Šta je novo?

Карађорђева улица - Улични фронт

Delija

Expert
Učlanjen(a)
03.01.2010.
Poruke
7.241
Pohvaljen
10.815
Дакле у склопу једног од предмета на факсу добио сам задатак да урадим идејно решење три објекта у Карађорђевој улици. За сада ћу вам показати један од њих са којим сам најмање задовољан. :)

У питању је музеј на парцелама између бројева 41 и 31.

dsc05888pxv.jpg


Моја почетна идеја је била да попуним "рупе" у Карађорђевој улици.На жалост ,поставка самог задатка и ограничења која су ишла са њим су ми прилично везала руке. Такође нисам имао времена ни за бројне измене које сам планирао а и квалитет рендера је прилично слаб пошто једноставно нисам имао времена да остављам компјутер цело вече да се злопати.

Хехехе...У старту сам се оградио од свих могућих критика. :D

За почетак,скелет без фасаде

eze5z.png


gh4hw4r.png


hxdfhxd.png


vsdv.png


Идеја је била да направим простран хол који би био центар збивања и који би заузимао велики део запремине целог објекта.Он би такође омогућио изложбу већих скулптура. (рецимо да намена музеја није дефинисана,нити ће :) ) Морам да напоменем и да је моје знање из конструкција и нових материјала за сада прилично застарело зашта је крив систем образовања и програм.Но нећемо о томе овде.Углавном отуда и оаај,како га ја погрдно називам, "пословни простор" од музеја. :)

Ево и фасаде по чијем завршетку сам се ухватио за главу увидевши колико ово подсећа на АРЦВС. :D Идеја је била да фасада ка улици тј реци и ка суседној згради са чувеним анђелом буде што транспарентнија али то упркос избору најпрозрачнијег стакла нисам у потпуности успео па је и сам објекат због тога "прогутао" простор.Касније нисам могао да вадим ствар новим елементима на фасади јер је она била независна од саме конструкције објекта.
Ту сам по мом мишљењу и дебело омануо када је у питању пропорција објекта и позиција овог балкона на левој страни.

dasd.png


hdfh.png


reger.png


sdb.png


sdvs.png


Један од разлога овакве фасаде је и тај што сам хтео да анђео на неки начин постане део сталне поставке музеја

wgeg.png


mvm.png


Поглед ка реци и Бранковом мосту са последњег спрата

zrehe.png


muzej.png


Амбијент у холу

erfr.png


И да,умало да заборавим,Хвала Зексу на одличним 3д моделима суседних објеката.

Ето,то би било то за сада,па ожежите. :) :gobb:
 
Ja ne znam koliko cu biti u koliziji sa uslovima koji su dati, ali meni prija blaga varijacija u visinama zgrada. Znaci, povukao bih neku blago krivudajucu liniju i pustio ovu zgradu desno da se visinski bar malo istakne, da malo vise dominira, jer to kao da joj je sudjeno, a ovako kao da je malo prikracena. A onda bi tome napravio neki pandan, i visinom i volumenom, malo dalje i prema ovoj zgradi levo. Nekako mi je suvise uvek tacno ciljati da se bas izjednacis sa najvisom zgradom pored, i mislim da istu gresku prave ovi na pocetku Karadjordjeve, pokusavajuci da idu tacno "do balcaka", naravno u zelji za prostorom, ali svejedno, ja bih bar malo odstupio iz estetskih razloga.

Drugo sto mi pada na pamet je duzina zgrade i njen volumen, koji je znacajno veci u odnosu na susedne zgrade. Istina, ti to i sada razbijas na 3 pod-celine ali mi je to nekako suvise suptilno. Ja bih isao jasnije. Cak mi na pamet pada neko "zeksovsko" resenje ili nesto na tragu one rekonstrukcije preko puta starog mlina, u okviru koga bi se mogli sacuvati barem delovi ove vise jednospratnice desno. Voleo bih tu da vidim neko ludilo, neki volumen koji lebdi iznad i mozda cuva bar malo tog prelepog starog crepa i starosti, a opet ne izlazi na visinu zgrade desno. Cini mie se da bi onda ostalo taman toliko prostora da se napravi neki glavni volumen koji bi visinom parirao zgradi desno a opet lepo ispostovao ovu staru damu levo, a uz sve to bio prave sirine.

