Осветљење

Radionica, naši neobavezni modeli, predlozi, ideje - kako učiniti Beograd lepšim

Moderator: Igor

MardiBum
Novice
Pridružio se: Pet Okt 31, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2
Pohvalio: 0

Осветљење

Postod MardiBum » Pet Okt 31, 2014 5:08 pm

Искрено се извињавам ако постоји нека слична тема, ја нисам успео да је нађем.

Елем, да ли постоји нека шанса да се искористи ова утицајна група да се изборимо за то да се среди осветљење у Београду? Ако немају пара честито да све осветле барем да уједначе боје светала а не да мешају белу и наранџасту како стигну.

Мислим да би Београд много, много лепше изгледао ноћу када би се тога придржавали, зна се за шта се користи бело улично осветљење а за шта златно, уз смеђе реке попут Саве се никако не ставља бело осветљење јер наглашава смеђу боју док је наранџаста светлост боји у романтичну златну (на пример). Бело осветљење се углавном користи за зеленило јер наглашава боју док наранџасте нијансе делују да изгледа увело. Постоји ли нека шанса да се то уреди а не да нам Скупштина буде осветљена са две нијансе белих светала (као да су неонска) и наранџастим од бандера?

Пс. ово ми је први пост :D
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8969
Pohvalio: 3431

Re: Осветљење

Postod direktor » Ned Nov 02, 2014 10:58 pm

Dobro dosao , negdje smo rasprvljali oko osvjetljenje , uvode valjda ovo bjelo umjesto zutog , nisam siguran , pa je sareno ,pritom nevode racuna , i stvljaju ono sto imaju , jedno je toplo jedno hladno , pritom mislim i da nerazmisljaju ,
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
MardiBum
Novice
Pridružio se: Pet Okt 31, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2
Pohvalio: 0

Postod MardiBum » Pon Nov 03, 2014 2:22 am

А, онда моја грешка.

Само, озбиљно мислим да би то могло да се среди или бар да инсистирамо на томе, није у питању никакав велики финансијски издатак а много би значило, ја зато кажем
Гага
Expert
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 7:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 6536
Pohvalio: 12263

Postod Гага » Uto Nov 04, 2014 1:48 am

Скоро на свакој теми смо помињали разне видове осветљења, паркова, зграда, мостова, пословних објеката, државних институција,....
Ово што је рекао Директор је било на подтеми "Канделабри, Бандере, стубићи Београда", а на теми "Градски живот и вести":
viewtopic.php?f=3&t=2567&p=300336&hilit=kandelabri#p300336
Вожд
Advanced
Pridružio se: Uto Apr 15, 2014 11:47 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 4349
Pohvalio: 3997

Postod Вожд » Pon Dec 12, 2016 6:05 am

SDC16215.JPG

Povratak na “Beobuild - radionica”