Pešačka zona na Banovom brdu

Radionica, naši neobavezni modeli, predlozi, ideje - kako učiniti Beograd lepšim

Moderator: Igor

ink
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Jul 07, 2009 5:13 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 318
Pohvalio: 315

Re: Pešačka zona na Banovom brdu

Postod ink » Čet Mar 22, 2018 12:52 pm

Ja generalno obožavam da maštam o ovim stvarima - valjda sam zato i postao član foruma.

Uz to, mislim da je stf skroz u pravu. Može saobraćaj da se prebaci u Lješku ali bi to zahtevalo veoma komplikovanu i skupu rekonstrukciju te ulice.

Više bih voleo da Opština uloži mnogo manja sredstva u sređivanje parka nego u neki ovako "megalomanski" projekat.
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 5831
Pohvalio: 1167

Postod astrodule » Čet Mar 22, 2018 1:09 pm

ink » Yesterday, 23:15 napisao:
astrodule » 21 Mar 2018 07:01 pm napisao:Ukopani tunel za saobraćaj, a gore pešaci i tramvaj.

A ispod svega toga, metro! :D

Mislim da je Igor u pravu, otišli smo predaleko u fantaziju.

Jeste fantazija, ali samo zato što živimo u bolesnom vremenu gde se gleda samo koliko može da uradi (zaradi) za vreme svog mandata. Pa mi menjamo plan za prvu liniju metroa zbog BnV?!? :bash:

Verovatno se slažemo da ispod Požeške mora da ide metro. Paralelno sa Požeškom imamo Lješku i Nikolaja Gogolja iz kojih može da se ulazi u tunel (visinska razlika to čak i olakšava)

Ako kopamo tunel za saobraćaj, iskopajmo još 4-5 metara dublje, pa nek zvrji cev prazna, ali kad tad će morati metro da ide tuda.

Požeška je ulica gde baš dosta naroda cirkuliše u svako doba dana, pa bi jedna Rambla tu baš fino legla.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Beki
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Uto Okt 27, 2015 2:49 am
Kontakt:
Pohvaljen: 578
Pohvalio: 799

Postod Beki » Čet Mar 22, 2018 1:15 pm

Što se tiče lokacije, ona je bezveze, ako na ovo gledamo kao na Knez Mihajlovu 2, ultimativnu pešačku zonu i glavni korzo na Banovom brdu, zamenu za Požešku...Ali ja to nisam tako zamislio, nije ovo zamišljeno zameni ono šta bi Požeška bila kao pešačka zona niti ono šta je Požeška sad. Ovo bi bio praktično jedan mali urbani džep. To je slepa ulica, ne treba kopanje tunela, izmena saobraćaja... Treba obezbediti parking za 20,30,40 automobila što su tu parkirani, staviti tri stubića, popločati, staviti par montažnih objekata. To može opština da uradi. Ponude ljudima koji bi tu pravili kafić da to finansiraju, iznajme im taj prostor za kafić na odredjeni broj godina. Može praktično za 0 dinara da se uradi. To je mali projekat i takve ideje bi se, u normalnim uslovima, realizovale na svakom ćošku. Nije ovo nešto što bi trebalo da dolaze da otvore Mali i Vesić i što će nadomiriti pešačke potrebe svih gradjana Čukarice. Ovo je za lokalno stanovništvo, a njima lokacija nema šta da bude loša kad im je blizu. I za sve sa strane kojima se svidja.
Beki
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod Beki » Čet Mar 22, 2018 1:16 pm

Izvinjavam se, ovo iznad je odgovor za Kseniju i neke predhodne postove, ne za postove direktno iznad mog.
11030
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Jan 21, 2011 8:20 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 740
Pohvalio: 451

Postod 11030 » Čet Mar 22, 2018 2:00 pm

Zasto bi se kopao tunel za automobile kad za to postoje alternativni pravci, ulice? Dovoljan je tunel za metro koji pokriva sav javni saobracaj.
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod astrodule » Čet Mar 22, 2018 3:18 pm