Ideja sa staklom koje otkriva mural mi je jako lepa, cak plemenita :kk: . Jedino ne znam dokle terati to staklo i uz drugi zid. Na gornjim spratovima OK zbog pogleda, ali dole bi jos jedan mural bio previse, kao i otvoren pogled na goli zid, a i upliv svetlosti dosta mali.

Dragocen prostor/ulica, samo da ovi moroni ne proteraju metro most nizvodno od Brankovog.
 
Ма хтео сам ја да објекат прати висину линије између подкровља и нижих спратова на згради са десне стране која је на њему баш изражена. То би се и у овом случају после у ходу дало санирати одређеним детаљима на фасади али ме је независност стаклене фасаде ограничила у том смислу.

Опет кажем,нисам имао времена да мењам ствари а са овим сам само јурио оцену и гледао да конструкција буде што једноставнија јер ово што видите је само једна од 5-6 обавезних ставки у склопу идејног решења.Требало је ово после разрадити у пресецима,основама итд... :rolleyes:

Жао ми је што нисам имао времена да урадим и ноћну варијанту рендера где би прозрачност објекта дошла до изражаја...
 
Dobar pocetak kolega :kk:

Pozdravljam ideju centralnog atriuma, mogucnosti koje pruza i preglednost celokupnog prostora sa svakog sprata.
Takodje detalj sa andjelom :cool:

Glavna stvar sa muzejima je kretanje i mogucnost prilagodjavanja prostora shodno postavkama. Recimo da open space koji nudis omogucava prilagodjavanje ali ti je zato kretanje posetilaca minus: cela vertikalna komunikacija je sa jedna strane tako da svaki sprat postaje odvojena celina i svojevrsni corsokak. Kretanje je nametnuto i covek mora da sa vraca nazad istim putem kada stigne do kraja platoa da bi nastavio posetu.

Jedna blagonamerna smernica: poslednji sprat muzeja ti je otprilike u ravni sa kotom Kosancicevog Venca :)

Cim se otarasis ogranicenja ivice parcele i sagledas objekat muzeja kao sastavni deo gradskog tkiva videces da mu je preko potrebna zadnja fasada koja ce imati komunikaciju sa celinom Kosancicevog Venca. Ta zadnja fasada ka gradu je podjednako bitna koliko i prednja prema reci.
Time ce zgrada muzeja postati spona izmedju obale Save i "gornjeg grada". Vise od samog muzeja postace i vertikalno setaliste a to ti onda otvara ogromno prostranstvo za mastanje :cool:

samo napred :kk:
 
Na prvom renderu mi izgleda kao da je više izvučena ka ulici od ostalih, ali se vidi na drugima da nije tako, što je u redu, ali svakako mi se čini da je jedan sprat višak ili možda pola sprata!

Ali mi se jako dopada unutrašnjost i pogled na mural!

A takođe bi mi zbog neke simetrije bilo logičnij da je objekat odvojen i od desne postojeće zgrade koliko i od leve
 
Зидар хвала! Хехехех...убадаш само тако. И другачије вертикалне комуникације и излазак музеја на Косанчићев Венац су почетне идеје за које нисам имао времена да их разрадим. Нисам себи хтео да компликујем живот са тим. Можда се тиме позабавим за моју душу кад нађем времена за то.

Планирао сам да степенице поставим сасвим другачије,да разбију простор и делимично обликују атриум али ко ће то после да решава у вертикалном пресеку? :) А професорка ми за то време претила смањењем бодова ако закасним са радом...

jlaki За спратност се ја нисам питао а висина етажа је 4.60,изузев приземља и последњег спрата.
 
Delija":1bur1jgd je napisao(la):
Планирао сам да степенице поставим сасвим другачије,да разбију простор и делимично обликују атриум али ко ће то после да решава у вертикалном пресеку? :)

Meanwhile in New York :cool:

images

Guggenheim_Section.jpg

images
 
Zex rece al ajd da ponovim, gabarit totalno neprimeren prostoru i okolnim objektima staklo necu ni da komentarisem suvisno je. I ako je kao akcenat na transparentnosti jednostavno ovo ne pije vodu na ovom mestu moza za neki nbg blok eventulano kod Vig plaze negde izmedju da se udene.

Gde se dede kamen ili beton kao fasadni element.
 
E da i ja sam to zaboravio da kazem, previse staklenih povrsina, ipak bi trebala neka povrsina da bude pokrivena nekim drugim materijalom sem stakla. Ipak su u pitanju tri spojene parcele (ogromna je fasada).

