Šta je novo?

Radionica - uvod

Steva

Advanced
Učlanjen(a)
08.12.2006.
Poruke
4.269
Pohvaljen
6.972
Diskutovali smo ranije o uvodjenju "Beobuild Idea", to će biti zasada Beobuildova radionica na ovom subofrumu.

Svako ko želi može da postavi svoje predloge, modele, crteže i skice.. kako vi zamišljate Beograd, kako da ga učinimo boljim i lepšim. Ko zna - možda neko i "pokupi" ideju i ostvari je.

Ovo je prvi korak prema "open source" Beogradu, nadam se da će da proradi kako treba :)

Pored pojedinačnih radova, biće i odredjenih tema na kojima možemo svi zajedno da radimo, najverovatnije će prva tema biti Beogradski Metro i ostali transportni sistemi.

Sad.. na posao ;)
 
Kad bi mogli da prevaziđemo nacionalni običaj da napravimo, ali ne i da popravimo ili održavamo. Pogledao sam novopopravljenu Gazelu sa prilazima, tu metla ili četka nije odavno kročila. Imam utisak da bi neko ko nije iz ovog grada pomislio kako ne postoje kante za smeće i služba za čišćenje. Dokaz da nisu pare u pitanju ji ministarstvo Finansija. Dekorativna rasveta nije popravljana od postavljanja, sada radi manje od četvrtine. A para sigurno imaju. Fotografisaću pa ću dokumentovati u kakvom je stanju ( iz Kneza Miloša, dakle elitna ulica). Ima još nešto što mi bode oči: Sava ima izuzetno nizak vodostaj i provirilo je đubre iz vode naveliko. Prepoznao sam bure koje sam primetio pre DVADESETAK godina, da li ja jedini imam tako dobar vid?
Ako mi ( gradske službe i stanovnici ) ne čuvamo i održavamo grad ko će?
Najviše bi voleo da sam pogrešio i da je sve što sam naveo neistina.
 
Molim da se jave ljudi dobre volje, ovo nije post radi posta i mlaćenje prazne slame. Lično nosim PET ambalažu 2km da je odložim gde treba i papir takođe. Ovaj grad će postojati i posle mene, a brdo đubreta će biti za dlaku manje.
 
Vrh