Zato što se broj automobila na ulicama neće drastično smanjiti uvođenjem metroa.
Duletov blog
Slika
Beki
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod Beki » Čet Mar 22, 2018 3:53 pm

Lješka + Požeška = 6 traka.
Lješka bez Požeške = 2 trake.
Ne možeš sve automobile koji se sada kreću Požeškom i Lješkom samo smestiti u Lješku. Mislim možeš, ali to onda više liče na projekte poput ovih koje izvodi trenutna vlast (Slavija, BNV...). Napavi fontanu, pešačku zonu, kulu...nek šljašti. A saobraćaj okolo i milion drugih stvari...koga briga.
11030
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod 11030 » Čet Mar 22, 2018 6:28 pm

Automobili u Pozeskoj koriste 2 trake, koliko znam zute su za gsp. Ma cela ideja da se zatvori Pozeska je nerealna. Eno nek skrse pijacu i naprave trg. Ili onu pumpu kod Rode. Tvoja ideja je lepa ali taj kraj je bas slepo crevo, bojim se da ga ni par kafica ne bi podigli iz mrtvih.
Beki
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod Beki » Čet Mar 22, 2018 7:41 pm

Žute su za gsp, ali u teoriji samo :-)
ink
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Jul 07, 2009 5:13 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 318
Pohvalio: 315

Postod ink » Čet Mar 22, 2018 8:13 pm

Definitivno u Požeškoj žute trake samo teoretski odvajaju GSP i taksiste od ostalog saobraćaja. U 8ч ujutru su krcate privatnim automobilima.

Inače, što se Lješke tiče. Da bi zamenila Požešku definitivno mora da bude proširena na 4 trake... Što mislim da je čak izvodljivo uz relativno malo rušenja + eksproprijacije...

Ako nije moguće, onda busevi definitivno moraju da ostanu u Požeškoj... što bi značilo da Požeška ostaje otvorena za saobraćaj, te da cela ideja manje-više pada u vodu.

EDIT:
Beki, mislim da je tvoja ideja u principu dobra i šteta je što ne može da se sa takvim idejama na neki način priđe opštinskim funkcionerima... A, ako nađeš način, javi i meni - imam gomilu ideja za rehabilitaciju parka (isto bez preteranog ulaganja).
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod Beki » Čet Mar 22, 2018 8:52 pm

ink » Čet Mar 22, 2018 7:13 pm napisao:Definitivno u Požeškoj žute trake samo teoretski odvajaju GSP i taksiste od ostalog saobraćaja. U 8ч ujutru su krcate privatnim automobilima.

Inače, što se Lješke tiče. Da bi zamenila Požešku definitivno mora da bude proširena na 4 trake... Što mislim da je čak izvodljivo uz relativno malo rušenja + eksproprijacije...

Ako nije moguće, onda busevi definitivno moraju da ostanu u Požeškoj... što bi značilo da Požeška ostaje otvorena za saobraćaj, te da cela ideja manje-više pada u vodu.

EDIT:
Beki, mislim da je tvoja ideja u principu dobra i šteta je što ne može da se sa takvim idejama na neki način priđe opštinskim funkcionerima... A, ako nađeš način, javi i meni - imam gomilu ideja za rehabilitaciju parka (isto bez preteranog ulaganja).

Ma što ne bi moglo, pogledaj ga, deluje kao pristupačan čovek, čovek od poverenja koji radi za gradjane, pošten, intelektualac, hoće dučini :violina:

Slika
Pohvale za post: 1
11030
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod 11030 » Čet Mar 22, 2018 9:05 pm

Kako ce 23 53 da skrecu u Ljesku? Nema mesta nigde na brdu za ozbiljnu pesacku zonu. A ovu facu kad pogledam jasno mi je sto su one kartonske tezge ispred meka i maksija dozovljene...
tzoran1
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Nov 21, 2013 2:38 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1520
Pohvalio: 162

Postod tzoran1 » Čet Mar 22, 2018 9:19 pm

Covek k`o dusa. Oce da pomogne.
Eto i kolega mu bivsi potpredsednik opstine `teo da ucini.. pa je G Kolaric morao da ga smeni kad su ga u`vatili s prstima u tegli meda...

