Šta je novo?

Petlja ''Kaludjerica'' E75 ( izlaz na Autoput)

prigradski

Intermediate
Učlanjen(a)
29.01.2012.
Poruke
400
Pohvaljen
349
Lokacija
Bulevar kestenova :)
Uz ''blagoslov'' administratora otvaram temu... Zelim da cujem misljenje ostalih sta mislite o mom predlogu..
Mislim da je ovo izvodljivo i da moje komsije i ja to zasluzujemo :)
Vucko ce prebaciti onaj post iz regionalnog razvoja pa vi bacite pogled...
 
:kk:
prigradski":1638leps je napisao(la):
Uz ''blagoslov'' administratora otvaram temu... Zelim da cujem misljenje ostalih sta mislite o mom predlogu..
Mislim da je ovo izvodljivo i da moje komsije i ja to zasluzujemo :)
Vucko ce prebaciti onaj post iz regionalnog razvoja pa vi bacite pogled...
 
vucko":nbfkiyil je napisao(la):
Jedno pitanje od mene pesaka :)

Sta mislite o nekoj petlji u Kaludjerici?

Druze vucko,prvo sam guglao da vidim da li je neko postavio pitanje vezano za nas... Drago mi je da se jos neko raspituje za nase zdravlje :) Nov sam na forumu vidim da si napisao pitanje pre nekih 8 meseci :D ali nema veze,ko ceka taj doceka...
Dakle... Misljenja sam da moze da se to izvede verovali ili ne... ;)
Tj to je bilo u planu jos kad se pravilo naselje,naime gore na vrhu ka autoputu ima neki tunelcic koji sa jedne strane gleda na Kalu,sa druge na Strazarsku kosu-Kumodraz- i oni bi voleli da imaju izlaz na autoput,dajte nam kruzni tok :)
I tako,muku mucimo,imamo autoput u vidokrugu,a ustvari ga nemamo... Zasto? To je pitanje za nadlezne,dakle stvarno bi mogli da urade... necu da omalovazavam ostala naselja ali eto npr ako su stanovnici transpeda kojih ima par hiljada hteli da blokiraju autoput,zamisli sta bi tek mi uradili kad bi se okupili i stavili barikade? :D :D

slika govori vise od reci,dakle pogledaj...

scaled.php

to je mapa lokacije gde je taj tunel u kom nema drekavaca ;)

petljamozda.jpg

ovo je moja zamisao,sad vi ste strucnjaci,pa da vas cujem?

Dakle da cujemo pogodnosti izlaska na autoput?
1)Tranzit ne ide vise kroz naselje
2)GSP autobusi koji dolaze iz pogona Kosmaj na terminus u Kaludjericu,ne kruze okolo,vec od petlje lasta idu u Kaludjericu koja je odatle nekih 2.5 ,3 km... Dakle usteda goriva zagarantovana ;)
3)Vozila privatnog prevoznika SAGA TST vise ne moraju ici gore na smederevski pa sve tako okolo direktno do kruznog puta,dakle opet mogu preko te petlje :)
4)Mi,koji u ova skupa vremena ponekad priustimo sebi voznju autom,odmah idemo na autoput,ne idemo kroz sindjelicevu,pa kroz mml,da bi izasli na lastu, ne gusimo ni smederevac :)
5) Vozila koja npr dovoze nabavku za maxi,rodu,ideu ne idu okolo,vec direktno u kalu...
6) Ovde ima i zanatlija koji prave pvc stolariju i sve sto je potrebno za izgradnju, a u vecini slucajeva gravitiraju ''ka gradu'' tako da bi i njima odgovaralo...
7)Odgovaralo bi i nekoj pumpi da se tu ''grune'' znate li da mi jos uvek nemamo pumpu,znaci tu na izlazu bi bilo ''sipaj i vozi'' odakle god dosao i kud god posao :)
Odgovara svima znaci :)
samo ne opstini... :notok: :rant:
U dogledno vreme mogao bi i neki minibus express proci,ali o tom potom...

