Krnjaca - moja ideja

Radionica, naši neobavezni modeli, predlozi, ideje - kako učiniti Beograd lepšim

Moderator: Igor

vrabac
Novice
Pridružio se: Čet Sep 29, 2016 8:38 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9
Pohvalio: 1

Krnjaca - moja ideja

Postod vrabac » Čet Sep 29, 2016 9:04 pm

Pozdrav forumasi. Godinama pratim pasivno ovaj forum i zahvaljujuci njemu sam dosta upoznao Beograd iako tek godinu dana zivim u njemu i sada sam odlucio da i ja dam svoj doprinos koliko toliko.
zelim da vam predstavim svoju ideju razvoja Krnjace. Ovaj deo grada severno od Pancevca smatram najzakrzljavijim i u sustini najvecim selom u Srbiji. Zamislio sam ulicnu podelu na blokove sa dve dominantne saobracajnice, bulevare profila 2+2, severni i juzni. Juzni predstavlja ustvari planirani bulevar uz nasip. Samo ovi bulevari bi se ukrstali sa zrenjaninskim putem pa bi se poboljsala protocnost samog zrenjaninca. Ostale saobracajnice su profila 1+1 sa kosim parking mestima kao medjublokovske saobracajnice. U blokovima bi se gradile zgrade slicne onima iza Metroa, dakle P+3, kako
nebi doslo do prevelike gustine jer ovo u sustini
predstavlja predgradje; vrtici, skole, parkovi, ambulante...
ostvarila bi se dobra veza i sa stanicom Bg voza. Voleo bih da cujem vase sugestije na ovu ideju. :-)
IMG_20160929_201838.jpg
IMG_20160929_201838.jpg (132.84 KiB) Pogledano 4774 puta

IMG_20160929_202229.jpg
IMG_20160929_202229.jpg (101.94 KiB) Pogledano 4774 puta

X na mapi oznacava ukinute raskrsnice.
Pohvale za post: 6
boca-ica
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pet Apr 02, 2010 4:58 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3020
Pohvalio: 738

Re: Kaludjerica - moja ideja

Postod boca-ica » Čet Sep 29, 2016 9:24 pm

vrabac » 29 Sep 2016 19:04 napisao:Pozdrav forumasi. Godinama pratim pasivno ovaj forum i zahvaljujuci njemu sam dosta upoznao Beograd iako tek godinu dana zivim u njemu i sada sam odlucio da i ja dam svoj doprinos koliko toliko.,,,,

Pozdrav i tebi i dobro došao :D
hvala na doprinosu,
postoji 1.000 razloga za necu, a 1 za hocu :)
vrabac
Novice
Kontakt:

Re: Krnjaca - moja ideja

Postod vrabac » Čet Sep 29, 2016 9:33 pm

Nema na cemu,
mozda je radikalna ideja, ali pokusao sam maksimalno da uklopim u postojecu ,,ulicnu mrezu''
Pohvale za post: 1
Igor
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 1:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 8953
Pohvalio: 9303

Postod Igor » Čet Sep 29, 2016 9:46 pm

Dobro dosao.

Mogu reci sasvim solidna ideja da se taj deo upristoji. Za to je potrebno pored razumevanja vlasti i razumevanje lokalnog stanovnistva u eventualnom otkupu zemljista zarad izgradnje infrastrukture koja bi svima donela dodatnu vrednost.
tragac
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Apr 05, 2011 2:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2046
Pohvalio: 3679

Postod tragac » Čet Sep 29, 2016 10:01 pm

Postojeća ulična mreža je radikalna, ti jednostavno predlažeš normalizaciju.
Gradonačelnik Beograda je zamenik svog zamenika.
Tyrion
Beginner
Pridružio se: Uto Dec 23, 2014 2:31 am
Kontakt:
Pohvaljen: 108
Pohvalio: 239

Postod Tyrion » Pet Sep 30, 2016 3:24 am

Lepa ideja, zanimljivo je da sam i ja gledajuci mape tog kraja dosao do potpuno istih ideja, ali sam uvek bio previse lenj da ih ucrtam. Mada to je i normalno, jer se logicna i smislena resenja namecu sama od sebe.
Zrenjaninski put i njegova okolina je postao stvarno potpuna propast. Nekada je bio magistralni put, sa malo usporavanja i stajanja, a sada je negde na pola puta izmedju magistrale i gradskog bulevara, a pokupio je najgore iz oba sveta. Ima semafora i pesackih vise nego vecina gradskih bulevara, a okolina mu je (ne)uredjena kao kod magistralnog puta. Trebalo bi da se to resi jednom radikalnom intervencijom, ne samo na putu kao sto ovi iz vlasti govore, nego kao sto si ti ucrtao, na nivou celog naselja.