STOTINE HILJADA EVRA ZA NEPOSTOJEĆU ZEMLJU Bivši potpredsednik opštine Čukarica optužen za prevaru Stojkovića.
izvor https://www.blic.rs/vesti/hronika/stoti ... ca/n802k60
Mnogi nesposobni ljudi su daleko dogurali. Ko je nesposoban moze raditi sve. Sposobni rade samo ono sto umeju.
Jedan deo Save uliva se u Dunav tek kod Vinče. To je ponornica, koja se u gornjem delu zove Vodovod, a u donjem Kanalizacija.
Beogradjani volite Beograd, on nema nikoga osim vas!
Beki
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod Beki » Čet Mar 22, 2018 9:33 pm

11030 » Čet Mar 22, 2018 8:05 pm napisao:Kako ce 23 53 da skrecu u Ljesku? Nema mesta nigde na brdu za ozbiljnu pesacku zonu. A ovu facu kad pogledam jasno mi je sto su one kartonske tezge ispred meka i maksija dozovljene...

Ma, nije ovo ulica gde bi se prebacili automobili iz Požeške i kraj priče.

Slika

I ja sam se zanosio godinama raznim idejama, ali jednostavno nema sreće sa Banovim brdom po tom pitanju. Ili lopata da radi ili ništa :D Još su dole u Lješkoj klinci iz Trinaeste, Hemijske i Fiće, bilo bi im veselo na nastavi sa vozačima koji bi ležali na sireni u sveopštem haosu i gužvi.
Ksenija
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Jan 11, 2016 2:09 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1395
Pohvalio: 4164

Postod Ksenija » Ned Mar 25, 2018 12:37 pm

Resume

@Beki
Dobar predlog, dobro obrazloženje makar što se tog poteza tiče. Za osale to će ostati, baš kao i sada, nepoznati "deo sveta".

ink » Čet Mar 22, 2018 7:13 pm napisao:(...) - imam gomilu ideja za rehabilitaciju parka (isto bez preteranog ulaganja).

Prezentiraj predlog, podržavam te u dubokom uverenju da se ni jedno stablo neće ukloniti, ni jedna stopa travnjaka zatrpati. :kk:
Veče glomazne poezije
Spoiler!
Slika
I Kockica se zakleo Slika

Aleksandar1
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Mar 23, 2015 12:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 805
Pohvalio: 541

Postod Aleksandar1 » Pon Mar 26, 2018 10:40 am

Kafici i restorani su propratna stvar, da bi zona zazivela potrebno je jos nesto, recimo umetnicka kolonija, sto bi unelo dusu i posebnost.
Ksenija
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Ksenija » Pon Mar 26, 2018 12:39 pm

Aleksandar1 » Pon Mar 26, 2018 10:40 am napisao:Kafici i restorani su propratna stvar, da bi zona zazivela potrebno je jos nesto, recimo umetnicka kolonija, sto bi unelo dusu i posebnost.

Slika
Ushićena sam fantastičnom idejom! Ako bi se ovo zaista ostvarilo možda ne bih menjala lokaciju jer to je ono što nedostaje nekadašnjem kukuruzištu sada zvanom "elitnim" krajem Bg. zvanom Banovo brdo, a elitu čine... Da li da ih navodim ili se to zna. Ipak je vreme pred ručak pa ne bih da ga pokvarim ni jednom "estradnom umetnicom" koja će dobiti nacionalnu penziju zbog arlaukanja i podrške vlasti.
Jbt. zar se i to može?!

