Šta je novo?

Opera

eldiamen

Novice
Učlanjen(a)
22.04.2008.
Poruke
15
Pohvaljen
0
Lokacija
45
Opera na uscu
Preistorija + postistorija

operaf2je5.jpg


jarbol za zastavu bi mogo da bude manji
 
Genijalno!Podseca me kao na skice za igrice,i to naprimer na red alert 2
 
Kad vec pominjes igrice (mad ja ih odavno vise ne igram) to me potsetilo na nesto, kad bi neko recimo pitao nekog strstvenog igraca igrica : "Pa sta ce ti to u zivotu, cemu ti to sluzi", odgovor bi bio otprilike.."Pa radi zezanja", ili slicno.
Pa kad bi mene neko pitao pa sta ce ti to crtanje i bojadisanje zgrada i sl., kad se nebavis profesionalno time.............
"PA RADI ZEZANJA". Za mene je to ko igranje igrica (mada ova opera nije inspirisana igricom):cool:
 
Opera "Beogradsko jaje", pored Brankovog mosta. U zumancetu je sala. Pocelo je kao shala , a zavrsilo se kao.....

operabeogradskojajefwt4.jpg
 
Pa da okrugli prozor.........bas neobicno ja sam onu ideju sa radionice "mostovi" (za sad jedinu i prvu na toj radionici) vezivao za "Rat zvezda" zbog siluete Male Ciganlije jer me je potsecala na imperijalne krstarice , dok ovu ideju , ko bi reko, vezujem za dorucak/veceru, ili Uskrs. Cik da se ko takmici sa svojim jajetom :lol::p.
Ovu ideju, kad bi me neko pitao, ne bih prihvatio da se izgradi, ali mi je nesto zabavna.:lol:
...a na vasu dosetku nisam mogao da odolim pa sad pustam CD sa "The imperial march (the Darth Vader's theme)" (muzikom iz "Imperija uzvraca udarac").
The "Egg" is always with you Luke.............ahem Belgrade.

P.S. Darth Vader se spusta niz stepenice i !peva: "Figaro, figaro, ....(kasljuc, kasljuc)....Belgrade....... the force is with you but you're not jedi yet".
P.S.S. You dont know the true power of the Egg..............it's completely protected, and fully operational...... Commander fire "Carmen" at your will....hehehehe........................AAAAaaaaaaaaaaaa............Cangrrrrrrrrr
 
:D A na konferenciji za štampu posle uspešne premijere može da novinarima uputi ono čuveno retoričko pitanje:
Why the chicken crossed the road?
Because it could not resist the power of the dark side. :lol:
 
tek sad videh ovo,genijalno je!
jako mi se dopada ta crta futurizma,mislim da je to savrseno za beograd.
 
kingdom":ex8mkidr je napisao(la):
tek sad videh ovo,genijalno je!
jako mi se dopada ta crta futurizma,mislim da je to savrseno za beograd.
da je to istina dokazala je geneksova lepotica.
 
meni je geneksova kula jedna od najlepsih uopste.I jako sam ponosan na te futuristicke tendencije u beogradu jos 70ih godina,to me cini optimistom. Jednog dana ce nadam se ljudi kao eldiamen svojim idejama osveziti te tendencije...
 
kingdom":1qyopv71 je napisao(la):
meni je geneksova kula jedna od najlepsih uopste.I jako sam ponosan na te futuristicke tendencije u beogradu jos 70ih godina,to me cini optimistom. Jednog dana ce nadam se ljudi kao eldiamen svojim idejama osveziti te tendencije...
:vops:
ceo bgd je u tom fazonu, istočna kapija, kule na banjici (i one su bombona), genex, sava centar...
 
da,znam:) Dodao bih i klinicki centar ,muzej vazduhoplovstva...primeri savrsene forme. Kakva steta sto je ta tendencija zamrla, duboko verujem na kratko. Da li je to ta ratom proterana i "iscurela" kreativna energija i koliko cemo jos dugo cekati da se ona obnovi...?
 
Nije to kopija Narodnog, nego to jeste Narodno :) , tj predlog rekonstrukcije koji nije usvojen. A Opera je ona staklena zgrada desno.
 
kingdom":3jp8ojlm je napisao(la):
da,znam:) Dodao bih i klinicki centar ,muzej vazduhoplovstva...primeri savrsene forme. Kakva steta sto je ta tendencija zamrla, duboko verujem na kratko. Da li je to ta ratom proterana i "iscurela" kreativna energija i koliko cemo jos dugo cekati da se ona obnovi...?

iscurele su energija, pamet, vizije i optimizam.
ako nam je za neku utehu ceo svet je postao globalna selendra kome je nebo granica, a ne kvazari na ivicama univerzuma.

ot.
svidjaju mi se crtezi.
domacoj arhitekturi fali malo ovakvog "divljanja".
 
То је пројекат легендарног Бобића који је ће бити упамћен као вероватно најгори градски архитекта икада.
 
Vrh