Šta je novo?

Осветљење

MardiBum

Novice
Učlanjen(a)
31.10.2014.
Poruke
4
Pohvaljen
2
Искрено се извињавам ако постоји нека слична тема, ја нисам успео да је нађем.

Елем, да ли постоји нека шанса да се искористи ова утицајна група да се изборимо за то да се среди осветљење у Београду? Ако немају пара честито да све осветле барем да уједначе боје светала а не да мешају белу и наранџасту како стигну.

Мислим да би Београд много, много лепше изгледао ноћу када би се тога придржавали, зна се за шта се користи бело улично осветљење а за шта златно, уз смеђе реке попут Саве се никако не ставља бело осветљење јер наглашава смеђу боју док је наранџаста светлост боји у романтичну златну (на пример). Бело осветљење се углавном користи за зеленило јер наглашава боју док наранџасте нијансе делују да изгледа увело. Постоји ли нека шанса да се то уреди а не да нам Скупштина буде осветљена са две нијансе белих светала (као да су неонска) и наранџастим од бандера?

Пс. ово ми је први пост :D
 
Dobro dosao , negdje smo rasprvljali oko osvjetljenje , uvode valjda ovo bjelo umjesto zutog , nisam siguran , pa je sareno ,pritom nevode racuna , i stvljaju ono sto imaju , jedno je toplo jedno hladno , pritom mislim i da nerazmisljaju ,
 
А, онда моја грешка.

Само, озбиљно мислим да би то могло да се среди или бар да инсистирамо на томе, није у питању никакав велики финансијски издатак а много би значило, ја зато кажем
 
Скоро на свакој теми смо помињали разне видове осветљења, паркова, зграда, мостова, пословних објеката, државних институција,....
Ово што је рекао Директор је било на подтеми "Канделабри, Бандере, стубићи Београда", а на теми "Градски живот и вести":
viewtopic.php?f=3&t=2567&p=300336&hilit=kandelabri#p300336
 
Vrh