P.S. Izvinjavam se poštovanim članovima na skraćenoj psovci ali to je bilo jače od mene, a samokontrola mi je slaba kada su izvesne stvari u pitanju a i neka je!
Veče glomazne poezije
Spoiler!
Slika

stf
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Jan 22, 2010 4:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8028
Pohvalio: 1804

Postod stf » Pon Mar 26, 2018 12:51 pm

ink » 22 Мар 2018 07:13 pm napisao:Definitivno u Požeškoj žute trake samo teoretski odvajaju GSP i taksiste od ostalog saobraćaja. U 8ч ujutru su krcate privatnim automobilima.

Нема потребе. Довољно је затворити Пожешку за приватни друмски саобраћај. Аутобуси могу користити и баштице.
Trenutno ne gledamo dovoljno daleko u buducnost ... treba gledati mnogo dalje ....da bi buducnost sto pre postala sadasnjost !!!
Ksenija
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Ksenija » Pon Mar 26, 2018 1:22 pm

stf » Pon Mar 26, 2018 12:51 pm napisao:Нема потребе. Довољно је затворити Пожешку за приватни друмски саобраћај. Аутобуси могу користити и баштице.

Baštice? Slika
Da li je to stručni termin ili treba da ga tumačim kao nestručna?
Veče glomazne poezije
Spoiler!
Slika

direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 10985
Pohvalio: 4293

Postod direktor » Pon Mar 26, 2018 5:18 pm

Ksenija koristi malo gugl kucaj tramvajske bastice
Kako napreduje epopeja lift
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Ksenija
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Ksenija » Pon Mar 26, 2018 10:11 pm

@Dišo
Ne pada mi na pamet da guglam.
Što se lifta tiče... nije lepo što si mi postavio to pitanje pa bio diša hiljadu puta. Najmanje padam na tu sortu aktivnu ili pasivnu osim kada je neko moj u pitanju. Tu već imam grantie.

Tema:
I dalje ostajem pri predlogu gospodina Aleksandra1 (AleksandraPrvog). Slika
Veče glomazne poezije
Spoiler!
Slika

direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Uto Mar 27, 2018 12:02 am

Ja reko da dam ideju da pomognem da se problem rijesi
Evo da nekvarimo temu kako napreduje taj parking
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Beki
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod Beki » Ned Apr 01, 2018 6:24 pm

AAAAAAA NE VERUJEM :D

Pešačka zona na Banovom brdu: Ostvaruje se višedecenijski san "Brđana"

Autor: MONDO/Agencije

Svi veliki gradovi u Evropi imaju pešačke zone i van centra grada, a Banovo brdo će biti prvo naselje koje će dobiti svoju pešačku zonu, kaže beogradski gradski menadžer Goran Vesić.

Slika

"Još krajem osamdesetih postojao je plan da i ulice van centra grada postanu pešačke zone, ali je izbio rat, sankcije, naprosto nije bilo para. Nama je žao što niko pre nas nije imao snage da ovo uradi", rekao je Vesić novinarima u Beogradu.

Beograd, prema rečima Vesića, postaje uređen evropski grad, sa pešačkim zonama i van centra grada. Tu će se otvarati nove galerije, radnje, restorani...

To će, kako kaže, trgovinski oživeti ovaj deo grada, ali i celu opštinu.

On je najavio da će radovi krenuti narednog meseca, a završetak se očekuje na jesen.

http://mondo.rs/a1021104/Info/Drustvo/P ... Vesic.html
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod astrodule » Ned Apr 01, 2018 6:35 pm

Gde si na navedenom linku video "Banovo brdo"?

Da li je tekst u međuvremenu promenjen?
Duletov blog
Slika
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Ned Apr 01, 2018 6:59 pm

Dobra 1 aprilska sala

Povratak na “Beobuild - radionica”