A sada... zakljucak... treba se uraditi taj kruzni tok(po mogucstvu nadvoznjak) + ovaj put sto sam docrtao od nekih 900m i i izlazi se kod groblja u kaludjerici,ulica zeljka milivojevica,1 km od glavne ulice stepe stepanovica,dakle kad se sve sabere,autoput je 2 km od centra Kaludjerice... Uskraceni smo za nesto jako bitno...
Proracuni,ovo kosta oko milion evra (ili vise) ali je vrednost ove petlje za nas oko 35000 stanovnika neprocenjiva... Bar ja tako mislim,nadam se da se slazete sa mnom :rolleyes:

Sta vi mislite o tome?! :)

Napomena: Za ovo dundjersko crtanje mi se smejte slobodno ionako se nesam skolovao za to ;)
 
Својевремено сам хтео да отворим тему и предлог о могућности изградње неке мање петље код садашњег надвожњака који спаја Мали и Велики Мокри Луг. Читајући размишљања и предлог од Приградског, узгред добродошао на форум, и гледајући сателитске снимке и план града, чини ми се да је исти реалнији, сажетији, потпунији и мислим да решење није не изводљиво.

Приградски за предлог имаш укњижен плусићћћ у дневник :kk: .

Можда би требало искористити постојећи пролаз испод аутопута проширити га па да то буде за једну траку, а за другу траку пробити још један пролаз и изградити улазно-излазне рампе на и са аутопута. Или можда проширити и изградити подвожњак и петљу слично као код Хитне помоћи или овде изградити класичну "делта" петљу.

Мислим да би овом петљом добили сви, а поготово становници Калуђерице, Малог и Великог Мокрог Луга, Кумодража, а и Миријевци не би кружили до аутопута кад рецимо иду у правцу Ниша !. Сад ко жели рецимо да иде за ММЛ из правца Аутокоманде, мора да „сиђе“ са аутопута код петље „Ласта“, па уз брдо до ВМЛ, па да прође кроз пола ВМЛ, па да пређе надвожњаком преко аутопута и да дође до ММЛ. Истим правцем мора да се и врати или да се иде Смедеревцем па Булеваром даље кроз град, итд.

Петљом „Калуђерица“ (можда би се становници М и ВМЛ бунили и хтели да се петља зове по њиховом насељу :D ) би се скратио умногоме пут долажења од аутопута до околних насеља и обрнуто из тих насеља на аутопут. Требало би искористити и наравно проширити постојеће саобраћајнице до будуће петље, а тамо где је потребно, изградити нове.

На сателитском снимку сам означио танким црвеним линијама постојеће саобраћајнице које би требало искористити за повезивање петље са М и ВМЛ, а као што је већ Приградски предложио, са дебелом црвеном линијом сам означио петљу и нову саобраћајницу коју би требало изградити.
Такође са танким црвеним испрекиданим линијама сам означио предлог евентуалне изградње нове саобраћајнице до ММЛ.
Не знам колико би само „тешко“ било изградити ове нове саобраћајнице због саме конфигурације терена, мислим да су ту нагиби мало већи или се варам !

image upload

Каква је иначе ситуација са земљиштем где би, како си ти преложио Приградски, била изграђена та нова саобраћајница од тих приближно 900 до 1000 метара ? Да ли има пуно власника земље или не ?

П.С.: Мали ефе са теме, обратите пажњу на црвену стрелицу и „?“ које сам уцртао, где је Гугл написао где се налази хотел Славија Лукс !!!!!!!!! :laugh:
 
Потпуна подршка за овај излаз. Само Калуђерица и Гроцка немају излаз на аутопут.

Калуђерица је посебно исфрустрирана јер се нелази тик уз аутопут. Е,сад, поставља се питање колико би то у Калуђерици коштало, што због дивље градње, што због јако тешке конфигурације терена.

Колико год да кошта, требало би што пре да се изгради.

Е, сад, погледајмо ГУП где се налази СМТ. јер ће на том месту бити и петља. Значи, саградити одмах тај део СМТ-а и одмах убити "две муве једним ударцем".
 