Inace dobri renderi u Vray-u pretpostavljam :)
 
Одлично Делија, има овај пројекат потенцијала. :kk:

Позиција вертикалне комуникације је лепо замишљена, дуж бочне фасаде, која је најмање атрактивна површина, а уз то има и упадљив мурал који би одузимао пажњу са саме музејске поставке. Таквом позицијом степеништа си мурал свеоо на занимљив акценат, који није доминантан, и успео си у томе да направиш спој између ентеријера и екстеријера што многи не успевају.

Замерке:
1. Слажем се са зидаром, да је кретање помало наметнуто, тј. да недостаје друга вертикална комуникација. Можда си могао да уведеш два панормаска лифта који би возили посетиосце са врха у приземље. тј. оне људе који су поставку обишли, а притом да имају поглед на реку.

2. Слажем се са Зексом. Сувише стакла. Претпостављам да си хтео да постигнеш прозирни ефекат и тиме анулираш габарит објекта и спречиш да прогута суседна здања. То је добар приступ, али није дошао до изражаја јер си претерао са стаклом.

И да, зашто баш тај облик кровних прозора? Није замерка,просто ме занима.
 
@ Зидар,управо то! ;)


@Зекс хвала. :vops: Што се габарита тиче,слажем се .Већ сам то горе писао али спратност ми је задата а да сам смањио висину етажа ентеријер би трпео,Није В-реј већ његово височанство максвел :) и то у слабој резолуцији и по 20ак минута по рендеру јер времена за више нисам имао.

Ја сам на почетку ,смишљајући концепт ,скицирао само скелет и то ме је на неки начин увалило у грешку.СТФ је све то тачно претпоставио у ставци број 2. :) У осталом,погледајте први пост и видите и сами колико скелет изгледа подношљивије од верзије са фасадам.Тада ми је деловало да би транспарентна фасада била солидно решење.

@ Стф,хвала ти.Панорамски лифт сам разматрао али сам одустао од њега јер ме је искрено мрзело да и њега цртам у пресецима,основама итд. :) Онај облик из неколико разлога за које нисам сигуран да ли могу да ти их опишем а да ме схватиш. :) Као прво,знао сам да ће се овај облик иако је благо заобљен сасвим добро уклопити,заправо,мислим да је чак и добро дошао јер је мало "смирио" утисак који остављају све ове праве линије. Исто тако,некако ми је логично да природна светлост пролази кроз овако блажи облик а онда би се кроз сенку тај облик пренео и по целој унутрашњости која обилује правим линијама.

@ Стакло

У потпуности се слажем са вама. Та сам написао горе у првом посту .Као што је Стф рекао хтео сам да фасада буде што неутралнија тј транспарентнија али већ по првом рендеру који сам урадио видео сам да није то то а за исправке је било касно а сам себе сам минирао са независношћу фасаде од остатка конструкције па нисам могао да додајем нове елементе од других материјала на њој осим можда,делимично на десној страни фасаде али нисам имао ни времена за то. После ми је због те фасаде и баговао софтвер јер сам је урадио у програму који је ове профиле који држе стакло урадио до неслућених детаља,чак и оне каналчиће налик онима у ПВЦ столарији па је цео фајл због тога био огроман.

Едит: Кад сам отварао тему ја сам се још и размишљао да ли уопште да поставим рендере са фасадом.Али рекох себи,ајде нека виде сви комплетан објекат и како то једна,у суштини добра идеја не значи ништа ако простор око објекта то једноставно не може да истрпи.
 
Stručni deo BB, vrlo lepo, jasno i sažeto izneo zapažanja, :kk:
ja imam samo jedno
Delija wrote:
,,. . . али сам одустао од њега јер ме је искрено мрзело да и њега цртам . . . ,,
Kad radim ono sto volim, ne mrzi me ništa,
a nadam se da ti voliš to što radiš :)
 
Moram da dodam da me malo razocaralo odsustvo poluprovidnih ljudi na klupama i dece na rolerima i biciklima. Nedostaje i par zmajeva, balona, i avioncica dvokrilaca u vazduhu...
 
Џони, :D Колико ме иритира тај "тренд" који се у последње време отео контроли. :bash:

boca-ica":2o2lr9bb je napisao(la):
Kad radim ono sto volim, ne mrzi me ništa,
a nadam se da ti voliš to što radiš :)

Шта да ти кажем,од моје 8 године сам знао чиме ћу да се бавим у животу. ;) Волим да смишљам,скицирам и преко ових рендера "стварам" а сутра и да бар нешто од тога преточим у реалност ако буде било среће. али никако не волим да проводим ноћи испред компјутера цртајући досадне основе,пресеке,изгледе,спецификације,коте,детаље...
 
