, и на основу тога остварује огроман профит?
 
Karlo del Ponte":1qhocb0h je napisao(la):
Питање је велико: Како је могуће да нека приватна компанија користи заједнички, државни простор, и на основу тога остварује огроман профит?

Mhm, pitanje vlasništva marketing "prostora" u ovom gradu ;)
 
Karlo del Ponte":2cwa4yye je napisao(la):
Како је могуће да нека приватна компанија користи заједнички, државни простор, и на основу тога остварује огроман профит?


Mislim da je grad, čiji je to prostor (ne direktno državni); dao u zakup ili prodao sve te površine oglašivačima. Tako da je i grad ostvario neki profit - ne zabada se to tek tako.

Zapravo, apsurd je u tome što je posledica "prodaje" oglasnog prostora po gradu taj da sad mali prodavci ne smeju da postavljaju svoje reklame po ulici - ono tipa "loto", "menjačnica", "restoran" i slično, jer koriste gradski prostor koji nisu platili, a koji je već raspodeljen i prodat agencijama, tako da čak i da hoće da plate - ne mogu.

A da je haos sa bilbordima - jeste. pogledajte samo bul. m. pupina od pc ušća prema brankovom mostu...

:(
 
Jos jedno j** "javno preduzece" pravi sr**. Cist reket, voleo bih da vidim neke podatke koliko se od tih para zaista slije u gradsku kasu i ko su vlasnici tih privatnih agencija koje su zakupile taj prostor i pod kojim uslovima. Pa nije valjda da neko moze da dobije pravo na SAV javni prostor na nekoj opstini. Sta je sledece, da poplocavaju ulice i trotoare reklamama? I koji je tu tretman fasada, pa valjda one pripadaju vlasnicima tih zgrada, koji opet moraju da se uklapaju u neke urbanisticke norme? Jasno mi je da iznad lokala u prizemlju stoji firma ali da neko moze da prostre plakat preko cele fasade tek tako mi nije jasno.
 
E da, nisam znao gde da stavim ovaj topic pa ako administratori znaju bolje mesto neka ga prebace. :)
 
Не видим шта је толико лоше овде? :laugh: :laugh:
IMG_2397.JPG
 
Ima još mesta u gradu za nove bilborde / banere / reklamne table, ne brinite... Za čas se podmaže tamo-gde-treba za "dozvolu" za postavljanje ili za okretanje očiju inspekcije na drugu stranu... :rolleyes:

1606-BETAPHOTO.jpg

bilbord501259.jpg

bilbord.jpg

w620_1328531805Kampanja_2.jpg
 
Nece ovaj haos na dobro, ovo sto nam se desava je strasno. I sad ti nisu krivi ni NATO, ni Rusi, ni EU, ni Vahabije, ni Siptari, ni Hrvati, ni cetnici, ni partizani, OVO nam radi nasa sopstvena "elita". I sve je to deo istog sr*** sa Bus-plusom i toliko drugih sema za isisavanje para.

Mozda je neki kakav-takav lek organizacija (ovde, na Fejsu i drugde) BOJKOTA svih oglasivaca na ovim odvratnim panoima. Napraviti neku "shit listu" pa i ako im se ne moze puno nauditi da se bar naudi malo a i da se posalje odgovarajuca poruka. A ovu agenciju sto je ostavila broj bi tacno zvao samo da im ponavljam kako im je pano na tom i tom uglu odvratan i ruzi nam grad. Ako cutis kad te sisaju kao ovcu onda se u ovcu zaista i pretvaras.
 
Ево једног примера рационалног трошења струје у ванредној ситуацији.
424132_390679357625498_226421590717943_1512693_1061980278_n.jpg
 
Da li neko zna koji propisi reguišu postavljanje bilborda, i koliku novčanu korist grad ima od toga?
 