@Гага
Hvala na podrsci pre svega... Mislim da je izvodljivo,malo bi bio problem mozda nagib terena,ali tu su strucnjaci da to procene... E,tako se crta kruzni tok,voleo bih da ga vidim i u stvarnosti'alal vera,a ne ja dundjerica stil :) ...
Ali kruzni tokovi su dosta skuplji u odnosu na varijantu da se malo produbi prolaz ispod tog ''tunelcica'' i napravi nesto poput izlaza/ulaza kod hitne pomoci... Ona lokacija dole gde se izlazi u Zeljka Milivojevica kod groblja je otkad znam za sebe ogradjen,izgleda da cika Mokroluzanin ceka da mu se fino plati,a zna se kako ce on da kaze... To je ''Zvezdara'' bato :rant: I slazem se da bi ovom petljom na dobitku bili apsolutno svi... Bukvalno sva naselja koja si naveo,cak i vincanci iz sektora Institut,jao da zaboravio sam da njihova vozila-autobusi dovoze sa Bezanije iz tvog kraja,Zemuna i tako to ;) Dakle,nema prolaza kroz gradsku guzvu,vec direktno petlja ;) :kk:
A ove ulicice sto si isprekidano ucrtao vec postoje,sad je to konkretno makadam,ali malim prosirenjem i asfaltiranjem napravila bi se pristupna saobracajnica ka naselju Klenak i SMT, a eto npr i iz kumodraza dok dodjes do izlaza na autoput(plavi most) prolazis kroz dosta guzvi... bukvalno su svi na dobitku :)
Kad su vec kroz onaj zbijeni kraj u Mmlu jedva provukli izlaz i ulaz na autoput kod laste onda je ovde jos 10 lakse,nema nikakve eksproprijacije,izlaz/ulaz na autoput kod ovog tunela je planiran jos pre 40 godina medjutim na tome se stalo :(
Hahaha,reci u kakvom kraju zivim da i Google Earth tripuje da je na slaviji ;) Video sam i na android fonu pise isto za hotel bio je kadar nevera ...

@stf
Kad je tesko-komsija ;)
Izlaz na autoput treba svakom naselju u gradu Beogradu/Beogradskoj regiji,gde god je to izvodljivo...
To je jedini deo Kaludjerice koji jos nije ''gusto'' naseljen'' izuzev i one medje sa Lestanima,realno je da se samo tu provuce,ako mokroluzanin ne proda zemlju nekom drugom ;)

@Somi303
I trebate da imate izlaz na autoput ;) Eto i ja vama da zavidim na necemu :p
Svakome treba izlaz na autoput,ali nama bukvalno kao ''leba'' da nam ne biste vi,Grocani,Vincanci i Lestanci trubili kad vam zakrcimo ''Smederevac'' :p
Ovako svi direktno na petlju i aj zdravo ;)

Moj predlog kad se (i ako se) jednog dana uradi da se ovaj deo autoputa dobro osvetli jer koliko vidim osvetljen je samo do mosta u Vmlu,mada kad se uradi petlja,stize i rasveta odmah ;)
 
Eto i ja vama da zavidim na necemu
То и је непотребно, јер ја вама не завидим ни на чему. Превоз је очајан, пут, назови расвета, али доћи ће боље време и биће и нама лепо :) ;)
 
prigradski":3bzm9kd8 je napisao(la):
@stf
Kad je tesko-komsija ;)
Па наравно. :kk:
Ја сам само скренуо пажњу на тражење кривца на погрешној страни, што је из неког разлога готово једногласно заступљено међу Калуђеричанима. Пара нигде, ми се међусобно оптужујемо, а кривац је град, који фаворизује западну страну града. ...
 
Чек, чек...када се "цунами" отцепи онда Заклопача постаје запад Гроцке, и онда могу да очекујем расвету, нов асфалт, бус на 3 мин и вртић... :D
 
@Stf polako care,sad su se malo prebacili i na istok,nadam se da ce svi doci na red... pocelo je sredjivanje Mirijeva , nadam se da ce uskoro uraditi nesto po pitanju ''Kocke'' na izlazu iz Mirijeva ka Kaluu,da li ima neko neki predlog sto se toga tice? Ja imam,ali sad se trenutno bavim ovim pitanjem ? :)
Malo off topic misljenja sam da je konacno vreme da se pocne sa prosirenjem smederevskog puta ali znam i da nema novca za to,nazalost :(

@somi303 upravo tako,kad cunami ode eto vama sve stize onda stvarno nece imati gde da odlaze pare... :)

Sta mislite,da li bi ovaj moj predlog bio dobar ''backup'' dok se ne izgradi SMT?
 
Са приступом аутопуту калу,мали и велики мокри луг би били знатно примамљивија насеља!
Аутопутем би у граду били за 5 минута...
Још кад би добили општину...