@ Delija

Апсолутно сам свестан компромиса који су неминовни у студентским радовима због недостатка времена.....дипломирао сам прошлога јуна и још ми је тај осећај јако свеж. :) Имам и ја једну зграду на НБГ, али је нећу постављати јер не волите "крмачице"....

Слажем се за криве линије које се добијају уз помоћ сенки које бацају кровни прозори. Добро промишљено. Ипак, то се могло добити уз помоћ разних отвора а мене је занимало, зашто ромбоид?

Стакло је јако опасна ствар када су фасаде у питању. Свесни смо да се ниједан рендер стаклених зграда до сад није "остварио". Са стаклом је јако зезнуто радити у рендерима.
По мени си требао ставити већу прозирност стакла и добио би тај ефекат који си желео. Али, такође сам свестан да намештање прозирности траје, а нарочито пробни рендери за које сигурно ниси имао времена...

Што се тиче размишљња о томе да ли да нам представиш и шта, могу те само похвалити да си исправно поступио. :)
 
Ромбоид - пројекција фасадних стаклених панела на плафон у слободној интерпретацији. ;) На жалост,нисам их после у тим циљу позиционирао па се тај ефекат у доброј мери изгубио.

erfr.png


stf":3n2guucs je napisao(la):
Стакло је јако опасна ствар када су фасаде у питању. Свесни смо да се ниједан рендер стаклених зграда до сад није "остварио". Са стаклом је јако зезнуто радити у рендерима.
По мени си требао ставити већу прозирност стакла и добио би тај ефекат који си желео. Али, такође сам свестан да намештање прозирности траје, а нарочито пробни рендери за које сигурно ниси имао времена...

Испробао сам силне верзије стакла и ова је у пробној варијанти била много транспарентнија са спољне стране али онда су сенке,светло и одрази у моделу учинили своје... :bash: После је било касно за измене.
 
Мало да одморимо од тмурне свакодневнице на Беобилду која влада последњих месеци...

1. Локација: Објекат По + П + 2 се налази на у Карађођевој улици бр. 15 у подножју Косанчићевог Венца на грађевинској парцели површине 5064 квадратних метара.Објекат је орјентисан ка савском пристаништу и обликован је тако да габаритима и спратношћу не нарушава суседни објекат као и зграду ректората у улици Косанчићев Венац бр. 29 која доминира на спруду дуж Венца. Поред објекта се налази пространи плато преко којег је могуће доћи до великог степеништа.

2. Намена:
Објекат је јавне намене у склопу којег су галерија ,библиотека и кафе на другом спрату.У приземљу се налазе галерија и библиотека које се међусобно повезане ветробранским простором. Део галерије се налази и на првом спрату. Пошто је висина приземља 6 метара то је омогућило да се направи додатна етажа у библиотеци.То је такође омогућило и да се помоћни простор и галерије и библиотеке подели на две етаже висине око 3 метра.

3. Конструкција: Објекат је конструисан у скелетном систему градње главног распона 7.80 метара.Носећи зидови су од гитер блока дебљине 30цм.Међуспратна конструкција је од префабрикованих армирано бетонских елемената.Кров је раван са падом од 2% .Под је дрвени висококвалитетне обраде.Објекат је у делу до саме улице у потпуности прозрачан захваљујући стакленом зиду где је сваки стаклени панел димензија 150х250цм.

Основни принципи:

- Интегрисање у захтевну околину објекта
а) Објекат је димензионисан тако да не нарушава ни један старији објекат на Косанчићевом Венцу како не би дошло до нарушавања постојећих визура ( :roll: ) и како би се околни простор додатно унапредио.
б) Објекат је обликован тако да се сваки квадратни метар нове јавне површине заузет објектом замени доступном јавном површином на крову објекта. То је постигнуто тако што се нови трг у дну Косанчићевог Венца постепено трансформише у модерни објекат који дефинишу косе рампе заротиране 45% и под нагибом од око 10%.

Прве скице:

galerija-3.png


galerija-2.png


Још скица

ferg.png


zhfdzh.png


rgfnb.png


sgdfgg.png


И на крају пар импровизованих рендера које сам радио пре око годину дана током те вежбе.

dgs.png

Занемрате ову браон брљотину лево :)

zdfz.png

Знам знам,повезати преко крова објекат са зградом ректората и улицом Косанчићев Венац. :)

Поглед са Саве који није веродостојан јер је објекат рендерован у паралелној пројекцији док би у стварности дошло до низа скраћења а објекат би самим тим у реалности био знатно мањи и сведенији.