Ovaj put levo, uz nasip, bi trebao da izbije u Staru Borcu i Borcu 3. Tako bi se dobile dve stvari -
1. Znacajno rasteretile guzve po Borci i na ukrstanjima puteva ka Borci i Zrenjaninskog puta
2. Borca, Kotez i Krnjaca bi se najzada spojile, moglo bi da se dodje iz jednog naselja u drugo bez kruzenja preko Zrenjaninskog puta, ljudi bi mogli za 10-ak minuta da bajsem ili nesto duze peske dodju u susedno naslje, i konacno bismo licili na normalne delove grada.
Pohvale za post: 2
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Nov 25, 2015 12:25 am
Kontakt:
Pohvaljen: 601
Pohvalio: 288

Postod Blade » Pet Sep 30, 2016 12:04 pm

Mi smo godnama zapostavljani, pošto smo radnička naselja i na nas je vlast gledala i gleda i dan danas kao na građane drugog reda. Krnjača ima odličan polozaj, ali je neuređena. I kada bi neko hteo da se bavi njome, a trebalo bi, pošto je to naselje 5 km od centra grada, u bliskoj buducnosti vrlo lako bi bila moderno naselje sa prohodnim i uređenim ulicama, saobraćajno povezana i sve ostalo.

Naselja sa leve obale Dunava bi trebalo međusobno bolje saobraćajno povezati, pošto ona počinju da funkcionisu kao zaseban deo Beograda, sto bi vec sada mogla u potpunosti da postoje još neke institucije, recimo bolnica,...A i da budu bolje povezana sa drugim delovima grada.

Hvala Bogu, krenulo je, sa mrtve tačke smo se pomerili, dobili smo novi most, alternativu.
Lav u grudima, prijatelj ljudima, čovek čoveku, a lopov lopovu.
Pohvale za post: 1
Tyrion
Beginner
Pridružio se: Uto Dec 23, 2014 2:31 am
Kontakt:
Pohvaljen: 108
Pohvalio: 239

Postod Tyrion » Pet Sep 30, 2016 3:37 pm

Ne bih se slozio sa tvojom poslednjom recenicom.
Dobili smo most, ali on i nije gradjen zbog nas, nego kao deo neke sire price, nas je samo slucajno zakacio pozitivan efekat. Na taj most nam nisu napravili nikakav prilaz iz naselja, a mogli su to relativno lako da urade ... ma ni stepenice nisu hteli da naprave da se popnes pesaka, nego kruzimo okolo bezveze. Ali zato SC Kovilovo, u koji dnevno ide 7 ljudi, ima svoju petlju !
A onda su, da jos malo dosole, na tom auto putu stavili najguplje ogranicenje brzine na svetu, pa nas love sa radarima i pune budzet.

Tako da, ne mislim da je izgradnja mosta bio momenat nakon koga se krece sa mrtve tacke, ili neki pokazatelj trenda poboljsanja, pre ce biti slucajnost :(
vrabac
Novice
Kontakt:

Postod vrabac » Pet Sep 30, 2016 4:01 pm

Slazem se da je bulevar uz nasip od velikog znacaja za ovaj deo grada. Ono sto ovde ima veliki potencijal za razvoj su i biciklisticke staze.
Takodje, kod stanice Krnjaca napraviti ,,park and ride'', cak bi mozda bilo dobro preusmeriti neke linije koje okrecu kod bogoslovije da okrecu kod stanice Krnjaca.
Takodje se slazem da bi uz izgradnju odredjenih sadrzaja (bolnica, trzni centri, sportski objekti...) ovaj deo grada mogao da funkcionise kao jedna celina a ne da se apsolutno oslanja na centar. Takodje smatram da je most najmanje izgradjen zbog Borce...
Blade
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Nov 25, 2015 12:25 am
Kontakt:
Pohvaljen: 601
Pohvalio: 288

Postod Blade » Pet Sep 30, 2016 4:35 pm

Tyrion » Pet Sep 30, 2016 3:37 pm napisao:Ne bih se slozio sa tvojom poslednjom recenicom.
Dobili smo most, ali on i nije gradjen zbog nas, nego kao deo neke sire price, nas je samo slucajno zakacio pozitivan efekat. Na taj most nam nisu napravili nikakav prilaz iz naselja, a mogli su to relativno lako da urade ... ma ni stepenice nisu hteli da naprave da se popnes pesaka, nego kruzimo okolo bezveze. Ali zato SC Kovilovo, u koji dnevno ide 7 ljudi, ima svoju petlju !
A onda su, da jos malo dosole, na tom auto putu stavili najguplje ogranicenje brzine na svetu, pa nas love sa radarima i pune budzet.

Tako da, ne mislim da je izgradnja mosta bio momenat nakon koga se krece sa mrtve tacke, ili neki pokazatelj trenda poboljsanja, pre ce biti slucajnost :(

Tvoja priča ima argumente, ali bez obzira na to, nama je sada bolje u saobraćajnom smislu. Sto ti kazeš, bar nas je zakacio pozitivan efekat, koji nas je ranijih godina, onako, poširoko zaobilazio. Tako da smo se sa mrtve tačke, da li namerno ili slučajno, ipak pomerili.
Lav u grudima, prijatelj ljudima, čovek čoveku, a lopov lopovu.
SRBO
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Jan 23, 2015 9:48 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1040
Pohvalio: 29

Postod SRBO » Pon Nov 28, 2016 1:45 pm

Цела лева обала мора да се уреди. То је рупа у граду (у буквалном смислу хехе), толико је близу центра, а тако далеко

Боље је да праве Београд 3 него Београд на води, оба су на води :lol:

Povratak na “Beobuild - radionica”