ма оде калу фавела на беверли хилс :p
 
Moze li neko da mi crtne gde je planiran tacno SMT a gde je planirana ova petlja?Slabo znam taj kraj pa mi treba neko da mi nacrta :)
 
@milanobelgrade
Welcome to Kalufornia dace Bog :) Pa ovo bi olaksalo zivot bukvalno svim stanovnicima navedenih naselja+ Kumodraz :kk:
U interesu svih :)
Ako se ovo uradi garantujem da ces kupiti vikendicu kod nas :rolleyes:
Imam ideju i kako srediti dolinu reke '' Kalubare'' i napraviti saobracajnicu i izvuci gore u Nikole Grulovica ili na bulevar/sindjelicevu(29.novembra) no ... kao sto bi Aca Stojanovic rekao... Ali... o tome nesto kasnije :) :D

@ vucko
74556088.jpg


Opet dundjersko crtanje,sta da radim,nisam iskusan crtac kao vi ,valjda si skapirao lokaciju
:)
 
Da,ali sa tom ucrtanom petljom mi ne dobijamo apsolutno nista... Jer ici preko naselja klenak je isto kao kada ides preko mirijeva za Kaludjericu i izadjes kod ''Kocke'' ... a i sa druge strane isto ides kroz izuzetno usku ulicu(sindjeliceva)... Ovde se jedva mimoilaze automobili a kamoli kamioni ili nesto drugo... Jedino ako celom duzinom potoka urade put kao ono sto ja mislim da bi moglo da se izvede,i eto i nas nakacenih na tu petlju :) ali ja ne vidim da je ucrtana ulica za tu lokaciju koju ja smatram pogodnom za to..
Zato mislim da bi ova nezavisna petlja bila pun pogodak,ne mora samo nbg na svakih 1km da ima petlju,moze malo i ka istoku ;)
Ne znam ni kako ce izvesti ovu sledecu denivelisanu raskrsnicu ka mirijevu,taj deo je naseljen i tu ima gomila privatnih kuca ja mislim,po ovoj semi prolazice kroz pirandelovu ulicu ili gresim? Ili mozda ide na onu ulicu Nabokovljeva,gde smecarci kidaju?! :D
Ne kapiram ni gde bi Mogli izbiti na bulevar kada je ta strana isto izgradjena,evo sad je jedinu parcelu kod mbgasa neko uzeo i vec uveliko gradi :(
znaci jedino ako tunel urade...
 
Veruj mi da ne znam,ali jedino znam da je ova planirana petlja ucrtana crvenom bojom sto znaci magistralna saobracajnica(sa po 2 trake po smeru).Ali vidim da nisu planirali ni ulicu sa po 1+1 trakom ka kaludjerici.A koliko vidim kaludjerica bi mogla tek iz te smt petlje na bulevaru da se kaci pa onda da skrece ka autoputu.
 
prigradski":3uilg66p je napisao(la):
@Stf polako care,sad su se malo prebacili i na istok,nadam se da ce svi doci na red... pocelo je sredjivanje Mirijeva , nadam se da ce uskoro uraditi nesto po pitanju ''Kocke'' na izlazu iz Mirijeva ka Kaluu,da li ima neko neki predlog sto se toga tice? Ja imam,ali sad se trenutno bavim ovim pitanjem ? :)
Malo off topic misljenja sam da je konacno vreme da se pocne sa prosirenjem smederevskog puta ali znam i da nema novca za to,nazalost :(
Нажалост комшо, ништа од тога у ближој будућности.
Чекај, прво мора дасе уради на НБГ-у Војвођанска, као већ педесети булевар, па да се прошири Тошин бунар, па да се уради УМП, па да се прошири Грчка итд, итд, итд.....
Смедеревац ће се проширивати вероватно после проширивања Булевара КА од Цветка до Устаничке, што чека ко зна коју фазу Метроа......значи за мање више....20 година.....
Да не причамо о било каквој другој инфраструктури.....
Нпр. план и програм града београда за канализацију нема никакав ни краткорочни ни дугорочни план само за општине Гроцка, и Младеновац....

prigradski":3uilg66p je napisao(la):
Sta mislite,da li bi ovaj moj predlog bio dobar ''backup'' dok se ne izgradi SMT?
наравно да би био, али је велико питање када ће то градити....док то дође да ред, и тај де Калуфорније ће да се изгради и самим тим ће то постати немогуће. Тога се бојим....
 
Управо сам хтео да постујем исти текст. :laugh:

Генијално.....
 
vucko":2ixkb7ai je napisao(la):
Veruj mi da ne znam,ali jedino znam da je ova planirana petlja ucrtana crvenom bojom sto znaci magistralna saobracajnica(sa po 2 trake po smeru).Ali vidim da nisu planirali ni ulicu sa po 1+1 trakom ka kaludjerici.A koliko vidim kaludjerica bi mogla tek iz te smt petlje na bulevaru da se kaci pa onda da skrece ka autoputu.
Мислим да је се тај део СМТ-а од аутопута Бг-Ниш до Вишњичког моста планира као аутопут.
 
Arni,tako nekako.2+2 trake.Otprilik profil kao SMT u Borci.
 
Vrh