31811199.jpg



Е сад,ово је била само једна моја вежба на факсу па и нисам много времена утрошио на рендере а тргом се практично нисам ни бавио иако сам све идеје разрадио (за сад само у глави :) ).Много боље рендере,готов трг и што је најважније,трг повезан са околним правцима и локацијама очекујте у марту-фебруару. До тад дискутујмо о овоме што за сада имам.

ПС: Музеј поводом којег сам ономад и отворио ову тему ће претрпети драстичне измене чим за то нађем времена.И њега сам "завршио" у вугли. :)
 
Dopadaju mi se kosine i razudjenost ove druge forme, mislim da ideja ima vise potencijala od one prve blize mostu. Ono sto bih pokusao da promenim i sa cime bih eksperimentisao je da gabarit procelja u startu bude jednospratni kao susedne zgrade u Karadjordjevoj. Te zgrade su i tako dosta "sitne" tako da mi se cini da dalje usitnjavanje (po vertikali) Karadjordjevoj nije potrebno. Naravno, ne mora da bude ta visina celom sirinom fronta, jer bi bilo monotono, ali verovatno vecinom. I onda to mozda (posto je dosta dugo, pogotovo u odnosu na carinu, tako da je usitnjavanje po horizontali cini mi se pozeljno) mozda razbiti nekom kosinom koja se spusta na dole u duhu ovoga sto predlazes.

Na posletku, tako bi bilo i vise isplativo, jer bi se izgradila veca povrsina, sto je nesto sto i jedna Zaha itekako ume da uzme u obzir. Pa jos i da ugura vise nego sto treba po zelji investitora a onda to vesto maskira :D

I naravno posebno priznanje za ovu temu :pob: , ovo je po meni najudarnija lokacija u gradu, i krajnje je vreme da se ozbiljno promislja i o njoj diskutuje.

PS Dopada mi se i ideja zgrade koja moze da posluzi i kao alternativna staza od Karadjordjeve, odnosno trga u dnu velikih stepenica gore do KV. Blagim kosinama po krovu uz pucanje raznih vidika. Utoliko bi i ovaj gornji deo mogao da bude masivniji (konsistentno sa idejom da procelje bude jednostpratno najvecim delom), a i time bi se stvorila dosta prijatna ravnoteza volumenu zgrade univerziteta umetnosti koja je tu daleko najmasivnija.
 
Delija":3v6tx87e je napisao(la):
Дакле у склопу једног од предмета на факсу добио сам задатак да урадим идејно решење три објекта у Карађорђевој улици...

У питању је музеј на парцелама између бројева 41 и 31.

dsc05888pxv.jpg

Kad vec visim na ovoj temi (Karadjordjeva mi je jednostavno pasija :roll: ), samo da kazem da sam cesto gledao ove stare zgrade prelazeci most, a i ovako na slici me odusevljava njihova "raspuknuta" lepota i patina. Te zgrade su heroji, opstale su i pored uzasne nebrige i kamiona i tramvaja koji tutnje ispred, tako da bi mi bilo bas zao da im se izbrise svaki trag.

Uz to mi se svidja i ideja reciklaze, tako da se pitam da li bi u neko ovakvo resenje koje predlazes mogle ukomponovati te fasade a da se crep iskoristi na nekom drugom mestu, na nekoj kosini ili krovu. Elem ideja da se ove dve fasade, bilo u obnovljenom, bilo u ovom ali konzerviranom stanju sacuvaju kao delovi novog zdanja, koje bi se tako opet podelilo na tri fragmenta, od levog koji nice na praznini i komplet bi mogao da bude u novoj matrici, ovaj srednji koji bi mozda mogao da bude nizi ili da sluzi kao front atrijumskog dela i ulaza, i levi koji bi cuvao ovaj visi deo i sa njime na neki nacin konverzirao. Najzad, cuvanje tih fragmenata bi razbijalo svaku novu zgradu horizontalno, sto mi se cini pozeljnim, jer uvek postoji opasnost da nesto novo a tako siroko "pretegne" u odnosu na druge, dosta uske zgrade koje okruzuju.