Pa gradi ima korist ali ne toliku kao u parizu grad uzima pare za lokaciju ,dozvolu za postavljanje ,ali ima i nesto bilborda u svom vlasnistvu.Bilbord na zvjezdari u vitezova karadjordjeve zivjezde vlasnik placa na cijoj zemlji je postavljen dobija na godisnjem nivou 200e
 
Sinoć sam posle dužeg vremena išao kolima ka Zemunu bulevarom Nikole Tesle, i ladno su celom dužinom zelenog ostrva koje razdvaja smerove postavili "city light"-ove... :rant:

Prestrašno izgleda! :bash:

Inače našao sam ovaj blog na tu temu iz 2007. http://blog.b92.net/arhiva/node/4462.html

Bilo bi zanimljivo videti koliki je rast broja bilborda u proteklih par godina...
 
Evo nekoliko primera kako bilbordi zaklanjaju pogled:

2nlblmt.jpg


np3vdc.jpg


33xzyjc.jpg


dpe3p5.jpg


rup9qr.jpg
 
Bilbord (dooobro, city light) ili Narodno pozorište? :bash:

27xe3ih.jpg
 
Potpuno sam zaboravio i nikako da vam prijavim.

KFC na Studentskom trgu je opušteno ofarbao banedere, i znakove ispred svog objekta u crveno u visini objekta. To ne liči ni na šta, a mislim i da nisu smeli to da urade, a ako im je neko dozvolio, potpuni je moron.
 
Odvratno! Vreme je stvarno da se tim oglasivacma stavi do znanja da nam zagadjuju grad. Ako vec ne mozemo nista reketasima koji su taj javni prostor uzurpirali.
 
Taj kod skupstine mi najvise ide na zivce zaklanja pogled :bash:
 
dsc03704.jpg


Možda najdrskije pozicioniran bilbord u Beogradu. Zaklanja pogled sa druge strane Terazija prema Savi i mostovima. Sada kad postoji sat (za koji mislim da je dobro uklopljen na ovom mestu), ovaj bilbord je postao još primetniji i iritantniji.

Edit: Na slici se to ne vidi, ali kad se gleda sa druge strane Terazija, ovaj bilbord se nalazi tačno u sredini otvora između drveća i zgrade kroz koji se vidi pilon na Adi, mora se pomerati da bi se video pilon pored bilborda. Sat ne smeta, mislim da se dobro uklapa sa Terazijskom česmom i onom novom zgradom i da je obogatio ovaj prostor, ali pored njega bilbord izgleda još seljačkije.
 
lynx":bsr8039n je napisao(la):
dsc03704.jpg


Možda najdrskije pozicioniran bilbord u Beogradu. Zaklanja pogled sa druge strane Terazija prema Savi i mostovima. Sada kad postoji sat (za koji mislim da je dobro uklopljen na ovom mestu), ovaj bilbord je postao još primetniji i iritantniji.

O, Isuse! Ovo nije ni skandal, ovo je katastrofa! Nekada mi stvarno nedostaje emotikon za povracanje. I onda mi preostaje ovaj
:bash: :bash: :bash:

Izuzetno sam za mirne oblike otpora i protesta i uzasavam se recimo onoga sto se cesto desava na i oko sportskih utakmica ali, kad OVO vidim, tako bih voleo da nekoga zgrabim za vrat i onda njegovom glavom razbijem ovaj pano/ekran koji je tu postavio.

Nece ovaj haos na dobro. Djiki mozda jeste sagradio taj most ali je za njegove vladavine grad totalno ZAGADJEN vizuelno ovim panoima. je*******eni reketasi vise ne znaju sta ce. Nema odvratnije kombinacije od oronulih/prljavih/zapustenih fasada i sljastecih/vristecih panoa. I stvarno mi nedostaje emotikon za povracanje.
 
Је л' и ви мислите као ја да, кад су конструисали овај сат, низу узели у обзир нагиб земљишта и да због тога дисплеј стоји накривљено? Мене то јако иритира.
 
Требало би организовати герилу bahatoreklamiram.com и лепити налепнице преко тих билборда/реклама. Тиме треба подићи свест оглашавача, да одустану од рекламирања на одређеним локацијама, па тако, смањивши исплативост паноа, около наоколо натерати рекеташе да те туморе одстране.
 
Vrh