Elem ove dve fasade, recikliran crep negde u kompoziciji, i mozda malo betona, kao sto je neko gore primetio (da ne bude bas sve u staklu). Naravno ne kao obicna staklena kutija koja se izdize iznad a la Nis ili projektovani hotel u Rajicevoj, nego nesto vise portugalski.

PS Apsolutno sam opsednut ovom "metalnom zgradom":
http://www.homedesignfind.com/architect ... more-28109
... i mislim da Karadjordjeva moze da postane jedna suluda kompozicija starog i novog u kome ca naravno biti i stakla ali i starog dobrog betona, metala, i drugih materijala, a i nesto me bas golica ideja kombinovanja tih materijala sa necim recikliranim, ili "nadjenim" odnosno "zatecenim" u danasnjem stanju.
 
Delija":bf86advr je napisao(la):

Dobar pocetak kolega!

Kad tad ce se taj plac rascistiti, treba unapred smisliti sta dalje sa nijim da nam se ne desi ponovo staklenac.

Kaskadno spustanje sa Kosancicevog venca deluje kao prirodno resenje, otvaranje trga sa strane velikih stepenica i razbijanje ulicnog fronta na tom mestu takodje.

Sad ostaje da se razradi sa jedne strane urbanizam
- veza sa Kosancicem
- veza sa obalom

i arhitektura
- spona unutrasnjeg i vanjskog prostora, na svim nivoima od vrha grebena do podnozja
- razigranost rampi do smelog ali uravnotezenopg resenja
- ritam ulicnog fronta, ne mora bas svuda da bude prizemno zdanje sa ravnom fasadom
- unutrasnji prostor zdanja

Bice posla za duge zimske veceri :) :vops:
 
Делија, ти то рушиш ФПУ? :D Па де ће ти људи, ионако немају простора по граду? У ствари, ето њима нова зграда.

У потојећој згради су атељеи за студенте, те нова зграда може и преузети ту функцију.

Архитектура има потенцијала.

Зазбиј мало приземље, раван зид је монотон.
 
Делијо, од мене :kk: :kk: Нисам експерт, ал' брате волим да видим лепо...а и да чујем :wink:
 
Firebird,Хвала,и ја исто :)

Џони,драго ми је да ти се допада.Експериментисао сам ја са пропорцијама свих етажа па и са првом и ово је најбоље што сам могао да извучем јер ипак постоје многа рационална па и естетска ограничења. Прве две етаже су по 6м а последња 4.Ти је зато што сам имао задату намену објекта.Дакле галерија,библиотека и кафић. Галерија својом наменом захтева озбиљну висину као и библиотека чији унутрашњи простор је издељен по висини. На овим рендерима се то не види па о том потом. Водио сам се логиком да баш културне садржаје ставим у први план па је библиотека прва до улице у делу најближем бранковом мосту а галерија на остатку приземља и првом спрату. Већа висина приземља једноставно не би била рационална а вама утисак квари погрешна размера зграде десно од објекта. То би закомпликовало ствар и са рампама и степеништем унутар објекта. Кафић сам ставио на врх због погледа и чињенице да се до њега може доћи или кроз саму галерију или преко рампи које су опет ништа друго до цик-цак "тротоар" поред "излога" галерије. Кафић сам смањио из више разлога.Прво,већа висина није потребна,друго не желим више да га истичем од тога што је добио место на врху и треће,строго сам водио рачуна о визурама,естетици и габаритима објекта јер се ипак ради о најосетљивијој локацији на Косанчићевом Венцу,подно ректората и Саборне цркве.

Зидар,хвала колега. :) То су ти радни задаци,само не знам шта си мислио под разигранијим рампама. Оне су обликовале објекат и намерно сам их ставио под 45% степени како би људи били усмерени или ка галеријии и даље ка К.В или ка великим степеницама а и да бих добио степенаст објекат по две осе.

СТФ,не знам,рушим ли? :) Ево локације

untitled.png


Ако је у овим баракама ФПУ онда им стварно требају нове просторије.Ово је нељудски и под хитно се треба средити ова локација која је једна од ударних у овом граду .
 
Јесте, та зграда одмах до Карађорђеве је ФПУ, тј. њихови атељеи. Ове бараке иза се изнајмљују, у њима су неке фирме и сервиси....

Значи, постоје две опције. Можеш урадити пренамену својег здања у атељее ФПУ-а, или да ФПУ градимо у блоку иза Београдске задруге а она постане деканат истог (тренутно у штали Конака на Косанчићу) :D
 
Vrh